Į Pradžią Šeduvoje pristatyta poetės Stasės Dzenuškaitės kūryba

Naujienos

Šeduvoje pristatyta poetės Stasės Dzenuškaitės kūryba

2017-12-01

Lapkričio 23 d. Šeduvos bibliotekoje pristatyta iškilios kraštietės mokslininkės, mokytojos ir poetės Stasės Dzenuškaitės kūryba. Gausiai susirinkusiems šeduviams pažintinę-poetinę programą parengė aktorius, muzikos teatro režisierius ir pedagogas maestro Rimantas Vaitkevičius. Svečias popietės dalyvius supažindino su kraštietės kūryba, biografija, jos moksliniais darbais. Pasakojimus paįvairino muzikiniai intarpai.

R. Vaitkevičius ir S. Dzenuškaitė pažįstami nuo 2004 metų. Ši pažintis davė pradžią kūrybinei draugystei. Režisierius R. Vaitkevičius dažnai organizuodavo kūrybinius vakarus, dalyvavo kaip skaitovas. Jo rūpesčiu išleista keletas kompaktinių diskų.

Poetė S. Dzenuškaitė gimė 1924 m. Šeduvoje. Baigusi Šiaulių mergaičių gimnaziją, įstojo į Kauno universiteto istorijos-filosofijos fakultetą. Sunkiai vertėsi, todėl įsidarbino leidykloje. 1950 m. buvo nuteista ir išvežta į griežtojo režimo Mordovijos lagerius. Grįžusi į Lietuvą, baigė Vilniaus universitetą. Dirbo auklėtoja Kuršėnų vaikų namuose. Vėliau buvo pakviesta į Pedagogikos mokslinio tyrimo institutą, apgynė kandidatinę disertaciją. Vilniaus pedagoginiame universitete dėstė krikščioniškąją pedagogiką ir dirbo Katechetikos centre.

Pastaruosius dvylika metų S. Dzenuškaitė savo gyvenimą susieja su poetine kūryba, buvo  išleistos penkios jos poezijos knygos.

Maestro R.Vaitkevičius labai džiaugėsi galėdamas bibliotekos lankytojams papasakoti apie iškilią kraštietę S. Dzenuškaitę. Bibliotekai jis padovanojo dvi S. Dzenuškaitės poezijos knygas, kompaktinius diskus bei įvairių mokslinių darbų straipsnių kopijas.

Šis Šeduvos bibliotekos renginys buvo skirtas Lietuvių kalbos kultūros metams.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

  1. Šeduvos bibliotekoje pristatyta iškilios kraštietės poetės Stasės Dzenuškaitės kūryba ir jos darbų paroda.
  2. Apie A. Dzenauskaitę pasakojo aktorius, muzikos teatro režisierius ir pedagogas maestro Rimantas Vaitkevičius.
  3. Aktorius Rimantas Vaitkevičius su Šeduvos kultūros ir amatų centro direktore Natalija Borgerdt.

0 90  900