Į Pradžią Filialai Naujienos Vaikų knygos šventė „Atverk knygelės duris“

Naujienos

Vaikų knygos šventė „Atverk knygelės duris“

2019-05-14

Gegužės 9 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje vyko tradicinė vaikų knygos šventė „Atverk knygelės duris”. Šiais metais ši šventė vyko kiek kitaip, nes renginyje dalyvavo bibliotekininkės Ramutės Smailienės pakviestas vaikų rašytojas Virgis Šidlauskas. Tai – jaunas ir talentingas rašytojas, per kelerius metus parašęs ir išleidęs net keturias knygas vaikams: „Ulfas ir stebuklinga barzda“, „Ugnikalniukas ieško draugų“, „Slaptoji Kornelijaus Van Drebelio misija“ ir „Ulfas ir povandeninis miestas“.

pak 1 pak 2 pak 3

Susitikimo metu rašytojas trumpai papasakojo ir pristatė kiekvieną savo knygą, iliustruodamas jas piešiniais ir dainuodamas apie knygų herojus savo sukurtas daineles, kartu įtraukdamas į šį smagų procesą ir susirinkusius vaikus. V. Šidlauskas skaitė iš savo knygų trumpas ištraukas, o išgirdęs vaikų klausimą: „o kaip buvo toliau?”, vaikams smagiai atsakydavo: „perskaitysit – sužinosit!“. Bibliotekoje buvo linksma ir triukšminga. Vaikai apipylė autorių klausimais, taikliai komentavo piešiamus piešinius, labai stengėsi autoriui padėti dainuoti. Susitikimo metu rašytojas labai dėmesingai bendravo su vaikais, kiekvienas jų buvo išgirstas, išklausytas ir suprastas.

Renginio pabaigoje rašytojas V. Šidlauskas pakvietė vaikus ant popieriaus juostelių surašyti savo svajones, didžiausius norus ir sumesti juos į ugnikalniuko kraterį. Po to visi norintieji galėjo įsigyti knygų ir užduotėlių su autoriaus autografu ir nuotaikingu palinkėjimu.

Knygos šventėje dalyvavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos 1–4 klasių mokiniai su mokytojomis Ramune Malatokiene ir Vilma Kleiniene bei darželio grupės „Žiedeliai“ vaikučiai su auklėtojomis Laima Didaronkiene ir Ligita Vorobjova.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. Rašytojas Virgis Šidlauskas vaikams dainavo savo kūrybos dainas.
  2.  Vaikai užrašė savo svajones.
  3. Vaikų knygos šventės „Atverk knygelės duris“ dalyviai.