Paminėtas Sidabravo krašto muziejaus veiklos 20-metis

2022-05-20

Gegužės 18 d. minima Tarptautinė muziejų diena. Tą dieną Sidabravo krašto muziejus pažymėjo savo veiklos 20-metį. Iš pradžių visi susirinko Sidabravo bibliotekoje, aplankė memorialinį prof. V. Žuko kambarį, apžiūrėjo parodą „ Iš močiūtės kraičio skrynios“. Po to vyko dviejų dalių popietė.

001 2 002 2

003 2 004 2

daugiau

Poezijos ir muzikos popietė bibliotekoje

2022-05-19

Gegužės 14 dieną Pakalniškių kaimo bibliotekoje įvyko poezijos ir muzikos popietė „O žemėj žydi baltos vyšnios...“. Išgyventi poeziją visa esybe – dovana. Šią dovaną visiems susirinkusiems  dovanojo kraštietė, šviesuolė, gimusi ir augusi Veliakiemių kaime, dabar gyvenanti Pakruojo rajono Rimšonių kaime, buvusi Balsių pagrindinės mokyklos direktorė, lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja, įvairių skaitovų konkursų laureatė, bibliotekos bičiulė Angelė Katinaitė-Statkuvienė.

1 16 5554665 3 2 1

4 2 1 5 2 1

Rašto meno improvizacijos Sidabravo ir Vėriškių bibliotekose

2022-05-19

Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės finansuojamo projekto dėka gegužės 13–14 d. Sidabravo ir Vėriškių bibliotekų lankytojus džiugino dar viena kūrybinė veikla. Į Sidabravą ir į  Vėriškius atvyko kraštietė, dailininkė, dizainierė, kaligrafė, Vilniaus dailės akademijos docentė Lidija Skačkauskaitė-Kuklienė. Dviejų valandų užsiėmimai, vadovaujant dailininkei, prabėgo nepastebimai. Kaligrafija – vienas iš demokratiškiausių būdų žmogaus kūrybingumui atskleisti. Bandant pradėti piešti, dažnai iškyla įvairiausi kompleksai: nemoku anatomijos, neišmanau perspektyvos, nesuprantu spalvotyros. Tačiau su kaligrafija daug paprasčiau – rašyti mokame visi. Tikrai nereikia valandų valandas sukandus dantis lavinti rankos. Pirmosios kaligrafijos pamokos – žaismingos užduotys: ritmo pajautimas, kontrasto grožis, laisvos kompozicijos akvareliniu teptuku, rašymas kartono juostele ir kiti atradimai. Praktiniai užsiėmimai persipynė su betrapiškais pokalbiais apie vidines kūrybines galias, žmogaus dešiniojo pusrutulio, rankų ir akių savybes. Tai buvo puiki proga atskleisti savyje užspaustus talentus, kūrybingą visų gyvenimo problemų sprendimą.

Kūrybinės improvizacijos darbas Kūrybinės improvizacijos su diplomais Vėriškiuose Renginys Sidabrave

Renginys Sidabrave1 Renginys Sidabrave2

Susitikimas su aktore, edukatore Kristina Savickyte-Damanskiene

2022-05-06

Gegužės 5 d. vyko susitikimas su aktore, edukatore Kristina Savickyte-Damanskiene, įgyvendinant projektą „Kūrybinės iniciatyvos bibliotekoje“, kuris finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės. Susitikimas prasidėjo susipažinimu, rankučių šildymu ir šypsenų dalybomis. Aktorė kartu su vaikais kūrė pasaką „Kelionė į jausmų pasaulį“. Pasakoje jie keliavo su įvairiomis transporto priemonėmis, sutiko keistų vienspalvių pasaulių, kuriuose vyravo įvairiausi jausmai. Jie vaikščiojo raudonoje jausmų pievoje ir geltonuose įkvėpimo laukuose, įkopė į oranžinius pykčio kalnus, keliavo po žalius nuobodulio ir mėlynus baimės slėnius, pamatė violetinį pasaulį ir žydrą liūdesio jūrą. Pasibaigus pasakai išsiaiškino, kad šios spalvos sudaro vaivorykštę.

Savickytė Sidabrave Savickytė Šeduvoje

daugiau

Šeduvoje lankėsi svečiai iš Žiemgalos krašto

2022-05-04

Šeduvos bibliotekoje lankėsi svečiai iš Žiemgalos krašto. Tai – Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narė Dzintra Elga Irbytė-Staniulienė ir Joniškio krašto literatas Jonas Ivanauskas.

1 15 2 13

Motinos diena paminėta Sidabravo bibliotekoje

2022-05-04

Gegužės 3 d. Sidabravo bibliotekoje įvyko popietė, skirta „Motinos dienai“ paminėti. Joje dalyvavo Sidabravo gimnazijos I klasės mokiniai ir jų mokytoja
Irena Šadbarienė. Sidabravo bibliotekininkė Jūratė Kurandienė popietės pasakojo apie Motinos dieną, kuri švenčiama pirmąjį gegužės sekmadienį. Tą dieną visoms mamoms ir močiutėms dovanojamos gėlės, šypsenos ir padėkos žodžiai. Bibliotekininkė vaikams priminė, kad mamos meilė ir rūpestis kiekvieną lydi visur ir visada bei kvietė vaikučius negailėti savo mamos gražių žodžių ir pievų gėlių, nes mamos to nusipelnė.

A1 A2 A3 A4