Naujienos

Beinoravoje vyko kasmetinė Kaziuko mugė

Kovo 9 dieną Beinoravos pramogų ir šokių salėje vyko kasmetinė Kaziuko mugė. Šis vietos gyventojų pamėgtas renginys Beinoravos bibliotekos ir kultūros įstaigos darbuotojų iniciatyva organizuotas jau devintus metus iš eilės. Renginyje dalyvavo vietiniai gyventojai ir svečiai iš aplinkinių kaimų ir miestelių. Šventėje vyko ne vien tik prekyba – visi atėjusieji į mugę buvo pakviesti dalyvauti protmūšyje, kuriame atsakinėjo į pateiktus klausimus apie lietuvių kalendorines šventes, tradicijas, papročius, liaudies buitį, amatus, meteorologiją. Už teisingus atsakymus buvo dalinami prizai. Mažieji mugės dalyviai kartu su renginio vedėja žaidė linksmą žaidimą „Lik lygu?“.

-k1 (7) -k2 (6) -k3 (3)

Kaip ir kasmet mugėje buvo prekiaujama rankų darbo įvairiais dirbiniais: megztomis kojinėmis, riešinėmis, verbomis, papuošalais ir kt. Labiausiai pirkėjus viliojo šaunių Beinoravos krašto šeimininkių pagaminti naminiai skanėstai: sūriai, pyragai, lašiniai, saldainiai, užaugintos prieskoninės daržovės. Buvo galima nusipirkti raudonskruosčių vietiniuose soduose užaugintų obuolių.

Kaziuko mugė – tai nuotaikingas renginys, sukviečiantis gausų būrį Beinoravos krašto gyventojų ir svečių. Suteikiantis galimybę išeiti iš namų, susitikti seniai matytą draugą, kaimyną ar pažįstamą. Taip pat tai puiki galimybė pabendrauti, linksmai praleisti laiką ir pigiai nusipirkti naminių produktų ar įsigyti norimą daiktą. Šis renginys turi ir pagrindinį tikslą – išsaugoti senąsias lietuvių tradicijas bei papročius.

Viešosios bibliotekos informacija ir Rimanto Ožalinsko nuotraukos

  1.  Mažieji mugės dalyviai žaidė linksmą žaidimą.
  2.  Pirkėjus viliojo Marijos Vaičekauskienės naminiai skanėstai.
  3.  Svečiai iš Šeduvos prekiavo įmantrių raštų mezginiais ir originaliais papuošalais.