Į Pradžią Filialai Renginys „Būdai ir priemonės margučių dekoravimui“

Renginys „Būdai ir priemonės margučių dekoravimui“

2021-04-02

 

Balandžio 1 dieną Daugėlaičių, Šiaulėnų, Šniūraičių ir Tyrulių bibliotekininkės pakvietė gyventojus į edukacinį nuotolinį užsiėmimą-popietę „Būdai ir priemonės Margučių dekoravimui“.

Sveikinimo žodį tarė Šiaulėnų filialo bibliotekininkė Almutė Petrylienė. Ji pasidžiaugė nubundančia gamta, pavasariu, parodė savo margintus kiaušinius. Tyrulių filialo bibliotekininkė Saulė Remeikienė pristatė Svetlanos Viluskienės parengtą pateiktį apie kiaušinių marginimą, dekoravimą. Daugėlaičių bibliotekininkė Nijolė Mėžinienė pademonstravo kaip natūraliomis priemonėmis galima nudažyti įvairiomis spalvomis Margučius: žalia žolė dažo žaliai, pernykštiniai seni lapai – rudai, ciberžolė – geltonai... Daugėlaičių bibliotekos lankytoja Liudmila Trigarceva pasidalino kiaušinių marginimo vašku paslaptimis ir parodė, kaip, kokios priemonės reikalingos norint dekoruoti vašku. Daugėlaičių bibliotekos lankytoja Marija Bielskienė pasakojo ir demonstravo, kaip ekologiškai marginti margučius naudojant dekupažo ir lukštų mozaikos techniką. Ji taip pat  pristatė kiaušinį „milžiną”, dekoruotą tapybos būdu, o Reda Gedminienė pristatė netradicinius kiaušinius, papuoštus kvislingo technika.

Džiaugėmės ir stebėjomės Šniūraičių bibliotekininkės Vilmos Leskovos siūtomis Velykinėmis dekoracijomis: višta, gaidžiu ir viščiukais. Šniūraičių bibliotekos lankytoja Audronė Motiejūnienė pristatė Margučius, dekoruotus priklijuojant „deimančiukus“. Tai itin kruopštus ir reikalaujantis susikaupimo kiaušinių dekoravimo būdas.  

Visiems, stebėjusiems mūsų nuotolinį renginį, linkėjome šiltų, gražių švenčių.

Nuotraukos – S. Remeikienės