Į Pradžią Naujienų archyvas 2012 metai Alvydui Šlepikui – Jono Marcinkevičiaus literatūrinė premija

Alvydui Šlepikui – Jono Marcinkevičiaus literatūrinė premija

2012-12-18

Gruodžio 14 d. Viešojoje bibliotekoje įvyko kraštiečio rašytojo Jono Marcinkevičiaus literatūrinės premijos 2012 metų laureato Alvydo Šlepiko pagerbimo iškilmės. Alvydas Šlepikas apdovanotas už knygą „Mano vardas – Marytė“.

Renginį pradėjo Radviliškio muzikos mokyklos gitaristų ansamblis, vadovaujamas Mariaus Atstopo. Skaitovas – Šeduvos gimnazijos gimnazistas Elvis Skukauskas – perskaitė Jono Marcinkevičiaus žodžius, bylojančius apie rašytojo meilę gimtinei.

Šventėje dalyvavo poetas, režisierius, aktorius, scenaristas Alvydas Šlepikas, Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Eglė Ivanauskytė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Kristina Kacevičienė, bibliotekos bičiuliai ir kiti svečiai.

Dalyviai supažindinti su rašytojo Jono Marcinkevičiaus biografija ir kūryba, su ankstesniais jo vardo premijos laureatais, pristatytas šių metų laureatas Alvydas Šlepikas. Šventės dalyviai klausėsi minčių apie premijuotąją knygą „Mano vardas – Marytė“, kurioje aprašomas po Antrojo pasaulinio karo vokiečių vaikų badas, šaltis ir skurdas, bandymas susiieškoti maisto Lietuvoje.  Elvis Skukauskas paskaitė ištraukų iš šios knygos.

Apie šią knygą kalbėjo ir pats autorius. Jis papasakojo apie knygos priešistorę, apie tai, kaip rinko medžiagą, kaip bendravo su taip vadinamais „vilko vaikais“, kokių patyrė išgyvenimų, netikėtumų rašydamas knygą. Po to paskaitė vieną iš naujausių savo kūrinių –humoristinį apsakymą Molėtų tarme.

Rajono savivaldybės atstovai  Jono Marcinkevičiaus literatūrinės premijos 2012 m. laureatui užrišo tautinę juostą, įteikė gėlių bei atminimo dovanų apie Radviliškio kraštą.

Renginio pabaigoje nuskambėjo Lizdeikos gimnazistų Paulinos Urbelytės ir Nikitos Pajanok atliekama Vytauto Kernagio daina „Išeinu...“. Viešosios bibliotekos direktorė Aldona Januševičienė padėkojo visiems gimnazistams, padėjusiems surengti šias iškilmes.

 

Vilma Merkytė,

Radviliškio viešosios bibliotekos renginių organizatorė

 

Lauros Bagučanskytės nuotraukos