Į Pradžią Filialai Naujienos Siuvinėjimo kryželiu darbų paroda „Atgyjantys paveikslai“ Pavartyčiuose

Naujienos

Siuvinėjimo kryželiu darbų paroda „Atgyjantys paveikslai“ Pavartyčiuose

2018-12-10

Pavartyčių kaimo bibliotekoje veikia kraštietės Vaidos Gabenytės-Zacharevičienės siuvinėjimo kryželiu darbų paroda ,,Atgyjantys paveikslai“. Šioje parodoje eksponuojama 17 kryželiu siuvinėtų darbų, kurie buvo kurti su didele meile, kruopštumu ir kantrybe. Autorės siuvinėti paveikslai – lyg tapytos drobės su šešėliais. Daugiausia darbuose vyrauja šiltos spalvos. Siuvinėti parodos autorė pradėjo beveik prieš 20 metų. Dažniausiai jos paveikslų temos – gėlės, gamtos vaizdai. Siuvinėjimas – Vaidos hobis, laisvalaikio praleidimo būdas, tad į jį pasinerti gali tik vakare, po darbų. Autorė teigia, jog smagiausia jai kūrybos pradžioje, kada paimama švari, tuščia medžiaga ir padedami pirmieji lygūs kryželiai, tada prijungiami dar keli jau kitos spalvos ir taip po truputį sudėliojamas paveikslas. Pasak autorės, dar didesnis džiaugsmas ir malonumas matyti, kaip kryžiukas po kryžiuko gimsta žmogaus portretas, peizažas, natiurmortas.

pip1 pip2

pip3 pip4

Tenka tik stebėtis šios moters darbštumu, kantrybe ir sugebėjimo atrasti laiko ir kitiems pomėgiams: knygų skaitymui, kelionėms. Grožio pajautimą bei kūrybinę gyslelę Vaida paveldėjo iš savo mamos, atsinešė iš savo vaikystės namų.

V. Gabenytė Zacharevičienė gimė Radviliškio rajone, Pavartyčių kaime. Baigė Šeduvos vidurinę mokyklą. Mokėsi Klaipėdos universitete Menų fakultete, kur įgijo choreografijos specialybę. Ši kraštietė sukūrė šeimą, kurioje auga du vaikai. Gyvena Klaipėdoje, dirba Gargždų ,,Kranto“ pagrindinėje mokykloje, choreografijos vyresniąja mokytoja. Vadovauja ,,Kranto“ pagrindinės mokyklos šokių kolektyvui ,,Skraja“. Su kolektyvu dalyvauja tarptautiniuose bei respublikiniuose šokių konkursuose, kuriuose dažnai tampa nugalėtojais. Darbšti mokytoja modeliuoja ir siuva rūbus savo šokėjams, organizuoja įvairius renginius, mėgsta dainą.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. Parodos autorė Vaida Gabenytė-Zacharevičienė.

2–4. Siuvinėjimo kryželiu darbų paroda ,,Atgyjantys paveikslai“ eksponuojama Pavartyčių bibliotekoje.