Į Pradžią Filialai Naujienos „Pasirokuokim tarmiškai‘

Naujienos

„Pasirokuokim tarmiškai‘

2013-10-23

Spalio 19-osios vakarą, po vėlyvo rudens dienos darbų, beinoraviškiai rinkosi į vakaronę „Pasirokuokim tarmiškai “. Ją organizavo Beinoravos bibliotekos ir kultūros namų darbuotojai.  

Be gausiai susirinkusių vietinių gyventojų, atvyko ir svečių iš Sidabravo.  Renginio metu buvo kalbama, dainuojama, pokštaujama ir žaidžiama tarmiškai. Savo gimtąja žemaičių tarme visus pralinksmino Kuotrė nuo Telšių (Okilija Aven) ir  Zita nuo Plungės (Zita Nosavičienė). Linksmų pasakojimų rytų aukštaičių rokiškėnų tarme dovanojo Beinoravos kultūros namų meno vadovė Emilija Bieliūnienė. Beinoraviškė Ilona Šukienė savo pakruojietiška tarme papasakojo tikrą nutikimą. Vakaro svečiai Jolanta Černiauskienė ir Vidmantas Baltrūnas, pritariant armonikai, atliko linksmą kūrinėlį. Žemaitiškų, aukštaitiškų ir dzūkiškų dainų padainavo Beinoravos moterų ansamblis, vadovaujamas Emilijos Bieliūnienės. 

Vakaronėje šių eilučių autorė šeduvių tarme paskaitė savo kūrybos baladę apie Beinoravos kaimą ir pro jį tekėjusį Labos upelį. Vėliau kartu su Okilija Aven pateikė gausybę tarmiškų žodžių, kviesdamos paaiškinti jų reikšmes. Atsakiusieji pelnė prizų.

Po to visi vakaro dalyviai ir svečiai rinkosi prie stalo, nukrauto pačių atsineštais naminiais patiekalais. Be gausybės aukštaitiškų skanumynų, buvo galima paragauti ir žemaitiškos kvapnios sėmeninės,  cibulinės su karštomis bulvėmis. Pasivaišinus Sidabravo kultūros namų meno vadovė Jolanta Černiauskienė ir armonikierius Vidmantas Baltrūnas visus kvietė drauge pašokti, padainuoti.

Šis šiltas ir nuotaikingas renginys įrodė, kad ir Beinoravos krašte tarmės nėra pamirštos. 

 

Rima Lukoševičiūtė,

Beinoravos filialo vyresnioji bibliotekininkė   

Rimanto Ožalinsko nuotraukos