Į Pradžią Naujienų archyvas 2012 metai „Toleruoju, vadinasi, gerbiu“

„Toleruoju, vadinasi, gerbiu“

2012-11-29

Lapkričio 16 d. Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje įvyko renginys „Toleruoju, vadinasi, gerbiu“, skirtas Tarptautinei tolerancijos dienai. Jis rajone – jau antrasis, šį kartą organizuotas kartu su rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriumi. Šventės tikslas – parodyti rajono seniūnijų, kultūros įstaigų ir bibliotekų darbuotojų bendrystę, jų toleranciją vieni kitiems.

Renginyje dalyvavo garbūs svečiai: Radviliškio rajono savivaldybės meras Darius Brazys, jo pavaduotojas Kazimieras Augulis, savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Genovaitė Juodeikienė bei jos pavaduotoja Irma Krinickaitė, šio skyriaus vyr. specialistės Kristina Kacevičienė ir Vlada Virbickienė.

Renginio pradžioje sveikinimo žodį dalyviams tarė rajono meras Darius Brazys. Savivaldybės vadovai taip pat pasveikino kultūros įstaigų darbuotojus už gražiai puoselėjamą savo įstaigos aplinką. Buvo įteiktos žalvarinės žvakidės ir premijos. 2000 litų premiją gavo Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis, 1000 litų premija atiteko Pakiršinio etninės kultūros ir amatų centrui, o 500 litų premija paskirta Alksniupių kultūros namams. Padėkos raštais paskatinti Šniūraičių, Beinoravos pramogų ir šokių salės bei Šaukoto kultūros namai.

Šventės vedėja – Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė – pristatė 12 seniūnijų komandų, susėdusių prie apvalių staliukų, papuoštų žvakutėmis ir tolerancijos dienos puokštelėmis. Visi dalyviai buvo pakviesti atsistoti, susikibti už rankų, kaip viename iš tolerancijos simbolių, ir taip parodyti bendrystę, dovanoti vieni kitiems šypsenas.

Po to supažindinta su Tolerancijos dienos istorija, pakviesta pasivaišinti arbata ar kava bei saldumynais. Visos šventės metu grojo ir dainavo Palonų daugiafunkcinio centro atlikėjai.