Į Pradžią Filialai Naujienos Poetiniai skaitymai Raudondvaryje

Naujienos

Poetiniai skaitymai Raudondvaryje

2015-06-05

Raudondvario bibliotekoje organizuota poetinių skaitymų popietė „Birželio žydėjimai“. Joje dalyvavo Kaimo rašytojų sąjungos, Šiaurės krašto literatų draugijos, Radviliškio literatų klubo „Jonvabalis“ narės Elena Čiganienė-Kiškienė iš Raudondvario , jos dukra Rita Japkevičienė iš Karčemų, šviesaus atminimo kraštiečio Rimanto Augulio žmona Rima Augulienė ir jo giminaitė Aušra Motekaitienė su draugu Tautvydu, atvykę iš Anykščių.

Popietės pirmąją dalį skyrėme jau anapilin iškeliavusiam raudondvariečiui poetui Rimantui Auguliui atminti ir po jo mirties išleistai poezijos knygutei „Naktigonėn nebegina arklių“ pristatymui. Renginį pradėjo svečiai, atlikdami dainą pagal Rimanto Augulio parašytus žodžius. Jo atminimą pagerbėme tylos minute ir uždegdami žvakutę. Rima Augulienė, kuri buvo šios poezijos knygutės rengėja ir sudarytoja , pasidalijo mintimis apie jos išleidimą, papasakojo, kad jos vyro Rimanto svajonė ir buvo išleisti poezijos knygutę, bet dėl ligos jis nebespėjo to padaryti, tik pavadinimą pats sugalvojo.
Prisiminimais apie šio leidinuko autorių dalijosi buvę bendradarbiai, draugai: Leonas Pranckevičius, Danutė Baltkojytė, Stanislava Gilienė, Elena Čiganienė- Kiškienė, sukūrusi ir eilių jo atminimui. Eilėraščius iš šios knygutės skaitė Aušra Motekaitienė bei renginio vedėja, Raudondvario kultūros namų vadovė Marija Selenienė. Skambėjo posmai iš Radviliškio krašto almanacho „Paversmiuos...“, kur taip pat spausdinta R. Augulio kūrybos. Šią renginio dalį užbaigė svečių atliekamos dainos, skambant gitaros akordams.
Po to savo naujausias, nuotaikingas eiles apie gamtą skaitė Rita Japkevičienė, savo atliekamomis dainomis džiugino Raudondvario kultūros namų moterų vokalinis ansamblis, vadovaujamas Svetlanos Verdingovienės. Elena Čiganienė- Kiškienė, šiemet atšventusi gražų jubiliejų, taip pat paskaitė savo kūrybos. Renginį užbaigė svečių iš Anykščių duetas, atlikęs linksmas, klausytojų širdis virpinančias dainas.

Dara Bagušienė,
Raudondvario filialo vyresnioji bibliotekininkė
Autorės nuotraukos