Baisogalos bibliotekoje pristatyti pasakų sekimo būdai

Lapkričio 21 d. nepabijoję pirmojo šaltuko į Baisogalos biblioteką sugužėjo Baisogalos mokyklos-darželio pirmokai, lydimi auklėtojos Daivos Volskytės. Pirmokėlius pasitiko Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos Nijolė Pakštienė ir Audronė Sinušaitė. Jos supažindino vaikus su įvairiais pasakų sekimo būdais. Pirmiausia buvo pristatytas interaktyvus pasakojimo būdas ,,Kamishibai“. Bibliotekininkės papasakojo šio būdo atsiradimo istoriją bei pasekė dvi pasakas: „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota“ ir „Įkyrūs triušiukai“. Vaikai įdėmiai klausėsi ir stebėjo, kaip nedidelėje, nešiojamoje stalo širmoje viena po kitos keitėsi iliustracijos. Mokiniai su bibliotekos darbuotojomis prisiminė pasaką ,,Pagrandukas“. Ji buvo sekama, rodant vaikų piešinius pieštus popieriaus ritinėlyje. Susitikimo pabaigoje bibliotekininkės sekė pasaką ,,Raudonkepuraitė“, pasinaudojant skaitmeninėmis technologijomis.

1jop 2 jop

Žingeidūs, smalsūs vaikai nori kurti ir savo pasakas. Baisogalos mokyklos-darželio moksleiviai planuoja kartu su auklėtoja išleisti savo pasakų knygelę.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1–2. Baisogalos bibliotekoje svečiavosi Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos Nijolė Pakštienė ir Audronė Sinušaitė, kurios supažindino vaikus su įvairiais pasakų sekimo būdais, sekė jiems pasakas.