Į Pradžią Filialai Naujienos Šaukote paminėtas Šatrijos Raganos jubiliejus

Šaukote paminėtas Šatrijos Raganos jubiliejus

2017-12-01

Lapkričio 26 d. Šaukoto kultūros namuose paminėtas rašytojos, pedagogės, visuomenės veikėjos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 140-ųjų gimimo metinių jubiliejus.

Marija Pečkauskaitė Šaukote gyveno ir vasarodavo maždaug nuo 1906 m. iki 1915 m.  Likimas šią iškilią moterį atbloškė į atkampų Šaukotą todėl, kad čia dirbti buvo atkeltas rašytojos globėjas ir rėmėjas kunigas Kazimieras Bukontas, o kartu su juo atvyko ir Marijos mama bei sesuo Sofija. Šaukote Marija skaitė, muzikavo, kūrė, dirbo sode, miestelio vaikams organizuodavo kultūrinius renginius. Šį miestelį ji laikė namais, čia parvykdavo ieškoti paguodos, pasigydyti negalių. Nemažai Šaukoto apylinkių pavadinimų bei žmonių pavardžių pateko į rašytojos knygas.

Apie rašytojos gyvenimą Šaukote, jos vaikystę, studijų metus, pedagoginę bei visuomeninę veiklą, kūrybą visiems gausiai susirinkusiems į renginį, demonstruojant skaidres bei nuotraukas, papasakojo šių eilučių autorė bibliotekininkė Vida Pužaitienė. Taip pat prisiminta, kaip Šaukote buvo paminėti kiti rašytojos jubiliejai, o 1993 m. Šaukoto saviveiklininkų buvo pastatytas spektaklis „Marija“, kurį pagal rašytojos laiškus ir kūrinius parašė ir režisavo Filomena Ona Taujanskaitė. Renginio metu pagrindinio Marijos vaidmens atlikėja mokytoja Dovilė Baliutavičiutė paskaitė ištrauką iš garsiausios Šatrijos Raganos apysakos „Sename dvare“.

Vėliau scenoje pasirodė Šiaulių rajono kultūros centro Bridų ir Pakapės filialo romansų atlikėjų grupė „Vėjūnė“ (vadovas Julius Muliarčikas). Šilti meilės romansai nukėlė į tą laikotarpį, kai gyveno ir kūrė Šatrijos Ragana.

Renginio metu veikė Šatrijos Raganos literatūros paroda. Visi dalyviai buvo pavaišinti kvapnia žolelių arbata ir saldumynais. Minėjimas, kurį organizavo Šaukoto kultūros namai, biblioteka ir seniūnija, praėjo labai šiltai ir maloniai.

                                                                                     

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

  1. Šaukoto kultūros namuose paminėtas rašytojos Marijos Pečkauskaitės-Šatrijos Raganos 140-ųjų gimimo metinių jubiliejus.
  2. Renginio metu veikė Šatrijos Raganos literatūros paroda.
  3. Muzikinius kūrinius dovanojo Šiaulių rajono kultūros centro Bridų ir Pakapės filialo romansų atlikėjų grupė „Vėjūnė“ (vadovas Julius Muliarčikas).

ą   č

į