Pakalniškių kaimo bibliotekos jubiliejus

Lapkričio 22 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko 55-rių metų jubiliejaus šventė „Žvelgiu atgal ir prisimenu“. Į šį renginį atvyko svečiai iš, Pakalniškių seniūnijos, Radviliškio viešosios bibliotekos, kolegės iš Šeduvos, Pociūnų, Alksniupių, Raudondvario ir Pavartyčių bibliotekų, buvusios Pakalniškių kaimo bibliotekininkės.

Muzikiniu kūriniu šventę pradėjo Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokinys Mantas Kleinas.  Maironio eilėraščių posmų padeklamavo Pakalniškių pagrindinės mokyklos maironiečiai, vadovaujami mokytojos Zitos Macevičienės.

Susirinkusieji supažindinti su Pakalniškių kaimo bibliotekos istorija. Savo prisiminimais pasidalijo buvusios Pakalniškių kaimo bibliotekininkės, pakalniškietės Elena Žukauskienė ir Vanda Kiaupienė, taip pat šeduvietė Emilija Brajinskienė ir Danutė Antanaitytė-Kučinskienė, gyvenanti bei dirbanti Pakruojo rajone, Klovainiuose. Kalbėjo ir buvusi Pakalniškių kaimo gyventoja, dabar gyvenanti Šiauliuose Irena Bagušytė-Galskienė, kuri šiai bibliotekai yra padovanojusi apie 300 knygų. Bibliotekos rėmėjams ir pagalbininkams įteikti padėkos raštai.

Sveikinimo žodžius tarė Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė, Pakalniškių seniūnijos seniūnė Andžela Brazienė, Rita Sakalauskaitė, laikinai pavaduojanti Pakalniškių pagrindinės mokyklos direktorę, buvusi Pakalniškių pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja Vida Veliulienė, kolegės, bendruomenės slaugytoja Janina Zarauskienė, kiti kaimo gyventojai.

Renginio metu akordeonu grojo Pakalniškių pagrindinės mokyklos mokinys Mantas Kleinas.  Pakalniškių kaimo gyventojos Bronislavos Radauskienės dainų atliko Emilija Brajinskienė ir jai talkinusios moterys. Šventės pabaigoje nuotaikingą programą susirinkusiems dovanojo Raudondvario kultūros namų moterų ansamblis, vadovaujamas Svetlanos Verdingovienės.

Ramutė Smailienė,
Pakalniškių kaimo bibliotekininkė