Į Pradžią Naujos knygos

Naujos knygos

2017-11-20

2019 m. BIRŽELIS

laivynas

Adomavičius, Romaldas (1955-)

Prie Lietuvos laivyno ištakų: žmonės ir laivai = At the roots of the Lithuanian fleet. People and ships / Romaldas Adomavičius, Romualdas Adomavičius ; [vertimas į anglų kabą: Laima Banionienė, Monika Gruslytė]. - Klaipėda : Lietuvos jūrų muziejus, 2019 (Klaipėda : Baltic printing house). - 557, [3] p. : iliustr., faks., portr., žml.

Tai knyga gerokai praplečianti žinias apie tarpukario Lietuvos jūrines asmenybes ir laivus.  Joje surinkti iš Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių laivyno veteranų ar jų giminaičių gauti dokumentai ir kitokia laivyno praeitį liudijanti medžiaga.

vietoj-dienorascio-baltusis

Baltušis, Juozas (1909-1991)

Vietoj dienoraščio, 1970–1975 / Juozas Baltušis. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2019] (Vilnius : BALTO print). - 1253, [2] p.

Ne vienos skaitytojų kartos pamėgto lietuvių rašytojo Juozo Baltušio archyvai galiausiai pasiekė dienos šviesą. Pirmasis tomas – „Vietoj dienoraščio. 1970-1975“ atskleidžia daugybę dramatiškų asmeninių rašytojo išgyvenimų ir pasakoja laikmečio istoriją. Knyga „Vietoj dienoraščio. 1970–1975“ – itin gilus ir autentiškas laikmečio dvasios ir realijų įvertinimas. Juose rašytojas kalba ir apie save, savo ambicijas bei apmąstymus, tačiau taip pat pateikia tuomečių įvykių Sovietų sąjungoje vertinimą, aprašo rašytojų kasdienybę, kalba apie savo šeimos dramą ir atskleidžia žmogaus santykių sudėtingumą.

donatas-butkus-kai-zeme-buvo-brangesne-uz-duona1

Butkus, Donatas (1936-)

Kā žemė bova brongesnė ož douna : apīsakas / Botkos Duonats. - Vilnius : Regionų kultūrinių iniciatyvų centras, 2016 (Vilnius : Petro ofsetas). - 514 p. : iliustr., portr.

Tai pirmoji aplinkos inžinerijos specialisto, habilituoto technologijos mokslų daktaro, profesoriaus Donato Butkaus žemaitiškai parašyta apysakų knyga. Autorius rašo savo gimtąja Plungės krašto žemaičių kalba. Tekstuose panaudota nemažai šiandien jau net ir žemaičių primirštų žodžių, posakių.
Knygos herojai yra autoriaus amžininkai ir to meto vyresnioji karta – kaimynai ir artimieji. Tai – literatūriniai personažai, todėl pasakojimo herojų vardai ir pavardės, vietovių, kuriose vyksta veiksmas, pavadinimai yra sugalvoti.
Knygoje „Ka žemė bova brongesnė ož douna“ pateikiama daug žinių apie XX a. pirmosios pusės Žemaitijos kaimo žmonių buitį, bendravimą, darbus ir rūpesčius, gyvenimą Antrojo pasaulinio karo metais, pokario įvykius, pasakojama apie jauno žmogaus asmenybės formavimosi vingius, jo kelią į mokslą. 

Donelaitis

Donelaitis, Kristijonas (1714-1780)

Raštai / Kristijonas Donelaitis ; vyriausiasis redaktorius Mikas Vaicekauskas. - Vilnius : Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas, 2015,  T. 2 : Poetiniai tekstai

Kristijono Donelaičio Raštų antrajame tome  publikuojami poetinių tekstų dokumentiniai ir kritiniai leidimai, eilėraščių vertimai. Tomo įvade pateikti rankraštinių ir spausdintų šaltinių aprašai, tekstų kalba ir rašyba, veikalų ir rankraščių istorija, pagrindinių poetinių tekstų leidimų charakteristika, tekstų rengimo principai, santrumpų sąrašai, šaltinių ir literatūros sąrašas.

vydunas-regejimai-darbai-atradimai219

Palijanskaitė, Rima

Vydūnas : regėjimai, darbai, atradimai / Rima Palijanskaitė. - Šiauliai : Lucilijus, 2018. - 286, [1] p. : iliustr., faks., portr. - Bibliogr.: p. 275-286.

Tai knyga, skirta vienam iškiliausių mąstytojų, humanistų ir kultūros veikėjų Lietuvos istorijoje – Vilhelmui Storostai-Vydūnui. Šios išskirtinės asmenybės palikti veikalai ir gebėjimas giliai, plačiai mąstyti buvo vertinami ne tik Lietuvoje.
Knygos „Vydūnas. Regėjimai, darbai, atradimai“ autorė, Radviliškio viešosios bibliotekos skaitytoja Rima Palijanskaitė apžvelgia visą mąstytojo gyvenimo kelią, jo veiklą ir kūrybą. Tai asmenybė, kurios neįmanoma įsprausti į rėmus, per maža ir per menka vadinti jį rašytoju ar mąstytoju, todėl tenka žvelgti į žmogų, pralenkusį istoriją ir pripažinti, jog iki šiol jam skirta gerokai per mažai dėmesio. 

žvejo sūnus

Sobeckis, Dainius (1977-)

Žvejo sūnaus : [eilėraščiai] / Dainius Sobeckis ; [iliustracijų dailininkas Rytis Černiauskas]. - Klaipėda : S. Jokužio leidykla-spaustuvė, 2006 (Klaipėda : S. Jokužio l-kla-sp.). - 93, [1] p. : iliustr.

Dainius Sobeckis spausdina savo kūrybą įvairiuose respublikiniuose leidiniuose, almanachuose „Baltija“, „Varpai“, „Poezijos pavasaris“,  periodiniuose leidiniuose ir kt. Jo eilėraščiai versti į anglų, baltarusių, lenkų, rusų, ukrainiečių kalbas. D. Sobeckis – nuolatinis literatūrinių konkursų Lietuvos universitetuose dalyvis; įvairių prizinių vietų laimėtojas, tris kartus laureatas (2001 m. ir 2003 m. Klaipėdoje, 2002 m. – Kaune). Nuo 2007 m. D. Sobeckis – Lietuvos rašytojų sąjungos narys.

laumės vaikas

Sučylaitė, Jūratė (1959-)

Laumės vaikas : eilėraščiai / Jūratė Sučylaitė. - Klaipėda : Klaipėdos universiteto leidykla, 2018 (Klaipėda : Druka). - 113, [2] p. : portr.

Eilėraščių rinkinyje „Laumės vaikas" atsispindi autorės akistatos su likimu būsenos, nuskaidrėjimo ir įkvėpimo gyventi ieškoma sąlytyje su gamta.

balta jūra

Jacobsen, Roy (1954-)

Balta jūra : romanas / Roy Jacobsen ; iš norvegų kalbos vertė Nora Strikauskaitė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2019]. - 254, [1] p.. - Orig. antr.: Hvitt hav.

Romanas „Balta jūra“ – tai dramatiška meilės istorija mažoje Bariojos saloje 1944–1945 metais. 
Į savo vaikystės salą grįžusi Ingrida mano, kad ji čia viena. Tačiau saloje niekada nebūni vienas. 
Ingrida prisimena karą, vykusį jos vaikystės metais, o dabar Norvegija vėl kenčia, šįkart nuo viską niokojančių nacių. Tačiau Bariojos saloje gyvenimas teka savu ritmu. Ingrida žvejoja ir ruošiasi žiemai. 
Kai jūra į krantą ima plauti kūnus iš nuskendusio karinio laivo, Ingrida daro tai, ką reikia. Ji nenujaučia, kad vienas iš jų bus gyvas ir jos vienatvė pamažu pasimirš… Kelios žiemos savaitės jai bus visiškai kitokios nei tikėjosi, kupinos įtampos ir netikėtų atradimų.
Ingrida dar nežino, kas jos laukia, bandant apsaugoti mylimąjį nuo vokiečių ir su jais dirbančių norvegų, į kokią kelionę jai teks leistis ir kokią dovaną ji gaus kančių, bado ir karo niokojamoje tėvynėje.


2019 m. BIRŽEL
IS-VAIKŲ SKYRIUS

@1

Jocko Willink

Leidėjas: Alma littera

Išleista:  2018

Puslapiai: 192

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Eugenijus Ališanka

Penkta klasė Markui buvo sunkiausia gyvenime. Jis susimaudavo per kūno kultūros pamokas, matematika jam sekėsi sunkiai, mokykliniai pietūs buvo siaubingi, o klasės išvyka žlugo, nes jis nemokėjo plaukti. Tačiau pats baisiausias dalykas buvo Kenis, klasės mušeika, save vadinantis laipynių karaliumi.

Kai Marko mama praneša, kad pas juos visą vasarą viešės dėdė Džeikas, berniukas su nekantrumu jo laukia. Dėdė Džeikas – pats šauniausias žmogus pasaulyje. Be to, jis turi planą.

Dėdė Džeikas iš Marko ketina padaryti tikrą kietuolį.
Marko laukia daugybė prisitraukimų ir atsispaudimų, jam reikia išmokti plaukti, sveikai maitintis ir mokytis kur kas rimčiau nei iki šiol!

Ar Markui iki kitų mokslo metų pradžios pavyks sustiprėti ir galiausiai pasipriešinti laipynių karaliui Keniui?

Patiks visiems – ne tik Nevykėlio dienoraščio skaitytojams!

@2

Joanne Owen

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 240

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Eugenijus Ališanka

Marta kelia dar didesnę makalynę!

Marta padeda gaminti stebuklingą „augimo ir judėjimo" gėrimą. Bet į katilą įkritus muskato riešutui prasideda makalynė. Muskato riešutas ne tik auga ir juda – jis atgyja ir tampa labai pikta nykštukine muskato dama! Per ją pasipila beprotiškiausi nesusipratimai, dėl kurių visi kaltina Martą. Ir vėl!

Ar Marta spės viską atitaisyti iki kaimo šventės? Ar padės Vyšnių Slėnio futbolo komandai laimėti prieš pagrindinius varžovus – Šviniškių Jungtines Pajėgas?

@3

„Jaunimo linijos“ savanoriai

Leidėjas: Jaunimo linija

Išleista: 2018

Puslapiai: 296

Kalba: Lietuvių

Knygoje aptariamos įvairios temos: draugystė, meilė, santykiai šeimoje, netektys, krizė, taip pat kitos gyvenimiškos problemos ir natūralūs, žmogiški jausmai, kuriuos ne visada lengva ištverti vienam, nesulaukiant artimųjų ar specialistų, pagalbos. Tikimės, kad rūpestingai parengti savanorių atsakymai padės vaikams, jaunimui bei suaugusiesiems, kuriuos kamuoja panašios problemos.

„Jaunam žmogui kartais gali būti sunku išdrįsti pradėti kalbėti apie savo sunkumus, užduoti rūpimus, bet gal ne itin lengvus klausimus tėvams, draugams ar kitiems juos supantiems žmonėms. Ypač nelengva, kai reikiamu metu nėra su kuo pasitarti, nors ir norėtųsi. Čia į pagalbą ateina „Draugo laiškai" – knyga, kurioje surinkti pačių jaunų žmonių užduodami jiems rūpimi klausimai ir kvalifikuotų „Jaunimo linijos" savanorių parengti atidūs atsakymai. Knyga, tikiu, ne vienam padės rasti atsakymus į neraminančius klausimus, ar suteiks drąsos pasikalbėti su artimais žmonėmis ir paskatins kreiptis pagalbos ar nukreips, kur toliau ieškoti patikimos informacijos. Didžiulė knygos vertė ta, kad jaunų žmonių laiškuose atskleidžiami skaudūs išgyvenimai primena, kad su sunkumais susiduriantis žmogus nėra vienas – yra ir kitų žmonių, susiduriančių su panašiais iššūkiais, keliančių tuos pačius klausimus. Jau vien to žinojimas gali suteikti šiek tiek paguodos ir paramos. Neabejoju, kad „Draugo laiškuose" surinkti klausimai ir atsakymai bus ypatingai vertingi ne tik patiems jaunuoliams, bet ir juos auginantiems tėvams, kitiems suaugusiems ir specialistams dirbantiems su jaunimu. Tai puiki galimybė geriau suprasti, kuo gyvena, ką jaučia, galvoja, ką patiria skirtingi jauni žmonės šiandieninėje Lietuvoje."

@4

Jessica Townsend

Originalus pavadinimas: Nevermoor. The Trials of Morrigan Crow

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Kalba: Lietuvių

Hario Poterio ir Persio Džeksono skaitytojams.

Morgana gimė pačią nelaimingiausią dieną, kokią tik vaikas gali gimti. Ją kaltina dėl visų vietinių nelaimių, nuo krušų iki širdies smūgių. Dėl prakeikimo ji yra pasmerkta mirti savo vienuoliktojo gimtadienio vidurnaktį.

Tačiau gimtadienio išvakarėse pasirodo keistas nematytas raitelis. Jis paima mergaitę į slaptą stebuklingą miestą, vadinamą Nevermūru.

Nevermūre Morgana sužino, kad ji išrinkta dalyvauti čia vykstančiame konkurse. Laimėtojai įstoja į pačią garbingiausią miesto organizaciją – Vunderio draugiją. Ši organizacija leidžia visam laikui likti saugiame Nevermūre. Bet prieš tai Morgana turi įvykdyti keturis sunkius ir pavojingus išbandymus ir įveikti šimtus kitų vaikų. Kitaip jai teks išvykti iš miesto ir pasitikti savo mirtiną likimą.

Jaudinantis, kerintis, kupinas nuostabiausios fantazijos pasaulis pritraukia nuo pirmojo puslapio ir nepaleidžia iki pat paskutinio žodžio.

@5

Vytautas Key

Leidėjas: Debesų ganyklos

Išleista: 2018

Puslapiai: 160

Kalba: Lietuvių

Man 18. Iki egzaminų liko vos keli mėnesiai. Galvojau apie studijas užsienyje. Kartu su mergina Aušra...

O dabar nebeturiu nei planų, nei merginos. Gyventi namuose pasidarė nepakenčiama. Su tėvu seniai nesišneku. Norėčiau pasikalbėti su mama, bet jos amžinai nėra. Nuolat dirba. Dar yra mažasis brolis, bet ką jis. Tik nervus gadina. Vienintelis žmogus, kuris mane suprastų, jau kelis mėnesius neatsako į mano žinutes. Toks gyvenimas užkniso juodai...

Viską gerai apgalvojau. Iš namų išėjau kaip visada. Stengiausi, kad niekam nekiltų įtarimų. Bet to, kas nutiko, nesitikėjau net aš...

Sėdžiu vienas visiškoj SKYLĖJ. Kažkur čia pat, vos už 6 metrų, verda gyvenimas, bet man jis nepasiekiamas. Ei, ar mane kas nors girdi? PAGALBOS!

@6

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2019

Puslapiai: 14

Kalba: Lietuvių

Du mieli tėveliai, du švelnūs mažyliai ir daug daug meilės!

@7

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2019

Puslapiai: 14

Kalba: Lietuvių

Dvi mylinčios mamytės, du mieli mažyliai ir daug daug meilės!

@8

Leidėjas: Gelmės

Išleidimo metai: 2019

Formatas: 15x21, minkšti viršeliai

Puslapių skaičius: 96

„Mąstome apie pasaulį su Filu ir Sofija“ – tai smagi ir įsimintina knyga vaikas apie filosofiją. Du pagrindiniai veikėjai – Filas ir Sofija tyrinėja idėjas apie pasaulio tvarką. Trylikoje trumpų filosofinių istorijų Filas ir Sofija ieško atsakymų į sudėtingiausius klausimus, o jų pokalbiai atskleidžia, kaip mąstė ir mąsto visų laikų svarbiausi filosofai.

Knyga „Mąstome apie pasaulį su Filu ir Sofija“ parašyta lengvai ir aiškiai, čia rasite ne tik smagių istorijų, bet ir puikių iliustracijų, kurios padės vaikams suprasti ir pamilti filosofiją bei priimti ją kaip kasdienio gyvenimo dalį.

Geriausi draugai Filas ir Sofija mėgsta drauge leisti laiką prie upelio netoli namų. Jie ten eina tuomet, kai tik turi aptarti ką nors svarbaus. Klausimai, kuriuos jie bando kartu išsiaiškinti yra maždaug tokie: kodėl apskritai kažkas egzistuoja? Kaip mes atpažįstame grožį? Kaip mus veikia jausmai? Iš kur aš žinau, kad tu – mano draugas? Kas aš būsiu, kai užaugsiu? Kas yra teisinga? Kas bus, kai mirsime?

@9

Šuniukų istorijos: 5 minučių pasakos

Leidėjas: Vaiga

Išleidimo metai: 2018

Formatas: 20x24, kieti viršeliai

Puslapių skaičius: 48

Šis puikus 5 minučių pasakų rinkinys apie šuniukus sužavės kiekvieną mažąjį skaitytoją. 
Vaikai tiesiog negalės atsitraukti nuo šios knygos, nes linksmi ir mieli šuniukai nepaliks abejingo nė vieno.

@10

Leidėjas: Egmont Lietuva

Išleista: 2018

Puslapiai: 24

Džodžas pirmą kartą eina į vaikų darželį. Pepa nelabai patenkinta, kad jis lankys tą pačią grupę kaip ir ji. Tačiau visi draugai pradeda pavydėti Pepai jaunesnio broliuko. Pasirodo, ne taip jau blogai turėti brolių ir seserų!

@11

Justinas Marcinkevičius

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 44

Kalba: Lietuvių

Kviečiame apsilankyti Justino Marcinkevičiaus sukurtoje VAIKŲ ŽEMĖJE! Tai pirmoji poeto eilėraščių rinktinė vaikams, kurioje sugulė ir gerai pažįstami eilėraščiai, ir keletas naujų, dar niekur neskelbtų.

Skaitykite, mokykitės mintinai ir... neskubėkite užaugti!

Knygelę iliustravo puiki dailininkė Agnė Nananai

@12

Lena Hesse, Philipp Winterberg

Leidėjas: Debesų ganyklos

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 32

Knygą "(NE)suskaičiuotos miego avelės" sukūrė šaunus Lenos Hesse ir Philippo Winterbergo duetas. Tai nebe pirmas bendras kūrėjų projektas. Kelios Philippo Winterbergo knygos jau tapo pasauliniais bestseleriais.

Dangaus ganyklose gyvena miego avelės. Kas vakarą jas skaičiuoja negalintys užmigti viso pasaulio žmonės. Tik viena maža miego avelė dar niekada nebuvo suskaičiuota. O ji taip troško šokti per tvorą kartu su kitomis! 

Pasakysime tik tiek, kad jei ko nors labai labai nori, tai būtinai išsipildo. O kai esi laimingas, lengva rasti būdų, kaip padėti kitiems. Net jei dėl to imtų ir apvirstų aukštyn kojomis įprastas miego avelių gyvenimas.

@13

 

Peter Kavecky

Leidėjas: Nieko rimto

Išleidimo metai: 2018

Formatas: 23x29, kieti viršeliai

Puslapių skaičius: 32

Nuoširdi istorija apie ryžtą ir atsidavimą, mokanti nugalėti baimę ir atrasti grožį net tamsiausiose vandenyno gelmėse. Pasimetusi nuo šeimos banginukė Gerda leidžiasi į nuotykių kupiną kelionę. Pakeliui ji sutinka įspūdingų vandenyno gyventojų ir atranda stiprybės visuomet išlikti savimi.

 

@14

Leidėjas: Alma litera

Išleista: 2019

Puslapiai: 32

Kalba: Lietuvių

Kelyje galioja daug svarbių taisyklių, kurias būtina žinoti. Netvarkos nykštukas pasirengęs jas paaiškinti. Jis pamokys, kur yra kairė, o kur – dešinė, kaip teisingai pereiti gatvę, supažindins su šviesoforu, geležinkelio pervaža, kelio ženklais, skubios pagalbos numeriais, taip pat padės lavinti pastabumą, loginį mąstymą ir matematinius įgūdžius. Su Netvarkos nykštuku visuomet patirsi nuotykių, o kartu saugiai keliaujant – jų tik dar daugiau!

 
@15

Autoriai: Indrė Pavilonytė,Martynas Pavilonis

Leidėjas: Alma litera

Išleista: 2019

Puslapiai: 72

Kalba: Lietuvių

Kai į lovas sugula ne tik maži vaikai, bet ir mamos bei tėčiai, tolimoje ir paslaptingoje Martvudo girioje atgyja MARMIŲ miestelis.

Jūsų rankose – įkvepianti istorija apie mielą marmį OLĮ, kuris, visai kaip ir mes, ieško, klysta, bijo ir tik išdrįsęs įveikti savo baimes – randa tai, ko ieškojęs.

Smalsu susipažinti? Laikas leistis į kelionę mėnesienos apšviestais girios takais!


2019 m. GEGUŽIS-VAIKŲ SKYRIUS

1VAIKAI

Mėlyna sruoga (antroji ciklo „Siuntėjas“ dalis)

Lois Lowry

Leidėjas: Alma littera

Išleidimo metai: 2018

Formatas: 14x20, kieti viršeliai

Garsioje, jau vaikų ir paauglių literatūros klasika vadinamoje knygoje „Siuntėjas“ Lois Lowry sukūrė paslaptingą, techniškai tobulą ir emociškai skurdų ateities pasaulį. Antroji šios serijos knyga „Mėlyna sruoga“ nukelia mus į pasaulį po katastrofos, kur gyventojai turi tik elementariausias ir būtiniausias technologijas, o pyktis, godumas, pavydas ir žiaurumas paprastų žmonių gyvenimą paverčia trumpu ir nelaimingu. 
Visuomenė knygoje „Mėlyna sruoga“ taip pat kaip ir pirmojoje dalyje yra valdoma negailestingų Vyresniųjų, kuriuos gaubia paslaptis ir pagarbi baimė. O prisiminimų ir gebėjimų išsaugojimas ir vėl priklauso nuo vaikų.
Nepaprastai gabi siuvinėjimui luoša našlaitė Kira dėl neramumų kaime paimama gyventi į didžiosios Tarybos rūmus. Čia jai tenka su adata ir siūlu atkurti ant specialios mantijos istorinius piešinius. Šis rūbas bus dėvimas per kasmetinį susibūrimą, kuomet visi gyventojai susirenka išgirsti kelias valandas trunkančios dainos, pasakojančios pasaulio istoriją tokią, kokia ją nori matyti Vyresnieji. 
Yra ir daugiau gabių vaikų. Tomas, berniukas, kuris drožinėja sudėtingus simbolius, ir mergaitė, kuri kažkada turės atlikti apie pasaulį pasakojančią dainą. Virš trijų gabių vaikų galvų nuolat tvyro Vyresniųjų grėsmė. Vyresniųjų, kurie neturi jokių ypatingų galių, naudojasi talentingais vaikais. O ir dainos ceremonija yra kur kas tamsesnė nei galima pagalvoti. 

2VAIKAI

 Elena Favilli, Francesca Cavallo

Leidėjas: Dvi tylos

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 224

„Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms, 2 dalis“ yra sensacingojo „New York Times“ bestselerio, surinkusio daugiausia lėšų per visą sutelktinio finansavimo platformos istoriją, tęsinys. Autorės Francesca Cavallo ir Elena Favilli kviečia jus ir jūsų vaikus į transformuojančią kelionę, prieš miegą sekdamos 100 naujų istorijų apie išskirtines moteris nuo Nefertitės iki Bejoncės
Unikaliu stiliumi papasakotos biografijos knygoje „Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms 2“ virsta pasakomis, kurios kelia nuostabą ir sužadina smalsumą – perskaičius apie kiekvieną veikėją norisi sužinoti daugiau.
Francesca Cavallo ir Elena Favilli yra „New York Times“ geriausiai parduodamų knygų autorės, kurių kūriniai išversti į daugiau nei keturiasdešimt kalbų. Jos užaugo Italijoje ir yra įsteigusios medijų bendrovę „Timbuktu“.
„Vakaro istorijos mergaitėms maištininkėms 2“ džiugina naujais grafinio dizaino sprendimais, aiškinamuoju žodynėliu ir 100 neįtikimų naujų portretų, kuriuos sukūrė geriausios mūsų laikų dailininkės.

3VAIKAI

David WALLIAMS

Leidėjas: Tyto alba

Išleista: 2018

Puslapiai: 288

Deividas Valjamsas – britų rašytojas, dėl kurio juokingų ir įdomių knygų visi Jungtinės Karalystės vaikai eina iš proto. Jis šiuo metu – pats mėgstamiausias vaikų rašytojas pasaulyje! Jo knygų veikėjai dažnai nesielgia taip, kaip turėtų, bet kaip tik dėl to mes juos ir mylime – ir kartais jiems netgi pavydime. Jei jau skaitėte pirmas dvi jo knygas apie blogiausius pasaulyje vaikus, jums tikrai bus įdomu susipažinti su nauju blogiukų būriu. Susitikite su siaubingaisiais trynukais, isterike Tende, pagyrūnu Barnabu ir kitais, nuo kurių už galvos griebiasi ir tėvai, ir mokytojai, ir kaimynai!

Neskaitykite šios knygos, jei neturite humoro jausmo.

Skaitykite, jei norite pasijuokti iš blogiukų, kuriems nutinka įvairiausių nuotykių – ir džiaukitės, kad jūs ne tokie. O jei esate bent truputėlį panašūs į šios knygos veikėjus, tai šios istorijos turėtų patikti jums dar labiau!

4VAIKAI

Joey Graceffa

Leidėjas: BALTO leidybos namai

Išleista: 2019

Puslapiai: 368

Jarou priklauso elitui. Ji – vienos galingiausių Edeno moterų duktė. Turtinga, valdinga, užprogramuota šlovei, gali apkartinti gyvenimą bet kuriam elitinės „Ąžuolų" internatinės mokyklos mokiniui, stojusiam jai skersai kelio. Jarou gyvenimas buvo nesibaigiantys pašėlę vakarėliai... kol sutiko žavią mergaitę alyviniais plaukais.

Rovenai visą gyvenimą teko slapstytis arba nuo ko nors bėgti. Ji – neteisėtas antras vaikas šeimoje ir kelia grėsmę griežtai reguliuojamai visuomenei, todėl yra pasmerkta mirčiai arba... dar baisesnei bausmei. Kai tėvas išdavė šeimą, o su mama susidorojo vyriausybė, Rovena rado prieglobstį požeminiame mieste. Čia gyvena atstumtieji ir auga vienintelis Žemėje likęs gyvas medis. Čia ji sutiko bebaimį Laklaną, galintį pasiūlyti daugiau nei tik draugystę. Tačiau ją sučiumpa valdžios pareigūnai, ir nuo tada Rovenos likimas nežinomas.

Kai dvi mergaitės atras jas siejančią giją, grius prisiminimus saugojusi užtvanka ir jų gyvenimai pasikeis neatpažįstamai. Toks kaip iki šiol nebebus ir Edenas, dirbtinio intelekto valdomas miestas po „kupolu".

5VAIKAI

Carry Slee

Leidykla: Alma litera

Leidimo metai: 2019
 
Puslapių: 212

Mokykloje Jochemas nelaimingas: iš apkūnaus vaikino klasėje tyčiojamasi. Dovydas pašaipūnų trijulei nepritaria, bet laikosi nuošaly, bijodamas pats tapti auka. Klasės auklėtojas Tinas van Deikas taip pat į viską žiūri pro pirštus, jis kūno kultūros mokytojas ir jam nepatinka, kad Jochemas per jo pamokas toks nerangus.

Patyčios kiekvieną dieną vis žiauresnės. Įtampa darosi nepakeliama.
Po smagaus klasės vakarėlio Jochemas negrįžta namo. Kitą rytą jis nepasirodo ir klasėje. Visus persmelkia nerimas. Dovydas jaučia kaltę.

Kodėl niekas nė kartelio neužstojo Jochemo? Kodėl leido, kad visa tai vyktų?
Galbūt dar ne vėlu...

Sukrečianti ir pamokoma istorija.

6VAIKAI

Morris Gleitzman

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2019

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Gabrielė Virbickienė

Kartą pabėgau iš prieglaudos, kad rasčiau mamą ir tėtį.
Sykį iš degančio namo išgelbėjau mergaitę, vardu Zelda.
Kartą prajuokinau nacį, kuriam skaudėjo dantį.
Aš esu Feliksas. Tai mano istorija.

1942 m. Lenkijoje žydų berniukas Feliksas prieglaudoje slepiasi nuo nacių. Tik bėda, kad jis nieko nežino apie karą ir mano, jog prieglaudoje bus, kol tėvai išgelbės savo knygų verslą. Nutaręs, kad tėvams gresia pavojus, Feliksas išvyksta jų įspėti ir patenka tiesiai į nacių okupuotą Lenkiją.

Feliksui viskas yra pramanytos istorijos. Iš kur jo sriuboje atsirado visa morka? Tai ženklas, kad tėvai atvažiuoja jo pasiimti. Kodėl naciai degina knygas? Jie turbūt atvykėliai bibliotekininkai, atsiųsti sutvarkyti pasenusios prieglaudos bibliotekos. Tačiau Felikso kelionė darosi vis pavojingesnė ir jis pamažu pamato siaubą, kurio negali paaiškinti jokios istorijos.
Nepaisant baisumų, Feliksas niekada nepraranda vilties.

„Bent kartą“ – istorija, kupina meilės, draugystės ir netgi juoko.

7VAIKAI

Connie Glynn

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2019

Kalba: Lietuvių

Lotė Moliūgė ir Elė Vulf grįžta! Antroji Rouzvudo istorijų knyga „Apsimesti princese“ žada dar daugiau emocijų ir nuotykių. Britų rašytojos Connie Glynn serija apie Rouzvudo mokykloje besimokančią princesę, trokštančią būti paprasta mergaite, ir jos draugę, trokštančią būti princese.
Po pirmųjų dramatiškų metų Rouzvudholo mokykloje, jos tikisi bent vieno lengvo ir ramaus semestro. Tačiau ar lemta šiam norui išsipildyti?

Lotė Moliūgė yra paprasta mergaitė, trokštanti būti princese. Ji iš visų jėgų mokėsi, kad gautų stipendiją prestižinėje Rouzvudholo mokykloje. 
Elė Vulf yra princesė, kuri visuomet norėjo būtų paprasta mergina, leistis su draugėmis į nuotykius, eiti apsipirkti. Ji mokosi Rouzvudhole, kad nereikėtų būti princese ir vykdyti savo pareigų Maradovos karalystėje. 
Mergaitės susitiko Rpuzvudhole ir buvo apgyvendinamos viename bendrabučio kambaryje. Pirmieji mokslo metai draugėms atnešė gausybę netikėtumų, nuotykių ir išgyvenimų. Serijos „Rouzvudo istorijos“ tęsinys „Apsimesti princese“ pasakoja apie antruosius metus mokykloje. 

Elė ir Lotė artimos kaip visada, jos tobulina savo naujus vaidmenis, tačiau Rouzvude dedasi keisti dalykai. Mokiniai yra nuodijami. Ar slaptoji organizacija veikia vis drąsiau ir arčiau?
Lotė ir Elė pasiryžusios rasti kaltininką, tačiau pavojus gali būti kur kas didesnis nei jos manė…

8VAIKAI

 Pamela Butchart

Leidėjas: Terra Publica

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 272

Veiksmo ir humoro kupina istorija iš mokyklos gyvenimo „Mūsų mokyklos direktorius – vampyras“.Vaikų vaizduotė gali nunešti toliau nei toli, todėl būtina imties priemonių tuojau pat!
Izė ir jos draugai neria į tikrą pradinės mokyklos beprotybę. Šį kartą vaikai nusprendžia, kad naujasis mokyklos direktorius yra vampyras. Visa tai pagrįsta labai rimtais argumentais – jis yra šiek tiek bauginantis, savo kabinete visada užtraukia naktines užuolaidas, o per pietų pertrauką uždraudė valgyti česnakines duoneles. 
Viskas aiškiau negu aišku. Dabar tereikia plano, kaip jį nugalėti
Anglijos rašytoja Pamela Butchart ir iliustratorius Thomas Flintham už knygą „Mūsų mokyklos direktorius – vampyras“ susižėrė daugybę apdovanojimų. Knyga buvo paskelbta The Children‘s Book Award 2016 laimėtoja ir, žinoma, tuose pačiuose apdovanojimuose buvo pripažinta geriausia knyga vaikams. Knyga išversta į daugiau nei 10 kalbų. 

9VAIKAI

Liuda Petkevičiūtė

Leidėjas: Lieparas

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 28

Rimtas vištų mokslas ir
kitiems pamokslas,
kaip svarbu ne kitiems įtikti,
o savim pasilikti.

10VAIKAI

Leidėjas: Vaiga

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 48

Šis puikus 5 minučių pasakų rinkinys apie kačiukus sužavės kiekvieną mažąjį skaitytoją.

Vaikai tiesiog negalės atsitraukti nuo šios knygos, nes linksmi ir mieli kačiukai nepaliks abejingo nė vieno.

11VAIKAI

Jessica Martinello

Puslapių skaičius: 32

Kalba:Lietuvių

Metai: 2018

Net ir monstrai valosi dantis! Netiki? Atsiversk šią knygą (o juk visi žino, kad knygose pramanų nebūna) ir įsitikink!

Kartą gyveno mergaitė, kuri labai nemėgo valytis dantų. Juk tai taip neįdomu! Vieną dieną namų vonioje ji sutiko monstrą. Kaip manai, ką jis veikė? Ogi valėsi dantis! „Visi turi juos valytis. Jeigu ne, papulsi į bėdą“, – mergaitei pasakė monstras.

Apie kokią bėdą užsiminė baisūnas, kodėl jis taip kruopščiai prižiūri dantis ir kas iš tiesų yra dantukų gydytojas, sužinosi perskaitęs nuotaikingą pasakojimą „Net monstrai valosi dantis“.

12VAIKAI

Leidėjas: Vaiga

Išleista: 2018

Šios knygelės gyvūnėliai sužino, jog kartais tenka pasakyti „atsiprašau".
Gerai, kad yra išmintingų draugų, kurie parodo pavyzdį.

13VAIKAI

Leidėjas: Vaiga

Išleidimo metai: 2018i

Puslapių skaičius: 48

Šis puikus 5 minučių pasakų rinkinys apie fėjas ir princeses sužavės kiekvieną mažąjį skaitytoją.
Leiskitės į nuotykius jūros dugne su undinėle Marina.

Susipažinkite su princesės Mijos ypatingu vienaragiu, sužinokite ar elfų princui pavyks tapti mandagiam, ir patirkite dar daug nuostabių įspūdžių.

Kiekviena pasaka dvelkia tikra magija, stulbina ir žadina vaizduotę.

14VAIKAI

Leidėjas: Eglės leidykla

Išleista: 2019

Iliustruotas poezijos rinkinys vaikams.

15VAIKAI

Leidėjas: 700 eilučių

Išleista: 2018

Puslapių skaičius: 72

Kai kada nors vyksite traukiniu, pabandykite įsivaizduoti kraštovaizdį prieš atsirandant geležinkeliui. Atrodo, kad visi tie viadukai, tuneliai ir stotys stovėjo visada. Keliaujate patogiame vagone, ir jums visai nešauna į galvą, kad šioje vietoje, kur sėdite, anksčiau galėjo būti neįžengiama giria, uolos ar pelkė.
Geležinkelį ėmėsi statyti mūsų protėviai prieš daugiau nei šimtą septyniasdešimt metų ir pastatė jį gerai. Išsivertė be ekskavatorių, elektros ir mobiliųjų telefonų. Padarė nepaprastai naudingą darbą, kuris mums tarnaus ir ateinančiame amžiuje.

Pasaulyje yra ir daugiau senų išradimų, naudingų iki šiol. Vienas iš jų - knyga. Ji leidžia sužinoti kito žmogaus mintis arba keliauti laiku. Todėl mums niekas netrukdo aplankyti tų senųjų geležinkelio statytojų.
„Kaip sukonstruoti geležinkelį" - naujausia visame pasaulyje labai populiarios pasakų apie techniką serijos knyga. Joje autorius kviečia jaunuosius skaitytojus leistis į pažintinę kelionę geležinkeliu. Šmaikščią istoriją papildo detalios schemos, parengtos konsultuojantis su transporto inžinerijos specialistais.


2019 m. GEGUŽIS

; 1 isivaizduoti-lietuva

Įsivaizduoti Lietuvą: 100 metų, 100 vizijų, 1918–2018 / [sudarytojai Norbertas Černiauskas, Marija Drėmaitė, Tomas Vaiseta] ; [iliustratorė Birutė Bikelytė]. - Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2018] ([Vilnius] : Baltijos kopija). - 205, [3] p.: iliustr., faks., portr., žml.

Istorija yra ne tik tai, kas įvyko, bet ir tai, kas neįvyko ar tebuvo įsivaizduota. Ši knyga pasakoja apie politikų, menininkų, mokslininkų ir kitų intelektualų per šimtą metų (1918–2018) sugalvotas ir propaguotas Lietuvos ateities idėjas, planus ar siekius, kurie turėjo padėti paaiškinti gyvenamą tikrovę ir paskatinti tolesnę šalies raidą. Knygoje kalbama apie tai, kas nebūtinai įvyko, bet būtinai įsivaizduota, – apie tai, kas pavadinta Lietuvos šimtmečio vizijomis. 

; 2 kur-velnias-nenesioja

Čekuolis, Algimantas (1931-)

Kur velnias nenešioja: apysakos / Algimantas Čekuolis. - Vilnius: Alma littera, 2019 (Vilnius: BALTO print). - 154, [3] p.

Tai dar viena legendinio žurnalisto, keliautojo Algimanto Čekuolio knyga. Šį kartą, remdamasis savo patirtimi, autorius pasakoja apie kelionėse sutiktus žmones. Juos visus sieja kai kas svarbaus... Rašytojo dėmesio centre – lietuviškų šaknų turinčių žmonių gyvenimo istorijos ir įspūdingi nutikimai.

; 3 sviderskyte-lituanica-nematoma-puse

Sviderskytė, Gražina (1973-)

Lituanica. Nematoma pusė / Gražina K. Sviderskytė. - [Vilnius]: Aukso žuvys, [2019]. - 455, [1] p.: iliustr., faks., portr.; 25 cm. – Bibliogr.: p. 425-441. - Asmenvardžių r-klė: p. 442-451.

Žurnalistės, dokumentinių filmų kūrėjos ir rašytojos Gražinos Sviderskytės knyga pasakoja apie vieną geriausiai žinomų ir drauge vieną painiausių Lietuvos istorijos įvykių. 
Joje pateikiama kol kas išsamiausiai ir kruopščiausiai išnagrinėta Lituanicos istorija. Autorė pasakoja istoriją, tuomet aprėpusią tris valstybes – Jungtines Amerikos Valstijas, Vokietiją ir Lietuvą...

; 4Tėvas Stanislovas

Morkūnienė, Vita (1955-)

Tėvo Stanislovo Paberžė. Giesmė Esimui/ Vita Morkūnienė. - Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Vilnius: BALTO print). - 239, [1] p.: iliustr., portr. - Taip pat vartojama antr.: Giesmė Esimui - Knyga išleista jubiliejiniais tėvo Stanislovo OFM Cap. metais.

Esama žmonių ir vietų, kuriems nusakyti netinka įprasti žodžiai ir dydžiai. Kunigas Algirdas Mykolas Dobrovolskis – kapucinų vienuolis tėvas Stanislovas – ir atokus Paberžės bažnytkaimis Kėdainių rajone yra kaip tik tokie. Iki Paberžės, galingo dvasinės traukos centro, buvo skaičiuojami kilometrai nuo Vilniaus, Varšuvos, Talino, Peterburgo ir kitų pasaulio miestų, o Paberžės ganytojas pelnė žmonių kunigo titulą ir dar gyvas būdamas tapo legenda. Kelis dešimtmečius Paberžės kryptimi, tėvo Stanislovo kryptimi tekėjo žmonių upė. Su tėvu Stanislovu galėjai kalbėtis apie viską. Jis mokėjo paprastais žodžiais pasakyti, kokia yra žmogaus gyvenimo prasmė, jo kančios ir jo kelio prasmė...

; 5 juodoji-vilniaus-saule

Marcinkevičius, Marius

Juodoji Vilniaus saulė: romanas / Marius Marcinkevičius. - Vilnius: Alma littera, 2019 (Vilnius: Petro ofsetas). - 410, [5] p.: iliustr.

Romano veiksmas vyksta tarpukario Vilniuje, okupuotame lenkų, visai prieš pat Kalėdas, kai viduržiemio saulė nuauksina stebuklinguosius Vilniaus stogus. Iš viešbučio kambario dingsta lenkų generolo dukra. Nusikaltimo vietoje – jokių apčiuopiamų pėdsakų, tik krauju nupieštas paslaptingas ženklas. Policija jaučiasi bejėgė. Tačiau galbūt išsiaiškinti šio keisto dingimo paslaptį galės iš Tibeto atvykęs jaunuolis, kurio visas kūnas išpieštas tatuiruotėmis. Jam į pagalbą ateina ir jaunas žydas psichiatras. Ar pavyks jiems ne tik rasti dingusią lenkaitę, bet ir išgelbėti miestą nuo tykančių grėsmių? 

; 6 -pamoka-20-amziui

Harari, Yuval N. (1976-) (Harari, Yuvalis Noah)

21 pamoka XXI amžiui / Yuval Noah Harari; iš anglų kalbos vertė Tadas Juras. - [Vilnius]: Kitos knygos, [2019] ([Vilnius]: BALTO print). - 381 p- Orig. antr.: 21 lessons for the 21st century.

Vieno labiausiai skaitomų autorių ir iškilaus šiuolaikinio mąstytojo Yuval Noah Harari naujausia knyga kalba apie dabartį, kurioje gyvename, praskaidrina pasaulio vaizdą ir toliau drąsiai kelia pačius svarbiausius, visuotinus klausimus.

Autorius svarsto, kuri civilizacija šiuo metu dominuoja pasaulyje – Vakarai? Kinija? Islamas? Koks čia Europos vaidmuo ir ar ji turėtų atverti duris emigrantams? Nelieka pamirštas ir pastaruoju metu augantis nacionalizmas – ar jis gali išspręsti nelygybės ir klimato pokyčių problemas? Ką turėtume daryti su terorizmu? Ko reikėtų mokyti savo vaikus?

; 7 dzentelmenas-dzonis-ramenskis215

Jeffrey, Robert (1936-)

Džentelmenas Džonis Ramenskis: nepaprasta tikra istorija apie seifų plėšiką, tapusį karo didvyriu / Robert Jeffrey; iš anglų kalbos vertė Virgilijus Čepliejus. - [Vilnius]: Kitos knygos, [2018] ([Vilnius]: Spauda). - 213, [2] p.: iliustr., faks., portr. - Orig. antr.: Gentle Johnny Ramensky.

Škotijoje gimęs lietuvių emigrantų sūnus Džonis Ramenskis (Johnny Ramensky, arba Jonas Ramanauskas, 1905–1972) išgarsėjo kaip seifų plėšikas ir sumanus bėglys iš griežčiausiai saugomų kalėjimų. Savo įgūdžius ir žinias apie sprogmenis jis panaudojo ir Antrajame pasauliniame kare. Parašiutu nuleistas už fronto linijos, jis išsprogdindavo aukščiausios vokiečių karo vadovybės seifus, parūpindavo kovų eigą lėmusių dokumentų. Už tai buvo apdovanotas. Drąsus kare, taikos metu laikęsis principo plėšti įmonių, o ne asmeninę nuosavybę ir vengęs smurto net prieš pareigūnus, Džonis buvo nusipelnęs tiek aukščiausių politikų ir generolų, tiek nusikaltėlių, tiek policininkų pagarbą. Apie jį Škotijoje iki šiol dainuojamos baladės. 

; 8 liovensioldu-ziedas-lagerliof

Lagerlöf, Selma (1858-1940) (Lagerliof, Selma)

Liovenšioldų žiedas; Šarlota Liovenšiold; Ana Sverd: [romanai] / Selma Lagerlöf; iš švedų kalbos vertė Eugenija Stravinskienė. - Kaunas: Jotema, [2018] (Kaunas: Spindulio sp.). - 591, [1] p.- Orig. antr.: Löwensköldska ringen; Charlotte Löwensköld; Anna Svärd.

Paskutinis švedų rašytojos, Nobelio literatūros premijos laureatės Selmos Lagerliof kūrinys – trilogija „Liovenšioldų žiedas. Šarlota Liovenšiold. Ana Sverd“. Tai istorijos, kuriose pasakojamas penkių kartų gyvenimas. Nesenstantis, subtilaus grožio ir elegancijos kupinas kūrinys. 

; 9 mergaite-ir-naktis z1

Musso, Guillaume (1974-) (Miuso, Gijomas)

Mergaitė ir naktis: romanas / Guillaume Musso; iš prancūzų kalbos vertė Greta Štikelytė. - Vilnius: „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Gargždai: ScandBook). - 317, [2] p. - Orig. antr.: Jeune fille et la nuit.

Naujausias Prancūzijos numylėtinio Guillaume Musso romanas nukels į snieguotą Prancūzijos Rivjerą, kuri daugiau nei du dešimtmečius saugojo siaubingą trijų draugų paslaptį. Kadaise neišskiriama draugų trijulė – Fani, Tomas ir Maksimas - nesikalbėjo nuo pat licėjaus baigimo. Ir tam buvo priežasčių… 

; 10 bites 1

Paull, Laline

Bitės: [romanas] / Laline Paull; iš anglų kalbos vertė Paulė Budraitė. - Kaunas: Jotema, [2018] (Kaunas: Spindulio sp.). - 335, [1] p.- Orig. antr.: The bees

Neįprastas, gąsdinantis ir tuo pačiu kerintis britų rašytojos Laline Paull romanas „Bitės“ žavi išmone ir originalumu. Tai pasakojimas apie nepaprastą bičių pasaulį, kuris taip skiriasi nuo mūsiškio, o kartu jame tiek daug nerimą keliančių panašumų.

Bitė Flora 717 yra sanitarė – žemiausios klasės atstovė, valytoja, turinti prižiūrėti ir švarinti sode esantį avilį. Pagrindinis jos ir kitų bičių gyvenimo tikslas – paklusti, susitaikyti ir tarnauti. Ir  Flora pasirengusi aukoti viską dėl numylėtos motinėlės Karalienės... 

; 11 kriaukliu-rinkejas

Doerr, Anthony (1973-) (Doras, Entonis)

Kriauklių rinkėjas: [apsakymai] / Anthony Doerr; iš anglų kalbos vertė Nijolė Regina Chijenienė. - Vilnius: Alma littera, 2019 (Vilnius: Petro ofsetas). - 237, [3] p. - Orig. antr.: The shell collector

Puošniai ir meistriškai parašytos istorijos kviečia į kelionę po Afrikos pakrantę, Montanos pušynus, drėgnus Laplandijos miškus, kur kraštovaizdis įkvepia ir žavi. Autorius tyrinėja įvairiausias žmogaus būsenas – metamorfozę, gedulą, trapius santykius ir lėtai gyjančias širdis… Jis leidžia gamtai užklupti veikėjus visa savo jėga. Kai kurie knygos „Kriauklių rinkėjas“ veikėjai patiria nepakeliamus sunkumus, kiti atranda unikalias dovanas, tačiau visus vienija nepaprasta pagarba juos supančios visatos paslaptims. 

; 12 Nevilties miestas

Стругацкий, Аркадий Натанович (1925-1991) (Strugackis, Arkadijus)

Nevilties miestas: [romanas] / Arkadij Strugackij, Boris Strugackij; iš rusų kalbos vertė Simas Bendorius ir Aldona Bendorienė. - [Vilnius]: Kitos knygos, [2018] ([Gargždai]: ScandBook). - 394, [1] p.- Orig. antr.: Град обреченный.

Tai distopija apie uždarą miestą, kur maišosi tautybės ir epochos, o viskas grindžiama egalitarine absurdiškos lygybės sistema. Čia saulė įsijungia ir išsijungia fiksuotu laiku, nelyg elektros lemputė, o pats miestas išsidėstęs ant beribės atbrailos, kurios vienoje pusėje žioji bedugnė, o kitoje stūkso dangų remianti uola. Veiksmas vyksta paslaptingame ir mįslingame pasaulyje, kuriame vykdomas milžiniško masto sociologinis eksperimentas...


2019 m. BALANDIS

65

Ignatavičius, Eugenijus (1935-)

Nepabūgę laisvės : publicistika / Eugenijus Ignatavičius. - Vilnius : [E. Ignatavičius], 2018 (Kaunas : Spaudos praktika). - 222, [2] p. : iliustr., portr. - Skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui.

Jeigu susitiktume su knygoje "Nepabūgę laisvės"aprašytais žmonėmis, įsitikintume, kad jie niekuo ypatingu neišsiskiria iš mūsų daugelio mirtingųjų. Jų skirtybę, paveldėtą iš tėvų ir protėvių, - tiesos, artimo meilės, atsakomybės už tautos likimą ir laisvės proverži atskleidė į XX amžių įsibrovusi žiauriausia istorijoje raudonojo bolševizmo pabaisa. Jie negalėjo ne tik prisitaikyti, ar susitaikyti su gyvenimo saule užtemdžiusia prievarta, melu, nužmoginimu, bet nepaisydami raudonųjų barbarų savivalės, smurto ir tamsiųjų galių, visa esybe pasipriešino jiems.

66

Išrasta Lietuvoje : daiktai, idėjos, žmonės. - Kaišiadorys : Printėja ; [Vilnius] : Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, 2018 (Kaišiadorys : Printėja). - 214, [1] p. : iliustr., faks.

Kaip nuo XII iki XXI amžiaus kito išradimo samprata? Ką žinome apie Lietuvoje brendusius išradėjus? Ar turime lietuviškąjį Edisoną? Kokioje aplinkoje, amžių tėkmėje, dirbo išradėjai ir kaip kito jų vieta visuomenėje bei požiūris į juos?
Į šiuos ir kitus klausimus atsakymų galima rasti knygoje  "Išrasta Lietuvoje: daiktai, idėjos, žmonės".

67

JAV lietuvių indėlis atkuriant Lietuvos valstybingumą : [lai gyvuoja laisva Lietuva!] / [sudarytoja Regina Narušienė]. - Vilnius : Vaga, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 559, [1] p. : iliustr., faks., portr.

Šioje knygoje  rasite įvairių JAV institucijų ir JAV Lietuvių Bendruomenės dokumentų, diskusijų, straipsnių, laiškų bei komentarų, susijusių su ilgamete Amerikos lietuvių veikla Lietuvos labui. JAV Lietuvių Bendruomenės ir Valdovų rūmų paramos fondo inicijuotas leidinys – vertingas istorinis šaltinis, kuris bus naudingas visiems besidomintiems ar tyrinėjantiems nepriklausomos Lietuvos valstybės ir valstybingumo istoriją.

68

Skirius, Juozas (1957-)

JAV lietuvių darbai Lietuvai 1918-2018 metais / Juozas Skirius. - Vilnius : Savas takas ir Ko ; Čikaga : JAV lietuvių „Draugo fondas“, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 558, [2] p. : iliustr., portr.

Lietuvos edukologijos universiteto profesoriaus Juozo Skiriaus parašytoje monografijoje aptariama išeivijos paramos organizacijų veikla, bandoma apskaičiuoti paramą pinigine išraiška; fiksuojami organizacijų aktyvistai ir pavieniai asmenys, prisidėję finansinėmis aukomis ir savo darbu.

69

Narmontaitė, Nijolė (1959-)

Aktoriai, aprengėjos ir scenos darbininkai : ko nematė žiūrovai / Nijolė Narmontaitė ; [iliustravo Rimas Valeikis]. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 395, [4] p. : iliustr., portr.

Tai jau ketvirtoji Nijolės Narmontaitės knyga apie teatrą ir jo užkulisius. Smagios istorijos ne tik pralinksmina, bet ir padeda geriau pažinti ypatingą ir kartu tokį artimą meno pasaulį. 

Net neįtikėtina, kiek daug įdomių ir, svarbiausia, smagių istorijų nutinka aktoriams. Jų darbo užkulisiai visuomet ypatingai traukia žiūrovus. ...

70

Šabasevičienė, Daiva (1964-)

Juozo Budraičio teatrinis likimas : monografija / Daiva Šabasevičienė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019. - 311, [1] p. : iliustr.

Šioje monografijoje išsamiai pristatoma Lietuvos nacionalinės premijos laureato, aktoriaus Juozo Budraičio teatrinė kūryba ir vaidmenys, sukurti 1979–2018 m., apžvelgiamos aplinkybės, paskatinusios garsų kino aktorių ateiti į teatrą, apibendrinamos jo vaidmens kūrimo strategijos, aktoriaus asmenybės, vaidmens ir personažo santykiai bei aktoriaus kūrybinių principų organiškas ryšys su režisieriaus pasaulėžiūra.

71

Buitkus, Raimondas (1971-)

Nuotrauka dembelio albumui : autobiografinis romanas : N-18 / Raimondas Buitkus. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 309, [2] p.

Autobiografinis Raimondo Buitkaus romanas yra tokia knyga, kurioje pasakojama apie ne vienos kartos Lietuvos vyrų patirtį, palikusią nemažai sielos randų. Savo dviejų sūnų vis prašomas papasakoti apie metus, kai jis buvo kareivis, tėtis mieliau renkasi apie tai nekalbėti. Tiesa ta, kad būti kareiviu reiškia visai ne tai, ką berniukai galėtų įsivaizduoti. Tačiau tyla ir užsisklendimas tik dar labiau augina baimes, kompleksus ir maitina vidinius demonus. Vieną dieną berniukų tėtis supranta, kad išgydyti gali tik atvirumas... 

72

Galdikienė, Živilė

Laiškai, kurių tu niekada negausi : [romanas] / Živilė Galdikienė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 190, [2] p.

Tai šviesi ir jautri istorija apie moterų likimus šimtmečio verpetuose, apie mus, pasiklydusius, ieškančius ir galbūt surandančius daugiau, nei tikėjomės, apie tai, kas išlieka po didžiausių sukrėtimų ir išbandymų...

73

Jonuškaitė, Birutė (1959-)

Maestro : romanas / Birutė Jonuškaitė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2019. - 413, [3] p. ;  - „Maranta“ 2-a knyga. - Taip pat vartojama antr.: Maranta

Romanas „Maestro“ – tai lietuvių rašytojos, poetės Birutės Jonuškaitės knyga, pasakojanti apie vaikystėje dvasiškai sužalotą turtingų tėvų sūnų, kuris užaugęs atsiduoda tapybai, tačiau taip ir neišmoksta atsiverti žmonėms.  Vienintelis tikslas ir prieglobstis, kurį jis turi savo gyvenime – tapyba. Tik menui jis yra iš tiesų atsidavęs. 

74

Kennedy, Douglas (1955-) (Kenedis, Daglas)

Besivejant laimę : romanas / Douglas Kennedy ; iš anglų kalbos vertė Zita Marienė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 589, [2] p. - Orig. antr.: The pursuit of happiness.

1945 metai, Manhatanas, Padėkos dienos išvakarės. Karas baigėsi, o Eriko Smito vakarėlis įsisiūbuoja – visi jo geriausi, protingiausi draugai iš Grinvičo rajono yra čia. Yra ir jo sesuo Sara – nepriklausoma, atvira jauna moteris. Nepaklususi tėvų norams, palikusi Hartfordą Sara pradeda savo literatūrinį kelią pokariniame Niujorke. Ji gavo trokštamą darbą žurnale „Life“ ir mielai atvyksta pasilinksminti į brolio organizuojamą vakarėlį...

75

Montefiore, Santa (1970-) (Montefjorė, Santa)

Neištikimybė : romanas / Santa Montefiore ; iš anglų kalbos vertė Lina Būgienė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 365, [2] p. - Orig. antr.: The affair.

Andželika - laimingai ištekėjusi dviejų mielų vaikų mama. Jai puikiai sekasi darbe. Vieną vakarą Andželika ir jos vyras atvyksta vakarienės pas draugus. Čia jos gražuolis vyras ima nekaltai flirtuoti su nepažįstamąja, o Andželika sutinka Džeką, charizmatiškąjį pietų afrikietį. Šis susidūrimas nepalieka pasirinkimo...

76

Gortner, Christopher W.

Paskutinė karalienė : romanas / C.W. Gortner ; iš anglų kalbos vertė Lina Būgienė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 463, [1] p. - Orig. antr.: The last queen

XV a. pabaigoje Ispanija – besikurianti veržli monarchija. Pradžią jos susivienijimui duoda iškilūs valdovai Kastilijos karalienė Izabelė ir Aragono karalius Ferdinandas, kurie siekia suvienyti visas Pirėnų pusiasalio valstybėles į vieną tvirtą karalystę. Visus įvykius savo akimis stebi Joana, trečiasis Izabelės ir Ferdinando vaikas. Ji mato, kaip krenta paskutinis Europoje musulmonų bastionas Grenada, kaip motina veda karius į mūšį, kaip baudžiami ir kankinami kitatikiai. Ji klauso Kristupas Kolumbo pasakojimo apie jo nutrūktgalvišką žygį Atlanto vandenynu... 

77

Op de Beeck, Griet (1973-)

Aukščiau nei devintam danguj : [romanas] / Griet Op de Beeck ; iš nyderlandų kalbos vertė Jolita Urnikytė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Petro ofsetas). - 295, [1] p. ; 25 cm. - Orig. antr.: Vele hemels boven de zevende.

Debiutinis olandų rašytojos Griet Op de Beck romanas „Aukščiau nei devintam danguj“ – istorija apie penkis žmones, besiskiriančius amžiumi ir išgyvenamomis problemomis, bet vienijamus tarpusavio ryšių ir bendro priešo – jų pačių.


2019 m. BALANDIS-VAIKŲ SKYRIUS

51

 Katherine Rundell

Leidėjas: Nieko rimto

Išleidimo metai: 2019

Puslapių skaičius: 208

Knyga „Vilkų mergaitė“ – tai į klasikinius vaikų literatūros kūrinius besilygiuojantis anglų vaikų rašytojos Katherine Rundell pasakojimas apie drąsą, kovą ir nuotykius apsnigtuose Rusijos miškuose dvidešimtojo amžiaus pradžioje.

Feodora ir jos mama gyvena sniegu užverstuose Rusijos miškuose, name, pilname maisto ir židinių. Už dešimties minučių kelio esančios koplyčios griuvėsiuose gyvena vilkų gauja. Feodoros mama yra vilkų užkalbėtoja, o Feo šio meno dar tik mokosi. 

Vilkų užkalbėtojas yra visiška priešingybė gyvūnų dresuotojui. Užkalbėtojas moko gyvūną kovoti už save, slėptis, bėgti ir saugotis žmonių. 

Kai Rusijos kariuomenės žiaurumas ima kelti grėsmę Feo gyvybei, ji neturi kitos išeities – tik bėgti. „Vilkų užkalbėtoja“ – tai istorija apie pasipriešinimą, kovą, apie sugebėjimą apginti tai, kuo tiki ir ką myli. Ir, žinoma, tai istorija apie vilkus.

52

O.Preußler

Leidykla: Nieko rimto

Leidimo metai: 2019

Puslapių: 58

Plėšikas Hocenplocas ir vėl paspruko, todėl niekam negalima kelti kojos iš namų! Ir kaip tik tada, kai Zepukas snaudžia, o močiutė ruošiasi Kaspariuką su Zepuku pasiųsti į mišką grybauti? Grybienė pati neišsivirs! Bet plėšikas Hocenplocas į daboklę pats irgi negrįš. Tačiau Kaspariukas su Zepuku jau žino, ką daryti.

53

 

Jay Asher

Leidėjas: Alma littera

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 264

Skaitytojus sužavėjusio romano „Trylika priežasčių kodėl“autorius Jay Asher pristato meilės ir atleidimo istoriją „Pamatyti šviesą“, kuri suvirpins širdį ir vėl privers patikėti meile.

Sieros šeima augina Kalėdų eglutes Oregone. Tai puiki kaimiška aplinka augti mergaitei, bet kasmet visa šeima vyksta į Kaliforniją į kalėdinių eglučių turgų. Taigi Sierai tenka gyventi du gyvenimus – vieną Oregone ir kitą – Kalėdų sezono gyvenimą. Ir kaskart išvykstant ji ilgisi gyvenimo, kurį tenka palikti. Taip buvo iki tų Kalėdų, kai Siera sutinka Kalebą. Ir vieną gyvenimą visiškai užstoja kitas.
Šiaip jau Kalebas tikrai nėra svajonių vaikinas. Jo reputacija abejotina. Kadaise vaikinas padarė didžiulę klaidą, už kurią jam vis dar tenka mokėti. Tačiau Siera mato daugiau nei tik Kalebo praeitį ir yra pasiryžusi padėti jam, galbūt net padėti išpirkti kaltę. Sierą ir Kalebą nuolat supa miestelėnų nepasitikėjimas, nesusipratimai ir įtarinėjimai, tačiau jie randa tai, kas yra aukščiau už viską – tikrą meilę. 

54

Juno Dawson

Leidėjas: Alma littera

Išleidimo metai: 2018

Formatas: 14x21, kieti vireliai

Puslapių skaičius: 368

Paauglių karaliene vadinamos rašytojos Juno Dawson romanas „Švari“ pasakoja apie stulbinamai tikrovišką merginos virsmą iš heroino perdozavusios narkomanės į paprastą paauglę, kuriai reikia pačiai tvarkytis su tradicinėmis paauglių problemomis. 
Jaučiu kaip jis žėrėdamas teka mano venomis... tai skystas auksas.
Kai milijonieriaus iš Rusijos dukra Leksė Volkov pabunda po heroino perdozavimo, ji supranta, kad pasiekė visišką dugną. Tačiau Leksė klysta. Dugną ji pasiekia tada, kai atsiduria išskirtinėje nuošalioje reabilitacijos klinikoje. Iš čia belieka tik kilti aukštyn ir bandyti išsikapstyti. Tai jos ir kitų čia uždarytų paauglių užduotis ir vienintelė išeitis. Klinikoje Leksė sutinka daug skirtingų paauglių, kenčiančių nuo įvairių priklausomybių – alkoholio, sekso, valgymo sutrikimų ir pan. Čia ji sutinka ir paslaptingą vaikiną – Breidį... 
Galiausiai, susitikusi su savo demonais akis į akį, Leksė suvokia, kad galingiausias narkotikas yra meilė. Ir jai teks gerokai susipurvinti rankas, kad vėl taptų švari. 
Priklausomybė, atpirkimas, meilė ir nusivylimas – knygoje „Švari“ emocijos užgriūva visu svoriu ir neleidžia išsilaisvinti iki pat paskutinio puslapio. 

55

 

M. G. Leonard

Leidėjas: Baltos lankos

Išleidimo metai: 2018

Formatas: 15x21, kieti vireliai

Puslapių skaičius: 304

Pasaulinio pripažinimo sulaukusios M. G. Leonard knygos „Vabalų berniukas“ tęsinys – „Vabalų karalienė“ sužavės visus pasiilgusius kovos tarp gėrio ir blogio, o Lukrecija Kater vėl taps nekenčiamiausia, nors ir labai patrauklia piktadare.

Ekscentriška mados karalienė Lukrecija Kater toliau siautėja! Kai Darkus, Virdžinija ir Bertoldas randa daugiau įrodymų apie jos piktadarystes, jie pasiryžta sustabdyti Lukreciją. Tačiau draugus ištinka bėda – Darkaus tėtis uždraudžia bet kokius tolesnius tyrimus. Negana to, bjaurieji sukčiai Hamfris ir Pikeringas paleidžiami iš kalėjimo! Dabar vienintelė viltis – Lukrecijos dukra ir Holivudo aktorė, tačiau piktoji vabalų karalienė visuomet yra vienu žingsniu priekyje...
Pirmoji vabalų serijos knyga „Vabalų berniukas“ pasakojo apie Darkaus tėčio paieškas, kuriose Darkui smarkiai pagelbėjo juodas raganosis vabalas, iškritęs iš kaimyno kelnių kišenės, ir to vabalo draugai, gyvenantys nešvarių puodelių kalne pas keistokus kaimynus. Antrojoje serijos dalyje – „Vabalų  karalienė“ – vaikų laukia nauji iššūkiai ir veiksmo kupinos piktadarių gaudynės. Niekas kitas neišdrįs sustabdyti ekstravagantiškosios blogiukės Lukrecijos Kater, todėl Darkui ir jo draugams teks apsišarvuoti kantrybe ir pasitelkti visą savo drąsą.

56

Marie Lu

Leidėjas: Alma litera

Puslapių skaičius: 384

Knyga, kurioje bus sunku atskirti tikrovę nuo virtualiosios realybės – „Warcross. Virtualiosios realybės žaidims“Warcross žaidimas užkariauja visą pasaulį, bet viena mergina prasiskverbia į pavojingas jo gelmes. 
Milijonams kasdien prisijungiančių žaidėjų Warcross nėra vien tik žaidimas. Jiems tai – gyvenimo būdas. Ši manija prasidėjo prieš dešimt metų ir dabar žaidimas turi begalę gerbėjų visame pasaulyje. Kai kurie taip trokšta pabėgti nuo realybės, kiti - užsidirbti pinigų. 
Emika žaidime medžioja tuos, kurie žaidžia nelegaliai. Tačiau išgyventi iš to sunku. Norėdama gauti pinigų susimokėti už nuomą, kartą ji surizikuoja. Įsibrauna į vienos merginos žaidimą ir pavagia jos taškus. 
Persigandusi dėl to, ką padarė, Emika labiausiai tikisi, kad jos įsiveržimo nepastebės jaunas, bet jau nepadoriai turtingas žaidimo kūrėjas Hideo. Tačiau jis pastebi…
Įsitikinusi, kad bus suimta už įvykdytą nusikaltimą, Emika gerokai nustemba, kai sulaukia Hideo skambučio ir netikėto pasiūlymo. Jam reikia šnipo šių metų žaidimo turnyre, kad padėtų susekti kitą nelegalų žaidėją ir atskleistų saugumo problemas. Tokio pasiūlymo tiesiog neįmanoma atsisakyti. Emika išskrenda į Tokiją ir patenka į šlovės ir turtų pasaulį, apie kurį anksčiau tik svajojo. Be to, susitinka su gražuoliu Hideo...
Tačiau netrukus Emikos tyrimas atskleidžia žiaurų sąmokslą, kuris kelia grėsmę visai Warcrossimperijai ir jai pačiai. 

57

Leidėjas: Trys nykštukai

Išleista: 2018

Puslapiai: 12

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Alfredas Steiblys

Žavingas pamokymų ir niekada neatsibostančių istorijų rinkinys su garsais!

Paspaudęs mygtuką, išgirsi, kaip kalba pasakėčioje aprašyti žvėrys, gyvuliai ir paukščiai. Skaityk, grožėkis paveikslėliais ir klausykis jų balsų.

58

Leidėjas: Trys nykštukai

Išleista: 2016

Puslapiai: 12

Kalba: Lietuvių

Nuotykių knygelė su iškiliais paveikslėliais. 

Smagiai keliauk po užmiestį: užsuk į ūkininko sodybą pažaisti su šuneliu Amsium ir katyte Pūke, į pievą – pasivolioti minkštoje žolėje, į mišką – rinkti grybų ar uogų. Linksminkis, kol nusileis saulutė, kol ims lipti akelės... Paskui išauš rytas, ir tu iš naujo atrasi pasaulį.

59

Sylvia Vanden Heede

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 144

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Birutė Mumėnaitė

Knygelė „Lapinas ir Zuikė. Aš jau skaitau! 1“ specialiai kurta pradedančiam skaityti vaikui: trumpi sakiniai, įdomūs nuotykiai, smagios, patraukliai iliustruotos istorijos.

Trys draugai – Lapinas, Zuikė ir pelėdžiukas Ukas – kasdien susiduria su įvairiausiais dalykais, patiria visokių nutikimų.

Nuotaikingi pasakojimai apie šių draugų nuotykius padės vaikui atrasti tikrąjį skaitymo džiaugsmą.
Mažiausieji, klausydami tėvelių skaitomos knygelės, galbūt patys užsimanys išmokti skaityti.

60

SUSAN KRELLER

Leidimo metai: 2018

Leidykla: „Baltų lankų“ leidyba

Vertėjas: Rūta Jonynaitė

Kalba: Lietuvių

Šliumpis Pumpis – tikrų tikriausias maumas. Jam patinka krėsti šunybes nieko neįtariantiems tramvajų keleiviams, kepti gardžias akmenų picas, rinkti dantytus pašto ženklus ir pagal veido nuožmumą surūšiuoti vado Obuolmušio plakatus. 
Tačiau mėlynasis maumas turi vieną nedidukę bėdą. Jis visur ir visada vėluoja! O tai ne juokais erzina visą maumų bendruomenę. Todėl prabudęs vieną rytą Šliumpis Pumpis labai rimtai nutaria susiimti ir bent kartą viską atlikti laiku. 
Šmaikščios trumpos maumiškos istorijos ir prajuokins, ir pamokys. Rekomenduojama kiekvienam mažam pasišiaušėliui, kuriam kartais atsibosta tvarkytis, norisi ilgiau pamiegoti ar pagyventi milžiniškoje palapinėje vidury kambario. 

61

Leidimo metai: 2018

Leidykla: „Baltų lankų“ leidyba

Vertėjas: Kotryna Žukaitė

Kalba: Lietuvių

Ši enciklopedija mažiesiems skaitytojams padės išmokti pirmuosius žodžius. Kartu su mažyliais galėsite kurti įvairias istorijas, įkvėptas spalvotų iliustracijų, ir mokyti pirmųjų žodžių bei pažinti juos supantį pasaulį.

Temos pritaikytos prie mažųjų kasdienio gyvenimo.
Turtingas žodynas.
Spalvingos iliustracijos.
Šmaikštūs ir žaismingi personažai.

62

Leidėjas: Baltos lankos

Išleista: 2018

Puslapiai: 76

Kalba: Lietuvių

Dar daugiau skie-me-nuo-tų pa-sa-kų!

Trečioji skiemenuotų pasakų dalis smalsius mažuosius skaitytojus supažindina su dar neregėtais veikėjais! Skruzdėlytė, padedama gerųjų vabalėlių, skuba namo iki saulė nusileis, Saulė ir Mėnulis rūpinasi dukrele Žeme, o trečias, jauniausias, brolis mandagumu ir gudrumu laimi princesės širdį ir karalystę.

Kad skaitytojų akelės nepavargtų nuo raidžių, smagius veikėjų nuotykius lydi žaismingos Marijos Smirnovaitės iliustracijos.

Paveikslėlių knyga „Skiemenuotos pasakos“ skirta 4–7 metų vaikams, kurie nori pradėti skaityti patys. Pasakos knygelėje su-skie-me-nuo-tos, o kirčiuota raidė – paryškinta, kad mažiesiems būtų lengviau perskaityti ir tinkamai ištarti žodžius.

63

Kristina Savickytė-Damanskienė

Leidėjas: Alma littera

Išleidimo metai: 2018

Formatas: 21x27, kieti viršeliai

Puslapių skaičius: 244

Žinoma aktorė kviečia į pasakas pažvelgti kitaip – knygoje „KURIAME PASAKĄ su aktore Kristina Savickyte“ vaikai ir tėvai ras gausybę patarimų kaip žaismingai ir prasmingai praleisti laiką kartu.
Kristiną Savickytę visi pažįsta kaip puikią aktorę ir žinomą renginių vedėją, tačiau ji pati pirmiausia prisistato esanti mama. Patirtis įgyta auginant dukras ir mažąjį sūnų įkvėpė ją sukurti savo radijo laidą „Tėvystės įkvėpimai“, dalintis žiniomis „Šilkaus pupos“ mokyklėlėje ir padėti kitiems tapti šiuolaikiškais tėvais. Ilgametę darbo su mažaisiais ir jų tėveliais patirtį turinti aktorė suprato, kad vienas efektyviausių būdų lavinti vaikus yra pasakų, dainų, teatro ir improvizacijos derinys.
Ši įvairiapusė veikla padeda atsiskleisti mažylių kūrybiškumui, ugdo jų kalbinius gebėjimus ir lavina motoriką. Smagių užsiėmimų metų turtėja vaiko žodynas, improvizacijos gebėjimai, o tėveliai stiprina ryšį su savo atžalomis. Suaugusius ir vaikus dirbti darnioje komandoje ir smagiai praleisti laiką kviečia naujoji Kristinos Savickytės knyga „KURIAME PASAKĄ su aktore Kristina Savickyte“.
Leidinyje skaitytojai ras ne tik 17 autorės atrinktų lietuvių liaudies pasakų, bet ir įvairiausių dainelių ir natų. Kristina Savickytė patars, kaip šias pasakas „sužaisti“ kasdien – juk teatras suvienija ir praturtina tiek vaikus, tiek tėvus. Ir ne tik juos, nes knygelė bus naudinga visiems, kurie užsiima su vaikais – nuo auklėtojų iki senelių ar auklių, bendraujančių su mažyliais nuo pirmųjų jų dienų iki pirmųjų žingsnių mokykloje. 

64

Zanna Davidson

Leidėjas: Tyto alba

Išleista: 2018

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Darius Grėbliūnas

Vieną dieną mergaitei Zojai nutiko neįtikėtinas dalykas. Ji surado kelią į... stebuklingų vienaragių pasaulį, kur susidraugavo su Astra – nuostabaus grožio balta vienarage su spindinčiomis sidabrinėmis žvaigždėmis ant viso kūno. Zoja tokia laiminga, galėdama būti kartu su Astra Vienaragių saloje! Juk drauge jos patiria tiek nepaprastų nuotykių. Tačiau šįkart Vienaragių sala vėl pavojuje: piktasis Šešėlis apgaule privertė Zoją atidaryti Vėjų skrynelę, ir vėjai ištrūko į laisvę. Jeigu nepavyks jų suvaldyti, jie sunaikins visą salą ir viską nušluos nuo žemės paviršiaus! Ar Zoja su Astra įstengs sutramdyti aršiuosius vėjus?


2019 m. KOVAS

-Valdas A.

Adamkus, Valdas (1926-)

Esu vienas iš jūsų : rinktinės Prezidento kalbos / Valdas Adamkus ; [sudarytojas Arnas Ališauskas]. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 599, [1] p. : iliustr. - Knyga skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui

Knygoje „Esu vienas iš jūsų“ surinktos geriausios ir įdomiausios prezidento Valdo Adamkaus kalbos, sakytos jo prezidentavimo laikotarpiu. Tiek tuomet, tiek prezidentui jau baigus kadenciją, kiekvienas jo žodis būdavo gaudomas ir sekamas. Taip yra iki šiol, nes V. Adamkaus moralinis autoritetas lieka nenuginčijamas, o jo žodžiai įkvepia tiek senus, tiek jaunus. 

-G. Kulikauskas

Kulikauskas, Gediminas (1976-)

Lietuvio kodas : įpročiai ir būdas senovės lietuvio prieš 100 metų / Gediminas Kulikauskas. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 414, [2] p. : iliustr., portr.

„Lietuvio kodas“, knyga apie carinės ir smetoninės Lietuvos visuomenės bruožus ir netikėtą jų raišką šių dienų Lietuvos gyvenime. Čia, naudojantis gausia istorine medžiaga, atskleidžiama, ką amžių sandūroje (t. y. XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje) gyvenusiam lietuviui reiškė žemė, miškas ir... degtinė ar emigracija. Kas labiausiai rūpėjo anų laikų lietuviui, kuo jis džiaugėsi, ko gėdijosi, kaip to meto Lietuvoje žiūrėta į verslą ar amatus, kas (ir kada) valgyta, o kada (ir kiek) praustasi. Kaip Lietuvoje atsirado lauko tualetai, kiek kontrabandos buvo knygnešystėje, kaip „lietuvinta“ kalba ir kokios aistros virė dėl būtinybės (ne)griauti carinius paminklus.

-R. Bagdonas

Bogdanas, Ramūnas (1959-)

Prie bedugnės : romanas / Ramūnas Bogdanas. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 447, [1] p. - Ciklo „Ukrainos tridantis“ 1-oji knyga. - Taip pat vartojama antr.: Ukrainos tridantis

Ramūnas Bogdanas (g. 1959 Kaune) – „Delfi“ apžvalgininkas. Aktyvus Sąjūdžio dalyvis, dirbo Aukščiausiosios Tarybos (Atkuriamojo Seimo) pirmininko Vytauto Landsbergio patarėju užsienio politikos klausimais. Apdovanotas Sausio 13-osios medaliu. Ukrainoje nekart bendravo su revoliucinių įvykių dalyviais, skaitė paskaitas Kijeve, Odesoje, Mykolajeve, Dniepre. Kinijoje įšventintas į 13-tos kartos senojo čen stiliaus kovos meistrus. „Prie bedugnės“ – R. Bogdano debiutinis romanas ir pirma romanų ciklo „Ukrainos tridantis“, dedikuoto pastarojo dešimtmečio įvykiams Ukrainoje, knyga.

Kokių vėjų genamas Kanados ukrainietis, buvęs Kanados specialiųjų pajėgų karys sumanytų grįžti į neramius laikus išgyvenančią Ukrainą ir ten pradėtų auginti kviečius?
Nikas Fosa – laisvos sielos ir aukštų idealų žmogus – jaučia ne tik nostalgiją žemei, kurioje gyveno ištisos Fosų giminės kartos, bet ir pareigą padaryti šalį šviesesnę. Tačiau įsikūręs susiduria su Ukrainoje klestinčia korupcija, banditų gaujomis, oligarchija ir įsišaknijusiomis nerašytomis taisyklėmis.

-L. Ever

Ever, Lina (1970-)

Kelyje : 100 000 žingsnių su kunigu Algirdu Toliatu / Lina Ever ; [nuotraukos Algimanto Aleksandravičiaus]. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 325, [3] p. : iliustr.

Ši knyga – piligriminės kelionės dienoraštis, kuriame atgyja penkios kalnuose praleistos dienos. Per jas priartėjama prie Dievo, pažįstamas žmogaus ribotumas ir įveikiamas asmeninis iššūkis. Kelią, kuriuo žingsniavo kunigas Algirdas Toliatas, rašytoja Lina Ever ir fotografas Algimantas Aleksandravičius, buvo pamėgę romantizmo dailininkai – dėl jų šis kalnų maršrutas dažnai vadinamas Dailininkų keliu (Malerweg). Per penkias dienas Saksonijos Šveicarijoje trijulė įveikė 65 km ir nuėjo per 100 tūkst. žingsnių, svarstydami, kas yra sąmoningas gyvenimas ir ieškodami atsakymo į klausimą kam žmogui apskritai reikalinga kelionė – tiek fizinė, tiek dvasinė.

-D. Opolskaitė

Opolskaitė, Daina (1979-)

Dienų piramidės : novelės / Daina Opolskaitė. - Vilnius : Tyto alba, 2019 (Vilnius : Standartų sp.). – 237 p.

Novelių rinkinys „Dienų piramidės“ – tai antrasis rašytojos Dainos Opolskaitės smulkiojo žanro kūrinių rinkinys. Autorė apnuogina žmogų, jo būtį ir buitį, novelėse pinasi realybė ir mistika. 
Pastaraisiais metais daugiausiai paaugliams rašiusi autorė geriausias noveles sudėjo į rinkinį, kuriame skaitytojai ras ir novelę „Grotos“, 2018 metais pelniusią rašytojo Antano Vaičiulaičio premiją, ir novelę „Ateik per ledą“, laimėjusią Jurgio Kunčino literatūrinę premiją. Knygoje „Dienų piramidės“ rasite ir kitas D. Opolskaitės noveles, kai kurios iš jų jau buvo spausdintos literatūriniuose ar kultūriniuose leidiniuose. 

-L. Vincė

Sruoginis, Laima (1966-)

Tai ne mano dangus : romanas / Laima Vincė ; [iš anglų kalbos vertė Loreta Gema Baltaduonė]. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 542, [1] p. - Orig. antr.: This is not my sky

Poetė, rašytoja ir vertėja Laima Vincė Sruoginis gimė JAV. Už savo kūrybą yra pelniusi ne vieną Amerikos valstybinį apdovanojimą, nuo 2011 m. yra Lietuvos rašytojų sąjungos narė.

Lietuvos kaimas, pokaris. Marija ir dvi jaunesnės jos sesutės anksti netenka tėvų: pirmiau kagėbistai išsiveda tėvą, paskui ir motiną, slapsčiusią Lietuvos partizanus. Pokario negandos atskiria Mariją nuo seserų ir nubloškia į Lenkiją, iš ten – į Jungtines Valstijas, į turtingo emigranto glėbį. Regis, telieka mėgautis išsvajota laisve, tačiau taip toli gražu nėra. Mariją, kad ir kur bėgtų, ir toliau persekioja praeities šmėklos.

-N. Ikstena

Ikstena, Nora (1969-) (Ikstena, Nora)

Motinos pienas : romanas / Nora Ikstena ; iš latvių kalbos vertė Laura Laurušaitė. - Vilnius : Tyto alba, 2019 (Vilnius : BALTO print). - 190, [2] p. - Orig. antr.: Mātes piens

Romanas „Motinos pienas“ – sukrečiantis vienos garsiausių latvių rašytojų Noros Ikstenos pasakojimas apie sovietų režimą ir to režimo poveikį žmogui. Istorija, kurią rašytoja pasakoja, pirmiausia yra moterų istorija. Joje atsiskleidžia trijų kartų moterų nerimas, baimė, pastangos mylėti ir išgyventi. 
Pagrindinė romano veikėja – gydytoja, tremtinio duktė. Ji stengiasi puoselėti savo pašaukimą – gydyti žmones. Tačiau ne viskas paprasta, kai valstybė kišasi net į asmeninį žmogaus gyvenimą... 

-M. Kulju

Kulju, Mika (1969-)

Stebuklas prie Talio ir Ihantalos : lemtingas Suomijos mūšis / Mika Kulju ; iš suomių kalbos vertė Aida Krilavičienė. - Vilnius : Briedis, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 274, [2] p. : iliustr., faks., portr., žml. - (II pasaulinis karas. - Orig. antr.: Kohtalona Tali-Ihantala

Knygoje „Stebuklas prie Talio ir Ihantalos: lemtingas Suomijos mūšis“ pasakojama apie suomių tautos kovą su nepalyginamai didesniu priešu – sovietine Rusija ir nenužudomą norą išsaugoti savo ir šalies laisvę.Dar 1939 metais Suomija nustebino visą pasaulį savo drąsa ir kovingumu, kai Žiemos karas tarp SSRS ir kur kas mažesnės Šiaurės valstybės baigėsi taikos sutartimi ir Suomijai pavyko išsaugoti nepriklausomybę. Galingai ir kur kas daugiau karinės technikos turinčiai SSRS kariuomenei tuomet pasipriešinę suomiai taip ir netapo dar viena „broliška respublika“, nors grėsmė buvo kilusi dar ne kartą. 

-Keliai į rusija

Jones, Robert Huhn (1927-)

Keliai į Rusiją : Jungtinių Amerikos Valstijų lendlizas Sovietų Sąjungai / Robert Huhn Jones ; iš anglų kalbos vertė Edmundas Juškevičius. - Vilnius : Briedis, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 401, [1] p. : iliustr., faks., portr., žml.- (II pasaulinis karas,- Orig. antr.: The roads to Russia

Tai amerikiečių profesoriaus Roberto Huhno Joneso istoriniais dokumentais grįsta knyga apie Jungtinių Amerikos Valstijų lendlizą – paramą Sovietų Sąjungai per Antrąjį pasaulinį karą. Autorius remiasi vertingais duomenimis iš JAV Valstybės departamento archyvų bei kitų vyriausybinių šaltinių, kur tik įmanoma, pateikia informacijos ir iš sovietų pusės.

JAV lendlizas SSRS yra nedaug tyrinėta Antrojo pasaulinio karo tema. Ji iki šiol labai politizuota, nes Rusijoje amerikiečių pagalbos mastai menkinami teigiant, kad jie tiekė tik „konservus“, o JAV – primiršti. Iš tiesų SSRS gavo produkcijos už 120 milijardų dolerių.

-šeštasis išnykimas

Kolbert, Elizabeth (1961-) (Kolbert, Elizabetė)

Šeštasis išnykimas : ne vien gamtos istorija / Elizabeth Kolbert ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 314, [1] p. : iliustr. - Orig. antr.: The sixth extinction

„Jei norite suprasti, kodėl žmonės tokie pavojingi kitoms rūšims, įsivaizduokite brakonierių Afrikoje su „AK-47“, miškakirtį Amazonijoje su kirviu – ar, dar geriau, įsivaizduokite save su knyga rankose.“
Per pastaruosius pusę milijardo metų planetoje įvyko penki masiniai rūšių išnykimai, kai gyvybės įvairovė Žemėje staiga smarkiai sumenko. Viso pasaulio mokslininkai šiuo metu stebi šeštąjį išnykimą, kuris gali būti pats pražūtingiausias įvykis nuo tada, kai, anot vienos iš teorijų, meteorito smūgis išnaikino dinozaurus. Ir šįsyk nelaimę nešame mes – „homo sapiens“.

-Įvikti Alzheimerį

Bredesen, Dale E. (Bredesonas, Deilas)

Įveikti Alzheimerį : pirmoji veiksminga prevencijos ir gydymo programa / Dale E. Bredesen ; iš anglų kalbos vertė Jolita Parvickienė. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 291, [2] p. : iliustr. -Orig. antr.: The end of Alzheimer's

Dr. Dale Bredesen (Deilas Bredesenas) – pasaulinio garso neuromokslininkas, pripažintas Alzheimerio ligos tyrimų lyderis, daugiau nei tris dešimtmečius paskyręs šios ligos prevencijai ir gydymui. Alzheimerio liga laikoma neišgydoma; kasmet ji pakerta vis daugiau žmonių. Sunku būtų rasti šeimą, kurios nebūtų palietusi ši liga – ir ja sergančiųjų vis daugėja. Numatoma, kad 2050 metais pasaulyje ja sirgs 160 milijonų. Tačiau dabar visiems sergantiems sušvito viltis.

-Pakrantės medžiai

White, Karen S. (1964-)

Pakrantės medžiai : romanas / Karen White ; iš anglų kalbos vertė Rasa Stamkauskienė. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 503, [1] p. - Orig. antr.: The beach trees

Romano veiksmas nukels į JAV pietines valstijas, kur ilgi palmių šešėliai slepia ne tik saulės šviesą, bet ir šeimos paslaptis.
Džiulijos gyvenimą ženklina netektys. Kai jai buvo dvylika vietiniame parke be žinios dingo jos sesuo. Šis įvykis sukrėtė visą šeimą. Motina gyvena apsėsta dukros paieškų. Motinai mirus, šią pareigą perėmė Džiulija. Net suradusi savo pašaukimą menui, ji niekada neprarado vilties surasti dingusią seserį.

-Prižiūrėtojas

Mitchell, David (1969-) (Mičelas, Deividas)

Prižiūrėtojas : romanas / David Mitchell ; iš anglų kalbos vertė Danguolė Žalytė-Steiblienė. - Vilnius : Tyto alba, 2019 (Vilnius : BALTO print). - 469, [3] p. - Orig. antr.: Ghostwritten

„Prižiūrėtojas“ - "Debesų atlaso" ir "Sleido namo" autoriaus David Mitchell pirmasis romanas. Būtent "Prižiūrėtojas" akimirksniu iškėlė autorių David Mitchell į britų literatūrinį Olimpą.
Apokaliptinės sektos narys piko valandomis metro įvykdo ataką, tačiau kas jį sieja su džiazo mėgėju Tokijuje? Arba su moterimi ant Šventojo kalno Mongolijoje, kuri kalbasi su medžiu? Ar su naktinės radijo laidos vedėju Niujorke? 
Romane „Prižiūrėtojas“ autorius pina daugybės veikėjų gyvenimus, o jų likimus lemia neišvengiamos priežasčių ir pasekmių jėgos.

 

2019 m. KOVAS-VAIKŲ SKYRIUS

-101

Autorius: Virgis Šidlauskas

Leidėjas: Nieko rimto

Išleista: 2018

Puslapiai: 200

„Pasaulis toks jau daiktas, kad nori nenori jį reikia užkariauti, antraip naktimis ramiai bluosto nesudėsi, - sakydavo įsikarščiavęs Bufoleonas Bicas - smulkiausias rupūžius, bet neabejotinai didžiausias išsišokelis iš visų povandeninio laivo gyventojų.“

-102

Autorius: Tomas Dirgėla

Leidėjas: Dominicus Lituanus

Išleista: 2018

Būna vaikų šiokių, būna ir tokių, bet raganos Šiokiostokios vaikai yra ir šiokie, ir tokie. Su savo vaikiškom bėdom bėdelėm, su savo norais noreliais jie keliauja per knygos puslapius ir bando įveikti save – per daug nenorėti, per daug nebijoti, o kartais pagelbėti kitiems. Kur dar pikta laumė, sugadinanti visą gražią istoriją!

Knygoje tęsiasi šiokitokiausi nuotykiai, kuriuos skaitytojai jau pamėgo 2015 m. Metų knygos rinkimuose nominuotoje pasakoje „Apie raganą Šiokiątokią".

-103

Autorius: Kimberly Brubaker Bradley

Leidėjas: Nieko rimto

Išleista: 2018

Puslapiai: 328

Gali galvoti, kas tik patinka, bet tai nereiškia, kad tuo tiki.

Ada kartu su mažuoju broliuku Džeimiu gyvena globėjos Suzanos namuose, tačiau Adai vis dar sunku patikėti, kad pagaliau viskas bus gerai.

-104

Žalčių karalienė 

Vytautas V. Landsbezgis

Leidykla: Dominicus Lituanus UAB, 2019

„Žalčių karalienė“, gerai žinoma lietuvių liaudies pasaka, šioje V. V. Landsbergio apysakoje iš mito perkeliama į realų istorinį laikmetį, į partizaninių kovų sūkurį, priverčia naujai pažvelgti į epo modernizavimo galimybes, atrandant universalias šios žinomiausios lietuviškos pasakos sąsajas su dramatiška XX amžiaus Lietuvos pokario istorija. 

„Žalčių karalienė“ – tai pajūrio moksleivės, literatės Eglės, dienoraštis, pradėtas rašyti, kai jai buvo septyniolika. Dienoraštis fiksuoja įvykius nuo 1945-ųjų metų pavasario (netikėtos pažinties su partizanų vadu Žilvinu) iki pat žūties 1956-aisiais, jai su keturiais vaikais grįžus iš Gotlando salos į Lietuvą aplankyti savo artimųjų. 

Šioje knygoje naudojamos citatos iš partizanų vado Liongino Baliukevičiaus- Dzūko dienoraščių, remiamasi gausia partizaniška lektūra (dokumentais, laiškais, pasakojimais etc.). 

-105

Ali Standish

Leidėjas: Nieko rimto

Išleidimo metai: 2018

Anksčiau.

Etanas visada daug juokdavosi. Iš visko. Jis buvo visada pasiryžęs nuotykiams ar dar vienam beisbolo žaidimui su savo vyresniuoju broliu, o ypač, išdaigoms su geriausiu draugu Keisiu. 

Tai buvo anksčiau. Prieš tai, kai skaudi nelaimė iš Etano atėmė Keisį. Prieš tai, kai Etano šeima išsikėlė iš Bostono į mažą miestelį Palm Knotą, Džordžijoje.

Dabar.

Etanas nežino, ar sugebės pamiršti įvykį, išplėšusį iš jo viską. Tačiau nors Palm Knotas ir mažas, jame pakankamai vietos galimybėms ir antriems šansams. Jame taip pat gyvena Kerolė – stipraus charakterio mergaitė. Ji būtent tokia draugė, kokios Etanui reikia. Etanas ima tikėti, kad galbūt jis ir vėl galės būti toks, koks buvo anksčiau. Tačiau jis labai klysta manydamas, kad yra vienintelis, kuris turi paslapčių. Kerolė jų turi ne ką mažiau, o tai, ką ji slepia gali kelti pavojų jų abiejų gyvybei...

Įtemptas ir jautrus Ali Standish romanas „Etanas, kuriuo buvau“ – tai įtraukiantis pasakojimas apie draugystę, atleidimą ir tikėjimą, kad vaikystė gali būti šviesi. 

-106

Skiriama Rivai

Dominicus lituanus

Išleidimo metai: 2018

Keturiolikmetį Dovą kamuoja nuobodulys, pamokos neįkvepia, muzikos mokykla nebaigta - dėl to ypač nusivylęs tėvas, svajojęs, kad gabus sūnus pasieks tai, ko nepavyko jam pačiam. Netikėtai Vyriausiasis Dirigentas pasiūlo tėvui keistą kūrinį - per šimtą metų niekam nepavykę jo sugroti. Bandydamas įminti natų paslaptį tėvas leidžiasi į kelionę laiku. Kartu tenka pasiimti sūnų - tą beviltišką išlepusį paauglį...

Ilona Ežerinytė - trijų prestižinių Lietuvos vaikų literatūros premijų laureatė, literatūros konkursų laimėtoja ir nominantė, tarptautinės vaikų ir jaunimo literatūros asociacijos IBBY narė, kūrybinio rašymo mokytoja, knygų "Verksnių klubas", "Šunojaus diena", "Sutikti eidą" autorė. Apysaka paaugliams "Skiriama Rivai" - ketvirtoji rašytojos knyga. Joje susipina dabartis ir praeitis, fantazija ir realybė, lyrinės istorijos ir detektyvo elementai. Įvykių centre - tėvas ir sūnus, ieškantys paslaptingo kūrinio, o randantys kur kas daugiau. Pasakojimą praturtina muzikinės iliustracijos, pasiekiamos mobiliaisiais įrenginiais.

-107

Asta Gricė

Nieko rimto

Išleidimo metai: 2018

Hm... Bebrai ima auginti braškes?

Varles jogos pratimų moko gandras Gustas?

Dar sklinda gandas apie naują tapymo uodegomis techniką ir baltas lelijas tvenkinyje,

kurios vieną dieną išsiskleidžia rausvais žiedais...

Ar taip gali būti? Žinoma!

Užsukite pas bebriuką Beną į Bebraičius ir patys pamatysite. O svarbiausia,

sužinosite: brangiausia dovana – draugystė ir nuoširdumas!

-108

Karalaitė ant stiklo kalno: dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena

Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas

Išleidimo metai: 2018

Išskirtinis lietuvių stebuklinių pasakų rinkinys „Karalaitė ant stiklo kalno“ – tai 12 pasakų, kurios buvo sekamos skirtingose Lietuvos vietose 19 amžiaus pabaigoje – 20 a. pradžioje. 
„Karalaitė ant stiklo kalno. Dvylika gražiausių lietuvių stebuklinių pasakų ir dar viena“ pasakų rinkinį sudarė Jūratė Šlekonytė ir Gytis Vaškelis, iliustravo Marius Jonutis. Tai puikiai žinomos ir mylimos stebuklinės pasakos, kupinos fantastikos ir įvairių galių turinčių antgamtinių herojų.
Pasakas teko adaptuoti iš senovinių autentiškų pasakojimų ir kūrybiškai persakyti šiuolaikine kalba. Ši užduotis buvo patikėta tikrai žodžio meistrei, nacionalinės premijos laureatei Danutei Kalinauskaitei. Ji tikina, jog tai buvo rimtas iššūkis. D. Kalinauskaitę sužavėjo pasakos, kurias turėjo galimybę skaityti taip, kaip jos būdavo pasakojamos – tarmiškai, senąja kalba. Pavyzdžiui: „Nuveik in ribokus, kai anys žus in ežera, tai tu ti rasi tokių žuvį, katrų tava žmona tegu suvalga – ir bus vaikų.“

-109

Autorius: Vytautas V. Landsbergis

Leidėjas: Dominicus Lituanus

Išleista: 2018

Puslapiai: 88

Penktoji, baigiamoji populiarios serijos knyga apie arklį Dominyką ir jo mylimąją rugiagėlę, užbaigianti meilės ir aistrų kupiną kelionę.

Šį kartą įsimylėjėliai susiduria su išsekimo, vienatvės ir net gresiančios mirties iššūkiais, kuriuos išsprendę džiaugiasi brandžios šeimos palaima. Visa vainikuoja jų sūnaus, arkliuko Dominykučio, atsiradimas.

Pirmoji ir trečioji šios serijos knygos pelnė geriausių metų vaikiškų knygų laurus.

Knygų apie arklį Dominyką serija – tai kelionė po meilės šalį, o meilė juk yra ir skaudi, ir džiaugsminga, ir pavydi, ir padykusi, ir melancholiška. Tinkama įvairaus amžiaus skaitytojams.

-110

Istorijos skanėstai.

Pažintinė knyga vaikams ir jaunimui

Audronė Meškauskaitė, Aurina Venislovaitė

Leidėjas: Žalias kalnas

Išleidimo metai: 2018

 Itin smagi pažintinė knyga vaikams ir jaunimui.

Kaip po pietų norisi deserto, taip po rimtų mokslų norisi ko nors lengvesnio. „Istorijos skanėstai“ – tai taip pat istorija, tik ne tokia rimta, lengvai intriguojanti ir kupina smagių detalių, kurias rimtos istorijos knygos nutyli ar tiesiog neskiria joms dėmesio. Knygoje rasite trumpus pasakojimus apie tai, kas netilpo į istorijos vadovėlius. 

Žinoti savo kilmės ar viso pasaulio istoriją, pažinti savo kraštą – labai svarbu. Be istorijos esame bejėgiai suvokti dabartį, paaiškinti reiškinius, kurie kartojasi arba procesus, kurie nulemia vienokius ar kitokius įvykius. Istorijos mokslas toks sudėtingas ir tiek daug apimantis, kad dažnai apsiriboja tik esminių įvykių pasakojimu ir analize. Tiek iš tiesų visai pakaktų, jei ne daugelį iš mūsų kankinantis nepasotinamas smalsumas. 


-111

Frank Cottrell Boyce.

Įrėmintasis: apysaka.

Iš anglų kalbos vertė Nijolė Kepenienė

Vilnius: Gimtasis žodi, 2007. – 238 p.

Parašyti „Įrėmintąjį“ autorių įkvėpė perskaityta istorija, kaip per Antrąjį pasaulinį karą vertingų paveikslų kolekcija iš Londono nacionalinės galerijos buvo paslėpta apleistose kasyklose kalnuose. Jam buvo įdomu, kaip meno vertė ir grožis veiks aplink įsikūrusius žmones.

Gyvenimas šalia kalno, prikimšto vertingų paveikslų, pakeičia miestelio gyvenimą, tarsi paskatina žmones pažvelgti į save ir kitus „kitu kampu“.


-112

Autorius: Zoran Drvenkar

Leidėjas: Gimtasis žodis

Išleista: 2006

Puslapiai: 158

Septynerius metus Lukas nesimatė su savo tėvu. Dabar kelias savaites praleis su juo kartu. Tai apysaka paaugliams apie sudėtingus suaugusiųjų tarpusavio santykius. Zoran Drvenkar gimė 1967 m. buvusioje Jugoslavijoje. Kai jam buvo treji, tėvai persikėlė į Berlyną. Kaip prisimena pats rašytojas, mokydamasis mokykloje jis domėjosi tik knygomis ir kulinarija.

Tačiau kulinaru netapo, nes nepatiko jų nešiojamos kepurės. Tad liko būti rašytoju. Jam labai patinka visos jo sukurtos knygos. Įkvėpimo semiasi iš perskaitytų autorių, matytų filmų, girdėtos muzikos. Kurti – vadinasi, nuolat mokytis, nekartoti to, kas jau parašyta.


2019 m. SAUSIS

fox1

Popiežiaus Pranciškaus vizitas Lietuvoje : kalbos, 2018 m. rugsėjo 22–23 d.. - [Vilnius] : [Katalikų pasaulio leidiniai], [2018]. - 70, [1] p. - Aut.: Jonas Davalga, Dalia Grybauskaitė, Gintaras Grušas, Monika Midverytė, Popiežius Pranciškus, Lionginas Virbalas, Linas Vodopjanovas.

Tai specialus leidinys, skirtas popiežiaus Pranciškaus vizitui Lietuvoje įamžinti. Ši knyga ne tik primins svarbiausias popiežiaus išsakytas mintis, bet ir taps padrąsinimu tiems, kurie ieško atsakymų į sunkiausius gyvenimo klausimus.

 Knygoje taip pat išspausdintos  Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės ir kitų Katalikų Bažnyčios ganytojų susitikimo metu sakytos kalbos. 

fox2

Mažylis, Liudas (1954-)

99 šimtosios : veiksmo trileris / Liudas Mažylis. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 318, [2] p.

Liudas Mažylis– chemikas, politologas. Dėsto Vytauto Didžiojo universitete. 2017 m. Berlyne suradęs Vasario 16-osios Akto originalą, ėmėsi naujų veiklų: filmavosi dokumentinių apybraižų cikle „Šiandien prieš 100 metų“, išleido debiutinę knygą „99 metai po įvykio“.

99 šimtosios“ – antroji literatūrinėje karjeroje. Knygos veiksmas tęsiasi nuo sausio 1-osios iki gruodžio 31-osios ir sutampa su valstybės šimtmečiu, tačiau tai – tik sutapimas. Daugelis knygos herojų tie patys kaip ir pirmoje šio autoriaus knygoje „99 metai po įvykio“, tačiau įgiję naujų vaidmenų...

fox3

Venclova, Tomas (1937-)

Lietuvos istorija visiems / Tomas Venclova. - Vilnius : R. Paknio leidykla, 2018. T. 1. - Vilnius, 2018. - 336 p. : iliustr.. - Vietovardžių r-klė: p. 326-330. - Vardų r-klė: 316-325.

Nauja įdomi knyga apie šalies istoriją  „Lietuvos istorija visiems, I tomas“ - tai vieno žinomiausių Lietuvos intelektualų, poeto, eseisto, Jeilio universiteto profesoriaus Tomo Venclovos darbas. 
Išleistas pirmasis „Lietuvos istorijos visiems“ tomas pasakoja istoriją nuo neandertaliečių ir kromanjoniečių laikų iki Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės padalijimų. Autorius taip pat rengia antrąjį tomą, apie naujųjų laikų Lietuvos istoriją. 

Pirmajame „Lietuvos istorijos visiems“ tome autorius objektyviai žvelgia į šalies istorijos lūžius, plačiai analizuoja santykius su Rusija ir Lenkija, pateikia informacijos apie bendrą europinį kontekstą, tekste naudoja  ištraukas iš grožinės literatūros ir poezijos.  

fox4

Didžiulienė-Žmona, Liudvika (1856-1925)

Lietuvos gaspadinė, arba Pamokinimai, kaip prigulinčiai suvartoti Dievo dovanas / Liudvika Didžiulienė-Žmona ; papildyta Anželikos Laužikienės ir Rimvydo Laužiko komentarais. - Vilnius : Vaga, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 165, [2] p. : iliustr., faks. - Taip pat vartojama antr.: Pamokinimai, kaip prigulinčiai suvartoti Dievo dovanas. - Bibliogr.: p. 161-166 (126 pavad.).

Lietuvybės puoselėtojos Liudvikos Didžiulienės-Žmonos knygelė „Lietuvos gaspadinė, arba Pamokinimai, kaip prigulinčiai suvartoti Dievo dovanas" yra unikalus istorinis šaltinis. Tai –pirmoji žinoma gastronominė knyga lietuvių kalba. Ji parašyta dar XIX a. pabaigoje – išskirtiniu laikotarpiu, kai formavosi šiuolaikinė lietuvių tauta, buvo ruošiamasi atkurti Lietuvos valstybingumą.

Ši knygelė, pirmąkart išleista prieš 125-erius metus, dabar atgimsta naujai.

fox5

Kulikauskienė, Vida (1933-)

Tradicinė lietuvių valstiečių vyrų apranga / Vida Kulikauskienė. - Vilnius : Lietuvos istorijos institutas, 2018. - 383, [1] p. : iliustr. ; 29 cm. - Santr. angl.. - Liter. ir šalt.: p. 349-360.

Tai knyga apie  yra lietuvių valstiečių vyrų tradicinius drabužius. Joje analizuojamas tiek per kelis šimtmečius susiformavęs vyrų tradicinių drabužių kompleksas, tiek atskiros jo dalys. Daugiausia dėmesio skiriama XIX a. pab._XX a. pr. aprangai. Išsamiai apibūdinamos drabužių medžiagos, sukirpimas, puošyba, vilkėjimo būdas, aksesuarai. Temai iliustruoti pateikiama apie 600 autentiškų muziejinių eksponatų nuotraukų, brėžinių, piešinių, ikonografinės medžiagos pavyzdžių.. Ši studija turėtų padėti geriau pažinti tradicinę lietuvių valstiečių vyrų aprangą, tapusią lietuvių vyrų tautinių drabužių pagrindu.

fox6

Karalių kuria aplinka : operos solistas Vaclovas Daunoras / sudarytoja Jūratė Katinaitė. - Vilnius : R. Paknio leidykla, 2018. - 256 p. : iliustr.

 

Tai knyga apie vieną ryškiausių Lietuvos operos artistų, nepriekaištingos vokalinės technikos ir unikalių gabumų menininką, ilgametį LNOBT solistą, vokalo pedagogikos profesorių, aktyvų Sąjūdžio veikėją Vaclovą Daunorą

Nuo jaunumės stebinęs nuostabaus grožio balsu ir įtaiga, Daunoras nuėjo ilgą ir efektingą, radikalių posūkių nestokojantį operos solisto kelią. Laimėjęs prestižinius konkursus, stažavęs Milano „La Scalos" teatre, patekęs į sovietinės valdžios nemalonę, jis vis tiek išsikovojo visus menininkams anuomet skiriamus titulus. Atgavus Nepriklausomybę Daunoras spėjo įžengti į reikšmingiausią pasaulio operos sceną — Niujorko „Metropolitan Opera" teatre debiutavo sulaukęs 59-erių ir dainavo jame 10 sezonų!..

fox7

Obama, Michelle

Mano istorija / Michelle Obama ; iš anglų kalbos vertė Inga Būdvytytė, Indrė Kaulavičiūtė, Jovita Liutkutė, Dangirutė Giedraitytė. - Vilnius : Alma littera, 2018. - 432 p. : iliustr..

M. Obama - mūsų amžiaus ikona, viena žymiausių ir patraukliausių moterų, kurios prasmingas gyvenimas kupinas reikšmingų pasiekimų. Pirmoji afroamerikietė tapusi pirmąją JAV ponia, ji Baltuosius rūmus pavertė svetingiausia vieta per visą jų istoriją. M. Obama taip pat tapo moterų ir mergaičių gynėja tiek JAV, tiek visame pasaulyje, ji įkvėpė šeimas gyventi sveikiau ir aktyviau ir visada buvo šalia vyro, kol jis vadovavo Amerikai. Net ir pačiomis sunkiausiomis akimirkomis... 

fox8

Kaplinski, Jaan (1941-)

Ta pati upė : [romanas] / Jaan Kaplinski ; iš estų kalbos vertė Danutė Sirijos Giraitė. - Vilnius : Homo liber, 2018 (Vilnius : Petro ofsetas). - 462, [1] p. ; 21 cm. - Orig. antr.: Seesama jõgi. 

Autobiografiniais faktais iš dalies paremtas romanas „Ta pati upė“ – vienas geriausiai įvertintų šiuolaikinių estų kūrinių. 
Veiksmo vieta – praėjusio šimtmečio septintojo dešimtmečio Estija. Trečiuoju asmeniu vaizduojamas bevardis studentas filologas sudėtingais politinio „atšilimo“ laikais bando suprasti geopolitinius žaidimus šiuolaikiniame pasaulyje, ieško atsakymų į egzistencinius klausimus. 

fox9

Kaktusų gyvatvorė : [romanas] / Dorit Rabinyan ; iš hebrajų kalbos vertė Kristina Gudelytė-Lasman. - Vilnius : Sofoklis, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 382, [1] p. - Orig. antr.: גדר חיה.

Praėjus dvejiems metams po 2001-ųjų rugsėjo 11-osios įvykių, du jauni žmonės susipažįsta Niujorke ir iškart pajunta vienas kitam trauką. Liat – studentė iš Tel Avivo, atvykusi į JAV pusmečiui, Chilmis – pradedantis dailininkas iš Ramalos. Nors abu supranta, kad jų meilė galima tik toli nuo gimtųjų namų, neįstengia jai atsispirti. Kartu jie tyrinėja miestą, dalijasi prisiminimais, o užklupus neįprastai šaltai žiemai, ilgisi Artimųjų Rytų saulės. Deja, Liat laimę temdo kaltė, kad savo meilę slepia nuo šeimos. Nenumaldomai artėjant laikui išvykti, ją ima persekioti slogi nuotaika dėl išsiskyrimo, akis į akį tenka susidurti su skaudžia būtinybe rinktis.

fox10

Saunders, George

Linkolnas bardo : [romanas] / George Saunders ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. - Vilnius : Sofoklis, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 382, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Lincoln in the bardo.

1862-ųjų pavasaris. Pats JAV pilietinio karo įkarštis. Tauta pagaliau suvokė, kad tai tik kruvina, betikslė kova. O viršutiniame Baltųjų rūmų aukšte guli vienuolikmetis, sunkiai sergantis prezidento Linkolno sūnus Vilis. Kada mirs – tik dienų klausimas. „Mano vargšiukas, jis buvo per geras šiam pasauliui, – sako Linkolnas. – Dievas pasišaukė jį namo." Spauda praneša apie sielvartaujančio tėvo apsilankymus kriptoje, kad galėtų glėbyje palaikyti mirusio sūnaus kūną...

fox11

Gruen, Sara

Vanduo drambliams : romanas / Sara Gruen ; iš anglų kalbos vertė Marius Smetona. - Vilnius : Tyto alba, 2009 (Vilnius : Logotipas). - 393, [1] p. ; 23 cm. - Orig. antr.: Water for elephants.

 

„Vanduo drambliams" - nuostabi istorija: kupina įtampos, patraukli, juokinga ir graudi - kaip tikrai geras pasaulinio lygio cirko vaidinimas. Šis pasakojimas pavergs netgi tuos, kurie nemėgsta cirko; juk argi visas gyvenimas nėra cirkas? Ypač visuotinės krizės laikais...

fox12

Diamond, Jared M.

Ginklai, mikrobai ir plienas : visuomenių likimas / Jared Diamond ; iš anglų kalbos vertė Vytautas Grenda. - [Vilnius] : Kitos knygos, [2018] ([Vilnius] : Standartų sp.). - 606, [2] p. : iliustr., žml. - Orig. antr.: Guns, germs, and steel. - Bibliogr.: p. 547-581. - R-klė: p. 585-607.

Kas lemia vienų visuomenių iškilimą, o kitų – nykimą ir lėtą mirtį? Kodėl vienos iš jų pasirodo pranašesnės ir vystosi sparčiau, o kitos lieka besivejančių vaidmenyje? Antropologas ir istorikas Jared Diamond įsitikinęs – visa tai yra ilgo proceso, trunkančio tūkstantmečius, rezultatas. Autorius knygoje „Ginklai, mikrobai ir plienas. Visuomenių likimas“ siūlo naują požiūrį. Jis leidžiasi į kelionę 13 tūkst. metų atgal į praeitį, siekdamas įrodyti, kad sėkmingą visuomenių gyvenimą lemia geografinės aplinkos sąlygos.


GRUODIS-VAIKŲ SKYRIUS

VAIK1

Ką veikti su ikimokyklinukais? Smagi ir kūrybiška ugdomoji

veikla kiekvienai dienai

Trish Kuffner

Leidėjas: Briedis

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 344

Ši knyga "Ką veikti su ikimokyklinukais? Smagi ir kūrybiška ugdomoji veikla kiekvienai dienai" padės:
· rasti smagių užsiėmimų namie – drauge šeimininkauti virtuvėje, žaisti aktyvius žaidimus ar sukurti įvairių rankdarbių;
· ugdyti ikimokyklinuko skaitymo bei matematinius įgūdžius, lavinti motoriką, sudominti mokslinėmis užduotėlėmis;
· skatinti vaiko fizinę, psichinę ir emocinę raidą pasitelkus muziką, šokius, vaidybą ir žaidžiant įvairius žaidimus lauke;
· nekasdieniškai ir kūrybiškai švęsti šventes;
· užimti vaikus ilgai keliaujant automobiliu.

VAIK2

Kartą gyveno... Gražiausios pasakos

Išleidimo metai: 2018

Leidėjas: Alma litera

Knygoje sudėtos gražiausios, klasika tapusios pasaulio pasakos, kupinos burtų ir fantazijos, jose gyvena princesės ir riteriai, skamba juokas ir yra daug paslapčių. Šios pasakos perduodamos iš kartos į kartą, mėgaukis jas skaitydamas daugybę kartų – ir dieną, ir prieš vakaro miegą...

VAIK3

Asta Kiselienė

Labas, raide. Mokausi skaityti (1 knyga)

Leidėjas: Tyto alba

Išleidimo metai: 2009

Puslapių skaičius: 208

Labas, raide. Mokausi skaityti" 1-oji knyga skirta 3-6 metų vaikams.

Vaikai vis anksčiau pradeda domėtis raidėmis ir nori išmokti skaityti. 
"Labas, raide" – tai skaitymo pradžiamokslis dar nemokantiems ar tik pradedantiems skaityti vaikams. Knygos autorė, didelę mokymo skaityti patirtį turinti pedagogė, siūlo daugybę įvairių užduočių, kurios padės ne tik išmokti skaityti, bet ir įgyti pirmųjų rašymo įgūdžių.

Atlikdami užduotis vaikai susipažins su raidėmis, suvoks, kad raidė – tai tam tikras garsą žymintis ženklas, kad jungdami raides galime perskaityti žodį, o svarbiausia – sužinoti, KAS GI ČIA PARAŠYTA. Šalia užduočių pateikiami sutartiniai ženklai, kad nemokantys skaityti mažieji galėtų dirbti kuo savarankiškiau. 

Knyga "Labas, raide" bus naudinga ir logopedams bei specialiesiems pedagogams, dirbantiems su vaikais, turinčiais skaitymo ir rašymo sunkumų.


VAIK4

Autorius: Lina Žutautė

Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias

Leidėjas: Alma littera

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 32

Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias“ – knyga apie garsiosios Kakės Makės serijos herojų Netvarkos nykštuką ir apie jo pastangas išmokti… dalintis.

Kaip smagu turėti savo žaislus! O jei dar gali turėti savo kambarį, savo pieštukus, savo lovą! Tikriausiai labai liūdna, kai viskuo reikia dalintis ir nuolat derėtis, kalbėtis ir tartis, kas, ką ir kada naudos. Taip kartą nutiko ir Netvarkos nykštukui, sulaukusiam labai netikėto svečio. 

Šis nenuorama ramiai sau gyveno jaukiame namuke, pasislėpęs atokiai nuo visų, tolimajame Mėnulyje. Saldūs ir nepaprasti sapnai jį lankydavo, kai jis saldžiai miegojo SAVO lovoje. SAVO vonioje jis maudėsi, pusryčius gamino tik SAU, o jo pabaisa Tingiu Nė Krust buvo tik JO vieno augintinis. Bet kas čia staiga pasibeldė į duris? Mucis!

Pasirodęs ant Netvarkos nykštuko slenksčio mucis apvertė įprastą mūsų herojaus gyvenimą aukštyn kojomis. Jam dar nėra taip buvę! Dabar jis turi turi DALYTIS vonia, įsileisti į miegamąjį bei jaukiąją lovelę, net leisti jam šeimininkauti virtuvėje! Netvarkos nykštukas turės išmokti dalintis net SAVO geriausiais draugais.

VAIK5

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Kalba: Lietuvių

Per dieną mus aplanko daugybė emocijų. Ir Kakė Makė kartais jaučia pyktį, baimę arba liūdesį, o kartais jos širdis šokinėja iš laimės ir yra pilna gerumo.

Kartu su Kake Make pažink savo emocijas ir išmok su jomis draugauti.

VAIK6

Autorius: Anna Sewell

Originalus pavadinimas: BLACK BEAUTY. THE AUTOBIOGRAPHY OF A HORSE

Leidėjas: Nieko rimto

Išleista: 2018

Puslapiai: 272

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Vilija Vitkūnienė

Ar kada pagalvojote, kas nutiktų, jei labai norėtumėte ką nors pasakyti, bet negalėtumėte? Kaip pasikeistų pasaulis, jei visi, pastebėję neteisybę, nenumotų ranka ir nenueitų šalin? O ką jaučia žirgas, kai juo jojate? Juodasis Gražuolis visuomet atlieka savo pareigą sąžiningai ir savęs negailėdamas. Deja, žmogus jam ne visada atsidėkoja tuo pačiu ir pamiršta, kad ne tik jis, bet visos pasaulio būtybės yra vertos meilės ir pagarbos.

VAIK7

Autorius: Antje Babendererde

Originalus pavadinimas: Indigosommer

Leidėjas: Nieko rimto

Išleista: 2018

Puslapiai: 312

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Teodoras Četrauskas

Aš galvojau: „Tai tavo vasara, Smila.“?

Smila, metams atvykusi mokytis į Sietlą, nesitikėjo, kad jos viešnagė prasidės nuo stovyklos prie vandenyno ir banglenčių, kuriomis čiuožti iki šiol neteko. Nesitikėjo ir to, kad nauji draugai bus tokie arogantiški, o vietiniai La Pušo indėnai visai nesidžiaugs baltaisiais atvykėliais. O labiausiai nesitikėjo, kad nauji jausmai ją užplūs smarkiau nei didžiausia Ramiojo vandenyno banga.

Jei džiugina vasara, jei vandenynas atrodo kerintis, žavus ir pavojingas, jei kartais norisi pamiršti viską ir stačia galva leistis į naujas patirtis, jei kada nors teko įsimylėti – tikėtina, kad ši knyga patiks. Gal net labai.?

VAIK8

Autorius: Jostein Gaarder

Originalus pavadinimas: SOFIES VERDEN

Leidėjas: Tyto alba

Išleista: 2018

Puslapiai: 464

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Eglė Išganaitytė

„Sofijos pasaulis" – norvegų rašytojo Josteino Gaarderio (g. 1952 m. Osle) knyga, su kuria užaugo jau ne viena skaitytojų karta. Kodėl ši knyga visus taip traukia? Todėl, kad autorius suderino, atrodytų, nesuderinamus dalykus: filosofijos mokslo raidą įvilko į romano rūbą – sukūrė įtraukiantį, lavinantį, nepaprastai įdomų pasakojimą apie didžiuosius pasaulio mąstytojus. Tai romanas? Tai detektyvas? Tai filosofijos istorija? Viskas kartu.

„Sofijos pasaulis" – knyga mąstančiam jaunimui. Ir kiekvienam, kas bent kartą yra savęs paklausęs – kas aš esu? Kodėl aš esu pasaulyje?

VAIK9

Autorius: Lois Lowry

Originalus pavadinimas: The Giver

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 192

I

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Viltaras Alksnėnas

Didelės vidinės įtampos kupina šiuolaikinės amerikiečių rašytojos apysaka apie tobulai sutvarkytą ateities visuomenę. Tačiau dvylikametis herojus Jonas skausmingai suvokia, kiek daug tokia visuomenė yra praradusi... Šis neįprastos išmonės kūrinys bet kokio amžiaus skaitytoją privers mąstyti apie žmonijos dabartį ir ateitį, apie stulbinančius laimėjimus ir skaudžius praradimus.

Knyga apdovanota Niūberio medaliu.

VAIK10

Autorius: Vicki Grant

Originalus pavadinimas: 36 questions that changed my mind about you

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 288

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Gabrielė Virbickienė

Hildė ir Polas dalyvauja psichologiniame eksperimente. Jo tikslas – išsiaiškinti „Ar įmanoma priversti įsimylėti?" Tyrimą sudaro 36 klausimai nuo „Kada paskutinį kartą sau dainavote?" iki „Koks jūsų baisiausias prisiminimas?" Kol atsakė į visus, Hildė ir Polas ne kartą juokėsi, verkė, melavo, mėtė vienas į kitą daiktus, buvo pabėgę, sugrįžo ir vos neišvarė vienas kito iš proto.

Tačiau ar įsimylėjo?

VAIK11

LEGO superherojai. 5 minučių istorijos

Leidėjas: Alma litera

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 97

Aštuonios istorijos apie nuostabiuosius LEGO DC veikėjus sužavės net pačius mažiausius superherojų gerbėjus. „LEGO superherojai. 5 minučių istorijos“ padės dar geriau pažinti jau pamėgtus ypatinguosius pasaulio gelbėtojus ir drauge su jais leistis į nepaprastus nuotykius.

Dėl ko jie ginčijasi ir kaip padeda vienas kitam? Kokius piktadarius jie sugaus šį kartą? Ką mėgsta ir ko nekenčia superherojai? Kokie nuotykiai laukia jų kiekvieną dieną ir naktį? 

Sužinosite, kaip išsisprendė Supermeno ir Blyksnio ginčas, kai jie bandė aiškintis, kuris iš jų yra greitesnis. Gudrusis Kiborgas pasiūlys labai įdomų būdą sužinoti tiesą. Kokios būna superherojų lenktynės? Ar labiau pasiseks skraidyti galinčiam Supermenui, ar Blyksniui, kuriam nereikia net atsiplėšti nuo žemės, kad skrietų milžinišku greičiu? Ši ir dar septynios smagios istorijos iš superherojų gyvenimo knygoje „LEGO superherojai. 5 minučių istorijos“ suintriguos ir pralinksmins jaunuosius LEGO DC superherojų gerbėjus. 

Skaityti bus smagu dar ir dėl to, jog suprasite, kokie panašūs į paprastus žmones yra superherojai. Jie trokšta tų pačių dalykų – svajoja, varžosi, draugauja ir pykstasi. Vienintelis skirtumas – jie turi ypatingų supergalių, kurias kasdien mokosi išnaudoti tinkamai. 

VAIK12

Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio

Jocko Willink

Leidėjas: Alma litera

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 192

Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio“ ne tik pralinksmins puikiu humoru ir sudomins pažįstama istorija iš mokyklos, bet ir taps neblogu vadovėliu kiekvienam, norinčiam sustiprėti.

Buvusio Amerikos karinių jūrų pajėgų nario Jocko Wilinko knyga įkvėps tobulėti taip, kaip tai padarė pagrindinis knygos veikėjas Markas!

Tai buvo patys sunkiausi metai Marko gyvenime – penkta klasė. Jam nesisekė kūno kultūra, matematika buvo per sudėtinga, pietūs mokykloje jam keldavo siaubą, o išvyka su klase visiškai sužlugdė Marką, nes jis nemokėjo plaukti. Tačiau visa tai galbūt dar būtų galima tverti, jeigu ne pats baisiausias dalykas mokykloje – Kenis Viljamsonas, tikras patyčių meistras, vadinantis save laipynių karaliumi. 

Tačiau Markui sužimba viltis, kad viskas gali pasikeisti, kai iš mamos sužino, jog visai vasarai pas juos į svečius atvažiuoja dėdė Džeikas. Jis neįtikėtinai šaunus ir kietas. Ir dėdė Džeikas turi planą… Jis ketina paversti Marką tikru kietuoliu, kuriam nebus baisūs jokie patyčiūnai, o tuo labiau nebegąsdins pietūs mokykloje. 

VAIK13

Autorius: Jurga Baltrukonytė

Leidėjas: Grafija

Išleista: 2018

Puslapiai: 88

Kalba: Lietuvių

Knygos iliustracijos ir literatūriniai tekstai skaitytojus supažindins su onkologinės ligos eiga, prisidės prie jų patiriamo streso, nerimo, baimės sumažinimo, padės vaikų tėvams suprantamomis sąvokomis paaiškinti savo vaikams, kas yra onkologinė liga ir koks kelias jų dabar laukia. Ši knyga paskatins susirgusių vaikų artimuosius nesibaiminti kalbėti šia jautria tema, būti pozityviems ir palaikantiems.

Kūrinio autoriai siekia, kad knyga taptų tiek kokybiško vaikų laisvalaikio dalimi, tiek galimybe meninės raiškos kalba pristatyti svarbius ir jautrius visuomenei klausimus.

Liukos istorijoje bus visko: nuotykių, užduotėlių, skanaus maisto, daug juoko ir viena kita ašarėlė. Čia net susirasit naujų draugų - Robotų, kurie gali įveikti Blogiečius.


GRUODIS

1hil

Baltrušaitytė, Monika

Išėję prie upės : novelės / Monika Baltrušaitytė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018. - 125, [2] p.

Kuo spinakeris, šotas, brasas. gykas, topenantė yra susiję su literatūra? Tai buriuotojams seniai žinomi terminai, kurie, anot žurnalistės, buriuotojos ir 2018-ųjų metų pirmosios knygos konkurso laureatės Monikos Baltrušaitytės, skamba kaip burtažodžiai, nereikalaujantys jokių išnašų. Neseniai išleistame novelių rinkinyje „Išėję prie upės“ ji nei bando įtilpti į žanrą, nei plaukti škėmiškame sąmonės sraute. M.Baltrušaitytė tiesiog sėdasi prie stalo ir rašo...

2hil

Gutauskas, Leonardas (1938-)

Pravardės : apysakos / Leonardas Gutauskas. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 427, [3] p.

Lietuvos rašytoją Leonardą Gutauską galima laikyti vingrybių meistru. Autoriaus bibliografija plati ir šiandien jau artėja prie pusšimčio knygų. Apysakų rinkinys „Pravardės“ – pasakojimai, kuriuose autorius dabartį gręždamas į praeitį rekonstruoja įvairius kultūrinius ir socialinius kontekstus. Šiose apysakose netrūksta hiperbolių, komizmo, aštrių įžvalgų. Vidinė knygos „Pravardės“ herojų tamsa ir tuštuma – kūniškumo rezultatas, atsidavimas gyvuliškiems instinktams, kuriuos paaštrina istorinės epochos ypatybės. Žmogaus vidinę dramą diriguoja socialinis kontekstas – nuo pokario kovų iki Kalvarijų koplyčių griovimo. 

3hil

Navakas, Kęstutis (1964-)

Privatus gyvulėlių gyvenimas : romanas / Kęstutis Navakas. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 196, [2] p.

Poetas, eseistas, literatūros kritikas ir vertėjas Kęstutis Navakas pristato antrąjį romaną „Privatus gyvulėlių gyvenimas“.  Knygoje rasite detektyvo, nuotykių, keisčiausių fantazijų, kultūrinių ir psichologinių ekskursų, erotikos ir labai daug humoro. Tai knyga išsaugojusiems savyje vidinį vaiką. Jei tą vaiką nebeprikeliamai užgniaužėte – ši knyga ne jums...

4hil

Toliatas, Algirdas (1978-)

Šeštas jausmas yra pirmas : ["Žmogaus ir Dievo metų" trečioji knyga] / Algirdas Toliatas. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 315, [4] p. 

Kunigo Algirdo Toliato trečioji ciklo knyga „Šeštas jausmas yra pirmas“ atveria duris į svarbiausią, pamatinę žmogiškosios būties vertybę – meilę. Šiuolaikinio jaunimo (ir ne tik) numylėtinis, visuomet randantis paprastų ir suprantamų būdų paaiškinti sudėtingiausius religinius ar gyvenimo klausimus pristato jau trečiąją savo knygą, kuri vainikuoja visą trilogiją, paremtą trimis dieviškosiomis dorybėmis – tikėjimu, viltimi ir meile.Knyga „Šeštas jausmas yra pirmas“ kalba apie meilę. Ir, kaip sako pats autorius, meilė yra tai, kas lieka, kai jau nebelieka nieko: „Net kai visai vilties nebelieka, meilė toliau stato tiltus tarp bedugnių. Tiesa, avarinius, be garantijų. Saugiklis – tik šeštasis jausmas. Bet jis yra ir pirmas, nes, žmogaus keliui pasibaigus, prasideda Dievo kelias žmoguje, pranokstantis lakiausią vaizduotę“.

5hil

Voverienė, Ona (1938-)

Lietuvos Respublikos šimtmečio didieji (1918–2018) : politinės asmenybės / Ona Voverienė. - Vilnius : Trys žvaigždutės, 2018 (Vilnius : Spauda). - 323, [1] p. : portr. - Asmenvardžių r-klė: p. 311-323.

Autorė  šioje knygoje "Lietuvos Respublikos šimtmečio didieji (1918-2018). Politinės asmenybės" lieka ištikima Lietuvos istorijos, iškilių asmenybių įamžinimui. Skaitytojams pristatomi Lietuvos Respublikos atkūrimo apyaušrio, prieškarinio, sovietinio laikotarpio autoritetai, žymiausieji Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo vadai, šiandieninės Nepriklausomos Lietuvos didieji.

6hil

Zykas, Aurelijus (1978-)

Raudonas ir žalias Taivanas / Aurelijus Zykas. - Vilnius : Aukso pieva, 2018 (Vilnius : Spauda). - 279, [1] p. : iliustr., portr.

Taivanas – kontrastų šalis, kur smėlėtus auksinius paplūdimius keičia įspūdingos uolėtų kalnų grandinės, o aplink jas vingiuoja džiunglių juostos. Visą šį kvapą gniaužiantį gamtos peizažą papildo žmogaus kultūrinis palikimas – šventyklos, muziejai, miestai ir miesteliai. „Raudonas ir žalias. Taivanas“ – tai knyga apie pietų Kinijos žmonių jautrumą, unikalią gamtą, savitą gyvenimo būdą, istoriją ir kultūrą. Joje atsispindi ir didžiųjų Taivano miestų šurmulys, ir rami kaimietiško gyvenimo tėkmė, ir įspūdžiai iš istorinių vietovių. Knygos pasakojimą papildo gausybė lyrinių intarpų - kinų filosofo Džuangdzi mintys.

7hil

Arriaga Jordán, Guillermo (1958-) (Arriaga, Guillermas)

Laukinis : [romanas] / Guillermo Arriaga ; iš ispanų kalbos vertė Alma Naujokaitienė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 654, [2] p.  - Orig. antr.: El salvaje.

Jaunuolio Juano Guillermo brandą lydi noras atkeršyti už savo šeimą, tačiau septintojo dešimtmečio Meksiko mieste galioja savo taisyklės. Kartu Juano istorija mistiniu būdu susijusi su įvykiais tolimoje šiaurės šalyje. Kanadoje jaunas vyras seka vilko pėdsakais gilyn į laukymę. Apie šį vilką jam pasakojo senelis, teigdamas, kad iš visų gyvenime sutiktų vilkų, tik vienas tampa žmogaus mokytoju. Į laukymę už tūkstančių mylių susiruošia ir Juanas – taip pat vedinas vilko. Kaip susiję jauno meksikiečio ir inuitų medžiotojo likimai?

8hil

Kilbey, Elizabeth

Vaikystė tarp ekranų : kaip skaitmeniniame amžiuje užauginti sveiką ir laimingą vaiką / Elizabeth Kilbey ; iš anglų kalbos vertė Kristina Augustinaitė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : Spauda). - 253, [1] p.

Psichologės dr. Elizabeth Kilbey knyga bus aktuali visiems vaikus iki 11 metų auginantiems tėvams. Asmenybės formavimuisi nepaprastai svarbūs yra ankstyvieji kūdikystės ir vaikystės metai. Šiuo metu tam iškilo nauja išorinio pasaulio grėmė - virtualus tinklas.

Kaip atitraukti vaiką nuo kompiuterio, kad namai kasdien nevirstų kautynių lauku?
Kodėl daugelis tėvų jaučiasi bejėgiai, norėdami į savo rankas perimti vaikų elgesio internetinėje erdvėje kontrolę?
Kokias neigiamas pasekmes vaikų psichikai gali turėti ilgas buvimas virtualioje erdvėje?

9hil

Kneale, Matthew (1960-)

Anglai keleiviai : romanas / Matthew Kneale ; iš anglų kalbos vertė Daiva Vilkelytė. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 566, [1] p. - Orig. antr.: English passengers.

1857 m. kapitonas Illiamas Quillianas Kewley ir jo romo kontrabandininkų gauja nusikaltimo metu pagaunami britų muitininkų. Romas konfiskuojamas, o patys nusikaltėliai priversti išpirkti kaltę - jie privalo nugabenti du anglus į atokią Tasmanijos salą. Pirmasis jų – dvasininkas, vikaras Geoffrey Wilsonas. Jis įsitikinęs, kad Tasmanija – Šventajame Rašte aprašytas Rojaus sodas. Su juo keliauja daktaras Thomas Potteris, turintis visai kitokių užmačių. Jis vysto rasinę teoriją, todėl tikisi tolimoje saloje rasti ją pagrindžiančių įrodymų. O laivo kapitonas, žinoma, vėl galvoja apie galimybę nugabenti ten pelningą romo siuntą...

10hil

Pérez-Reverte, Arturo (1951-)

Diuma klubas : romanas / Arturo Pérez-Reverte ; iš ispanų kalbos vertė Pranas Bieliauskas. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 439, [1] p. - Orig. antr.: El club Dumas

Kas sieja Aleksandro Diuma „Tris muškietininkus“ ir paslaptingąjį XVII a. rankraštį, kuriuo, kaip teigiama, galima iškviesti velnią? Ispanų rašytojo Arturo Perez-Reverte romane „Diuma klubas“ skaitytojas leisis į mįslingą ir paslaptimis apgaubtą senųjų knygų medžioklę su viskam pasiryžusiu knygų detektyvu Luku Korsu.

11hil

Wolff, Michael (1953-)

Ugnis ir įniršis : Donaldo Trumpo Baltuosiuose rūmuose / Michael Wolff ; iš anglų kalbos vertė Aurelijus Katkevičius. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 439, [1] p. - Orig. antr.: Fire and fury

...Trumpas nenorėjo būti prezidentu, o jo kandidatūra buvo tik reklaminė kampanija  Jis turėjo kitokį planą - norėjo nedidele balsų persvara pralaimėti savo varžovei Hillary Clinton, o tada, pasinaudojant  rinkimų kampanijos metu įgytu populiarumu, toliau plėtoti savo verslą. Tačiau Trumpo planas nepavyko. Jo sūnus Donaldas Trampas jaunesnysis pasakojo savo draugui: "Balsavimo naktį išvydęs balsavimo rezultatus tėvas atrodė taip, tarsi būtų išvydęs vaiduoklį". Trumpo žmona Melanija, sužinojusi apie savo vyro pergalę, verkė, bet, anot knygos autoriaus, tai "nebuvo džiaugsmo ašaros".


LAPKRITIS

D1

Didžiosios tremtys : Buriatija, 1948 m. / [atsakingoji redaktorė Dalė Rudienė]. - Vilnius : Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, 2018 (Vilnius : Petro ofsetas). - 647, [1] p. : iliustr., faks., portr., žml.

Tai pirmoji knyga iš serijos „Didžiosios tremtys“ yra skirta vienai didžiausių Lietuvos gyventojų tremčių – 1948 metų tremčiai į Buriatiją. Pačių tremtinių ar jų šeimos narių pateiktos žinios apie gyvenimo ir darbo sąlygas tremtyje, gyvenviečių aprašymai, kapinių planai, nuotraukos visapusiškai ir nuosekliai atskleidžia tremtinio būtį Buriatijoje. 
Knygos "Didžiosios tremtys. Buriatija. 1948 m." pabaigoje publikuojami tremtinių sąrašai.

D2

Castellano Lubov, Deborah

Kitoks Pranciškus : ko nesate girdėję apie Popiežių / Deborah Castellano Lubov ; kartu su Michaeliu Hesemannu ir Giuseppe Sabella ; [iš italų kalbos vertė Audrius Musteikis]. - Vilnius : Katalikų pasaulio leidiniai, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 193, [1] p.

Knygoje „Kitoks Pranciškus" apie popiežių Pranciškų prabyla autoritetingos Romos kurijos asmenybės, taip pat įvairioms šalims atstovaujantys Katalikų Bažnyčios veikėjai, Jorgės Mario Bergoglio giminaičiai ir bičiuliai. 14 pokalbių nupiešia ryškų Šventojo Tėvo portretą, pateikia mažai žinomų faktų, netikėtų detalių, įvairių požiūrių. Svarstomi šiandienos žmogui iškylantys, jį jaudinantys klausimai.  Be to, knygoje pateikiamas ir išskirtinis popiežiaus sesers Marijos Elenos Bergoglio interviu, kuriame ji šiltai pasakoja apie popiežiaus vaikystę ir jaunystę, santykius su artimaisiais.

D3

Michalsen, Andreas

Natūropatija : maistas, judėjimas, meditacija, akupunktūra ir kiti iš naujo atrasti gydymo būdai / Andreas Michalsen ; bendradarbė Petra Thorbrietz ; iš vokiečių kalbos vertė Inga Stančikaitė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 302, [2] p. : iliustr. ; - Orig. antr.: Heilen mit der Kraft der Natur.

Natūropatijos profesorius, medicinos daktaras, Immanuelio ligoninės Berlyne vyriausiasis gydytojas Andreasas Michalsenas pasakoja apie unikalią žmogaus organizmo savybę išsigydyti bei prisitaikyti atkuriant ryšį su gamta. Savo klinikoje jis praktiškai pritaiko natūropatiją ir derina ją su šiuolaikine medicina. Šioje knygoje profesorius atskleidžia, kodėl tradiciniai gydymo būdai mūsų dienomis yra aktualesni nei bet kada anksčiau.

D4

Budinaitė, Monika (1986-)

Selfų slėnis : romanas / Monika Budinaitė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 186, [2] p.

Šioje knygoje Monika parašė apie JUS. Tai knyga apie Slėnį, egzistuojantį visai šalia mūsų – kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, socialinių tinklų profiliuose, žurnalų viršeliuose, o dar dažniau – tiesiog kasdienybėje.

Monika Budinaitė – jaunosios kartos rašytoja, nevengianti aštrių temų, psichologinio pobūdžio tekstais kurianti šiuolaikinės mūsų visuomenės paveikslą. Tai ketvirtasis autorės romanas.

D5

Ramoškaitė, Eglė

Tarp gyvenimo ir vilties : tam, kuris supranta / Eglė Ramoškaitė. - Kaunas : Vaiga, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 221, [1] p.

Tai debiutinė dvidešimt devynerių metų autorės knyga, nagrinėjanti ne tik viską kvestionuoti linkusio paauglio pasaulį, bet ir šiandienines bioetikos aktualijas.

Šešiolikmetė Klėja serga Data – liga, kuria sergantieji žino savo mirties datą. Gyvendama mažame miestelyje, kuriame visi žinojo apie jos ligą, Klėja tetroško nors akimirkai pabėgti nuo visų užjaučiančių žvilgsnių ir kiekvieną jos užgaidą pildančių tėvų. Pasitaikius progai išvykti savanoriauti į Niujorką, Klėja ne tik pirmą kartą atsiduria tarp tokių pačių Datinių kaip ji, bet ir atranda būdų kaip ištrūkti iš Datų pasaulio. Bet ar gali žmogus priklausyti dviem pasauliams?

D6

Monaco, Alex (1979-)

Laimingi šunsnukiai : kokybiško gyvenimo gidas, arba kaip nepramiegoti to, kas iš tiesų svarbiausia / Alex Monaco. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 212, [2] p. : iliustr.

...kai perskaitęs knygą pradėsi keistis, neišvengiamai atsiras šalutinis poveikis: seni draugai pyks, kad vakarais su jais nežaidi PC žaidimų arba nebegeri alkoholio! Jie prieštaraus bet kokiems tavo pokyčiams! Tiesa, po tam tikro laiko pamatę, kad pasikeitei, spaus tau ranką. Bet kai dar labiau praturtėsi, jie vis tiek nebandys tapti panašiais į tave – tiesiog netikės, kad pats viską pasiekei. Jie manys, kad tave saugo angelas, kuris, neturėdamas, ką veikti, kasdien įpila tau į arbatą miltelių, priverčiančių tave GALVOTI SAVO GALVA. Kiti manys, kad tau tiesiog pasisekė, vadins laimės kūdikiu arba net šunsnukiu...

D7

Roberts, Nora (1950-)

Šventovė : [romanas] / Nora Roberts ; iš anglų kalbos vertė Dalia Paslauskienė. - Kaunas : Jotema, [2017] (Gargždai : ScandBook). - 495, [1] p. ; -Orig. antr.: The sanctuary

Sėkmingai kopianti karjeros laiptais fotografė Džou Elena Hetevėj manė, kad jau seniai pabėgo  iš vaikystės namų. Būtent ten ji praleido niūriausius metus, kai šeimos gyvenimą sugriovė nieko nepaaiškinusi, netikėtai dingusi motina. Ir visgi sapnuose Džou nuolat persekioja tas plačiai prie pietinės Džordžijos krantų išsibarstęs kurortas. Tačiau didžiausią nerimą Džou kelia nuotraukos, kurias kažkas jai siuntinėja — keisti kadrai, paveiksluoti iš arti, pagauti atvirumo akimirką, o visų baisiausias, labiausiai pribloškiantis jos seniai dingusios motinos, portretas. Džou ima suvokti, kad atėjo laikas grįžti namo..

 

D8

Murakami, Haruki (1949-) (Murakamis, Harukis)

Aklas gluosnis, mieganti moteris : [apsakymai] / Haruki Murakami ; iš japonų kalbos vertė Gabija Čepulionytė ir Jurgita Ignotienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 475, [1] p. ; - Virš. antr. ir aut. nenurodyti. - Orig. antr.: Mekurayanagi to nemuru onna.

 

Dvidešimt keturių apsakymų rinkinyje naujai atsiskleidžia Haruki Murakami meistriškumas. Jo apsakymai – ir siurrealistiški, ir žemiškai paprasti – liudija autoriaus talentą perteikti platų žmogaus patirčių spektrą, mokyti ir nepaliaujamai stebinti skaitytoją. 
„Kiekvienas įstengtų suregzti sapną primenančią istoriją, tačiau retas kuris leidžia mums pasijusti taip, tarsi patys sapnuotume.“
Laura Mille

D9

Perry, Sarah (1979-)

Esekso slibinas : romanas / Sarah Perry ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 436, [1] p. ; - Orig. antr.: The Essex serpent.

XIX a. pabaigos Londonas. Korą Syborn po vyro mirties užlieja ir liūdesys, ir palengvėjimas. Santuoka buvo nelaiminga, mokslui gabią Korą varžė paklusnios, savęs atsižadėjusios žmonos vaidmuo. Moteris nutaria prieglobsčio ieškotis kaime ir atsikrausto į Eseksą, Aldvinterio parapiją, kur vikaru tarnauja Vilas Ransomas. 
Kaimelis apsėstas gandų apie mitinę pabaisą: netoliese pastebėtas Esekso slibinas, kitados klajojęs po pelkes ir galabijęs žmones. Kora susižavi šia žinia ir kaip mokslininkė viliasi, kad iš tikrųjų pabaisa tėra dar neatrasta gyvūnų rūšis. Ji leidžiasi padaro pėdsakais ir netrukus sutinka vikarą. Šis slibino atžvilgiu nusiteikęs skeptiškai. Pamažu tarp nuolat besiginčijančių, bet vienas prie kito traukiamų Koros ir Vilo užsimezga keistas, gyvenimą keičiantis ryšys.

D10

Jansson, Susanne (1972-)

Aukojimo pelkė : [romanas] / Susanne Jansson ; iš švedų kalbos vertė Laima Bareišienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 284, [1] p. ; - Orig. antr.: Offermossen

Šiaurės Švedijoje plyti daug pelkynų, kur dar akmens amžiuje dievams buvo aukojami žmonės. Biologė Natali, atvykusi į mažą kaimelį šalia pelkės, imasi ją tyrinėti. Tačiau greitai paaiškėja, kad šis kaimelis kažkada buvo jos vaikystės namai – vieta, kurioje nutiko daug siaubingų dalykų. Natali bijo pelkynų, bet kartu jaučia jiems protu nesuvokiamą trauką.
Vieną gūsingą rudens naktį prie pat pelkės Natali randa sąmonės netekusį vyrą pilnomis kišenėmis aukso – būtent taip senovėje, anot legendų, dievams ir buvo aukojami žmonės. O netoli kūno – ką tik iškastą kapą...


SPALIS

IQ1

 

Monty, Paul

 

Vilniaus kelrodis : 1918-ųjų miesto veidas / Paul Monty ; iš vokiečių kalbos vertė Aida Ivinskis ; redagavo Giedrė Sodeikienė ; su Laimono Briedžio įvadu. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 222, [4] p. : iliustr. ;­- Orig. antr.: Wanderstunden in Wilna.

 

Unikali istoriniu ir kultūriniu atžvilgiu knyga „Vilniaus kelrodis“, pasirašyta Paulio Monty pseudonimu, pirmą kartą buvo išleista vokiškai Vilniuje, „Wilnaer Zeitung“ laikraščio leidykloje 1918 m.

 

 Tai buvo miestas, jungiantis svetimą ir mažai pažistamą kraštą su gimtaisiais namais ir tuo pačiu primenantis apie prarastas taikaus gyvenimo galimybes. „Vilniaus kelrodis“ kviečia keliauti po miestą vietinio gyventojo žingsniu. Tokia miesto pažintis, skelbia P. Monty, – ypatinga meno forma, sudaranti kievienam keliautojui galimybę pajusti kūrybinę laisvę. „Vilniaus kelrodis“ iš tiesų yra parašytas dviejų autorių – Paulio Fechterio ir Montague’o Jacobso.  Ir tai vienintelis žinomas jų kūrybinio bendradarbiavimo kūrinys.

IQ2

Grigas, Romualdas (1936-)

Lietuvos piliakalnių paslaptys / Romualdas Grigas ; [iliustruota dailininkų Arvydo Každailio ofortais, Jono Lukšės piešiniais ir dr. Gintauto Zabielos nuotraukomis]. - Vilnius : "Diemedžio" leidykla, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 207, [1] p. : iliustr. ; 22 cm - Atkurtai Lietuvai 100.

„Lietuvos piliakalniai yra pasaulinės reikšmės unikumas. Niekur pasaulyje nieko net panašaus nėra. Jie tik čia - Lietuvoje ir gretimose nuo seniausių laikų baltų-aisčių - tikrųjų šio krašto autochtonų apgyventose žemėse. Tai Prūsija, Latvija ir nemaža dalis jotvingiams priklausiusių vietovių Baltarusijoje. Taip viename šios knygos įvadinių straipsnių teigia žymus archeologas dr. Gintautas Zabiela. Šios knygos autorius akademikas Romualdas Grigas bando įrodyti, kad daugumos Lietuvos piliakalnių ne gynybinė paskirtis. Tai esą tautos šventvietės. Šios knygos autorius akademikas Romualdas Grigas bando įrodyti, kad daugumos Lietuvos piliakalnių ne gynybinė paskirtis. Tai esą tautos šventvietės - dauguma pritaikyti būtent ritualinėms apeigoms - Saulėgrįžos, Lygiadienio, Rasų-Kupolinių, Vardynų šventėms, gegužinėms, bendruomenių susibūrimams ir t.t.

IQ3

Kašelionis, Bronius (1942-)

Dainavos krašto partizanai : (dokumentai ir prisiminimai) / Bronius Kašelionis. - Vilnius : „Diemedžio“ leidykla, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 595, [1] p. : iliustr., faks., portr.

Broniaus Kašelionio knyga knyga apie Dainavos krašto partizanus yra unikalus dokumentų rinkinys, padedantis geriau suvokti to meto kovą. Puiku, kad ši knyga išleista iš naujo, kai visuomenėje vėl kyla susidomėjimas partizanų kovomis...Skaitant šiuos dokumentus, atsiskleidžia daugybė tragedijų, dramų, kai pasirinkimo kaina buvo žmonių gyvybė.

IQ4

Pupelis, Vytautas (1929-)

Lietuviai Kolymos Gulago lageriuose / Vytautas Pupelis. - 2-oji papild. ir patais. laida. - Vilnius : Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija, 2017 (Vilnius : Spauda). - 171, [1] p. : iliustr., portr., žml.

Knyga "Lietuviai Kolymos Gulago lageriuose" apie Kolymos Gulago lagerius ir juose kalėjusius lietuvius. Maždaug per dvidešimt metų darbo buvusiam politiniam kaliniui Vytautui Pupeliui pavyko įvardyti ir gana tiksliai nustatyti apie 260 kalinimo vietų, kurių kiekvienoje nuolat buvo kalinama nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių kalinių. 
Vytautas Pupelis knygoje pateikia glaustą informaciją apie kiekvieną lagerį, išvardija žinomas ten kalėjusių lietuvių pavardes. Publikuojamos asmeninės buvusių kalinių nuotraukos.

IQ5

Judinas, Romas (1983-)

Karūnos švytuoklė : [romanas] / Romanas Judinas. - Vilnius : Briedis, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 551, [1] p.

Alternatyviosios istorijos romanas „Karūnos švytuoklė" nukelia į Mindaugo valdomą Lietuvos karalystę likus metams iki pasikėsinimo jį nužudyti. Knygoje sutinkame ne tik karalių, jo žmoną Mortą, kunigaikščius Treniotą, Daumantą, Gerdenį, ištremtąjį Tautvilą, bet ir kryžiuočių magistrus, Rygos arkivyskupą Albertą, galingąjį Bohemijos karalių.

IQ6

Granauskas, Romualdas (1939-2014)

Vidurdienio dalgis : novelių rinktinė / Romualdas Granauskas. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 438, [1] p.

Šiame Romualdo Granausko kūrinių serijos tome „Vidurdienio dalgis" sudėtos vienos svarbiausių rašytojo parašytų novelių. Į šią knygą sugulė absoliučioji lietuvių novelistikos klasika. Laiko distancija tik sustiprino Granausko novelių vertę ir nenuginčijamai paliudijo lietuvių kalbos pilnatvę. Ko skaitydamas ieškai literatūros tekste – tas ir persmelks: užklups egzistenciniai klausimai, nuramins baltiškieji archetipai, išgąsdins istorijos destruktyvumas, sukrės tautos likimo lūžiai, nustebins individo orumas, paguos gamtos ir kultūros tvermė

IQ7

Mikuta, Algimantas (1943-)

Septynios širšės : eilėraščiai / Algimantas Mikuta ; [dailininkė Deimantė Rybakovienė]. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 111, [1] p. : iliustr.

Algimantas Mikuta yra išleidęs daugiau kaip penkiolika poezijos knygų. Šis rinkinys – kintančių įvykių, svarstymų, emocijų virtinė. Poetas su švelnia ironija stebi komiškas mūsų gyvenimo puses, visuotinį teatrą, masinius stereotipus. Daug nuotaikingų psichologinių, socialinių portretų ir autoportretų.


RUGSĖJIS-VAIKŲ SKYRIUS

ę1

Piedomenico Baccalario

Puslapių skaičius: 176

Leidimo metai: 2018-05

Leidykla: Alma littera

Knyga, kurią laikai rankose, nėra skirta susiraukėliams ar pikčiurnoms. Kaskart, kai ją atsiversi, būk pasiruošęs nepamirštamai dienai. 
Ar jau pasiruošęs?

50 misijų – 50 smagių nuotykių! Ir mergaitėms, ir berniukams!

Ę2

Autorius: Lucy Maud Montgomery

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 352

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Viltaras Alksnėnas

Anė vis dar negalėjo ištarti nė žodžio. Bet ji pakėlė savo akis, kuriose švietė nesuskaičiuojamos gausybės kada nors gyvenusių žmonių meilės šviesa, ir valandėlę žvelgė Gilbertui į akis. Kitokio atsakymo jam nebereikėjo.

Jiedu užsibuvo senajame sode iki vėlumos, kol viską apgaubė malonios, tik Rojuje turbūt pasitaikančios sutemos. Reikėjo tiek daug visko aptarti ir prisiminti – kas kažkada buvo pasakyta, padaryta, išgirsta, pagalvota, jausta ir nesuprasta.

ę3

Autorius: Kaja Elena Brilė

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 238

Kalba: Lietuvių

Vadovauti linkusi Viltė. Atviraširdė Olė. Klasės žvaigždė Airė Armantė. Užsispyrėlė Tania. Jautrioji svajoklė Alanė. Kas galėtų vienyti tokias nepanašias merginas? Atsakymas vienas: akrobatinių šokių rinktinė.

Ilgas treniruotes ir varžybas merginos derina su įprastu gyvenimu: mokykla, namų darbais ir draugais. Vis dėlto kiekviena jų turi bendrą komandos svajonę – auksu suspindėti tarptautinėje arenoje.

Šiemet šis tikslas tampa lemtingas. Anksčiau stokojusios teisėjų palankumo, komandos laukia iššūkis – arba laimėti pasaulio čempionatą, arba atsisveikinti su rinktine.

Galbūt padės naujas vardas ‒ „Angelai"? Taip pavadinusios komandą, merginos netruks įsitikinti, kad pergalę pasieks tik tada, kai šokiui įkvėps sielą. Kiekvienos iš jų laukia savitas kelias, o jo gale atsiveriančios durys ne tik nustebins pačias merginas, bet ir negrįžtamai pakeis jų gyvenimus.

ę4

Autorius: Sam McBratney

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2013

Puslapiai: 24

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Ugnė Gudaitytė

Kaip išmatuoti meilę? Ar tai įmanoma? Koks jos plotis, aukštis, ilgis?

Tiesą sakant, dažnai pristingame žodžių... O gal nedrįstame? Pasimokykime drauge su šios knygelės veikėjais!

ę5

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 256

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Jei jūs rastumėte stebuklingą plunksną, kuri atgaivintų jūsų piešinius... ką nupieštumėte?
Kai Džekas Dešas randa stebuklingą plunksną, gyvenimas per 0,6 sekundės iš NUOBODAUS virsta NUOSTABIU.

Jis gali turėti viską, ko tik panori!

Tik pasirodo, jog Džekas yra nekoks dailininkas... ir jo gyvenime kaipmat įsisiautėja chaosas, atsiranda nėriniuoti apatiniai ir jūrų liūtė.
Džekui tenka sprukti iš namų, ir dabar pats laikas jam gelbėti savo draugus. Bet ar jis susigaudys, ką reikia daryti?

ę6

Autorius: Margit Auer

Leidėjas: Debesų ganyklos

Išleista: 2017

Puslapiai: 208

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Dalia Klimaitė

Kaip ir kasmet Akmenynės mokykloje prasideda nauji mokslo metai. Tačiau viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai į mokyklą užsuka Magiškosios gyvūnų krautuvėlės savininkas. Per klasę iš karto nuvilnijo klausimai: „Kas jis toks?", „Apie kokius magiškus gyvūnus jis kalba?"

Pasirodo, kad magiškas gyvūnas – tai pats geriausias ir ištikimiausias draugas. Jei tau nusišypsos laimė vieną iš jų gauti, jis tavimi rūpinsis, išklausys ir visada tau padės. Tad kuriam vaikui tokio draugo reikia labiausiai? Galbūt naują mokyklą pradėjusiai lankyti Idai? Gal lėtapėdžiui Beniui? O galbūt savimylai Džo?

ę8

Mažoji boružėlė ir jos draugai. Paliesk ir pajusk

Leidėjas: Presvika

Išleidimo metai: 2018

Formatas: 19x19, kieti viršeliai

Puslapių skaičius: 12

Mažoji boružėlė kviečia vaikučius kartu pakeliauti. Jūs sutiksite dailų drugelį, žvitrią voverę, linksmus ančiukus ir daug kitų gyvūnų. Palieskite juos, paglostykite ir susidraugausite! Smagi paveikslėlių knygelė su lytėjimo pojūtį lavinančiais elementais ir blizgiais paviršiais.

ę9

Kačiukas vardu Tigras

Holly Webb

Formos viršus

Formos apačia

Leidėjas

Alma littera

2018

Puslapiai

Ava ir jos sesutės nekantrauja, kada gi parsiveš kačiuką. Visi pritaria, kad narsus pramuštgalvis rainiukas, vardu Tigras, puikiai joms tinka! Bet vos tik atvykęs Tigras pridaro eibių, ir Ava nesiliauja nerimavusi, ką dar jis iškrės.

Vieną dieną pasigedusi Tigro Ava supranta, kad jis pateko į rimtą bėdą. Jai teks išgelbėti katinėlį, o norėdama padaryti tai, ką sumanė, turės būti tokia pat drąsi kaip Tigras.
Sophy Williams iliustracijos

ę10

Leidėjas: Alma litera

Išleidimo metai: 2016

Formatas: 13x20, kieti viršeliai

Puslapių skaičius: 312

William Golding (Viljamas Goldingas) (1911–1993 m.) – XX a. anglų romanistas, 1983 m. apdovanotas Nobelio literatūros premija. Patyręs Antrojo pasaulinio karo žiaurumus, tarnaudamas Britų karo laivyne, vėliau grįžo prie mokytojavimo ir rašymo. 1954 m. parašė savo pirmąjį filosofinį alegorinį romaną „Musių Valdovas“, išgarsinusį autorių visame pasaulyje.

Grupė berniukų po lėktuvo katastrofos patenka į slėpiningo grožio negyvenamą salą, juos vilioja romantika ir galimybė išgyventi. Iš pradžių visus jungia draugystė, bendras troškimas išsigelbėti, kurį simbolizuoja laužas. Nusistato taisykles, nes jie juk britai – ne kokie laukiniai. Tačiau baimė, tamsa ir neapykanta greit įveikia sveiką nuovoką, saloje ima galioti vienintelė teisė – stipresniojo teisė. Iš pradžių piktą ranką dar prilaiko civilizacija, bet pirmas pralietas kraujo lašas ištirpdo ribą tarp žmogaus ir žvėries, tvarka žlunga, atiduodama duoklė Žvėriui, paaiškėja, kokia visagalė yra nežabota valdžia.

ę11

Leidėjas: Tyto alba

Išleista: 2018

Puslapiai: 184

Kalba: Lietuvių

Aštuoniolikmetės Minos gimtasis miestelis – mažas ir pilkas, tačiau tai nereiškia, kad toks yra ir jos gyvenimas. Mergina kasdien gyvena jausdama, kad ją supa daugybė paslapčių. Nuo ko prieš daugelį metų mirė jos gražuolė mama? Kodėl tikra senelė taip jos nekenčia? Kodėl tėvas taip mažai kalba apie praeitį? Ypatingi santykiai su tėvu, netikrumo jausmas sutikus pirmąją meilę, likimo jai ruošiami posūkiai augina abejones ir kuria trapų Minos pasaulį, kuris, regis, pasmerktas bet kurią akimirką sudužti. Ir kartais merginai tenka priimti gerokai per sunkius sprendimus...

Kodėl paslaptys šitaip rūpestingai nuo jos slepiamos, tarytum užrakintos devyniais užraktais? Ko jai nieku gyvu nevalia sužinoti? O gal ne visas paslaptis gyvenime reikia atrakinti, gal visai nebūtina atverti visas duris, kad būtum laimingas...


RUGPJŪTIS

''1

Lietuvos bajorai – Vasario 16-osios akto signatarai : Mykolas Biržiška, Donatas Malinauskas, Stanislovas Narutavičius / [Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga]. - Vilnius : Vaga, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 151, [22] p. : iliustr., faks., portr.

Šia knyga Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga įamžina atmintį trijų  Nepriklausomybės Akto signatarų – bajorų, kurių dėka turime laisvą žodį, išlaisvintą dvasią ir galimybę tęsti jų pradėtą žygį, nuveikiant darbus, kuriančius išliekamąją vertę ateities kartoms.

''2

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas 1917-1920 metais: idėja virsta valstybe / Lietuvos nacionalinis muziejus ; [sudarytoja Vilma Bukaitė]. - Vilnius : Lietuvos nacionalinis muziejus, [2018] (Vilnius : Petro ofsetas). - 289, [3] p. : iliustr., faks., portr.

Dramatiškas, kupinas įvykių 1917–1920 metų laikotarpis įamžintas nuotraukose ir dokumentuose. Juos publikuodami skaitytojui pateikiame nuoseklų Lietuvos valstybingumo atkūrimo istorijos vaizdinį pasakojimą, kurio pagrindinė veikėja – Lietuvos Taryba. Jos narių, Vasario 16-osios Akto signatarų, prisiminimai supažindina su šio dokumento atsiradimo istorija. Nepriklausomybės kovų sėkmė, spartus valstybės ir savivaldos institucijų kūrimasis, Steigiamojo Seimo demokratiškas išrinkimas ir sklandus darbas įrodė besąlygišką visuomenės paramą svarbiausio XX amžiaus Lietuvos politinio dokumento teiginiams. Taip nuo pat XIX amžiaus brandinta trapi idėja išaugo į valstybę.

''3

Bagdonavičius, Vaclovas

Vydūnas : monografija / Vaclovas Bagdonavičius, Aušra Martišiūtė-Linartienė. - Vilnius : Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 727, [1] p. : iliustr., faks., geneal. schem., portr.

Monografijoje "Vydūnas" pateikiama išsami žymaus lietuvių mąstytojo, dramaturgo, Prūsų Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno biografija, analizuojama jo filosofija, parodomos jos formavimosi politinės ir socialinės prielaidos bei ištakos, išryškinama jos sistema, atskleidžiamas turinys bei sąsajos su kūryba ir visuomenine kultūrine veikla, supažindinama su dramine kūryba ir jos principais, išryškinama jos vieta europinės dramaturgijos ir teatro kontekste.

''4

Shipp, Josh

Suaugusiųjų gidas po paauglių pasaulį : kaip suprasti jų elgesį, išugdyti tvirtą pasitikėjimą ir užauginti garbingą suaugusįjį / Josh Shipp ; iš anglų kalbos vertė Ieva Albertavičienė. - Vilnius : Vaga, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 351, [1] p. - Orig. antr.: The Grown-up's guide to teenage humans.

2015 metais Harvardo mokslininkai išsiaiškino, kad kiekvienas vaikas, kuris sėkmingai susidoroja su net kebliausiais iššūkiais, savo gyvenime turi bent vieną stabilų ir artimą ryšį su paramą jam užtikrinančiu suaugusiuoju. Kad tai suprastų bestselerių autoriui Joshui Shippui Harvardo mokslų nereikėjo. Kadaise rizikos grupei priklausęs, be tėvų augęs vaikas sutiko globėją, kuris neapleido jo, išmokė patikėti savimi ir pakeitė jo gyvenimą.

''5

Ferrero, Bruno (1946-)

Jūsų vaikai turi tik jus : tik auklėjimas gali pakeisti pasaulį / Bruno Ferrero ; [iš italų kalbos vertė Ina Jakaitė]. - Vilnius : Katalikų pasaulio leidiniai, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 236, [2] p. - Orig. antr.: I vostri figli hanno soltanto voi!.

...BAIMĖ. Šis jausmas šiandien kankina daugelį tėvų. Informacinės laidos, įvairių tyrimų duomenys ir gerbiamų mokslininkų išvados apipila tėvus blogomis naujienomis. Visi smerkia. Visi gąsdina. Visi kaltina. Neabejodami tvirtina: šeima rimtai serga. Ir beveik niekas nesiūlo jokio gydymo. Lengviausia badyti pirštu į negeroves pasitelkus visagalę statistiką. Pasiūlęs sprendimą gali susikompromituoti, o to šiandien niekas nenori. Knyga „Jūsų vaikai turi tik jus"ramiai pasisako prieš tokią tendenciją ir siūlo paprastus ir visiems įmanomus auklėjimo būdus. Ji su neabejotina simpatija ir solidarumu stoja į tėvų pusę.

''6

Isaacson, Walter (1952-)

Leonardas da Vinčis / Walter Isaacson ; iš anglų kalbos vertė Aistis Kelertas, Irmina Domeikienė, Nomeda Berkuvienė, Giedrė Tartėnienė, Vaida Jėčienė. - Vilnius : BALTO, 2018 ([Vilnius] : BALTO print). - X, 605, [8] p. : iliustr., faks., portr.- Orig. antr.: Leonardo da Vinci.

Leonardas da Vinčis – viena garsiausių ir didžiausią susidomėjimą keliančių pastarojo tūkstantmečio asmenybių. Genialusis Renesanso laikotarpio dailininkas, kurio paveikslai – „Mona Liza" ir „Paskutinė vakarienė" – tapo ne tik meno istorijos, bet ir šiuolaikinės popkultūros ikonomis, po savęs paliko kvapą gniaužiančių išradimų, nebaigtų šedevrų ir gerokai laikmetį pranokusių įžvalgų palikimą.

''12

Larbalestier, Justine

Mano sesuo Roza : romanas / Justine Larbalestier ; iš anglų kalbos vertė Nomeda Berkuvienė. - Vilnius : BALTO, 2018 ([Vilnius] : BALTO print). - 377, [1] p. - Orig. antr.: My sister Rosa.

Kai septyniolikmečio Če šeima persikrausto iš Bankoko į Niujorką, didžiausiu jo rūpesčiu tampa ne adaptacija naujoje šalyje ar draugų paieškos, bet mažoji sesutė Roza. Už naivių gražutės dešimtmetės akių ir žavingų gelsvų garbanų slepiasi šaltas, racionalus ir negailestingas protas: absoliučiai empatijos neturinti Roza vagia, manipuliuoja, kankina ir meistriškai išsisuka sulaužiusi savo pasižadėjimus „būti gera".

''8

McNaught, Judith (Maknot, Džudita)

Tobula : romanas / Judith McNaught ; [iš anglų kalbos vertė Lilija Vanagienė]. - 2-asis patais. leid.. - Vilnius : Svajonių knygos, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 730, [1] p.- (Jausmų klasika). - Orig. antr.: Perfect.

Džulė – peštukė ir padauža, tikras gatvės vaikas – iš globos namų patekusi į pastoriaus Matisono šeimą pirmą kartą gyvenime pasijunta mylima. Užaugusi ji tampa žavia, gyvenimo džiaugsmu trykštančia moterimi. Niekas negalėtų suardyti jos susikurto nepriekaištingo gyvenimo. Bet vieną dieną į šį tobulą pasaulį įsiveržia Zakas Benediktas.
Zako – Holivudo dievuko, garsaus aktoriaus ir režisieriaus – gyvenimas dūžta į šipulius. Jis apkaltinamas žmonos nužudymu ir nuteisiamas kalėti daugybę metų. Spindintys apdovanojimai, šlovė ir gerbėjų būriai lieka praeityje. Pabėgęs iš kalėjimo jis pagrasina nepažįstamai moteriai ginklu ir pareikalauja nuvežti į slaptus draugo namus Kolorado kalnuose.
Kaustoma baimės ir nerimo dėl savo likimo Džulė vis dėlto išdrįsta suabejoti Zako kaltumu. Nuojauta jai kužda, kad po atšiauraus ciniko kauke slepiasi geros širdies žmogus. O jo akyse ji netrunka įžvelgti aistrą. Aistrą, kuri grasinasi pasiglemžti juos abu.
Kelionė į pasitikėjimą, tikrą įsipareigojimą, meilę ir Zako nekaltumo įrodymų paieškos tik prasideda...

''9

Užurka, Jonas (1947-)

Liepsnojanti žemė : viltimi plakančios širdys : [istorinis romanas] / Jonas Užurka. - Vilnius (Eugrimas), 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 404, [1] p. : geneal. schem.

Šioje knygoje – trijų kartų gyvenimai – pergyvensime Abiejų Tautų Respublikos griūtį, žiaurias carinės Rusijos invazijas, Napoleono žygius, Pirmąjį pasaulinį karą, bolševikų revoliucijų audras. Ir pagaliau Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, savanorių kovas už Laisvę... Per šeimų likimus, per jaunų žmonių siekius mokytis, per jų meilę ir žiaurius okupacinio režimo laikus atskleidžiamas tragiškas mūsų Tautos žmonių likimas, kovos už laisvę, Nepriklausomybę...

''10

Mann, Thomas (Manas, Tomas)

Užburtas kalnas : [romanas] / Thomas Mann ; iš vokiečių kalbos vertė Vytautas Petrauskas. - 2-asis patais. leid.. - Vilnius : Odilė, 2018 (Vilnius : Petro ofsetas). - 939, [5] p. - Orig. antr.: Zauberberg.

Thomo Manno "Užburtas kalnas" - ir šiandien išlieka vienas svarbiausių tekstų Europos dvasiai pažinti. 

Kaip katastrofa baigiasi tai, kas prasidėjo kaip humoristinė viliojimo istorija. Kare erosas ir mirties potraukis pasiekia savo tikrąjį tikslą – palaimingai ir kraupiai ištirpdyti individą tižioje košėje. Romanas yra didinga ribų praradimo fantazija, kupina mėgavimosi bėgimu nuo deramos laikysenos ir biurgeriškų formų, bet sykiu ir pasibaisėjimo tuo.

"Šiame romane nėra nereikšmingų dalykų. Viskas yra ką nors reiškianti nuoroda."
Hermann Kurzke

''11

Giordano, Raphaëlle (1974-) (Džiordiano, Rafaela)

Diena, kai liūtai ims ėsti salotas : [romanas] / Raphaëlle Giordano ; iš prancūzų kalbos vertė Lina Perkauskytė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 299, [3] p.- Orig. antr.: Le jour où les lions mangeront de la salade verte.

Diena, kai liūtai ims ėsti salotas“ pasakoja istoriją apie trisdešimtmetę Romaną. Pozityvi ir aistringai darbui atsidavusi Romana įkuria įmonę, kuri užsiima netikėta ir išskirtine veikla – perauklėja kontrolės maniakus ir pakeičia jų požiūrį žmogiškesniu. Romana jau seniai kovoja su tokiu žmonių elgesiu ir net turi jam specialų pavadinimą – „pautizmas“. Jos surinktoje pacientų grupėje yra keletas užkietėjusių pautizmo atstovų. Tarp jų ir žavingas, charizmatiškas verslininkas, stambios kosmetikos įmonės generalinis direktorius Maksimiljenas Vogas. Žavingas lygiai tiek pat, kiek  toksiškas ir gąsdinantis. 
Ar Romanai pavyks pabaisą paversti žmogumi – bent kiek mažiau agresyviu ir pagarbiau besielgiančiu? Ar jai pavyks atsispirti Maksimijeno žavesiui? Ar liūtas pradės ėsti salotas? Iš anksto akivaizdu, kad lengva jai nebus. 


BIRŽELIS

P1

Matulis, Rimantas (1941-)

Lietuvių tautos kilmė : [istorinės apybraižos] / Rimantas Matulis. - 2-oji patais., papild. laida. - Vilnius : Charibdė, [2017] (Vilnius : Spauda). - 302, [1] p. : iliustr. ; 22 cm. - Bibliogr.: p. 255-270. - Vardynas: p. 271-302.

Naudodamasis įvairiais istoriniais šaltiniais – metraščiais, senovės žemėlapiais, Biblija, archeologiniais duomenimis, senovės raštais, lietuvių ir kitų šalių mokslininkų tyrimais ir straipsniais, taip pat kalbos lyginamaisiais pavyzdžiais – R. Matulis pateikia hipotezes apie lietuvių tautos kilmę, tvirtindamas, kad lietuviai yra kilę iš pačių seniausių Europos genčių, kad senovėje lietuvių tauta priklausė aisčių (estijų) gentims, taip pat daro prielaidą, kad lietuviai yra senovės geruliai, per karo žygius nukeliavę iki Romos valstybės ir grįžę paskui į šiaurės žemes, į savo gyvenamas girias.

P2

Butrimas, Adomas (1955-)

Lietuvos gintaro tūkstantmečiai / Adomas Butrimas. - Vilnius : Lietuvos dailės muziejus, 2016 (Vilnius : Standartų sp.). - 158, [2] p. : iliustr.

2016 m. išleista istoriko, archeologo prof. A. Butrimo knyga „Lietuvos gintaro tūkstantmečiai“, kurią sudaro šie skyriai: „Gintaro kilmės legendos“, „Baltijos gintaro kilmė“, „Gintaro tradicija baltų žemėse“, „Ankstyviausių gintaro dirbinių chronologija“, „Gintaro skridiniai: saulės simbolika“ ir kt.  Pasak autoriaus, moksliniu požiūriu bene svarbiausia knygos dalis yra apie skridinius. Leidinyje rašoma, kad pagrindiniai akmens amžiaus gintaro dirbinių tipai ir formos buvo sagos ir sagutės, cilindriniai karoliai, skridiniai ir grandys. Ypatingą simbolinį krūvį turėjo skridiniai ir grandys.
Medžiaga šiai knygai rinkta pirmiausia Lietuvos muziejuose, keliauta ir pas artimiausius kaimynus – Latviją, Estiją, Lenkiją.

P3

Barauskienė, Giedrė

Prie stalo su rašytoju : patiekalai, įkvėpti mėgstamų knygų / Giedrė Barauskienė, Rasa Derenčienė. - Vilnius : "Baltų lankų" leidyba, [2017] (Vilnius : BALTO print). - 184, [6] p. : iliustr.

„Prie stalo su rašytoju" – tai pirmoji, analogų Lietuvoje neturinti kulinarinė knyga, skirta knygų mylėtojams ir visiems, mėgstantiems skanų maistą. Joje rasite daugiau nei 70 receptų, kuriuos autorės Giedrė Barauskienė ir Rasa Derenčienė sukūrė įkvėptos gerai žinomų užsienio ir Lietuvos rašytojų kūrinių bei jų herojų. Sujungusios pomėgį skaityti ir gaminti, jos parašė ypatingą receptų knygą, kuri kviečia į kulinarinę ir literatūrinę kelionę po skirtingus laikotarpius, šalis ir virtuves. Kartais taip gera po dienos darbų užsiplikyti mėgstamos arbatos, iš orkaitės ištraukti garsiąsias Marcelio Prousto madlenas ir praleisti vakarą su knyga...

P4

Čmilytė-Nielsen, Viktorija (1983-)

Tarp juoda ir balta / Viktorija Čmilytė-Nielsen ; teksto sudarytoja Jūratė Žemaitytė. - Vilnius : Eugrimas, 2018 (Vilnius : Spauda). - 293, [2] p. : iliustr., faks., portr.

„Tarp juoda ir balta“ – įtraukiantis autobiografinis pasakojimas apie tai, kaip pirmą kartą mūsų šalies šachmatų istorijoje moteris iškovojo garbingą vietą sporte, kuriame tradiciškai dominuoja vyrai. Tai pasakojimas apie vienintelę Lietuvoje vyrų didmeistrę – Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Niekam ne paslaptis, kad jos iškovotų čempionatų ir laimėtų titulų sąrašas išties įspūdingas: dukart olimpinė ir dukart Lietuvos vyrų šachmatų čempionė, triskart Europos moterų vicečempionė, pasaulio moterų bronzinė prizininkė ir, pagaliau, Europos šachmatų čempionė! Tačiau ši knyga nėra vien apie pergales...

P5

100 klausimų apie klimato kaitą / Arūnas Bukantis, Justas Kažys, Egidijus Rimkus, Mečislovas Žalakevičius. - Vilnius :  Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 215, [1] p. : iliustr., diagr., žml.

Klimato kaita šiandien yra viena aktualiausių pasaulio problemų, kurių prognozuojamos pasekmės kelia didelę grėsmę žmonijos gerovei ir saugumui. Šiandieninis pasaulis labai glaudžiai susaistytas ekonominiais ir socialiniais ryšiais, taigi klimato kaitos padarinius reikėtų vertinti globaliu mastu. Arčiau pusiaujo esančiose šalyse dėl klimato kaitos senka gėlo vandens ištekliai, stiprėja dykumėjimo procesai, dažnėja ekstremalūs gamtos reiškiniai. Tai neišvengiamai daro įtaką fiziniam vietos gyventojų saugumui ir gyvenimo kokybei, koreguoja maisto ir žaliavų kainas pasaulio rinkose, kelia politines įtampas įvairiose šalyse, skatina žmonių migraciją į saugesnius regionus.

Ši Lietuvos mokslininkų ilgalaikiais tyrimais grįsta knyga, kurioje atsakoma į 100 aktualių klausimų apie klimato kaitą, jos priežastis, poveikį ūkiui ir gamtai, turėtų mus priversti susimąstyti, ar padarėme viską dėl savo ir ateinančių kartų ateities.

P6

Kazakevičius, Rimgaudas (1934-)

Medicinos atradimų istorijos / Rimgaudas Virgilijus Kazakevičius. - Vilnius : Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 311, [1] p. : iliustr., faks., portr.

Knygoje  "Medicinos atradimų istorijos" chronologiškai aprašoma medicinos raida – pradedant gentine bendruomene ir baigiant mūsų dienomis. Skaitytojai čia ras ir žymių medicinos atradimų autorių, įvairiose medicinos srityse neišdildomus pėdsakus palikusių tyrėjų ir pasiaukojusių gydytojų vardus, trumpas jų biografijas. Paminėti ir svarbiausi Lietuvos medicinos istorijos faktai, daugiausia nusipelniusių lietuvių medikų darbai, pasaulinių medicinos atradimų diegimas, inovacijų kūrimas mūsų šalyje. 

P7

Brown, Dan (1964-) (Braunas, Denas)

Kilmė : [romanas] / Dan Brown ; iš anglų kalbos vertė Bronislovas Bružas. - Kaunas : Jotema, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 431, [1] p. : iliustr. ; 25 cm. - Orig. antr.: Origin.

Šįkart viskas prasideda nuo neeilinio įvykio - Bilbao esančiame Gugenheimo muziejuje bus atskleista kvapą gniaužianti istorinė paslaptis - pagaliau taps aišku, iš kur atsirado žmonija. 

Edmondas Kiršas - genialus mokslininkas futurologas, milijardierius ir kompiuterių guru, visam pasauliui pažįstamas savo neeiliniais atradimais ir neįtikėtinomis prognozėmis. Šį vakarą Kiršas ketina pakeisti istorinį požiūrį į pasaulio atsiradimą. Jis turi įrodymų, kad pasaulio sutvėrime nėra vietos Dievui. 
Buvusio savo studento ir tiesiog gero draugo Edmondo Kiršo kvietimu į Bilbao atvyksta Harvardo profesorius Robertas Lengdonas. 
Deja, prezentacija Gugenheimo muziejuje, kurią turėjo gyvai stebėti visas pasaulis, neįvyksta. Renginys, kurio metu nuspręsta pranešti apie įspūdingą atradimą, žlunga. Kiršas nužudomas visų susirinkusiųjų akyse. Prabangus priėmimas virsta chaosu. 

P8

Pasternak, Anna (1967-)

Lara : nepapasakota meilės istorija, įkvėpusi "Daktarą Živagą" / Anna Pasternak ; iš anglų kalbos vertė Dalia Paslauskienė. - Kaunas : Jotema, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 335, [1] p., [8] iliustr. lap. : geneal. schem., žml.

Iki širdies gelmių jaudinanti tikra nelaimingos, aistringos Boriso Pasternako ir Olgos Ivinskajos meilės istorija, įkvėpusi romaną „Daktaras Živaga". Tikroji meilės istorija, inspiravusi pasakojimą apie „Daktarą Živagą", romaną, kuris palietė milijonus širdžių, taip ir liko iki galo neištirta. Pasternakas dažnai sakydavo, kalbėdamas pašnekovams apie savo gyvenimo meilę ir literatūrinę mūzą Olgą Ivinskają, kad Lara gyva, eikite ir susipažinkite su ja. Jiedu susitiko 1946 metais literatūrinio žurnalo redakcijoje, kurioje ji dirbo. Jų ryšiai išliko glaudūs per visą jųdviejų gyvenimą.

P9

Knausgård, Karl Ove (1968-)

Mano kova : romanas / Karl Ove Knausgård ; iš norvegų kalbos vertė Justė Nepaitė. - Vilnius : "Baltų lankų" leidyba, [2018]-. - kn. ; 25 cm. - Orig. antr.: Min kamp. -  (Įr.) Kn. 1 : Mirtis šeimoje. - [2018] (Vilnius : BALTO print). - 410, [1] p.

Visame pasaulyje išgarsėjusiame šešių autobiografinių romanų cikle „Mano kova" Karlas Ove Knausgårdas šokiruojamai atvirai aprašo savo paties, o ne išgalvotų personažų gyvenimą, tačiau kiekviena ciklo knyga skaitoma kaip talentingai parašytas, tvirtais siužeto siūlais sukabintas romanas. Savito stiliaus pasakojime autorius supina intymias kasdienio gyvenimo detales su pamatiniais – mirties, meilės, meno, žmogaus baimių ir gėdos jausmo – klausimais. Šis literatūros šedevras duoda galimybę pažinti vieną originaliausių šių dienų rašytojų.

Pirmame ciklo romane „Mirtis šeimoje" Knausgårdas dokumentuoja savo paauglystės prisiminimus, aistrą roko muzikai, pirmąjį įsimylėjimą, santykius su vyresniuoju broliu, mylinčia, tačiau blankia, beveik nepastebima motina ir nutolusiu, nenuspėjamu tėvu, iš panagių analizuoja skausmą ir kitus, prieštaringus jausmus, patirtus tėvui mirus.

P10

Catton, Eleanor (1985-)

Šviesuliai : romanas / Eleanor Catton ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 751, [1] p. : iliustr.

Volteris Mūdis 1866-aisiais atvyksta į Naujosios Zelandijos aukso kasyklas pralobti, tačiau vos atvykęs, audringą ir tamsią naktį, patenka į slaptą susirinkimą. Jame 12 vyrų aptarinėja virtinę neišaiškintų nusikaltimų: dingo turtingas žmogus, paleistuvė bandė pasitraukti iš gyvenimo, o nelaimėlio girtuoklio namuose aptikta daug aukso. Mūdis netrukus įtraukiamas į mįslingai susipynusių sudėtingų likimų tinklą. Kas juos valdo – turto troškimas, nepalankios aplinkybės ar netikėtas šviesulių – dangaus kūnų – išsidėstymas?

Tai daugiasluoksnis kūrinys – nuotykių romanas, meilės istorija, vesternas, detektyvas ir trileris viename.


LIEPA

VAIKŲ SKYRIUS

m1

„O MANO BROLIO VARDAS – TOMAS“

Autorius: Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė

Leidėjas: E. Gelažiūtė-Petrauskienė

Metai: 2018

„ O mano brolio vardas – Tomas“ yra pirmoji lietuviška autorinė knyga, kurioje apie autizmą kalbama jautriai ir b„O mano brolio vardas – Tomas“ yra pirmoji lietuviška autorinė knyga, kurioje apie autizmą kalbama jautriai ir be pagražinimų.

m2

„INTERVIU SU DAIKTAIS“

Autorius: Audronė Meškauskaitė

Iliustravo: Jurga Šulskytė

Puslapių skaičius: 80

Viršelis: kietas

Išleidimo metai: 2018

Skirta: 7–10 m.

Jei netyčia gyventum viduramžiais, tai pritrūkus pinigų krautuvėlėje galėtum atsiskaityti sagomis – tokios jos buvo vertingos. O jei būtum labai labai turtingas, įstengtum įsigyti veidrodį. Gal liktų pinigų ir tam neįprastam įrankiui su trim dantukais – šakutei, su kuria, sako, reikia maistą iš lėkštės kabinti...

Prie savo kasdienių daiktų priprantam lyg prie nuosavų rankų ir kojų. Niekam nė motais, kad net adata – kukliausioji iš visų – turi ką papasakoti. Ką jau kalbėti apie šukas, degtukus, akinius ar lagaminą!

Visus šiuos daiktus žurnalistas Jurgis apipila klausimais, o jų atsakymus skuba užrašyti senovine spausdinimo mašinėle.Knygoje rasite nuotraukų ir piešinių iš muziejų archyvų, žaismingas dailininkės Jurgos Šulskytės iliustracijas ir turinį papildančius garso bei vaizdo įrašus programėlėje išmaniesiems įrenginiams „Išradingi daiktai“.

Kaip naudotis programėle: parsisiųsk programėlę „Išradingi daiktai“. Nukreipk išmanųjį įrenginį į knygos paveikslėlius su nuorodomis „Sužinok daugiau programėlėje „Išradingi daiktai“. Atrask nuotraukas, garso, vaizdo įrašus, papildančius iliustracijas.

m3

„PŪKIS IR TRAKTORIUS“

Autorius: Vytautas V. Landsbergis

Šeštoji pasakų serijos knygelė mažiesiems skaitytojams pasakoja apie smalsaus lapiuko Pūkio ir burzglaus traktoriuko draugystę bei nesutarimus.

Knyga „Pūkis ir traktorius” parašyta paprastai ir nuotaikingai, suteikia žinių apie triukšmingo žemės ūkio mechanizmo santykį su gamta. Apie santykį, kuris trumpos pasakėlės eigoje pakinta, tampa darnesnis, ekologiškesnis, draugiškesnis.

Paveikslėlių knyga iliustruota puikiais Dalios Karpavičiūtės piešiniais. 

„Pūkio pasakos” – tai knygelės 2-7 metų vaikams, kuriose paprasta ir linksma forma pasakojama apie bendraamžio lapiuko pasaulio pažinimą, draugus, pramogas, skaudžias ir linksmas gyvenimo

m4

„BOLDŲ ŠEIMYNĖLĖ“

Autoriai: David Roberts,Julian Clary

Leidėjas: Alma littera

Metai: 2018

Puslapiai: 288

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Paprastoje gatvėje gyvena ypatinga šeima – Boldai.

Pasklido gandai, kad Boldų namai yra prieglobstis VISIEMS pavojuje atsidūrusiems gyvūnams.

Bet dabar į jų namus prigužėjo įvairiausių gyvūnų!

Ar Boldai atsikando daugiau, nei įstengs nuryti?

Nepakartojama – „Daily Mail"

Be galo originali – „Kirkus"

„Pati juokingiausia iš visų parašytų knygų." – Robertas, 9 metai

 

„Negalėjau nustoti juoktis, štai kokia ji linksma." – Matilda, 8,5 metų

m5

„PELIŪNĖS VASARA“

Autorius: Rūta Dzin

Iliustravo: Rūta Dzin

Išleidimo metai: 2017

Skirta: 3–6 m.

I

– Vaikas kaip indas, – suošė medžiai. – Ką įdėsi – tą ir nešios.

– Pasaulis toks didelis, – atsiduso peliūnė. – O vaikas toks mažas – visko nesudėsi...

– O tu dėk tai, kas svarbiausia, – išlindusi iš už debesų patarė Saulė.

– O kaip aš suprasiu, kas svarbiausia? – nerimo peliūnė.

– Širdimi pajusi, – sušlamėjo debesys ir pravirko šiltu lietumi.

Peliūnėlio gimimas – netikėtas, džiaugsmingas įvykis peliūnės gyvenime. O kokia atsakomybė! Juk miškas ne tik gražus, bet ir kupinas pavojų. Peliūnei ši vasara prabėgs akimirksniu, mokant savo smalsų vaikelį, kas yra draugystė, liūdesys, meilė, pasitikėjimas.

m6

„BALTOJI ILTIS“

Autorius: Jack London

Originalus pavadinimas: White Fang

Leidėjas: Aukso pieva

Metai: 2018

 

Puslapiai: 284


Vertėjas: Stasys Navickas

 

Užburianti klasika, nemari Džeko Londono istorija apie žmogaus ir laukinio keturkojo draugystę. Ji nutiko rūsčiuoju Aukso karštinės laikotarpiu nepaprasto grožio kalnuose. Baltoji Iltis – vilkas, užaugęs atšiauriame pasaulyje, kiekvieną akimirką kovojęs dėl galimybės išlikti, patenka į visai kitą aplinką, kurioje nubunda geriausios jo prigimties savybės.

m7

„PAŠĖLĘS LIUCĖS PASAULIS“

Leidėjas: Presvika

Metai: 2018

Puslapiai: 178

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Elena Dapkūnaitė

Devynmetė 3 b klasės mokinė Liucė labai myli gyvūnus, o labiausiai – savo jūrų kiaulytę Heraklį. Liucė nė neabejoja, kad gyvūnas turi stebuklingų galių. Bet Heraklį kažkas pagrobia. Ar tik nebus dėl to kaltas bjaurios ir šiurpą keliančios mokyklos gaujos vadas Leonas? Liucė kartu su geriausia drauge Bela pasiryžta Heraklį surasti ir išgelbėti.

m8

„DEBESŲ PATALUOS“

Leidykla: Debesų ganyklos (VšĮ Terra Publica)

Leidimo metai: 2018

Puslapių: 160

Leidykla: Debesų ganyklos (VšĮ Terra Publica)

„Debesų pataluos“ – nuotaikingų, šiltų ir jaukiems vakaro skaitiniams kuo puikiausiai tinkančių pasakojimų rinktinė patiems mažiausiems. Vienos istorijos knygoje paremtos liaudies pasakojimų motyvais, kitas užrašė žmonės, kurie patys sekė arba vis dar seka pasakas savo mažyliams.

Skaitydami ar klausydami kiekvienos iš 111 pasakų nejučia pradėsite svajoti apie spalvotų debesų kalnus, stebuklus, nuoširdų juoką, džiaugsmą ir draugystę.  

m9

„SPARNUOTOSIOS RAIDĖS“

Autorius: Leonardo Da Vinci

Leidykla: VšĮ Verslas ar Menas

Leidimo metai: 2016

 

Puslapių: 20

Knygelėje sudėtos daugiau nei prieš 500 metų žymiojo Italijos Renesanso veikėjo Leonardo da Vinci sukurtos keturios pasakos, kurių pagrindiniai veikėjai yra paukščiai. 

 

Šią knygelę gali skaityti tik regintieji vaikai. Tačiau pirmoji jos versija išleista ir reginčiųjų, ir Brailio raštu, o iliustracijos papildytos iškiliosiomis, kad lytėdami jas galėtų suprasti ir neregiai. Kultūros ministerijos, Lietuvos dailininkų sąjungos ir Vilniaus dailės akademijos rengiamame Knygos meno konkurse knyga „Sparnuotosios raidės“ pripažinta gražiausia 2015 metais Lietuvoje išleista knyga, o ją iliustravęs dailininkas Vilmas Narečionis pelnė pagrindinę Metų premiją.

m10

„AŠ – LIETUVIS“

Autorius: Selemonas Paltanavičius

Leidėjas: Terra Publica

 

Išleidimo metai: 2017

Puslapių skaičius: 108

Knygelė rekomenduojama vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams. Populiaraus vaikų rašytojo Selemono Paltanavičiaus šiltas ir savitas požiūris į mūsų šaknis, į mažus ir didelius dalykus, kurie būdingi tik mūsų tautai, mūsų protėviams, mūsų pajautimui ir įpročiams. Tai lyg tviskantys vitražo gabalėliai, iš kurių sudėliojam unikalų lietuvio atvaizdą.

 

Ar galime, žiurėdami į jį, garsiai sušukti ar tyliai pasakyti: „Aš – lietuvis“?

 


LIEPA

x1

Lietuvos gyventojai lageriuose ir tremtyje / Lietuvos nacionalinis muziejus ; parengė Virginija Rudienė. - Vilnius : Lietuvos nacionalinis muziejus, [2017]-. - 2 kn. : iliustr., faks., portr.

Kn. 1 : 1940-1941. - 2017. - 384 p. : iliustr.

Ši knyga – tai pasakojimas apie sovietines represijas 1940–1941 m. patyrusius Lietuvos žmones: nužudytus, kalintus kalėjimuose ir lageriuose, ištremtus į atšiaurius Altajaus krašto, Komijos, Novosibirsko ir Tomsko sričių, Jakutijos rajonus. Nuotraukos, archyviniai dokumentai, laiškai, atsiminimų fragmentai, biogramos vaizdžiai atskleidžia sovietinės valdžios suluošintus žmonių likimus. Didelė dalis medžiagos publikuojama pirmą kartą. Viliamės, kad šis leidinys vieniems atskleis naujų faktų ar detalių, kitus paskatins atsiversti pirminius šaltinius (atsiminimus, dokumentų rinkinius), tyrinėtojų darbus, pastūmės pasidomėti nežinomais savo šeimos istorijos puslapiais.

x2

Ramanauskas, Adolfas (1918-1957)

Partizanų gretose / Adolfas Ramanauskas-Vanagas. - 3-ioji laida. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2018]. - 542, [1] p., [16] iliustr. lap. : faks.  - 2018 m. – A. Ramanausko-Vanago metai. - Ankst. laidų antr.: Daugel krito sūnų…

A. Ramanauskas-Vanagas buvo partizanas, idealistas, dora, stipri ir šviesi asmenybė, dėl savo įsitikinimų pasiryžusi net mirti. Perskaitę jo atsiminimus, geriau suprasite sudėtingą laisvės kovų istoriją ir neeilinius partizanų likimus: kaip iki okupacijos buvę paprasti piliečiai, turėję šeimas, namus, mėgstamus darbus, viską paliko ir stojo ginti Tėvynės. Aprašytas patirtis dažnam sunku net įsivaizduoti, bet apie tai žinoti privalu – tam, kad būtume atsparūs istorinės tiesos klastojimui ir įvertintume, kokia brangi yra laisvė.

x3

Lietuvos partizanai, 1944-1986 : [fotoalbumas] / [sudarė Dalius Žygelis ir Rūta Gabrielė Vėliūtė] ; [tekstus į anglų kalbą vertė Rima Neverauskytė-Brundzienė] ; [pratarmės autorius Bernardas Gailius] ; [įžanginio žodžio ir nuotraukų komentarų autorius Dalius Žygelis]. - Vilnius : Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 157, [3] p. : iliustr., portr., žml.

Albumas "Lietuvos partizanai 1944–1986" – tai Lietuvos partizanų karo su sovietų okupantais istorija, parašyta universalia, visiems suprantama nuotraukų kalba. Tai pirmas toks leidinys, sudarytas chronologiniu principu, – nuotraukos jame išdėstytos ne pagal teritorines partizanų apygardas, kas būdinga visiems ankstesniems partizanų nuotraukų albumams, o nuosekliai nuo ankstyviausios iki vėlyviausios.
Albume "Lietuvos partizanai 1944–1986" skelbiamos 118 nuotraukų, surinktų iš 23 šaltinių. Šiose pačiose geriausiose partizanų kovas, gyvenimą ir buitį atspindinčiose nuotraukose įamžinti visų Lietuvos regionų laisvės kovotojai.

x4

Harari, Yuval N.

Homo Deus : glausta rytojaus istorija / Yuval Noah Harari ; iš anglų kalbos vertė Tadas Juras. - [Vilnius] : Kitos knygos, 2018 ([Vilnius] : BALTO print). - 390, [1] p. - Orig. antr.: Hisṭoryah shel ha-mahar.

Tai knyga apie žmonijos ateitį ir norą tapti daugiau nei žmonėmis – tapti dievais. Iki šiol žmonija parodė neeilinius sugebėjimus išgyventi badą, marą ir karus. Šios nelaimės per šimtmečius buvo transformuotos iš nenugalimų stichijų į įveikiamus iššūkius. Pirmą kartą istorijoje daugiau populiacijos miršta nuo persivalgymo nei nuo neprivalgymo, daugiau miršta sulaukę garbingo amžiaus negu nuo infekcijų. Ir daugiau žmonių patys nusižudo negu yra nužudomi kareivių, teroristų ar nusikaltėlių ir maniakų kartu sudėjus.

x5

Pogorelis, Robertas

Užkeikto keliautojo užrašai / [Robertas Pogorelis]. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2018]. - 302, [2] p.

Keliaukite – be jokios abejonės, toks būtų šios knygos autoriaus patarimas jums. Prisiekusio keliautojo Roberto Pogorelio sąskaitoje – daugiau nei dviejų dešimtmečių keliavimo patirtis ir per septyniasdešimt aplankytų šalių. Į antrąją savo knygą „Užkeikto keliautojo užrašai“ autorius sudėjo pačius įdomiausius kelionių įspūdžius, kurie skaitytoją nukels į tolimas ir egzotiškas šalis, leis pajusti, koks neįtikėtinai įvairus yra mus supantis pasaulis bei jo gyventojai.

x6

Mameniškienė, Rūta (1985-)

Viskas apie epilepsiją / Rūta Mameniškienė, Karolis Petryla. - Vilnius : Mažoji leidykla, 2018 (Vilnius : Spauda). - 213, [11] p. : iliustr.

Knyga „Viskas apie epilepsiją" skirta informuoti sergančiuosius ir jų šeimos narius apie epilepsiją, jos priežastis, kliniką, diagnostiką, gydymo būdus. 
Ji pravarti ne tik sergančiajam ir su juo gyvenančiam artimam žmogui, bet ir gydytojams bei besiruošiantiems tapti gydytojais medicinos studentams, būsimiems slaugytojams, psichologams ir socialiniams darbuotojams.

x7

Lovecraft, Howard Phillips (1890-1937)

Tykantis tamsoje : kūrybos rinktinė / Howard Phillips Lovecraft ; sudarė Marius Burokas ir Paulius Jevsejevas ; [iš anglų kalbos vertė Marius Burokas, Paulius Jevsejevas, Virginija Mickienė ir Andrius Kunčina]. - [Vilnius] : Kitos knygos, [2018] ([Vilnius] : BALTO print). - 397, [1] p. : geneal. schem., žml.

Amerikiečių rašytojo, siaubo ir weird fiction, keistosios literatūros, klasiko H. P. Lovecrafto (1890–1937) tekstai – tarsi skiepai nuo egocentrizmo. Jie primena apie žmogaus vienatvę ir menkumą nepažinaus, neaprėpiamo, šalčiu alsuojančio kosmoso akivaizdoje. Didžiausio siaubo šaltinis – susidūrimas su absoliučiu nežmogiškumu. Knygos istorijose – rafinuoti estetai kapų plėšikai, menininkai, kuriems pavyksta užčiuopti Visatos paslaptis, mokslininkai, trokštantys atrasti tai, kas galbūt net neskirta žmogui, apleistos tolimos vietovės, tapusios šiurpių būtybių priebėga...

x8

Samerhilas : radikalus požiūris į vaiko auklėjimą / Alexander Sutherland Neill ; iš anglų kalbos vertė Danguolė Kuisienė. - Vilnius : Andrena, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 318, [2] p. - Orig. antr.: Summerhill.

Ši žymaus anglų pedagogo, filosofo ir psichologo Alexanderio Sutherlando Neillo (Aleksanderio Saterlendo Nylo) knyga , parašyta beveik prieš šimtmetį, yra aktuali ir šiandien. Autorius tiki įgimtu vaikų gerumu ir stengiasi juos apsaugoti nuo prievartos, agresijos, primestos disciplinos. Tėvai, kurie nėra patyrę meilės, gyvena nevisavertį gyvenimą patys ir atima gyvenimo džiaugsmą iš savo vaikų. SAMERHILAS - tai mokykla, kurioje tikima prigimtiniu vaiko gerumu, o blogas vaiko elgesys - tai tik įrodymas, kad su juo netinkamai bendraujama. Protinga laisvė ir meilė ugdo asmenybę.

x9

Pirštai jos neša leliją : moteris XX-XXI a. lietuvių poezijoje : rinktinė / [sudarytojas Julius Keleras]. - Vilnius : "Naujosios Romuvos" fondas, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 254, [1] p.

Moters tema šioje knygoje eilėraščiais pasisako tarpukario, pokario Lietuvoje, emigracijoje gyvenę arba tebegyvenantys poetai, taip pat autoriai, aktyviai kuriantys krašte, 1990-aisiais vėl atgavusiam nepriklausomybę. Modernioji Ieva, drumsčianti lietuvių poetų ir poečių vaizduotę, čia turi progą parodyti visą savo galią ir virtuoziškumą.


BIRŽELIS

P1

Matulis, Rimantas (1941-)

Lietuvių tautos kilmė : [istorinės apybraižos] / Rimantas Matulis. - 2-oji patais., papild. laida. - Vilnius : Charibdė, [2017] (Vilnius : Spauda). - 302, [1] p. : iliustr. ; 22 cm. - Bibliogr.: p. 255-270. - Vardynas: p. 271-302.

Naudodamasis įvairiais istoriniais šaltiniais – metraščiais, senovės žemėlapiais, Biblija, archeologiniais duomenimis, senovės raštais, lietuvių ir kitų šalių mokslininkų tyrimais ir straipsniais, taip pat kalbos lyginamaisiais pavyzdžiais – R. Matulis pateikia hipotezes apie lietuvių tautos kilmę, tvirtindamas, kad lietuviai yra kilę iš pačių seniausių Europos genčių, kad senovėje lietuvių tauta priklausė aisčių (estijų) gentims, taip pat daro prielaidą, kad lietuviai yra senovės geruliai, per karo žygius nukeliavę iki Romos valstybės ir grįžę paskui į šiaurės žemes, į savo gyvenamas girias.

P2

Butrimas, Adomas (1955-)

Lietuvos gintaro tūkstantmečiai / Adomas Butrimas. - Vilnius : Lietuvos dailės muziejus, 2016 (Vilnius : Standartų sp.). - 158, [2] p. : iliustr.

2016 m. išleista istoriko, archeologo prof. A. Butrimo knyga „Lietuvos gintaro tūkstantmečiai“, kurią sudaro šie skyriai: „Gintaro kilmės legendos“, „Baltijos gintaro kilmė“, „Gintaro tradicija baltų žemėse“, „Ankstyviausių gintaro dirbinių chronologija“, „Gintaro skridiniai: saulės simbolika“ ir kt.  Pasak autoriaus, moksliniu požiūriu bene svarbiausia knygos dalis yra apie skridinius. Leidinyje rašoma, kad pagrindiniai akmens amžiaus gintaro dirbinių tipai ir formos buvo sagos ir sagutės, cilindriniai karoliai, skridiniai ir grandys. Ypatingą simbolinį krūvį turėjo skridiniai ir grandys.
Medžiaga šiai knygai rinkta pirmiausia Lietuvos muziejuose, keliauta ir pas artimiausius kaimynus – Latviją, Estiją, Lenkiją.

P3

Barauskienė, Giedrė

Prie stalo su rašytoju : patiekalai, įkvėpti mėgstamų knygų / Giedrė Barauskienė, Rasa Derenčienė. - Vilnius : "Baltų lankų" leidyba, [2017] (Vilnius : BALTO print). - 184, [6] p. : iliustr.

„Prie stalo su rašytoju" – tai pirmoji, analogų Lietuvoje neturinti kulinarinė knyga, skirta knygų mylėtojams ir visiems, mėgstantiems skanų maistą. Joje rasite daugiau nei 70 receptų, kuriuos autorės Giedrė Barauskienė ir Rasa Derenčienė sukūrė įkvėptos gerai žinomų užsienio ir Lietuvos rašytojų kūrinių bei jų herojų. Sujungusios pomėgį skaityti ir gaminti, jos parašė ypatingą receptų knygą, kuri kviečia į kulinarinę ir literatūrinę kelionę po skirtingus laikotarpius, šalis ir virtuves. Kartais taip gera po dienos darbų užsiplikyti mėgstamos arbatos, iš orkaitės ištraukti garsiąsias Marcelio Prousto madlenas ir praleisti vakarą su knyga...

P4

Čmilytė-Nielsen, Viktorija (1983-)

Tarp juoda ir balta / Viktorija Čmilytė-Nielsen ; teksto sudarytoja Jūratė Žemaitytė. - Vilnius : Eugrimas, 2018 (Vilnius : Spauda). - 293, [2] p. : iliustr., faks., portr.

„Tarp juoda ir balta“ – įtraukiantis autobiografinis pasakojimas apie tai, kaip pirmą kartą mūsų šalies šachmatų istorijoje moteris iškovojo garbingą vietą sporte, kuriame tradiciškai dominuoja vyrai. Tai pasakojimas apie vienintelę Lietuvoje vyrų didmeistrę – Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Niekam ne paslaptis, kad jos iškovotų čempionatų ir laimėtų titulų sąrašas išties įspūdingas: dukart olimpinė ir dukart Lietuvos vyrų šachmatų čempionė, triskart Europos moterų vicečempionė, pasaulio moterų bronzinė prizininkė ir, pagaliau, Europos šachmatų čempionė! Tačiau ši knyga nėra vien apie pergales...

P5

100 klausimų apie klimato kaitą / Arūnas Bukantis, Justas Kažys, Egidijus Rimkus, Mečislovas Žalakevičius. - Vilnius :  Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 215, [1] p. : iliustr., diagr., žml.

Klimato kaita šiandien yra viena aktualiausių pasaulio problemų, kurių prognozuojamos pasekmės kelia didelę grėsmę žmonijos gerovei ir saugumui. Šiandieninis pasaulis labai glaudžiai susaistytas ekonominiais ir socialiniais ryšiais, taigi klimato kaitos padarinius reikėtų vertinti globaliu mastu. Arčiau pusiaujo esančiose šalyse dėl klimato kaitos senka gėlo vandens ištekliai, stiprėja dykumėjimo procesai, dažnėja ekstremalūs gamtos reiškiniai. Tai neišvengiamai daro įtaką fiziniam vietos gyventojų saugumui ir gyvenimo kokybei, koreguoja maisto ir žaliavų kainas pasaulio rinkose, kelia politines įtampas įvairiose šalyse, skatina žmonių migraciją į saugesnius regionus.

Ši Lietuvos mokslininkų ilgalaikiais tyrimais grįsta knyga, kurioje atsakoma į 100 aktualių klausimų apie klimato kaitą, jos priežastis, poveikį ūkiui ir gamtai, turėtų mus priversti susimąstyti, ar padarėme viską dėl savo ir ateinančių kartų ateities.

P6

Kazakevičius, Rimgaudas (1934-)

Medicinos atradimų istorijos / Rimgaudas Virgilijus Kazakevičius. - Vilnius : Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 311, [1] p. : iliustr., faks., portr.

Knygoje  "Medicinos atradimų istorijos" chronologiškai aprašoma medicinos raida – pradedant gentine bendruomene ir baigiant mūsų dienomis. Skaitytojai čia ras ir žymių medicinos atradimų autorių, įvairiose medicinos srityse neišdildomus pėdsakus palikusių tyrėjų ir pasiaukojusių gydytojų vardus, trumpas jų biografijas. Paminėti ir svarbiausi Lietuvos medicinos istorijos faktai, daugiausia nusipelniusių lietuvių medikų darbai, pasaulinių medicinos atradimų diegimas, inovacijų kūrimas mūsų šalyje. 

P7

Brown, Dan (1964-) (Braunas, Denas)

Kilmė : [romanas] / Dan Brown ; iš anglų kalbos vertė Bronislovas Bružas. - Kaunas : Jotema, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 431, [1] p. : iliustr. ; 25 cm. - Orig. antr.: Origin.

Šįkart viskas prasideda nuo neeilinio įvykio - Bilbao esančiame Gugenheimo muziejuje bus atskleista kvapą gniaužianti istorinė paslaptis - pagaliau taps aišku, iš kur atsirado žmonija. 

Edmondas Kiršas - genialus mokslininkas futurologas, milijardierius ir kompiuterių guru, visam pasauliui pažįstamas savo neeiliniais atradimais ir neįtikėtinomis prognozėmis. Šį vakarą Kiršas ketina pakeisti istorinį požiūrį į pasaulio atsiradimą. Jis turi įrodymų, kad pasaulio sutvėrime nėra vietos Dievui. 
Buvusio savo studento ir tiesiog gero draugo Edmondo Kiršo kvietimu į Bilbao atvyksta Harvardo profesorius Robertas Lengdonas. 
Deja, prezentacija Gugenheimo muziejuje, kurią turėjo gyvai stebėti visas pasaulis, neįvyksta. Renginys, kurio metu nuspręsta pranešti apie įspūdingą atradimą, žlunga. Kiršas nužudomas visų susirinkusiųjų akyse. Prabangus priėmimas virsta chaosu. 

P8

Pasternak, Anna (1967-)

Lara : nepapasakota meilės istorija, įkvėpusi "Daktarą Živagą" / Anna Pasternak ; iš anglų kalbos vertė Dalia Paslauskienė. - Kaunas : Jotema, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 335, [1] p., [8] iliustr. lap. : geneal. schem., žml.

Iki širdies gelmių jaudinanti tikra nelaimingos, aistringos Boriso Pasternako ir Olgos Ivinskajos meilės istorija, įkvėpusi romaną „Daktaras Živaga". Tikroji meilės istorija, inspiravusi pasakojimą apie „Daktarą Živagą", romaną, kuris palietė milijonus širdžių, taip ir liko iki galo neištirta. Pasternakas dažnai sakydavo, kalbėdamas pašnekovams apie savo gyvenimo meilę ir literatūrinę mūzą Olgą Ivinskają, kad Lara gyva, eikite ir susipažinkite su ja. Jiedu susitiko 1946 metais literatūrinio žurnalo redakcijoje, kurioje ji dirbo. Jų ryšiai išliko glaudūs per visą jųdviejų gyvenimą.

P9

Knausgård, Karl Ove (1968-)

Mano kova : romanas / Karl Ove Knausgård ; iš norvegų kalbos vertė Justė Nepaitė. - Vilnius : "Baltų lankų" leidyba, [2018]-. - kn. ; 25 cm. - Orig. antr.: Min kamp. -  (Įr.) Kn. 1 : Mirtis šeimoje. - [2018] (Vilnius : BALTO print). - 410, [1] p.

Visame pasaulyje išgarsėjusiame šešių autobiografinių romanų cikle „Mano kova" Karlas Ove Knausgårdas šokiruojamai atvirai aprašo savo paties, o ne išgalvotų personažų gyvenimą, tačiau kiekviena ciklo knyga skaitoma kaip talentingai parašytas, tvirtais siužeto siūlais sukabintas romanas. Savito stiliaus pasakojime autorius supina intymias kasdienio gyvenimo detales su pamatiniais – mirties, meilės, meno, žmogaus baimių ir gėdos jausmo – klausimais. Šis literatūros šedevras duoda galimybę pažinti vieną originaliausių šių dienų rašytojų.

Pirmame ciklo romane „Mirtis šeimoje" Knausgårdas dokumentuoja savo paauglystės prisiminimus, aistrą roko muzikai, pirmąjį įsimylėjimą, santykius su vyresniuoju broliu, mylinčia, tačiau blankia, beveik nepastebima motina ir nutolusiu, nenuspėjamu tėvu, iš panagių analizuoja skausmą ir kitus, prieštaringus jausmus, patirtus tėvui mirus.

P10

Catton, Eleanor (1985-)

Šviesuliai : romanas / Eleanor Catton ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 751, [1] p. : iliustr.

Volteris Mūdis 1866-aisiais atvyksta į Naujosios Zelandijos aukso kasyklas pralobti, tačiau vos atvykęs, audringą ir tamsią naktį, patenka į slaptą susirinkimą. Jame 12 vyrų aptarinėja virtinę neišaiškintų nusikaltimų: dingo turtingas žmogus, paleistuvė bandė pasitraukti iš gyvenimo, o nelaimėlio girtuoklio namuose aptikta daug aukso. Mūdis netrukus įtraukiamas į mįslingai susipynusių sudėtingų likimų tinklą. Kas juos valdo – turto troškimas, nepalankios aplinkybės ar netikėtas šviesulių – dangaus kūnų – išsidėstymas?

Tai daugiasluoksnis kūrinys – nuotykių romanas, meilės istorija, vesternas, detektyvas ir trileris viename.


GEGUŽIS

q1

Safina, Carl (1955-)

Anapus žodžių : ką galvoja ir jaučia gyvūnai / Carl Safina ; iš anglų kalbos vertė Gintaras Kaminskas. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 559, [1] p., [8] iliustr. lap. : žml.- Orig. antr.: Beyond words.

„Anapus žodžių. Ką galvoja ir jaučia gyvūnai“ – knyga, padedanti pažvelgti į mums sunkiai prieinamą gyvūnų – dramblių, vilkų, delfinų – pasaulį. Autorius, remdamasis naujausiais mokslo duomenimis, pasakoja apie meilę, džiaugsmą, gedulą, pavydą, baimę ir kitus jausmus, kuriuos patiria gyvūnai. 

q2

Ivaškevičius, Marius (1973-)

Žali : romanas / Marius Ivaškevičius. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 366, [2] p.

 Autorius, nelauktai savo kartos atstovui, aprašo Lietuvos pokario metus, mini partizaninio pogrindžio karių pavardes ir istorinius faktus. Tačiau minimas laikotarpis tėra dingstis sukurti bendražmogišką literatūrinę dramą, kurioje supinama daugybė skirtingų motyvų: meilė ir išdavystė, mirtis ir ištikimybė, tragikomedija ir absurdas.

q3

Černiauskaitė, Laura Sintija (1976-)

Šulinys : mažasis romanas / Laura Sintija Černiauskaitė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 189, [2] p.

Iš ankstesnių Lauros Sintijos Černiauskaitės romanų ir novelių įsimintinas itin savitas motinos ir vaiko temos traktavimas – neretai vieniša mama su vaiku nepritampa prie grubios aplinkos, patiria aplinkinių pažeminimą. Naujame romane „Šulinys" siužetas pasukamas kitu kampu – auka tampa nusikaltėle. Kai žlugo vienišos mamos Juditos viltys, jog mylimasis paliks savo žmoną ir ateis pas ją, šoko būsenoje ji įstumia dukrelę į šulinį.

q4

White, Karen S.

Stiklo skambesys : romanas / Karen White ; iš anglų kalbos vertė Vilija Vitkūnienė. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 470, [2] p. - Orig. antr.: The sound of glass.

Meritos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai po vyro Kelo žūties paveldi jo senelės Editos namą Pietų Karolinoje. Jauna moteris dėl vyro mirties kaltina save, bet tikisi paveldėtame name išsivaduoti nuo dusinančios praeities. Vis dėlto atvykus pasirodo, kad namas turi savo praeitį. Editos praeitį ir baisią jos paslaptį. Ir jos padarytų stiklinių vėjo varpelių skambesį už lango...

q5

Parulskis, Sigitas (1965-)

Amžinybė manęs nejaudina : [eseistika] / Sigitas Parulskis. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 235, [5] p.

"Begalinis žmonių noras sužinoti tiesą. Bet ta tiesa jiems dažniausiai reikalinga tik numalšinti smalsumui. Jie nieko su ta tiesa nenori padaryti: nenori iš jos pasimokyti, nenori ja mėgautis, nenori ja grūdintis. Kai smalsumas patenkintas, jiems niekas daugiau nebeįdomu, tiesa jiems tampa bevertė. Žvalgosi kitos istorijos, kitos paslapties, kitų paskalų.
Man vis sunkiau pasakyti, apie ką mano paties knyga...“.

Sigitas Parulskis

q6

Verhofstadt, Guy (1953-)

Paskutinis Europos šansas : idealo paieškos / Guy Verhofstadt ; iš nyderlandų kalbos vertė Saulė Rygertaitė. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 383, [1] p. : iliustr.  - Orig. antr.: De ziekte van Europa en de herontdekking van het ideal.

Europa išgyvena didžiausią krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ekonomikos krizė, išplitusi Viduržemio jūros pakrantėje, susilpninusi Graikiją, supriešinusi Šiaurės Europą ir Pietų Europą, teroristų išpuoliai Paryžiuje, Briuselyje ir Nicoje, neslopstanti Rusijos agresija Ukrainoje, pabėgėlių antplūdžiai... Europos Sąjungos negebėjimas susitvarkyti su šiomis problemomis paskatino Didžiąją Britaniją balsuoti už pasitraukimą – ir gali būti, kad jos pavyzdžiu paseks kitos šalys. Tai sustiprintų grėsmes ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Taigi Europa privalo išlikti kiekvieno iš mūsų labui. Vienintelis klausimas – kaip? 

q7

Ever, Lina (1970-)

Neišryškinta juostelė : romanas / Lina Ever. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 381, [1] p.

Pagrindinės herojės Dalios santuokinis gyvenimas byra į šipulius ir net atostogos Kretoje jo neišgelbsti. Negana to, ligoninėje atsiduria komos ištiktas tėvas, žinomas Lietuvos fotografas, su kuriuo ji nepalaikė ryšių nuo tada, kai jis paliko šeimą, ir ji tampa vienintelė atsakinga už jo slaugą. Jo fotolaboratorijoje radusi neišryškintą juostelę moteris supranta aptikusi nutylėtą tėčio gyvenimą. Kodėl jis paliko šeimą? Kodėl mama išsisukinėja nuo atsakymų? Kas ta ugniaplaukė nuotraukose?  Dalia visa galva panyra į tėčio istoriją, nes giliai širdyje jaučia, kad tik prisilietusi prie šaknų įstengs atrasti save ir savo kelią, galės ir vėl pamilti. 

q8

Kleiva, Andrius

Kaip veikia Japonija / Andrius Kleiva. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 318, [1] p. : iliustr.

 Ši knyga- tai noras parodyti šalį tiems, kurie niekuomet joje nebuvo, sukurti savotišką kultūrinį, emocinį, politinį ir praktinį vadovą, kurį perskaitę, galėsite pasijusti bent truputėlį priartėję prie šios paslaptingos, tačiau nepaprastai viliojančios šalies. Kalba, darbas, tarptautiniai santykiai, požiūris į užsieniečius, maistas, studijos, šeima, subkultūros – daugybė temų, paverčiančių šią knygą ne tik nepaprastai egzotišku, spalvingu ir patraukliu įvadu į šiuolaikinę Japoniją, bet ir gidu tiems, kurie ruošiasi šią šalį patirti savo kailiu.

q9

Churchill, Winston (1874-1965), seras (Čerčilis, Vinstonas)

Antrasis pasaulinis karas / Winston S. Churchill ; [vertėjas Vitalijus Šarkovas]. - Vilnius : Briedis, 2017-. - 4 t. : iliustr., faks., portr., žml. - Orig. antr.: Memoirs of the Second World War

 Seras Winstonas S. Churchillis buvo vienas svarbiausių XX a. politinių lyderių, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas (1940–1945), iškalbingas laisvojo pasaulio balsas prieš nacių tironiją bei talentingas rašytojas. 1953 m. jam buvo ypatingi. Už  aktyvią politinę veiklą W. Churchilliui suteiktas sero titulas, o už memuarus „Antrasis pasaulinis karas“ – Nobelio literatūros premija. 1939 m. rugsėjį vokiečiams užpuolus Lenkiją, britai paskelbė A. Hitleriui karą. 1940 m. gegužę nenuilstantis W. Churchillis tapo Jungtinės Karalystės premjeru. Būtent jam buvo lemta „per kraują, sunkų triūsą ir ašaras“ vesti šalį į pergalę.

q10

Čekuolis, Algimantas (1931-)

Teisuolių vakarienė : keturios naujos apysakos apie realius įvykius ir "Legionierius" / Algimantas Čekuolis ; [iliustracijų autorius Rimantas Juškaitis]. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 292, [2] p. : iliustr.

A. Čekuolis po kelių dešimtmečių pertraukos nuo dokumentinės prozos grįžo prie grožinės literatūros. Knygoje „Teisuolių vakarienė“ yra pasakojamos keturios apysakos apie realius įvykius. Jose – ne ką mažiau paties A. Čekuolio biografijos faktų, tik viskas padailinta, pakeisti veikėjų vardai. Autorius atskleidė, kad šia knyga neketina baigti savo rašytojo karjeros. Priešingai, tai naujas jo kūrybos etapas.

q11

Sontag, Sherry (1960-)

Medžioklė po vandeniu : neatskleista povandeninių laivų šnipinėjimo istorija per šaltąjį karą / Sherry Sontag, Christopher Drew ir Annette Lawrence Drew ; iš anglų kalbos vertė Aidas Jurašius. - Vilnius : Briedis, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 465, [3] p., [8] iliustr. lap. : iliustr., žml. - Orig. antr.: Blind man's bluff.

Ši knyga – tarsi trileris apie šnipus, tačiau visa, kas joje aprašyta, yra įvykę iš tiesų. Tai tikra nuotykių, išradingumo ir drąsos epopėja apie JAV karinio jūrų laivyno povandeninių laivų sėkmingas operacijas ir skaudžias tragedijas jūrų gelmėse.

q12

Kumža, Algirdas (1956-)

Kuksando. Kelio knyga / Algirdas Kumža. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 257, [7] p., [12] iliustr. lap. : iliustr. - Taip pat vartojama antr.: Kelio knyga

Kuksando – tai viena seniausių pasaulyje kūno ir proto tobulinimo sistemų. Kelis tūkstantmečius mokymas, kaip sustiprinti žmogaus gyvybinę energiją, kad jis gyventų ilgą ir sveiką gyvenimą, buvo slaptas. Korėjos kalnuose atsiskyrėliai jį iš kartos į kartą perduodavo tik savo mokiniams. Tačiau viskas keičiasi, ir prieš keletą dešimtmečių senoji Rytų išmintis atsivėrė pasauliui. Lietuviai jau irgi atrado kuksando...

q13

Mažylis, Liudas (1954-)

99 metai po įvykio : veiksmo dokumentika / Liudas Mažylis ; [dailininkas Darius Zablockis]. - Kaunas : Šviesa, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 318, [2] p. : iliustr.- Pilna antr.: Devyniasdešimt devyneri metai po įvykio.

Liudas Mažylis (g. 1954 m.) – chemikas, politologas. Ši jo knyga – literatūrinis debiutas. Tai žanras, kurį pats autorius vadina „veiksmo dokumentika". Knygoje istoriniai faktai persipina su išmone. Rizikingos rekonstrukcijos papildo neginčytiną realybę. Tikras istorinis faktas – Vasario 16-osios Akto suradimas Berlyne – aiškinamas fantastinėmis prielaidomis. Kai kada pasitelkiama mistika..

q14

Jefferies, Dinah (1948-)

Prieš liūtis : romanas / Dinah Jefferies ; iš anglų kalbos vertė Laima Pacevičienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2017] (Gargždai : ScandBook). - 399, [1] p. - Orig. antr.: Before the rains

1930 metai, Didžiosios Britanijos valdoma Indija. Eliza sugrįžta į šalį, kurioje prieš 18 metų žuvo jos tėtis. Ji ryžtingai siekia fotografės karjeros ir viena svarbiausių jos užduočių čia – Britanijos archyvams įamžinti Radžputanos karališkąją šeimą ir šalies gyvenimą. Nepaisant skaudžių atsiminimų, Eliza pamilsta egzotišką šalį. Ją užburia ore tvyrantis jazminų ir kardamono aromatas, šlamantys fikusai, paslaptingais pilies koridoriais aidintys žingsniai, skambantys šventyklų varpai ir gatvėse šūkaujantys skardžiabalsiai prekeiviai...

q15

Patchett, Ann (1963-)

Vieningieji : romanas / Ann Patchett ; iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2017] (Gargždai : ScandBook). - 359, [1] p. - Orig. antr.: Commonwealth

Kaitrus vasaros sekmadienis Pietų Kalifornijoje. Bertas Kazinsas netikėtai pasirodo Franės Kiting krikštynų pobūvyje su džino buteliu vietoje pakvietimo. Nė nespėjus sutemti visi Kitingų sode augantys apelsinmedžiai bus nuraškyti, džinas su šviežiomis apelsinų sultimis – išgertas, o Bertas Kazinsas pabučiuos Franės motiną Beverlę Kiting. Šis iš pažiūros nereikšmingas įvykis negrįžtamai pakeis dviejų sutuoktinių porų ir šešių jų vaikų likimus...


GEGUŽIS

o1

Lietuvos istorija : [kolekcinis leidimas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti] / [redagavo] Adolfas Šapoka. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2017]. - XXXIII, 713, [1] p. : iliustr., faks., portr., žml. ; 22 cm + 8 įv. priedų lap., dėkle. - Bibliogr.: p. 701-712

Dar 1936 m. Adolfas Šapoka pirmasis parengė lietuvių istorikų rašytą Lietuvos istoriją, kaip jis pats nurodo, be kaimynų simpatijų ir antipatijų. Tai iki šiol nepralenktas veikalas, kuriame aiškiai ir glaustai pateikiama visa Lietuvos istorija nuo paleolito iki leidinio pasirodymo laikų.

Naujas knygos leidimas papildytas:prof. Liudo Mažylio Berlyne rastu Vasario 16-osios akto plakatu;beveik 2 metrų svarbiausių Lietuvos istorijos įvykių laiko juosta;istorinės Lietuvos žemėlapiais;viduramžių Lietuvos valdovų portretais; žymiausiu Jano Mateikos paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcija;kryžiuočių kariuomenės dalių vėliavų legenda.

o2

Juozaitis, Arvydas (1956-)

Tėvynės tuštėjimo metas : 2000-2017 metai / Arvydas Juozaitis. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 534, [1] p. : iliustr. ; 24 cm. - Vardų r-klė: p. 528-534

„Tėvynės tuštėjimo metas“ – knyga takoskyra, kurią Arvydas Juozaitis rašė septyniolika metų. Joje sudėtos esė rašytos išgyvenant nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį. Karčioji mūsų gyvenimo tiesa – iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Ar Lietuva išliks išgyvendama ir Europos tapatumo nuosmukį?

o3

Kulikauskas, Gediminas (1976-)

Respublika prieš Maskvą : [Lietuvos-Lenkijos valstybės kovų, žygių ir mūšių su maskvėnais istorijos] / Gediminas Kulikauskas. - [Kaunas] : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2017]. - 363, [4] p. : iliustr., faks., portr., žml.

Savo knygoje istorikas Gediminas Kulikauskas praveria duris į XV–XVII a. Lietuvos praeitį, nepalikdamas abejonių, kad laikotarpis buvo išties spalvingas. Tai dešimt neįtikėtinų istorijų iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK), o vėliau – bendros Lietuvos–Lenkijos Respublikos gyvenimo, kai žvangėjo ginklai, buvo rezgamos avantiūros, organizuojamos netikėtos apgultys bei mūšiai. Taip lietuviai ir lenkai kovojo su aršiausiu abiejų valstybių to meto priešininku – Maskva. Šioje knygoje bene pirmą kartą taip išsamiai apžvelgiamos Lietuvos–Lenkijos valstybės kovos su maskvėnais ir pateikiama dar negirdėtų įdomybių.

o4

Granauskas, Romualdas

Rinktinės apysakos / Romualdas Granauskas. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 309, [2] p. : portr.


Rašytojo Romualdo Granausko kūrinių seriją, kurioje jau išleistos knygos „Baltas liūdesio balandis“, „Kai reikės nebebūti“, „Duburys“ ir „Rūkas virš slėnių“, papildo nauja knyga.  Joje - bene reikšmingiausios Romualdo Granausko apysakos: „Jaučio aukojimas“ ir „Gyvenimas po klevu“. Jomis rašytojas įsitvirtino lietuvių literatūroje kaip jautrus tautos gyvenimo virsmų vaizduotojas ir žodžio meistras. 
Taip pat pateikiamos autobiografinės apysakos „Raudonas ant balto“ ir „Trečias gyvenimas“, atskleidžiančios rašytojo vaikystės ir jaunystės patirtis, gimtosios Žemaitijos spalvas.

o5

Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename : atsiminimai / sudarė Valentinas Sventickas. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2017] (Vilnius : BALTO print). - 469, [1] p. : iliustr.

Didžiajai daliai Lietuvos žmonių gana pasakyti vardą ir pavardę – Justinas Marcinkevičius, – ir yra aišku, apie ką kalbama. Tai aukščiausias titulas, kokio gali sulaukti viešas žmogus. Kad tokio statuso nusipelnytų poetas – tikra retenybė. Jis taip gražiai ir pačiu laiku ištardavo žmonių laukiamus pojūčius ir žodžius, kad jie įsiterpė į sąmonę ir frazeologiją. Jo poezija, jautri žmonių išgyvenamiems vargams ir polėkiams, skleidė supratimo, atjautos, bendrumo ir gerumo šviesą – sunkaus XX amžiaus deficitą.

o6

Fain, Yoḥanan (1929-) (Fainas, Jochananas)

Berniukas su smuiku / Jochananas Fainas ; vertė Ina Preiskel ir Arvydas Sabonis. - [Vilnius] : Kitos knygos, [2017] ([Vilnius] : BALTO print). - 303 p. : iliustr., portr.

...vokiečiams rengiantis likviduoti Kauno getą, lietuvis Jonas Paulavičius ėmėsi ieškoti gabaus smuikininko Jochanano Faino, ketindamas jį paslėpti savo namuose. Be šio keturiolikmečio, Paulavičių šeima iš mirties gniaužtų tada ištraukė dar 15 žmonių: žydų, lietuvių, rusų.

Autorius atvirai pasakoja ypatingą Paulavičių namuose priglaustų žmonių išgelbėjimo ir savo klajonių istoriją. Ši knyga ne tik apie gyvenimą gete ir slėptuvėse. Ji puikiai perteikia Kauno peizažą karo bei pokario metais. Taip pat – pirmą kartą lietuviškai – prabyla apie žydų išvykimą iš Lietuvos po 1944-ųjų.

o7

Prėskienytė-Diawara, Viktorija

Bėgimas į nežinią : afrikietiški apsakymai / Viktorija Prėskienytė-Diawara. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 243, [2] p.

Knygą sudaro devyni apsakymai iš spalvingojo Malio. Jie mums atveria Afriką – kokią ją regi ilgai čia gyvenusi lietuvė: nenudailintą ir dažnai neįtikėtiną. Gerai pažindama vietinių žmonių papročius knygos autorė išlaiko ir svetimšalės atstumą. Baltųjų moterų, nutekėjusių į Malį skirtingu metu iš skirtingų šalių, likimai ne mažiau įdomūs nei pačių maliečių istorijos.

Viktorija Prėskienytė-Diawara 35 metus praleido Malyje. 1965–1969 m. studijavo Gorkio literatūros institute, ten susitiko su tuo metu jau išgarsėjusiu Malio poetu Gausu Diawara. 1970-aisiais už jo ištekėjo. Netrukus pagimdė dukrą, vėliau sūnų – jis, beje, Lietuvoje padarė sėkmingą muzikanto karjerą. Grįžusi į Lietuvą rašytoja čia tęsia kūrybinę karjerą.

o8

Šerelytė, Renata (1970-)

Raganos širdis : paslaptingoji Barboros Radvilaitės ir jos patikėtinės Magdalenos istorija : [romanas] / Renata Šerelytė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 220, [2] p.

Barbora Radvilaitė – viena mįslingiausių mūsų istorijos asmenybių. Apipinta pasakojimais ir gandais, „baltųjų“ legendų ji buvo stigmatizuota, o „juodųjų“ – nuvertinta ir paniekinta. Jos gyvenimas – tai paslaptis, liksianti glūdėti nesugrąžinamoje praeityje. Barboros paslaptį galėjo įspėti tik ta, kuri buvo šalia jos, – kaip atspindys veidrodyje, kaip šešėlis, antrininkė. Nieko nebeliko mums iš tos moters – nei vardo, nei aido. Švystelėjo ir pranyko kaip erškėtrožės žiedas naktį. Vis dėlto – kas gi tu esi, Magdalena? Ragana ar žiniuonė? Karalienės patikėtinė ar išdavikė? Dvasios sesuo ar priešė? Sunku, o podraug smalsu ir baisu brautis su tavimi per sustingusią laiko tamsą ir patikėti, kad nieko nėra svarbiau už meilę ir mirtį, nes viena jų plačiai atveria amžinybės vartus, o kita juos aklinai uždaro.

o9

Doyle, Arthur Conan (1859-1930), seras (Doilis, Artūras Konanas)

Šerloko Holmso ir daktaro Džono H. Vatsono istorijos : romanų ir apsakymų rinkinys / Artur Conan Doyle ; [iš anglų kalbos vertė Elena Kuosaitė-Jašinskienė, Romualda Zagorskienė, Arnolfas Reisas, Kazimieras Ambrasas-Sasnava, Julija Lapienytė, B. Žegunis]. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2017]. - 1162, [2] p.

...rašalo upės nutekėjo nuo 1887-ųjų, kai apsakyme „Kraujo spalvos etiudas“ pasauliui pirmą kartą pristatytas Šerlokas Holmsas. Dėl kvapą gniaužiančių nuotykių visiems gerai pažįstamas legendinis seklys daugeliui jau tapo realiu asmeniu (leidžiamos netgi jo biografijos!), populiarumu pranokstančiu net savo kūrėją Arthurą Conaną Doyle. Garsiojo detektyvo Šerloko Holmso prototipas buvo Edinburgo universiteto profesorius, chirurgas Josephas Bellas, dėstęs ir pačiam mediciną studijavusiam, vėliau rašytoju tapusiam A. C. Doyle. J. Bellas tapo pirmuoju sekliu, kurio dedukciniais sugebėjimais ne kartą naudojosi Scotlandyard’o policija... 

o10

Darwin, Charles (1809-1882) (Darvinas, Čarlzas)Rūšių atsiradimas / Charles Darwin ; iš anglų kalbos vertė K. Bėčius, J. Dagys, M. Natkevičaitė-Ivanauskienė, J. Maniukas, P. Mantvydas, V. Povilaitis. - 2-oji laida. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2017]. - 635, [1] p. : iliustr., portr.

Kai ši knyga buvo išleista pirmą kartą 1859 metais, ji iškart tapo labiausiai aptarinėjamu mokslo veikalu visoje žmonijos istorijoje. O ar galėjo būti kitaip? Juk Darwinas savo knygoje teigė tuo laikotarpiu neįtikėtinus dalykus... Žmogus kilo iš beždžionėms artimų būtybių? Išlieka tik stipriausi? Atsakyti į daugelį klausimų apie pasaulį gali mokslas, o ne Dievas?

Darwinas sugebėjo padaryti tai, kas kitiems mokslininkams, kėlusiems evoliucijos teoriją, nepavyko, – paremti savo hipotezę faktais. Natūralios atrankos dėsnis, kuriuo evoliucijos teoriją ir grindžia Darwinas, yra labai platus ir vėliau pradėtas taikyti daugelyje sričių: sociologijoje, politologijoje, antropologijoje, ekonomikoje. Dar svarbiau, kad pasirodžius šiai knygai pasaulyje negrįžtamai pasikeitė požiūris į religiją ir Dievą.


GEGUŽIS

K11

Brėdikis, Vytautas

Trečioji knyga : tarp fizikos ir metafizikos / Vytautas Brėdikis. - Vilnius : Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 602, [6] p. : iliustr.

Lietuvos architekto, pedagogo  VytautoBrėdikio knygoje vyrauja amžinos, laikui nepavaldžios būties prasmės ir kūrybingos asmenybės egzistencijos temos, kurių neblėstantį aktualumą lemia nuolatinės priešingų kategorijų – gėrio ir blogio, tiesos ir melo, grožio ir bjaurasties, šlovės ir užmaršties, drąsos ir nevilties, atgimimo ir saulėlydžio ir pan. – metamorfozės. Rekomenduočiau ją skaityti visiems ir ne vieną kartą, nes joje tiesiog per daug visko vienam kartui. “ - prof. habil. dr. Antanas Andrijauskas

K12

Faber, Joanna

Kaip kalbėti su mažais vaikais, kad jie klausytų : išgyvenimo gidas tėvams, auginantiems 2-7-erių metų vaikus / Joanna Faber, Julie King ; Coco Faber, Tracey Faber ir Samo Faberio Manningo iliustracijos ; iš anglų kalbos vertė Indrė Poliuškevičienė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 413, [2] p. : iliustr.

Pastaruosius tris dešimtmečius viso pasaulio mamos ir tėčiai, ieškodami praktiškų ir veiksmingų auklėjimo būdų, kliaujasi A. Faber ir E. Mazlish bestseleriu „Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų, ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų“. Milijonai skaitytojų pamilo šią knygą, tačiau daugeliui kilo klausimų, kaip joje aprašomas strategijas pritaikyti auklėjant jaunesnio amžiaus vaikus. Atsiliepdamos į tėvų pagalbos šauksmą, auklėjimo ekspertės Joanna Faber (Adelės Faber dukra) ir Julie King pritaiko išbandytas ir patikimas „Kaip kalbėti...“ bendravimo strategijas mažiesiems – 2–7-erių metų amžiaus vaikams. Naujojoje knygoje autorės dalijasi dar nepasakotomis, žaismingai iliustruotomis tėvų ir mokytojų istorijomis, pateikia naudingų patarimų, kaip spręsti kasdienius sunkumus, kurie pažįstami visiems, auginantiems vaikus ar su jais dirbantiems. Remdamiesi knygoje siūlomomis technikomis, tėvai užmegs tvirtesnius ir džiaugsmingesnius santykius su mažaisiais, užaugins savimi pasitikinčias, linkusias bendradarbiauti asmenybes.

K13

Greene, Ross W. (1957-)

Nevaldomų vaikų nebūna : kai vaikas – it tiksinti bomba / Ross W. Greene ; iš anglų kalbos vertė Kristina Gudelytė-Lasman. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 263, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: The explosive child.

Žymus vaikų psichologas dr. R. W. Greene’as knygoje  pristato auklėjimo metodą, kuris padės suprasti ir auginti rizikingos elgsenos vaikus, stokojančius lankstaus mąstymo, gebėjimų prisitaikyti, pakelti nusivylimą ir spręsti užklupusias bėdas. Aptardamas atsiliekančius įgūdžius ir neįveiktus sunkumus, dėl kurių kyla nevaldomų emocijų protrūkiai, autorius brėžia gaires, kaip teisingai spręsti nesutarimus ir sugrąžinti į namus ramybę.
Dr. R. W. Greene’o siūloma metodika plačiai taikoma viso pasaulio ugdymo bei gydymo įstaigose.

K14

Fraiberg, Selma (1918-1981)

Stebuklingi metai : kaip suprasti ir įveikti ankstyvosios vaikystės sunkumus / Selma H. Fraiberg ; iš anglų kalbos vertė Julija Davidonienė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 365, [2] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: The magic years.

Selma H. Fraiberg – vaikų psichoanalizės autoritetas, Mičigano universiteto medicinos mokyklos profesorė, knygoje kalbėdama apie ankstyvuosius vaiko gyvenimo metus,  suteikia tam laikotarpiui gyvybės ir magijos, vedasi skaitytoją į vaiko fantazijas ir pasaulį, kurį kiekvienas mūsų galime pamažu atrasti savyje. Su begaline šiluma ir empatija knygos autorė pasakoja apie ankstyvojoje vaiko raidoje kylančias problemas ir atskleidžia, koks svarbus yra bandymas suprasti, nes tik supratimas kritiniais momentais gali pateikti teisingą sprendimą.

K15

Woititz, Janet Geringer (1938-1994)

Vaikystėje neišmoktos pamokos : svarbiausi gyvenimo įgūdžiai užaugusiems nedarniose šeimose / Janet G. Woititz, Alan Garner ; iš anglų kalbos vertė Lina Černiauskaitė. - 2-oji laida. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 194, [2] p. ; 21 cm. - Orig. antr.: Lifeskills for adult children.

Amerikiečių psichologė ir Suaugusių alkoholikų vaikų judėjimo pradininkė Janet Geringer Woititz drauge su žinomu santykių ekspertu Alanu Garneriu knygoje dalijasi vertingais patarimais su tais, kurie augo nedarniose šeimose ir dėl to neįgijo svarbiausių bendravimo įgūdžių, būtinų visaverčiam gyvenimui. Vadovaudamiesi knygoje aprašomomis technikomis išmoksite kurti tvirtus ryšius, atpažinti ir reikšti jausmus, nubrėžti ribas ir jas apginti, spręsti nesutarimus su kitais.

K16

Emery, Robert E. (1952-)

Dveji namai, viena vaikystė : skyrybos ir tėvystės planas, trunkantis visą gyvenimą / Robert E. Emery ; iš anglų kalbos vertė Nida Norkūnienė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 359, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Two homes, one childhood.

Amerikiečių psichologas Robertas E. Emery, daugelį metų dirbantis su skyrybas išgyvenančiomis šeimomis, pasakoja istorijas iš savo patirties ir dalijasi vertingais patarimais, kaip, bendradarbiaujant su buvusiuoju ar buvusiąja, sudaryti tokį tėvystės planą, kuris geriausiai atlieptų besikeičiančius vaiko poreikius. Vadovaudamiesi šiuo planu pasieksite, kad gyvenimas dvejuose namuose vaikui taptų mažesne našta.

Vaikai teturi vieną vaikystę. Vaikystė gali būti, turėtų būti nekaltumo, pasitikėjimo, nuostabos, džiaugsmo, tyrinėjimo, mokymosi, stiprėjimo ir vertingų pastangų laikas,

K17

Drake, Arlene

Vidinis vaikas : kaip išgyti po vaikystėje patirto smurto / Arlene Drake ; iš anglų kalbos vertė Indrė Poliuškevičienė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 317, [3] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Carefrontation.

Ši knyga – it žemėlapis, kuris atves jus į išgijimą po vaikystėje patirto fizinio ir psichologinio smurto.

Knygoje psichoterapeutė dr. Arlene Drake siūlo veiksmingą pratimų planą, kurį pati daugelį metų taiko gydydama žmones po vaikystėje patirtų fizinių ir psichologinių traumų. Remdamiesi autorės siūlomomis technikomis, atrasite savyje apleistą vaiką ir išmoksite juo pasirūpinti. Įveikę ilgus metus slėptą baimę, įgysite stiprybės susikurti tokį gyvenimą, kokio esate išties verti.

K18

Anderson, Gillian (1968-)

Mes : manifestas visoms pasaulio moterims : 9 prasmingo gyvenimo principai / Gillian Anderson, Jennifer Nadel ; iš anglų kalbos vertė Giedrė Nenartavičiūtė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 363, [4] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: We.

Įsivaizduokite skirtingų tikėjimų ar kultūrų moterų draugiją; nebylų susitarimą, kad mes, moterys, palaikysime ir skatinsime viena kitą. Kad nesistengsime pasinaudoti kitos moters silpnumu ir nekritikuosime viena kitos trūkumų. Visada prisiminsime, kad nežinome, su kokiais sunkumais kiekviena mūsų susiduria kasdieniame gyvenime, ir visada apie viena kitą galvosime tik tai, kas geriausia.

Taip prasideda „MES: manifestas visoms pasaulio moterims“ – knyga, įkvepianti tylų ir ramų vidinį perversmą; pokyčius, kurie gali padėti susigrąžinti save, susikurti autentiškesnį ir prasmingesnį gyvenimą.


K19

Naughton, Sarah J. (1975-)

Neturėčiau meluoti : [psichologinis detektyvas] / Sarah J. Naughton ; iš anglų kalbos vertė Agnė Sūnaitė. - Vilnius : Sofoklis, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 382, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Tattletale.

...viena diena visiems laikams pakeitė Džodės gyvenimą. Ji gyveno užsidariusi savyje, persekiojama skaudžių prisiminimų ir niekuo nepasitikėdama. Kol sutiko Eibą – kaimynystėje gyvenantį svajonių vyrą – ir vėl atrado gyvenimo džiaugsmą.

...viena diena visiems laikams pakeitė Mags gyvenimą. Daugelį metų Mags buvo nutolusi nuo šeimos, tačiau vieną dieną ji sulaukia šokiruojančio telefono skambučio. Jos maištingos sielos brolis Eibas ištiktas komos, o policija įtaria, kad tai buvo bandymas nusižudyti.

K20

Barreau, Nicolas (1980-)

Mažų stebuklų kavinė : romanas / Nicolas Barreau ; iš vokiečių kalbos vertė Lina Žukauskaitė. - Vilnius : Sofoklis, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 254, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Das Café der kleinen Wunder.

 

Prancūzės studentės Neli širdį pavergia gerokai vyresnis profesorius. Jaunutė mergina dirba jo asistente, uoliai slepia savo jausmus ir laukia tinkamos progos. Kai svajonės išsipildymas, regis, pasiekiamas ranka, gyvenimas pasisuka visiškai netikėta linkme. Paslaptingas palinkėjimas močiutės jaunystės knygoje ir Nelei dovanotas išgraviruotas žiedas nuveda knygos heroję į amžiną įsimylėjėlių miestą – Veneciją. Čia sklinda mįslingos praeities kerai...

 


BALANDIS

K1

D'Andrea, Luca (1979-)

Blogio esmė : [romanas] / Luca d'Andrea ; iš italų kalbos vertė Rasa Klioštoraitytė. - Vilnius : Alma littera, 2017 (Kaunas : Spindulio sp.). - 414, [1] p. - Orig. antr.: La sostanza del male.

Filmuodamas gelbėjimo operaciją kalnuose Džeremijas Selindžeris pateko į griūtį. Gelbėtojai žuvo. Ir tai nutiko dėl jo kaltės. Persekiojamas naktinių košmarų Džeremijas pamažu grimzta į neviltį. Jį pralinksminti sugeba tik penkiametė duktė Klara.
Mėgindamas pamiršti kraupią nelaimę, Džeremijas kartu su Klara leidžiasi į keliones po kalnus. Čia jis išgirsta pokalbio apie žudynes, įvykdytas prieš daugelį metų, fragmentą. 1985-aisiais Bleterbacho tarpeklyje buvo nužudyti trys jaunuoliai, o kaltininkas iki šiol nesurastas...

K2

Gerulaitytė, Eglė

Bastūnės liudijimai : aplink pasaulį motociklu / Eglė Gerulaitytė. - Vilnius : Tyto alba, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 236, [3] p. : iliustr.

Eglės Gerulaitytės (g. 1985), filosofiją ir tarptautinius santykius studijavusios žurnalistės, keliautojos, motociklininkės knyga „Bastūnės liudijimai“ – gyvas pasakojimas apie nutrūktgalvišką kelionę motociklu po Pietų Ameriką.

 
 

K3

Amber, Erika

Prisimink, kai išauš rytojus : romanas / Erika Amber. - Vilnius : Alma littera, 2017 (Vilnius : Petro ofsetas). - 388, [2] p.

Niekas nesakė, kad mylėti lengva. Niekas neminėjo, kad gyvenimas gailestingas, o Dievas neapleidžia savo vaikų. Meilė – tai amžina kančia. Gyvenimas žiaurus kaip laukinis žvėris, o Dievas pamiršta savo kūrinius.

 ...Ivana tiki, kad gyvenime nieko nevyksta šiaip sau. Visada yra priežastis. Ivana realistė, nesitikinti iš likimo daugiau, nei yra to verta. Bet likimas iškrečia jai pokštą – ji praranda atmintį...

 
 

K4

Morrell, David (1943-) (Morelas, Deividas)

Nakties valdovas : romanas / David Morrell ; iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis. - Vilnius : Alma littera, 2017 (Vilnius : Petro ofsetas). - 325, [3] p. - Orig. antr.: Ruler of the night.

1855 m. Anglija. Britus sukrečia žinia apie kraupią žmogžudystę: pirmos klasės vagone randamas žiauriai nužudytas vyras. Kaip tik tuo metu gretimoje to paties traukinio kajutėje kartu su savo dukra Emile keliavo literatas ir tyrėjas Tomas de Kvinsis.

 Traukinyje mirtį pasėjęs nusikaltėlis Londone  įvykdo dar kelias žmogžudystes. Sekdami jo pėdsakais, De Kvinsis, Emilė ir detektyvai pamažu atskleidžia kraupų sąmokslą. Paaiškėja, kad pavojus gresia pačiai Anglijos karalienei Viktorijai...

K5

McNaught, Judith (Maknot, Džudita)

Tas, kuris mane saugo : romanas / Judith McNaught ; [iš anglų kalbos vertė Luka Kalėdaitė]. - Vilnius : Svajonių knygos, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 507, [1] p. - Orig. antr.: Someone to watch over me.

Brodvėjaus aktorė Lėja Kendal mėgaujasi kūrybine sėkme ir prabangiu gyvenimu su mylimu vyru, garsiu Niujorko architektu Loganu Meningu. Po sėkmingos spektaklio premjeros ir triukšmingo gimtadienio pobūvio Loganas įkalba ją praleisti romantišką vakarą dviese nuošaliame name kalnuose. Lėjos repeticija užsitęsia. Kai ji pagaliau išvyksta į kalnus, kyla didžiulė pūga ir kažkas nustumia jos automobilį nuo kelio. Atsibudusi ligoninėje Lėja sužino, kad jos vyras paslaptingai dingo, o policija įtaria būtent ją. 

K6

Radvilavičiūtė, Janina

Niekada nevėlu gyventi : svajok, planuok, išdrįsk / Janina Radvilė. - Vilnius : Tyto alba, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 223, [1] p. : iliustr.

Kaip gyventi vyresniame amžiuje, kuo užsiimti, kaip jaustis, kaip bendrauti, ką veikti ar apskritai veikti, ką mylėti ar apskritai mylėti?

,Informatikos mokslų daktarės Janinos Radvilės knyga „Niekada nevėlu gyventi“ skiriama tiems, kuriems svarbus visas jų gyvenimas. Tiems, kurie nori prisiimti atsakomybę už jį, jam vadovauti, turėti tikslų ir jų siekti, stebėti, atpažinti, kas trukdo, ir bandyti tai keisti. 

K7

Liubšys, Arūnas (1955-)

Naujagimių gydytojo užrašai / Arūnas Liubšys, Danutė Jonušienė. - Vilnius : Tyto alba, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 254, [2] p.

Kiekviena šeima laukia savo stebuklo – naujagimio. Laukia tikėdamiesi paties sveikiausio ir gražiausio. Kartais tas labai lauktas stebuklas ateina į šį pasaulį per anksti, ne toks, kokio buvo tikėtasi. Tada tėvai susiduria su nelauktais ir netikėtais iššūkiais, nerimu, kankinančiu laukimu ir daugybe iškylančių klausimų.... Ką daryti, kai bėda užklumpa netikėtai, kaip padėti šeimai ištverti negandą?

Vilniaus universiteto Santaros klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovo  knyga „Naujagimių gydytojo užrašai" skirta tėvams, kuriems neretai reikia emocinės paramos ar medicininių žinių, ir visiems kitiems skaitytojams, kuriems įdomu išgirsti apie kitokią medikų kasdienybę.

K8

Erlickas, Juozas (1953-)

Ar gali būti, kad ir mes gyvename mūsų laikais? / Juozas Erlickas. - Vilnius : Tyto alba, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 543, [1] p.

Šioje knygoje – naujausi poeto, prozininko, Nacionalinės premijos laureato (1997) Juozo Erlicko kūriniai. Pasitelkęs absurdo poetiką ir graudžią ironiją, autorius žvelgia į iškilius ir varganus mūsų gyvenimo reiškinius, istorines, socialines, politines, kultūrines aktualijas.

K9

Zykas, Aurelijus (1978-)

Japonijos spalvos ir skoniai / Aurelijus Zykas. - Papild. leid.. - Vilnius : Aukso pieva (Vilnius : UAB "Balto print"), 2017. - 331,[5] p. : iliustr.

Knyga pristato nuostabų, įvairiapusį ir turtingą Japonijos kultūrinį paveldą, žmones, gyvenimo būdą. Remdamasis asmenine patirtimi, autorius su nostalgija ir humoru pasakoja apie savo gyvenimą dviejuose skirtinguose Japonijos miestuose: Tokijuje ir Kanadzavoje. Tarp skyrių įterpiamos lyriškos tekstinės miniatiūros, inspiruotos japoniškos kultūros aspektų, taip pat pateikiami nuotaikingi japoniškų patiekalų aprašymai.

K10

Laurinavičius, Vidmantas (1957-)

Pinigai ir pinigų sistemos pokyčiai Lietuvoje (1988-2016) / Vidmantas Laurinavičius. - Vilnius : Lietuvos bankas, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 687, [1] p. : iliustr.

Ši knyga – tai Lietuvos banko dovana Radviliškio viešajai bibliotekai.

Knygoje nuosekliai ir išsamiai apžvelgiama atkurtos Lietuvos Respublikos nacionalinių pinigų raida, nagrinėjamos temos, susijusios su pinigų sistemos funkcionavimu. Apžvelgiamas laikotarpis nuo pirmųjų žingsnių Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo priešaušryje iki Europos Sąjungos bendrosios valiutos įvedimo. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, dokumentais, pateikiami išsamūs iliustruoti skirtingų laikotarpių piniginių ženklų katalogai.

 

 

 

KOVAS

Be pavadinimo1

Paveikslo restauravimas / Vytautas Petras Bložė. - 2017. - 311, [8]  p. - (Gyvoji poezija) su CD          

Sudarė Elena Baliutytė, tekstus įskaitė Alvydas Šlepikas.

Iš Radviliškio krašto kilęs  poetas ir vertėjas Vytautas P. Bložė dabartiniam skaitytojui galėtų būti įdomus dėl kelių priežasčių: pirmiausia – dėl geros poezijos, kuri jau yra tapusi aktualiąja klasika. Vytautas P. Bložė yra moderniosios poezijos sovietmečio Lietuvoje pradininkas, kurio epiški verlibrai turėjo įtakos kelioms jaunesnių poetų kartoms (Sigitui Gedai, Marcelijui Martinaičiui, Kornelijui Plateliui ir kt.). Dar vienas momentas, dėl kurio poetas nusipelno dėmesio, yra paradoksaliai komplikuotas jo santykis su socialistinio realizmo ideologine doktrina: nuo visiško oficialiųjų metodo reikalavimų atitikimo pirmuose rinkiniuose iki radikalaus ankstesnės savo poetikos dekonstravimo.

Be pavadinimo2

Algirdas Julius Greimas: asmuo ir idėjos / sudarytojas Arūnas Sverdiolas. D. 1 :  / [iš rankraščių A.J. Greimo tekstus parengė Jūratė Levina]. - 2017. - 775, [1] p., [8] iliustr. lap.

Knyga „Algirdas Julius Greimas: asmuo ir idėjos“ skirta 2017 m.  A. J. Greimo šimtosioms gimimo metinėms minėti (UNESCO Greimo šimtmečio sukaktį įtraukė į 2017 m. minimų datų sąrašą).

I tomas skirtas visapusiškam Greimo asmenybės ir jo gyvenimo pristatymui. Įvairiapusiškumą kuria ne tik iki šiol fragmentiškai Lietuvos auditorijai pristatyti, bet ir visai nežinomi faktai, mintys ir liudijimai, kuriuos sudaro paties Greimo lietuviški ir prancūziški interviu, jo laiškai draugams ir kolegoms, kitų (jo mokinių, artimųjų, kolegų, draugų) atsiminimai apie Greimą ir pirmoji išsami jo biografija.

 
 

Be pavadinimo3

Suomijos istorija / Henrik Meinander. - 2017. - 294, [1] p.

Vasario 16-osios išvakarėse Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka sulaukė Suomijos Respublikos ambasados sveikinimo ir dovanos - profesoriaus Henriko Meinanderio knygos „Suomijos istorija“.   Knygoje profesorius H. Meinanderis piešia gyvą ir ryškų Suomijos istorijos paveikslą – nuo integracijos Švedijos Karalystėje iki autonominės Didžiosios Kunigaikštystės Rusijos imperijoje, palaipsniui kitusios ir užaugusios iki sąmoningos tautos, nepriklausomos valstybės ir sumanios modernių technologijų taikytojos.  Iki valstybės, kuri 1917-siais išsikovojo nepriklausomybę, o 1995-siais tapo Europos Sąjungos nare.

Henrikas Meinanderis (g. 1960) – Helsinkio universiteto istorijos profesorius ir daugelio pripažintų knygų apie Suomijos ir Šiaurės šalių istoriją autorius, anksčiau dirbęs Mannerheimo muziejaus Helsinkyje kuratoriumi ir vadovavęs Suomijos institutui Stokholme.

 
 

Be pavadinimo4

Du mediniai ir trys geležiniai kryžiai / Antanas Šukys. - 2016. - 320 p.

Lietuvos kariuomenės savanoris, viršila Antanas Šukys savo atsiminimuose pasakoja apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje 1919-1921 metais, kovas už atsikūrusios Lietuvos valstybės laisvę. Jaunam savanoriui už Lietuvos teisę egzistuoti teko kautis visuose šių kovų frontuose - prieš bolševikinę Rusiją, bermontininkus ir prieš lenkus.

Autoriaus pasakojimas perkelia j žūtbūtinių kovų už Lietuvą sūkurį -kruvinas durtuvų kautynes, artilerijos apšaudymus, švininį kulkosvaidžių kulkų lietų, karių patirtus žygių bei gyvenimo apkasuose sunkumus.
A. Šukys vaizdžiai pasakoja apie karių kasdienybę, linksmus pafrontės ir užnugario nutikimus, situacijas, kai žmonės mirties akivaizdoje pasielgia stulbinamai išradingai ar neįtikėtinai kvailai.

Be pavadinimo5

Tylūs žingsniai per samanas / Ernestas Kuckailis. - 2016. - 143, [1] p.

Remiantis realiais įvykiais, Ernesto Kuckailio knygoje „Tylūs žingsniai per samanas" perteikiama Lietuvos partizanų kasdienybė, aprašomi susirėmimai su okupantais, Merkinės miestelio šturmas 1945 m.  Pasak autoriaus, jis nesiekė tiksliai atkurti įvykių, bet labiau norėjo atskleisti partizaninį karą per žmonių išgyvenimus ir kartais paprastus buitinius dalykus, kario žvilgsniu pažiūrėti į tautos pasipriešinimo kovą.

Ernestas Kuckailis jau yra išleidęs dvi knygas – atsiminimus apie pirmojo specialiųjų pajėgų eskadrono „Erelis 02“ misiją Afganistane „Trispalvio erelio skrydis“ ir karinę istorinę apybraižą apie vokiečių parašiutininkus Antrajame pasauliniame kare „Pavasarį paukščiai sugrįžta“.

 

Be pavadinimo6

Traukinys į Triestą / Domnica Radulescu. - 2014. - 331, [1] p.

Romane susipina skaudus Rumunijos istorijos etapas – diktatoriškas komunistinis N. Čaušesku režimas ir romantiška meilės istorija. Pagrindinė herojė Mona iš Rumunijos sostinės vasaros atostogoms atvyksta į miestelį Karpatų kalnų papėdėje. Ten ji sutinka paslaptingą vaikiną Mihajų. Bet jaunuolių meilei tenka patirti daug išbandymų. Šalyje veikia slaptosios saugumo tarnybos, jaučiamas visuotinis nepriteklius, tvyro įtampa, nepasitikima net artimiausiais žmonėmis. Ar gali būti, kad Mihajus dirba slaptojoje policijoje? Kokia veikla užsiima tėtis? Gresiantys pavojai, kylančios abejonės ne tik dėl tėvynės ir mylimųjų slaptos veiklos, bet ir savo ateities priverčia Moną bėgti iš Rumunijos į Ameriką. Ten ji susikuria visavertį gyvenimą, tačiau vis neramina mintys apie tėvynę ir paliktą meilę...

Pasakodama dviejų jaunuolių meilės istoriją, autorė sumaniai atskleidžia sudėtingas politines ir buitines Rytų Europos realijas komunistiniame „rojuje“.

Be pavadinimo7

Vaikystėje neišmoktos pamokos / Janet G. Woititz, Alan Garner. - 2-oji laida. - 2017. - 194, [2] p.

Amerikiečių psichologė ir Suaugusių alkoholikų vaikų judėjimo pradininkė Janet Geringer Woititz drauge su žinomu santykių ekspertu Alanu Garneriu knygoje „Vaikystėje neišmoktos pamokos“ dalijasi vertingais patarimais su tais, kurie augo nedarniose šeimose ir dėl to neįgijo svarbiausių bendravimo įgūdžių, būtinų visaverčiam gyvenimui. Vadovaudamiesi knygoje aprašomomis technikomis išmoksite kurti tvirtus ryšius, atpažinti ir reikšti jausmus, nubrėžti ribas ir jas apginti, spręsti nesutarimus su kitais.

 
Be pavadinimo8

Tarp veiksmų / Virginia Woolf. - 2017. - 175,[1] p.

Virginia Woolf savo paskutinį romaną „Tarp veiksmų“ parašė likus nedaug laiko iki  mirties. Kūrinys parašytas karo ir sumaišties fone. Praėjus 75-eriems metams po jos mirties pasaulyje iš naujo persvarstomas šios rašytojos palikimas.

Šiuo metu jos paskutinis romanas iš visų jos knygų mažiausiai žinomas, bet pastebimai išsiskiriantis tiek kūrybos, tiek laiko kontekste. 1941-ųjų kovo 27-ąją Virginia Woolf parašė savo leidėjui Johnui Lehnannui ir prisipažino, kad jaudinasi dėl savo tuo metu rašyto romano.

V. Woolf romane „Tarp veiksmų“ pasakojama apie vieną vasaros dieną Anglijos užmiesčio name, kaimo žmonėms besiruošiant kasmetiniam vaidinimui, horizonte jau šmėžuojant karo šmėklai. Romano sumanymas ir stilius – kupinas fragmentiškų akimirkų, poetinės prozos pasažų ir staigių perėjimų iš vieno personažo sąmonės į kitą – pribloškiamai originalus, drąsus ir kartu labai užtikrintas.


Be pavadinimo9

Laimingi žmonės skaito ir geria kavą / Agnès Martin-Lugand. - [2016]. - 191, [1] p.

Kai gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, išsigelbėjimas slypi netikėčiausiose vietose..
Dianos gyvenimas, rodos, tobulas. Ji – mylima žmona, mama ir jaukios literatūrinės kavinės „Laimingi žmonės skaito ir geria kavą“ pačiame Paryžiaus centre savininkė. Tačiau vyrui ir dukrelei žuvus autoavarijoje, idilė išsisklaido tartum migla. Įkalinta ilgesio ir persekiojama prisiminimų, moteris užsidaro savyje ir neprisileidžia net artimųjų.
Vis dėlto laikas nestovi vietoje. Praėjus metams nuo tragedijos Diana supranta, kad išsivadavimo reikia ieškoti dabar arba niekada, ir išsiruošia į Airiją, savo mylimo vyro svajonių šalį...

 
Be pavadinimo10

 

Vasara Long Ailande / Richard Yates. - 2009]. - 287, [1] p.

...kai Šepardo automobilis sugenda prieškariniame Niujorke, o tėvas, ieškodamas telefono, paspaudžia atsitiktinių durų skambutį, gražuolio, bet kvailo Evano Šepardo ir jo mylimosios Reičelės gyvenimas pasikeičia amžiams. Pasmerkti tęsti tėvų klaidas Evanas ir Reičelė netrukus įsitikina, kad už visų gyvenimo svajonių slepiasi išdavystė. Jaunuoliai desperatiškai išbando visus pabėgimo kelius ir įsitikina, jog šie veda tiktai atgal į „supuvusį" Long Ailando pakrantės miestuką.

Niekas geriau už Yatesą neatskleidžia tylios snaudžiančių miestelių tragedijos, o „Vasara Long Ailande" yra geriausias liudijimas, jog svajoti būtina: kartais viltis yra viskas, kas lieka. 

 
 
 
 
 

VASARIS 

1

„Iškalbingi praeities ženklai. Kultūros paveldo objektai Radviliškio rajone“

Tai – pirmoji rajone  išleista tokio pobūdžio knyga. Joje aprašomi į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą įtraukti, saugomi objektai, esantys Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje. Čia atsispindi jų istorijos bruožai, vertė ir reikšmė, dabartinė būklė, apsaugos problemos. Knygoje pateikiama su tuo susijusių tyrinėtojų, vertintojų nuomonių, gyventojų pasakojimų, išlikusių legendų, nuotraukų. Knyga atskleidžia Radviliškio krašto savitumą, skatina pasididžiavimą gimtine ir norą prisidėti prie vertingų jos praeities ženklų išsaugojimo. Pažintinis leidinys skiriamas visiems skaitytojams, besidomintiems kultūros istorijos, paveldo temomis.

Knygą išleido Radviliškio viešoji biblioteka kartu su partneriu- Radviliškio rajono savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo skyriumi.

2

Knygoje analizuojamos Aksominės revoliucijos Čekoslovakijoje ir Dainuojančios revoliucijos Baltijos regione priežastys, sąsajos ir tarpusavio įtakos. Įvykiai analizuojami Čekoslovakijos politikos kontekste. Baltijos regiono problematikos samprata buvo susijusi su Čekoslovakijos vyriausybės ir visuomenės laikysena ne tik Baltijos revoliucijos atžvilgiu, bet buvo svarbus ir požiūris į M. Gorbačiovo perestroiką, komunistinės sistemos griūtį ir ją lydėjusį Sovietų Sąjungos iširimą.

Lubošas Švecas(g.1961)  yra Vidurio Rytų Europos ir Pietryčių Europos moderniosios istorijos  Karolio universiteto Socialinių mokslų fakulteto Tarptautinių studijų

instituto dėstytojas.

 
 

3

Gib a kuk – žydiškas posakis, reiškiantis „Žvilgtelėk“. Jauki ir asmeniška teatro ir kino kritikės Rūtos Oginskaitės knyga – tai dvylika žvilgsnių į Grigorijaus Kanovičiaus gyvenimo tarpsnius, amatą ir kūrybą, tautos ir šeimos likimus. Grigorijus Kanovičius (g. 1929) – vienas žymiausių šalies rašytojų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, savo romanuose, apysakose ir apsakymuose įamžinęs Lietuvos žydų gyvenimą iki II pasaulinio karo, sukūręs savo tautos epą. Bet ar kas žino, koks žmogus yra tas darbštus, tarptautiniu mastu žinomas rašytojas, kurio knygos ir jų vertimai užima visą keliaaukštę knygų spintą? 

Gib a kuk!

 
 

4

Miglės Anušauskaitės komiksas pasakoja vieno žmogaus gyvenimo istoriją: nuo vaikystės Kupiškyje iki mokslų Kaune, per II pasaulinio karo baisumus, pro Aleksandriją iki Prancūzijos. Šis žmogus – tai pasaulinio garso mokslininkas, semiotikas Algirdas Julius Greimas, sukūręs naują metodą analizuoti kultūros reiškinius, visą gyvenimą kėlęs prasmės klausimą. Autorė į grafinį pasakojimą žaismingai įterpia semiotikos teoriją, filosofijos sroves ir patarimus, kaip atrodyti protingai. Tai labai svarbi ir įdomi istorija, skirta suaugusiems skaitytojams!

 

5

Tai antroji knyga apie Algirdą Patacką – valstybininką, Kovo 11-osios signatarą, Nepriklausomybės ir laisvos dvasios adeptą, aktyvų Čečėnijos draugą, aistringai ginantį krikščioniškąja, o kartu ir prigimtine baltiškąja moralę grįstą Gyvenimą, tiek politiniu valstybiniu lygmeniu, tiek visomis kitomis jo paraiškomis. Pasakojimą, apimantį 1989–2000-uosius herojaus gyvenimo metus, autorė pina ir iš asmeninių, fragmentiškai dar spėtų įrašyti Algirdo Patacko prisiminimų, ir iš jo pasisakymų Seimo posėdžiuose, ir iš liudijimų spaudoje, bendražygių memuaruose, kitų šaltinių. Pirmoji knyga išleista 2016 metais.

6

Lietuvos mokslų ir enciklopedijų leidybos centras išleido solidžią, daug vertingos informacijos turinčią knygą „1926-2016 Lietuvos radijas. Faktai. Kūrėjai. Laidos”.  Ji skirta Lietuvos radijo devyniasdešimtmečiui, gana ilgam laikotarpiui, per kurį ir mūsų valstybė, ir, aišku, jos radijas pergyveno ne tik kelias valdžių griūtis, įvairius okupantus, bet ir augimo, vilties ir laisvės troškimo metus. Lietuvos radijas, 1926 metų birželio 12 dieną prabilęs iš Kauno, tapo vienu reikšmingiausių įvykių Nepriklausomos Lietuvos gyvenime. Devyni radijo gyvavimo dešimtmečiai nuo 1957 metų kartu su Lietuvos televizija – tai Lietuvos visuomenės technologijų ir minties raidos metų: nuo pirmųjų šaukinių, sparčiai gausėjančių klausytojų rato, okupacijos karų ir cenzūros išbandymų iki Baltijos kelio ir Kovo 11-osios...

7

Babtai – 35-oji „Lietuvos valsčių“ serijos monografija, skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osioms ir Babtų miestelio 625-osioms pirmojo rašytinio paminėjimo metinėms. Knyga išleista sutelkus „Versmės“ leidyklos ir Babtų seniūnijos bendruomenės kūrybines galias bei lėšas.Tai archyvų duomenimis, mokslo tyrimais, memuarine literatūra, amžininkų liudijimais paremtas, fotografijomis, brėžiniais, žemėlapiais gausiai iliustruotas bendras devynių dešimčių autorių pasakojimas apie dabartinio Kauno rajono Babtų miestelio ir jo apylinkių gamtą, istoriją, materialųjį ir dvasinį paveldą, švietimą, kultūrą, iškilius žmones; apie nacių ir sovietų okupacijų suteiktas skriaudas, aktyvų dalyvavimą tautos Atgimimo įvykiuose, ginant Sitkūnų radijo stotį nuo sovietų kariuomenės, savanorių veiklą.

„Lietuvos valsčių“ serijoje taip pat yra išleistos monografijos „ Baisogala“  bei „Šeduva“. 

 
8

Sašiko –tai šiuo metu madingiausias siuvinėjimo būdas
Tradicinis japonų sašiko siuvinėjimo menas skaičiuoja ne vieną tūkstantmetį. Senovės Japonijoje žmonės tikėjo, kad išsiuvinėti raštai atbaido piktąsias dvasias ir pritraukia sėkmę bei turtus. Sašiko siuvinėjimas turėjo ir praktinį pritaikymą: leido nuo viso pasaulio atskirtiems japonams persiuvinėti susidėvėjusius drabužius, nes nauji audiniai būdavo itin brangūs. 
Mūsų laikais šis menas - tai savotiška meditacija, primenanti arbatos gėrimo ceremoniją. Sašiko technika moko kantrybės ir pastovumo, leidžia atsisakyti tuštybės ir susikoncentruoti ties amžinomis vertybėmis. 

 
 
9

...Beatričė nė nepastebėjo, kaip virto pilka pele, pareigingai besirūpinančia sutuoktiniu ir dukrelėmis, kas rytą pėdinančia į bulvarinio laikraščio redakciją sukurpti dar kelių niekam nereikalingų straipsnių. Tačiau vieną dieną jos vyras Kristijonas pareiškia, kad išeina pas kitą moterį. O tada ir prasideda...
Būna, širsti, net keiki likimą, kad jis toks neteisingas. Bet, žiūrėk, staiga ima ir paaiškėja: ogi smarkiai klysti tu pats. 
Romane aprašomas skausmingas kelias į  suvokimą, kad didžiausia gyvenimo vertybė – tai šeima, o jos išsaugojimas priklauso nuo dviejų žmonių pastangų.

 
 
10

„Vestuvės bus!" - antroji Ligitos Juknevičiūtės knyga, romano „Vestuvių nebus!" tęsinys.

Jausminga ir nuolat į komiškas istorijas įsivelianti Vaiva, santūrusis snaudžiantis vulkanas - jos mylimasis Saulius, aistringasis gundytojas ir dykumų princas Tahiras, paslaptingoji meilės nusikaltėlė Andžela, lengvabūdiškoji dainininkė Mamuka — visi pirmosios knygos herojai vėl susitiks egzotiškoje šalyje, nes gelbės dingusį Mamukos kūdikį ir gaudys nusikaltėlius.  „Vestuvės bus!" - tai smagi detektyvinė meilės nuotykių komedija, paskaninta lietuviškų realijų, dramos ir idealistinių idėjų motyvais.

 

 
 
 
 
 
 

GRUODIS

lūžis

Kalbringene, tykiame pajūrio miestelyje, kirviu žiauriai užkapojami du žmonės, ir netoliese per atostogas nuobodžiaujantis vyriausiasis inspektorius Van Vėterenas siunčiamas padėti kompetentingiems vietos specialistams. 
Policijos viršininkas, kuriam iki išėjimo į pensiją liko vos kelios dienos, tikisi, kad suspės greitai baigti bylą. Vis dėlto aiškių sąsajų tarp abiejų aukų nematyti...

Hakanas Nesseris (g. 1950) yra vienas iš geriausių ir skaitomiausių švedų kriminalinių istorijų autorių, prieš rašytojo karjerą ilgai dirbęs mokytoju. Šis jo kūrinys "Lūžio taškas", gimtinėje išleistas 1994-aisiais, pelnė Švedijos detektyvų akademijos apdovanojimą kaip geriausias metų kriminalinis romanas. 

kelionė

1943-iųjų rugpjūčio 6 dieną Chaimą Sutiną, paslėptą juodame autokatafalke, iš Šinono miestelio Luaros slėnyje veža į okupuotą Paryžių. Dailininkui būtina neatidėliotina skrandžio operacija, tačiau kelionė užtrunka pernelyg ilgai, važiuoti tenka aplinkkeliais, vengiant okupantų kontrolės postų. Skausmą malšinančio morfino aptemdytoje Sutino sąmonėje prisiminimų atplaišos pinasi su klejonių vaizdiniais.
Skaudi vaikystė neturtingo žydo, senų drabužių taisytojo, šeimoje Smilavičiuose netoli Minsko, pirmieji tapybos bandymai Vilniuje ir vienintelis troškimas – patekti į dailininkų pasaulio sostinę Paryžių. Neįtikėtina draugystė su Amadėju Modiljaniu, nelaukta sėkmė ir menininko pripažinimas po daugelio metų skurde.

 
 

fakelas

„Fakelas ausyje" – antroji Elias Canetti autobiografijos knyga. Joje autorius aprašo savo gyvenimą 1921–1931 metais. Tai pasakojimas apie E. Canetti ankstyvąją brandą, gyvenimą Vienoje, mokymąsi ir rašytojo karjeros pradžią. Sekant unikalios asmenybės augimo keliu, skleidžiasi spalvinga XX a. Vidurio Europos politinio, kultūrinio gyvenimo panorama ir intymiausios autoriaus gyvenimo akimirkos. E. Canetti pristato skaitytojui muzikos, literatūros, dailės genijų portretus, kurie iki šiol veikia mūsų pasaulio vaizdą.

 
 

meilė

Milijonai žmonių visame pasaulyje pažįsta besišypsantį Niko Vujičičiaus veidą ir yra girdėję jo motyvuojančias kalbas. Nikas susikūrė, kaip jis pats sako, „juokingai gerą gyvenimą“, nors gimė be rankų ir be kojų. Savo teigiamu požiūriu, pozityviu mąstymu ir įkvepiančiomis istorijomis jis yra pavyzdys daugeliui žmonių. Knygoje „Meilė be ribų“ Nikas ir jo žmona Kenai pasakoja, kaip jie surado ir pamilo vienas kitą, kaip įveikė savo bei artimųjų abejones dėl jųdviejų santykių, kokie buvo pirmieji santuokos metai ir tėvystės džiaugsmai.

 

optimizmas

„...aš tokia pati, todėl rašau ir jums, ir sau, kad imtume ir pasikalbėtume apie viską nuo iki, o svarbiausia – kad drauge rastume paguodą, nusiraminimą, motyvaciją, įkvėpimą, supratimą, džiaugsmą“.

Lavija Šurnaitė – žinoma TV ir radijo laidų vedėja, žurnalistė, bestselerio „Maži įpročiai – dideli pokyčiai“ autorė. Tūkstančiai Lietuvos moterų jau išbandė paprastus, smagius ir veiksmingus būdus, kaip geriau jaustis savame kūne, o dabar autorė kviečia išmokti keisti ne tik išorę, bet ir vidinį pasaulį. 

šekspyras

Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) yra žinomiausias ir įtakingiausias vėlyvojo Renesanso anglų ir Vakarų Europos rašytojas, poetas ir dramaturgas. 

Jau daug šimtmečių V. Šekspyro kūryba išlieka it nepajudinama uola. Šiandien kaip niekad jo pjesės vaidinamos pasaulio teatrų scenose, ekranizuojamos kine (ir ne tik Holivude), o jų šiuolaikinės interpretacijos pranoksta bet kokią fantaziją. 
Šiame rinktinių raštų rinkinyje sudėtos kone žinomiausios ir įspūdingiausios meistro pjesės...

mėlyna

„Panelės Smilos sniego jausmas“ – meistriškai parašytas romanas, kurį galima vadinti ir filosofiniu detektyvu, ir Danijos bei Grenlandijos gyvenimo veidrodžiu. Gyvenimo, kuriame taip maža vietos meilei ir taip daug – vienatvei ir sniegui. Gyvenimo, kurį gyvena Smila – grenlandės medžiotojos dukra, vaikystėje po motinos žūties tėvo atvežta į Daniją, tačiau širdimi taip ir likusi Grenlandijoje. Smila atšiauri, šalta ir maištinga, labiau už viską mylinti sniegą, ledą ir skaičius. Ir Izaiją – kaimynystėje gyvenantį inuitų berniuką. Todėl kai jis žūsta nukritęs nuo stogo, Smila nepatiki policijos versija – pėdos sniege jai sako daugiau...

 
raudona

 „Pasaulio istorija išsinešti“ – penktoji A. von Schönburgo knyga, kurioje jis užsimojo įgyvendinti tai, kas neįmanoma – suspausti visą pasaulio istoriją į porą šimtų puslapių. Ir jam pavyko! Jis pasakoja taip elegantiškai ir įtraukiančiai, kad galima tapti priklausomam nuo istorijos.
Čia – įspūdingiausi žmonijos atradimai, meno kūriniai, čia – pasakojimai apie garsiausius didvyrius ir baisiausius nusikaltėlius, čia vienu šuoliu įveikiamas atstumas nuo rėžtuko iki asmenukių lazdos... 

 
 
juoda

Handleteringas, arba raidžių piešimas ranka, vis labiau populiarėja, kaip ir originalumo siekis madoje, interjeruose, reklamose. Puikiai piešti šriftus ranka įmanoma išmokti netgi lengviau, nei atrodo. Ši stilinga knyga – puiki dovana piešiantiems ar tiesiog norintiems padailinti savo užrašus, dovanas ranka pieštomis raidėmis.

 
 
IMG 4665

Holokaustas – masinis žydų tautos naikinimas Antrojo pasaulinio karo metu – yra vienas iš skaudžiausių žmonijos istorijos etapų, kurio simboliai, reikšmė, religinė prasmė neprarado aktualumo praėjus daugiau nei 70 metų. Lietuvos ir užsienio valstybių istorikai, valstybės veikėjai, visuomenininkai iškelia su Holokaustu susijusius klausimus, kurie sulaukia rezonansinio atgarsio visuomenėje. Atsižvelgiant į minėtuosius procesus, bendradarbiaujant Kauno IX forto muziejui, Tarptautinei komisijai nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir Kauno žydų bendruomenei, šiemet lietuvių ir anglų kalbomis buvo išleistas holokausto tematikai skirtas šis kolektyvinis mokslinių straipsnių rinkinys Holokaustas nacių okupuotose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse: tyrimai ir atmintis”. 

 
 
 
 
 
 knyga1

...kad kelionė būtų smagi, siūlau įsimesti į lagaminą (SU)TRAUKTINĘ. Ne, ne tai, apie ką pagalvojote, o linksmiausias istorijas iš trijų mano knygų: „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės“, „Aktoriai, režisieriai ir studentai“ ir „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai (Ko nematė žiūrovai)“.

 Nijolė Narmontaitė

 2

Nelengvai nusakomas šios unikalios Vlado Terlecko knygos žanras – bene tiksliausia ją vadinti gausybės išskirtinių faktų rinktine (sutelktine) su analitinėmis įžvalgomis ir fundamentaliomis išvadomis. Nemąžtančio aktualumo tema – Lietuvos ginkluotas pasipriešinimas, arba tautos būtinoji ginkluota gintis, – knygoje suskirstyta stambiomis potemėmis, iliustruojančiomis pasipriešinimo mastą, pobūdį, ypatumus, kovos metodus ir jų įvairovę.

 
3

Nelengvai nusakomas šios unikalios Vlado Terlecko knygos žanras – bene tiksliausia ją vadinti gausybės išskirtinių faktų rinktine (sutelktine) su analitinėmis įžvalgomis ir fundamentaliomis išvadomis. Nemąžtančio aktualumo tema – Lietuvos ginkluotas pasipriešinimas, arba tautos būtinoji ginkluota gintis, – knygoje suskirstyta stambiomis potemėmis, iliustruojančiomis pasipriešinimo mastą, pobūdį, ypatumus, kovos metodus ir jų įvairovę.

 
33333

 

Du žmonės, vyras ir moteris. Vieną slegia gėda, kitą – kaltė. Kilus viešam skandalui, televizijos laidų vedėja Alisa Hagtorn nusprendžia dingti. Ji atsisako darbo televizijoje, palieka vyrą, butą ir išvyksta į nuošalią vietovę prie fjordo. Čia jai tereikės rūpintis apleistu sodu, tris kartus per dieną ruošti valgį ir nesipainioti po kojomis niūriam namų šeimininkui.

 

454

 

„Kartais susergame viena keista liga ir nepajėgiame ištarti žodžių, kurie padarytų laimingus mus ir mūsų artimuosius. Tie žodžiai visai paprasti: „Myliu“, „Esi šaunus“, „Aš laimingas, būdamas šalia“, „Ačiū, kad esi“. Net Evangelijoje, norint priversti nebylius kalbėti, prireikia stebuklo.

 

tobulos mamos

 Jums prieš akis ir širdį – ne nuobodžių teorijų ir konkrečių atsakymų sausa „suvestinė“. Tai gyvybe pulsuojanti patirtis toms, kurios žino, kad mažame kūne gyvena didelė siela. Tai psichologės, kūrybingos ir ieškančios mamos užrašai. Turėkite juos po ranka – prie pusryčių kavos ar pusrytinės mažylio košės...

6

 

Tai pirma išsami rašytojo, vieno iškiliausių ir įtakingiausių pasaulyje šiuolaikinių lietuvių intelektualų Tomo Venclovos (g. 1937) autobiografinė knyga. Pašnekesiuose su Ellen Hinsey Venclova aprėpia keturis gyvenimo dešimtmečius Lietuvoje, Maskvoje ir keturis dešimtmečius Jungtinėse Amerikos Valstijose.

 
777734

Kunigas Algirdas kreipiasi į visus – tikinčiuosius, netikinčiuosius ir ieškančiuosius. Jo žodis įtaigus ir įtikinamas, jo santykyje su Dievo Žodžiu iškyla ne tik tūkstantmetė krikščionybės istorija, bet ir tikėjimo bei modernybės sąsajos. Knygos tikslas – ne tiek plėsti pažinimą, kiek padėti gilintis į savo sielą ir sąžinę. Ji kviečia žmogų sąmonėti ir skatina jo pokytį bei dvasinę pažangą.

 
 
96

Tai viena populiariausių enciklopedinio pobūdžio knygų visame pasaulyje. Joje išsamiai, šmaikščiai, patraukliai ir visiems suprantamai pasakojama apie mokslą, jo istoriją, žymiausius mokslininkus ir didžiausius atradimus. 2004 m. knyga buvo apdovanota prestižine Aventis mokslo leidinių premija.

 
 
 
10

„Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje“ – lietuvių itin pamėgto  bestselerio „Dievas visada keliauja incognito“ autoriaus knyga.

Alisos geriausias vaikystės draugas Žeremis pasirinko kunigo kelią, tačiau dabar abejoja savimi, nes vis mažiau žmonių užsuka į Dievo namus. Kadaise jis labai padėjo Alisai po jos motinos mirties. Dabar, matydama bičiulio kančias, Alisa nusprendžia padėti jam.

 
 
 
 

  

Barreau, Nicolas (1980-)

Mažų stebuklų kavinė : romanas / Nicolas Barreau ; iš vokiečių kalbos vertė Lina Žukauskaitė. - Vilnius : Sofoklis, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 254, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Das Café der kleinen Wunder.

 

Prancūzės studentės Neli širdį pavergia gerokai vyresnis profesorius. Jaunutė mergina dirba jo asistente, uoliai slepia savo jausmus ir laukia tinkamos progos. Kai svajonės išsipildymas, regis, pasiekiamas ranka, gyvenimas pasisuka visiškai netikėta linkme. Paslaptingas palinkėjimas močiutės jaunystės knygoje ir Nelei dovanotas išgraviruotas žiedas nuveda knygos heroję į amžiną įsimylėjėlių miestą – Veneciją. Čia sklinda mįslingos praeities kerai...

 

100 klausimų apie klimato kaitą / Arūnas Bukantis, Justas Kažys, Egidijus Rimkus, Mečislovas Žalakevičius. - Vilnius :  Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 215, [1] p. : iliustr., diagr., žml.

    Klimato kaita šiandien yra viena aktualiausių pasaulio problemų, kurių prognozuojamos pasekmės kelia didelę grėsmę žmonijos gerovei ir saugumui. Šiandieninis pasaulis labai glaudžiai susaistytas ekonominiais ir socialiniais ryšiais, taigi klimato kaitos padarinius reikėtų vertinti globaliu mastu. Arčiau pusiaujo esančiose šalyse dėl klimato kaitos senka gėlo vandens ištekliai, stiprėja dykumėjimo procesai, dažnėja ekstremalūs gamtos reiškiniai. Tai neišvengiamai daro įtaką fiziniam vietos gyventojų saugumui ir gyvenimo kokybei, koreguoja maisto ir žaliavų kainas pasaulio rinkose, kelia politines įtampas įvairiose šalyse, skatina žmonių migraciją į saugesnius regionus.                                                                                                                                                                                  Ši Lietuvos mokslininkų ilgalaikiais tyrimais grįsta knyga, kurioje atsakoma į 100 aktualių klausimų apie klimato kaitą, jos priežastis, poveikį ūkiui ir gamtai, turėtų mus priversti susimąstyti, ar padarėme viską dėl savo ir ateinančių kartų ateities.

„O MANO BROLIO VARDAS – TOMAS“

Autorius: Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė

Leidėjas: E. Gelažiūtė-Petrauskienė

Metai: 2018

 

„ O mano brolio vardas – Tomas“ yra pirmoji lietuviška autorinė knyga, kurioje apie autizmą kalbama jautriai ir b„O mano brolio vardas – Tomas“ yra pirmoji lietuviška autorinė knyga, kurioje apie autizmą kalbama jautriai ir be pagražinimų.

 

„BOLDŲ ŠEIMYNĖLĖ“

Autoriai: David Roberts,Julian Clary

 

Leidėjas: Alma littera

Metai: 2018

Puslapiai: 288

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Paprastoje gatvėje gyvena ypatinga šeima – Boldai.

Pasklido gandai, kad Boldų namai yra prieglobstis VISIEMS pavojuje atsidūrusiems gyvūnams.

Bet dabar į jų namus prigužėjo įvairiausių gyvūnų!

Ar Boldai atsikando daugiau, nei įstengs nuryti?

Nepakartojama – „Daily Mail"

Be galo originali – „Kirkus"

„Pati juokingiausia iš visų parašytų knygų." – Robertas, 9 metai

„Negalėjau nustoti juoktis, štai kokia ji linksma." – Matilda, 8,5 metų

 

 

Leidėjas: Alma littera

Metai: 2018

Puslapiai: 288

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Paprastoje gatvėje gyvena ypatinga šeima – Boldai.

Pasklido gandai, kad Boldų namai yra prieglobstis VISIEMS pavojuje atsidūrusiems gyvūnams.

Bet dabar į jų namus prigužėjo įvairiausių gyvūnų!

Ar Boldai atsikando daugiau, nei įstengs nuryti?

Nepakartojama – „Daily Mail"

Be galo originali – „Kirkus"

„Pati juokingiausia iš visų parašytų knygų." – Robertas, 9 metai

„Negalėjau nustoti juoktis, štai kokia ji linksma." – Matilda, 8,5 metų

 

 

Leidėjas: Alma littera

Metai: 2018

Puslapiai: 288

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Paprastoje gatvėje gyvena ypatinga šeima – Boldai.

Pasklido gandai, kad Boldų namai yra prieglobstis VISIEMS pavojuje atsidūrusiems gyvūnams.

Bet dabar į jų namus prigužėjo įvairiausių gyvūnų!

Ar Boldai atsikando daugiau, nei įstengs nuryti?

Nepakartojama – „Daily Mail"

Be galo originali – „Kirkus"

„Pati juokingiausia iš visų parašytų knygų." – Robertas, 9 metai

„Negalėjau nustoti juoktis, štai kokia ji linksma." – Matilda, 8,5 metų

 

 

            Juno Dawson

 

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 14x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 368