Į Pradžią Filialai Naujienos Radviliškio rajono bibliotekose vyko Šiaurės šalių garsiniai skaitymai

Naujienos

Radviliškio rajono bibliotekose vyko Šiaurės šalių garsiniai skaitymai

2018-11-21

2018 m. lapkričio 12 d., pirmadienį, prasidėjo 21-oji Šiaurės šalių literatūrai skirta savaitė, puoselėjanti garsinį skaitymą, šiaurietišką pasakojamąją tradiciją ir literatūrą. Visą savaitę tūkstančiuose bibliotekų, mokyklų bei kultūros centrų Šiaurės šalyse ir jų kaimyniniuose kraštuose buvo rengiami skaitymai, parodos, kiti kultūriniai renginiai. Kaip ir kiekvienais metais, į šį projektą tradiciškai įsijungė ir Radviliškio viešoji biblioteka bei jos filialai.

1kam 2kam 3kam

4kam 5kam 6kam

7kam

Lapkričio 14 d. skaitymai vyko Viešosios bibliotekos Suaugusiųjų aptarnavimo skyriuje. Bibliotekos darbuotojos skaitė šmaikštų pasakojimą apie Islandijos karalius, o po skaitymų akimirkai persikėlė į Islandiją ir pabuvojo šios istorijos herojais. Užsukę į biblioteką galėjo paklausyti ištraukų iš Islandų rašytojo Einaro Máro Guðmundssono knygos ,,Islandijos karaliai“.

Lapkričio 15 d. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymai vaikams. Radviliškio Vaižganto pradinių klasių moksleiviai žvakių šviesoje skaitė ištrauką iš švedų rašytojų Eliaso ir Agnes Våhlundų knygos ,,Superherojų vadovas“. Po to vaikai kalbėjosi apie kitus Šiaurės šalių knygų autorių herojus. Mažieji bibliotekos bičiuliai atėjo pasigaminę akinius, prie kurių prisiklijavo savo mėgstamą bibliotekininkių pagamintą herojaus atvaizdą.

Šiaurės šalių skaitymai vyko ir Radviliškio viešosios bibliotekos filialuose.

Lapkričio 15 dieną Alksniupių bibliotekoje buvo surengta popietė, kurioje dalyvavo Alksniupių pagrindinės mokyklos 4 klasės moksleiviai su mokytoja Gitana Ryšiene. Bibliotekininkė Almina Šereivienė vaikams papasakojo apie Šiaurės šalių literatūros savaitę, žemėlapyje parodė, kur yra Šiaurės šalys. Popietės metu bibliotekininkė kartu su moksleiviais skaitė švedų rašytojos Julijos Vislander knygelę „Mamulė Mū laipioja po medžius“.

Lapkričio 14 d. Baisogalos bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros garsiniai skaitymai „Kad šiaurės šaltis būtų nebaisus“. Skaitymams buvo pasirinkta norvegų rašytojo Simono Strangerio trilogijos jaunimui „Tie, kurių nėra“ ištraukos. Už šią knygą rašytojas 2015 m. buvo nominuotas Šiaurės tarybos vaikų ir jaunimo literatūros premija. Mokinės pasikeisdamos skaitė istoriją, kuri kėlė visų susidomėjimą, nes atspindi šiuolaikines realijas.

Grinkiškio miestelio ir J. Poderio gimnazijos bibliotekininkės Šiaurės šalių literatūros savaitės metu skaitė švedų E. ir A. Vahlundų knygą vaikams „Superherojų vadovas“. Skaitymų metu buvo akcentuojama patyčių tema. Po to vaikai žaidė „Komplimentų voratinklį“ (mėtė vienas kitam siūlų kamuolėlį, sakydami draugui po mielą komplimentą).

Lapkričio 15 d. Pakalniškių kaimo bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės literatūriniai skaitymai „Šviesos ir žodžio šventė“. Skaitymuose dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos 1–2 klasių moksleiviai ir jų mokytoja Ramunė Malatokienė. Vaikai skaitė ir aptarė ištrauką iš E. Vahlendo ir A. Vahlend knygos „Superherojaus vadovas“, gamino kaukes, apžiūrėjo bibliotekoje veikiančią literatūrinę parodą „Šviesos ir žodžio šventė“.

Lapkričio 14 d. Palonų bibliotekoje vyko renginys suaugusiesiems, skirtas Šiaurės šalių literatūros savaitei „Islandijos karaliai“. Buvo skaitomos islandų rašytojo E. M. Guðmundssono knygos ,,Islandijos karaliai“ ištraukos. Lapkričio 13 d. šioje bibliotekoje vyko renginys, skirtas mažiesiems. Palonų daugiafunkcio centro ikimokyklinio ugdymo grupės „Pelėdžiukai“ vaikai su bibliotekininke skaitė knygos „Superherojų vadovas“ ištraukas. Vaikai į šį renginį atėjo pasipuošę raudonomis kaukėmis.

Lapkričio 14 d. Pavartyčių kaimo bibliotekoje vyko renginys, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei, kuriame dalyvavo bibliotekos mažieji skaitytojai, Šeduvos gimnazijos moksleiviai. Renginys buvo pradėtas garsiniais skaitymais. Tradicinių skaitymų metu renginio dalyviai klausėsi ir patys skaitė švedų rašytojų E. ir A. Vahlundų knygos „Superherojų vadovas“ ištraukas.

Pociūnų biblioteka taip pat dalyvavo Šiaurės šalių literatūros savaitėje. Šioje bibliotekoje buvo paruoštos knygų parodos: „Užburiantys nuotykiai po Šiaurės šalis“, „Susipažinkime su Šiaurės šalių literatūriniais herojais“. Visą savaitę vaikai rinkosi į biblioteką ir dalyvavo šiai savaitei skirtuose renginiuose. Mažieji susipažino su Šiaurės šalimis, kiekvienas jų pristatė po vieną šalį, klausėsi šių šalių muzikos, piešė tų šalių vėliavas, gamino knygų herojų kaukes, skaitė ištrauką iš Simono Strangerio romano „Tie, kurių nėra“.

Lapkričio 13 d. Pociūnėlių miestelio bibliotekoje vyko popietė, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitės skaitymams tema „Šiaurės herojai“. Popietėje dalyvavo dienos centro „Spindulėlis“ vaikai ir mokytoja Giedrė Petrėtienė. Buvo pristatyta šiaurės šalių autorių knygų paroda, papasakota apie skaitymams siūlomas knygas, jų autorius. Bibliotekininkė vaikams skaitė ištrauką iš knygos „Superherojų vadovas“.

Raudondvario biblioteka prisijungė prie Šiaurės šalių bibliotekos savaitės garsinių skaitymų. Buvo pasirinkta skaityti švedų E. ir A. Vahlundų knygos ištrauką „Superherojų vadovas“. Skaitymų dalyviai pasipuošė animacinių herojų akiniais. Skaityti pradėjo bibliotekininkė, o toliau skaitymus tęsė vyresnių klasių moksleivės. Po skaitymų vaikai dalyvavo viktorinoje. Bibliotekoje veikė knygų parodėlė ,,Garsiausi Šiaurės šalių rašytojai ir knygos“.

Lapkričio 12–18 dienomis Sidabravo miestelio biblioteka buvo plačiai atvėrusi duris ir kvietė pradinių klasių moksleivius iš arčiau pažvelgti į Šiaurės šalių pasakų pasaulį. Edukacinių užsiėmimų metu vaikai klausėsi ištraukų iš šiaurės šalių rašytojų knygelių, kartu aptarė, ką išgirdo, piešė, vaidino, šoko, dainavo. Šių edukacinių užsiėmimų tikslas skatinti norą skaityti, atkreipti dėmesį į kalbos ir literatūros grožį, supažindinti su šiaurės šalių rašytojais. Linksmi ir nuotaikingi rytmečiai praskaidrino niūrią rudenišką nuotaiką.

Lapkričio 12–16 dienomis Šaukoto bibliotekoje vyko Šiaurės šalių bibliotekos savaitės skaitymai „Šiaurės herojai“. Bibliotekoje apsilankė Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos Šaukoto skyriaus pradinių klasių moksleiviai. Renginių metu buvo skaitoma švedų autorių E. ir A. Vahlundų knyga „Superherojų vadovas“. Vaikai supažindinti su šiais autoriais bei jų sukurta bendra knyga. Išklausę pasakojimo mokiniai atsakinėjo į pateiktus klausimus, taip pat dalyvavo loterijoje, kurioje buvo galima laimėti plakatą ar žaisliuką su superherojais.

Lapkričio 12 d. Šiaurės šalių savaitė prasidėjo Šeduvos bibliotekoje. Sutemus ir uždegus žvakes, kartu su vaikais buvo skaitomos Astridos Lindgren knygos „Pepė Ilgakojinė“ istorijos. Lapkričio 16 d. kartu su Pavartyčių, Vėriškių, Pakalniškių, Pociūnų, Alksniupių, Šniūraičių ir Vainiūnų bibliotekininkėmis buvo skaitomos Peter Hoeg knygos „Panelės Smilos sniego jausmas“ ištraukos.

Lapkričio 14 d. Šiaulėnų biblioteka sulaukė Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos pradinukų ir jų mokytojos Džiuljetos Ragauskienės. Vaikams bibliotekininkė perskaitė švedų rašytojų E. ir A. Vahlandų knygos „Super herojų valanda“ ištraukas. Po to visi kartu peržiūrėjo knygos herojų iliustracijas, aptarė, kaip pasakojimas mus verčia galvoti apie išorinį pasaulį, patyčias, atskirtį.

Lapkričio 14 d. Šniūraičių bibliotekoje vyko renginys, skirtas Šiaurės šalių bibliotekų savaitei. Bibliotekoje susirinkę vaikai buvo supažindinti su kasmet vykstančia iniciatyva, po to jaukiai įsitaisę skaitė švedų rašytojų E. ir A. Vahlundu knygą „Superherojų vadovas“. Susirinkusiems buvo parodytas knygą pristatantis filmukas, pateiktos iliustracijos. Po skaitymų, vaikai pasidalijo mintimis apie girdėtą istoriją bei savo pačių patirtimi panašiose situacijose.

Jau tradicija tapo, kad kasmet Tyrulių biblioteka įsijungia į Šiaurės šalių bibliotekų savaitės renginius. Šiųmetė tema ,,Šiaurės herojai“ į biblioteką pakvietė Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos Tyrulių skyriaus moksleivius ir mokytoją pasigrožėti parengta spaudinių paroda ,,Šiaurės šalių herojai“, taip pat dalyvauti garsiniuose knygos ,,Superherojų vadovas“ ištraukos skaitymuose.

Lapkričio 14 d. Pakiršinio darželyje-mokykloje vyko Šiaurės šalių bibliotekų savaitės rytmečio skaitymai, kurie yra ypatingi tuo, kad skaitoma žvakių šviesoje, neįprastoje aplinkoje ir naudojama literatūra yra būtent Šiaurės šalių rašytojų. Šįkart 1–4 klasių moksleiviai ir jų mokytojai turėjo galimybę pasiklausyti švedų rašytojos Astridos Lindgren knygos ,,Pepė Ilgakojinė“ ištraukos ,,Pepę aplanko vagys“.

Lapkričio 15d. Vėriškių bibliotekoje įvyko Šiaurės šalių literatūros garsiniai skaitymai. Visi skaitymų dalyviai įsikūrė jaukiai ir patogiai ant sėdmaišių ir skaitė rašytojų E. ir A. Vahlund knygos „Superherojų vadovas“ ištrauką. Tai įdomi, įtraukianti ir smagi knyga apie mergaitę, kuri mokykloje patiria patyčias ir kuri nusprendžia viską sutvarkyti savo rankomis. Vaikai atidžiai klausėsi ištraukos, pasakojo, kad ir jų mokykloje pasitaiko tokių atvejų.

Tos pačios dienos vakarą Vėriškių bibliotekoje vyko garsiniai skaitymai suaugusiesiems. Buvo skaitomos islandų rašytojo E. M. Guðmundssono knygos „Islandijos karaliai“ ištraukos.

Tarptautiniame Šiaurės šalių organizuotame projekte ne pirmus metus dalyvavo ir Žeimių biblioteka. Šių metų lapkričio 15 d. bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros garsiniai skaitymai vaikams. Bibliotekininkė vaikus supažindino su skaitymų tema, literatūriniais herojais. Buvo skaitoma ištrauka iš Švedų E. ir A. Vahlundų knygos „Superherojų vadovas“. Vėliau visi kartu diskutavo apie patyčias.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

1. Radviliškio rajono bibliotekoje vyko Šiaurės šalių garsiniai skaitymai suaugusiesiems.

2. Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitės garsiniai skaitymai vaikams.

3. Šiaurės šalių bibliotekų savaitės literatūriniai skaitymai „Šviesos ir žodžio šventė“ Pakalniškių bibliotekoje.

4. Šaukoto bibliotekoje vykusiuose Šiaurės šalių bibliotekos savaitės skaitymuose „Šiaurės herojai“ dalyvavo Šiaulėnų Marcelino Šikšnio gimnazijos Šaukoto skyriaus pradinių klasių moksleiviai.

5. Šiaurės šalių savaitės garsiniuose skaitymuose Šeduvos bibliotekoje dalyvavo aplinkinių kaimų bibliotekininkės, kurios skaitė Peter Hoeg knygos „Panelės Smilos sniego jausmas“ ištraukas.

6. Tyrulių bibliotekoje – garsiniai knygos ,,Superherojų vadovas“ ištraukos skaitymai.

7. Vėriškių bibliotekoje įvyko Šiaurės šalių literatūros garsiniai skaitymai. Perskaityta rašytojų E. ir A. Vahlund knygos „Superherojų vadovas“ ištrauka.