Į Pradžią Naujos knygos

Naujos knygos

2017-11-20

GRUODIS-VAIKŲ SKYRIUS

VAIK1

Ką veikti su ikimokyklinukais? Smagi ir kūrybiška ugdomoji

veikla kiekvienai dienai

Trish Kuffner

Leidėjas: Briedis

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 344

Ši knyga "Ką veikti su ikimokyklinukais? Smagi ir kūrybiška ugdomoji veikla kiekvienai dienai" padės:
· rasti smagių užsiėmimų namie – drauge šeimininkauti virtuvėje, žaisti aktyvius žaidimus ar sukurti įvairių rankdarbių;
· ugdyti ikimokyklinuko skaitymo bei matematinius įgūdžius, lavinti motoriką, sudominti mokslinėmis užduotėlėmis;
· skatinti vaiko fizinę, psichinę ir emocinę raidą pasitelkus muziką, šokius, vaidybą ir žaidžiant įvairius žaidimus lauke;
· nekasdieniškai ir kūrybiškai švęsti šventes;
· užimti vaikus ilgai keliaujant automobiliu.

VAIK2

Kartą gyveno... Gražiausios pasakos

Išleidimo metai: 2018

Leidėjas: Alma litera

Knygoje sudėtos gražiausios, klasika tapusios pasaulio pasakos, kupinos burtų ir fantazijos, jose gyvena princesės ir riteriai, skamba juokas ir yra daug paslapčių. Šios pasakos perduodamos iš kartos į kartą, mėgaukis jas skaitydamas daugybę kartų – ir dieną, ir prieš vakaro miegą...

VAIK3

Asta Kiselienė

Labas, raide. Mokausi skaityti (1 knyga)

Leidėjas: Tyto alba

Išleidimo metai: 2009

Puslapių skaičius: 208

Labas, raide. Mokausi skaityti" 1-oji knyga skirta 3-6 metų vaikams.

Vaikai vis anksčiau pradeda domėtis raidėmis ir nori išmokti skaityti. 
"Labas, raide" – tai skaitymo pradžiamokslis dar nemokantiems ar tik pradedantiems skaityti vaikams. Knygos autorė, didelę mokymo skaityti patirtį turinti pedagogė, siūlo daugybę įvairių užduočių, kurios padės ne tik išmokti skaityti, bet ir įgyti pirmųjų rašymo įgūdžių.

Atlikdami užduotis vaikai susipažins su raidėmis, suvoks, kad raidė – tai tam tikras garsą žymintis ženklas, kad jungdami raides galime perskaityti žodį, o svarbiausia – sužinoti, KAS GI ČIA PARAŠYTA. Šalia užduočių pateikiami sutartiniai ženklai, kad nemokantys skaityti mažieji galėtų dirbti kuo savarankiškiau. 

Knyga "Labas, raide" bus naudinga ir logopedams bei specialiesiems pedagogams, dirbantiems su vaikais, turinčiais skaitymo ir rašymo sunkumų.


VAIK4

Autorius: Lina Žutautė

Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias

Leidėjas: Alma littera

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 32

Netvarkos nykštukas ir netikėtas svečias“ – knyga apie garsiosios Kakės Makės serijos herojų Netvarkos nykštuką ir apie jo pastangas išmokti… dalintis.

Kaip smagu turėti savo žaislus! O jei dar gali turėti savo kambarį, savo pieštukus, savo lovą! Tikriausiai labai liūdna, kai viskuo reikia dalintis ir nuolat derėtis, kalbėtis ir tartis, kas, ką ir kada naudos. Taip kartą nutiko ir Netvarkos nykštukui, sulaukusiam labai netikėto svečio. 

Šis nenuorama ramiai sau gyveno jaukiame namuke, pasislėpęs atokiai nuo visų, tolimajame Mėnulyje. Saldūs ir nepaprasti sapnai jį lankydavo, kai jis saldžiai miegojo SAVO lovoje. SAVO vonioje jis maudėsi, pusryčius gamino tik SAU, o jo pabaisa Tingiu Nė Krust buvo tik JO vieno augintinis. Bet kas čia staiga pasibeldė į duris? Mucis!

Pasirodęs ant Netvarkos nykštuko slenksčio mucis apvertė įprastą mūsų herojaus gyvenimą aukštyn kojomis. Jam dar nėra taip buvę! Dabar jis turi turi DALYTIS vonia, įsileisti į miegamąjį bei jaukiąją lovelę, net leisti jam šeimininkauti virtuvėje! Netvarkos nykštukas turės išmokti dalintis net SAVO geriausiais draugais.

VAIK5

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Kalba: Lietuvių

Per dieną mus aplanko daugybė emocijų. Ir Kakė Makė kartais jaučia pyktį, baimę arba liūdesį, o kartais jos širdis šokinėja iš laimės ir yra pilna gerumo.

Kartu su Kake Make pažink savo emocijas ir išmok su jomis draugauti.

VAIK6

Autorius: Anna Sewell

Originalus pavadinimas: BLACK BEAUTY. THE AUTOBIOGRAPHY OF A HORSE

Leidėjas: Nieko rimto

Išleista: 2018

Puslapiai: 272

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Vilija Vitkūnienė

Ar kada pagalvojote, kas nutiktų, jei labai norėtumėte ką nors pasakyti, bet negalėtumėte? Kaip pasikeistų pasaulis, jei visi, pastebėję neteisybę, nenumotų ranka ir nenueitų šalin? O ką jaučia žirgas, kai juo jojate? Juodasis Gražuolis visuomet atlieka savo pareigą sąžiningai ir savęs negailėdamas. Deja, žmogus jam ne visada atsidėkoja tuo pačiu ir pamiršta, kad ne tik jis, bet visos pasaulio būtybės yra vertos meilės ir pagarbos.

VAIK7

Autorius: Antje Babendererde

Originalus pavadinimas: Indigosommer

Leidėjas: Nieko rimto

Išleista: 2018

Puslapiai: 312

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Teodoras Četrauskas

Aš galvojau: „Tai tavo vasara, Smila.“?

Smila, metams atvykusi mokytis į Sietlą, nesitikėjo, kad jos viešnagė prasidės nuo stovyklos prie vandenyno ir banglenčių, kuriomis čiuožti iki šiol neteko. Nesitikėjo ir to, kad nauji draugai bus tokie arogantiški, o vietiniai La Pušo indėnai visai nesidžiaugs baltaisiais atvykėliais. O labiausiai nesitikėjo, kad nauji jausmai ją užplūs smarkiau nei didžiausia Ramiojo vandenyno banga.

Jei džiugina vasara, jei vandenynas atrodo kerintis, žavus ir pavojingas, jei kartais norisi pamiršti viską ir stačia galva leistis į naujas patirtis, jei kada nors teko įsimylėti – tikėtina, kad ši knyga patiks. Gal net labai.?

VAIK8

Autorius: Jostein Gaarder

Originalus pavadinimas: SOFIES VERDEN

Leidėjas: Tyto alba

Išleista: 2018

Puslapiai: 464

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Eglė Išganaitytė

„Sofijos pasaulis" – norvegų rašytojo Josteino Gaarderio (g. 1952 m. Osle) knyga, su kuria užaugo jau ne viena skaitytojų karta. Kodėl ši knyga visus taip traukia? Todėl, kad autorius suderino, atrodytų, nesuderinamus dalykus: filosofijos mokslo raidą įvilko į romano rūbą – sukūrė įtraukiantį, lavinantį, nepaprastai įdomų pasakojimą apie didžiuosius pasaulio mąstytojus. Tai romanas? Tai detektyvas? Tai filosofijos istorija? Viskas kartu.

„Sofijos pasaulis" – knyga mąstančiam jaunimui. Ir kiekvienam, kas bent kartą yra savęs paklausęs – kas aš esu? Kodėl aš esu pasaulyje?

VAIK9

Autorius: Lois Lowry

Originalus pavadinimas: The Giver

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 192

I

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Viltaras Alksnėnas

Didelės vidinės įtampos kupina šiuolaikinės amerikiečių rašytojos apysaka apie tobulai sutvarkytą ateities visuomenę. Tačiau dvylikametis herojus Jonas skausmingai suvokia, kiek daug tokia visuomenė yra praradusi... Šis neįprastos išmonės kūrinys bet kokio amžiaus skaitytoją privers mąstyti apie žmonijos dabartį ir ateitį, apie stulbinančius laimėjimus ir skaudžius praradimus.

Knyga apdovanota Niūberio medaliu.

VAIK10

Autorius: Vicki Grant

Originalus pavadinimas: 36 questions that changed my mind about you

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 288

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Gabrielė Virbickienė

Hildė ir Polas dalyvauja psichologiniame eksperimente. Jo tikslas – išsiaiškinti „Ar įmanoma priversti įsimylėti?" Tyrimą sudaro 36 klausimai nuo „Kada paskutinį kartą sau dainavote?" iki „Koks jūsų baisiausias prisiminimas?" Kol atsakė į visus, Hildė ir Polas ne kartą juokėsi, verkė, melavo, mėtė vienas į kitą daiktus, buvo pabėgę, sugrįžo ir vos neišvarė vienas kito iš proto.

Tačiau ar įsimylėjo?

VAIK11

LEGO superherojai. 5 minučių istorijos

Leidėjas: Alma litera

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 97

Aštuonios istorijos apie nuostabiuosius LEGO DC veikėjus sužavės net pačius mažiausius superherojų gerbėjus. „LEGO superherojai. 5 minučių istorijos“ padės dar geriau pažinti jau pamėgtus ypatinguosius pasaulio gelbėtojus ir drauge su jais leistis į nepaprastus nuotykius.

Dėl ko jie ginčijasi ir kaip padeda vienas kitam? Kokius piktadarius jie sugaus šį kartą? Ką mėgsta ir ko nekenčia superherojai? Kokie nuotykiai laukia jų kiekvieną dieną ir naktį? 

Sužinosite, kaip išsisprendė Supermeno ir Blyksnio ginčas, kai jie bandė aiškintis, kuris iš jų yra greitesnis. Gudrusis Kiborgas pasiūlys labai įdomų būdą sužinoti tiesą. Kokios būna superherojų lenktynės? Ar labiau pasiseks skraidyti galinčiam Supermenui, ar Blyksniui, kuriam nereikia net atsiplėšti nuo žemės, kad skrietų milžinišku greičiu? Ši ir dar septynios smagios istorijos iš superherojų gyvenimo knygoje „LEGO superherojai. 5 minučių istorijos“ suintriguos ir pralinksmins jaunuosius LEGO DC superherojų gerbėjus. 

Skaityti bus smagu dar ir dėl to, jog suprasite, kokie panašūs į paprastus žmones yra superherojai. Jie trokšta tų pačių dalykų – svajoja, varžosi, draugauja ir pykstasi. Vienintelis skirtumas – jie turi ypatingų supergalių, kurias kasdien mokosi išnaudoti tinkamai. 

VAIK12

Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio

Jocko Willink

Leidėjas: Alma litera

Išleidimo metai: 2018

Puslapių skaičius: 192

Nemokšos Marko dienoraštis. Nuo nevykėlio iki kietuolio“ ne tik pralinksmins puikiu humoru ir sudomins pažįstama istorija iš mokyklos, bet ir taps neblogu vadovėliu kiekvienam, norinčiam sustiprėti.

Buvusio Amerikos karinių jūrų pajėgų nario Jocko Wilinko knyga įkvėps tobulėti taip, kaip tai padarė pagrindinis knygos veikėjas Markas!

Tai buvo patys sunkiausi metai Marko gyvenime – penkta klasė. Jam nesisekė kūno kultūra, matematika buvo per sudėtinga, pietūs mokykloje jam keldavo siaubą, o išvyka su klase visiškai sužlugdė Marką, nes jis nemokėjo plaukti. Tačiau visa tai galbūt dar būtų galima tverti, jeigu ne pats baisiausias dalykas mokykloje – Kenis Viljamsonas, tikras patyčių meistras, vadinantis save laipynių karaliumi. 

Tačiau Markui sužimba viltis, kad viskas gali pasikeisti, kai iš mamos sužino, jog visai vasarai pas juos į svečius atvažiuoja dėdė Džeikas. Jis neįtikėtinai šaunus ir kietas. Ir dėdė Džeikas turi planą… Jis ketina paversti Marką tikru kietuoliu, kuriam nebus baisūs jokie patyčiūnai, o tuo labiau nebegąsdins pietūs mokykloje. 

VAIK13

Autorius: Jurga Baltrukonytė

Leidėjas: Grafija

Išleista: 2018

Puslapiai: 88

Kalba: Lietuvių

Knygos iliustracijos ir literatūriniai tekstai skaitytojus supažindins su onkologinės ligos eiga, prisidės prie jų patiriamo streso, nerimo, baimės sumažinimo, padės vaikų tėvams suprantamomis sąvokomis paaiškinti savo vaikams, kas yra onkologinė liga ir koks kelias jų dabar laukia. Ši knyga paskatins susirgusių vaikų artimuosius nesibaiminti kalbėti šia jautria tema, būti pozityviems ir palaikantiems.

Kūrinio autoriai siekia, kad knyga taptų tiek kokybiško vaikų laisvalaikio dalimi, tiek galimybe meninės raiškos kalba pristatyti svarbius ir jautrius visuomenei klausimus.

Liukos istorijoje bus visko: nuotykių, užduotėlių, skanaus maisto, daug juoko ir viena kita ašarėlė. Čia net susirasit naujų draugų - Robotų, kurie gali įveikti Blogiečius.


GRUODIS

1hil

Baltrušaitytė, Monika

Išėję prie upės : novelės / Monika Baltrušaitytė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018. - 125, [2] p.

Kuo spinakeris, šotas, brasas. gykas, topenantė yra susiję su literatūra? Tai buriuotojams seniai žinomi terminai, kurie, anot žurnalistės, buriuotojos ir 2018-ųjų metų pirmosios knygos konkurso laureatės Monikos Baltrušaitytės, skamba kaip burtažodžiai, nereikalaujantys jokių išnašų. Neseniai išleistame novelių rinkinyje „Išėję prie upės“ ji nei bando įtilpti į žanrą, nei plaukti škėmiškame sąmonės sraute. M.Baltrušaitytė tiesiog sėdasi prie stalo ir rašo...

2hil

Gutauskas, Leonardas (1938-)

Pravardės : apysakos / Leonardas Gutauskas. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 427, [3] p.

Lietuvos rašytoją Leonardą Gutauską galima laikyti vingrybių meistru. Autoriaus bibliografija plati ir šiandien jau artėja prie pusšimčio knygų. Apysakų rinkinys „Pravardės“ – pasakojimai, kuriuose autorius dabartį gręždamas į praeitį rekonstruoja įvairius kultūrinius ir socialinius kontekstus. Šiose apysakose netrūksta hiperbolių, komizmo, aštrių įžvalgų. Vidinė knygos „Pravardės“ herojų tamsa ir tuštuma – kūniškumo rezultatas, atsidavimas gyvuliškiems instinktams, kuriuos paaštrina istorinės epochos ypatybės. Žmogaus vidinę dramą diriguoja socialinis kontekstas – nuo pokario kovų iki Kalvarijų koplyčių griovimo. 

3hil

Navakas, Kęstutis (1964-)

Privatus gyvulėlių gyvenimas : romanas / Kęstutis Navakas. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 196, [2] p.

Poetas, eseistas, literatūros kritikas ir vertėjas Kęstutis Navakas pristato antrąjį romaną „Privatus gyvulėlių gyvenimas“.  Knygoje rasite detektyvo, nuotykių, keisčiausių fantazijų, kultūrinių ir psichologinių ekskursų, erotikos ir labai daug humoro. Tai knyga išsaugojusiems savyje vidinį vaiką. Jei tą vaiką nebeprikeliamai užgniaužėte – ši knyga ne jums...

4hil

Toliatas, Algirdas (1978-)

Šeštas jausmas yra pirmas : ["Žmogaus ir Dievo metų" trečioji knyga] / Algirdas Toliatas. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 315, [4] p. 

Kunigo Algirdo Toliato trečioji ciklo knyga „Šeštas jausmas yra pirmas“ atveria duris į svarbiausią, pamatinę žmogiškosios būties vertybę – meilę. Šiuolaikinio jaunimo (ir ne tik) numylėtinis, visuomet randantis paprastų ir suprantamų būdų paaiškinti sudėtingiausius religinius ar gyvenimo klausimus pristato jau trečiąją savo knygą, kuri vainikuoja visą trilogiją, paremtą trimis dieviškosiomis dorybėmis – tikėjimu, viltimi ir meile.Knyga „Šeštas jausmas yra pirmas“ kalba apie meilę. Ir, kaip sako pats autorius, meilė yra tai, kas lieka, kai jau nebelieka nieko: „Net kai visai vilties nebelieka, meilė toliau stato tiltus tarp bedugnių. Tiesa, avarinius, be garantijų. Saugiklis – tik šeštasis jausmas. Bet jis yra ir pirmas, nes, žmogaus keliui pasibaigus, prasideda Dievo kelias žmoguje, pranokstantis lakiausią vaizduotę“.

5hil

Voverienė, Ona (1938-)

Lietuvos Respublikos šimtmečio didieji (1918–2018) : politinės asmenybės / Ona Voverienė. - Vilnius : Trys žvaigždutės, 2018 (Vilnius : Spauda). - 323, [1] p. : portr. - Asmenvardžių r-klė: p. 311-323.

Autorė  šioje knygoje "Lietuvos Respublikos šimtmečio didieji (1918-2018). Politinės asmenybės" lieka ištikima Lietuvos istorijos, iškilių asmenybių įamžinimui. Skaitytojams pristatomi Lietuvos Respublikos atkūrimo apyaušrio, prieškarinio, sovietinio laikotarpio autoritetai, žymiausieji Lietuvos ginkluoto pasipriešinimo vadai, šiandieninės Nepriklausomos Lietuvos didieji.

6hil

Zykas, Aurelijus (1978-)

Raudonas ir žalias Taivanas / Aurelijus Zykas. - Vilnius : Aukso pieva, 2018 (Vilnius : Spauda). - 279, [1] p. : iliustr., portr.

Taivanas – kontrastų šalis, kur smėlėtus auksinius paplūdimius keičia įspūdingos uolėtų kalnų grandinės, o aplink jas vingiuoja džiunglių juostos. Visą šį kvapą gniaužiantį gamtos peizažą papildo žmogaus kultūrinis palikimas – šventyklos, muziejai, miestai ir miesteliai. „Raudonas ir žalias. Taivanas“ – tai knyga apie pietų Kinijos žmonių jautrumą, unikalią gamtą, savitą gyvenimo būdą, istoriją ir kultūrą. Joje atsispindi ir didžiųjų Taivano miestų šurmulys, ir rami kaimietiško gyvenimo tėkmė, ir įspūdžiai iš istorinių vietovių. Knygos pasakojimą papildo gausybė lyrinių intarpų - kinų filosofo Džuangdzi mintys.

7hil

Arriaga Jordán, Guillermo (1958-) (Arriaga, Guillermas)

Laukinis : [romanas] / Guillermo Arriaga ; iš ispanų kalbos vertė Alma Naujokaitienė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 654, [2] p.  - Orig. antr.: El salvaje.

Jaunuolio Juano Guillermo brandą lydi noras atkeršyti už savo šeimą, tačiau septintojo dešimtmečio Meksiko mieste galioja savo taisyklės. Kartu Juano istorija mistiniu būdu susijusi su įvykiais tolimoje šiaurės šalyje. Kanadoje jaunas vyras seka vilko pėdsakais gilyn į laukymę. Apie šį vilką jam pasakojo senelis, teigdamas, kad iš visų gyvenime sutiktų vilkų, tik vienas tampa žmogaus mokytoju. Į laukymę už tūkstančių mylių susiruošia ir Juanas – taip pat vedinas vilko. Kaip susiję jauno meksikiečio ir inuitų medžiotojo likimai?

8hil

Kilbey, Elizabeth

Vaikystė tarp ekranų : kaip skaitmeniniame amžiuje užauginti sveiką ir laimingą vaiką / Elizabeth Kilbey ; iš anglų kalbos vertė Kristina Augustinaitė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : Spauda). - 253, [1] p.

Psichologės dr. Elizabeth Kilbey knyga bus aktuali visiems vaikus iki 11 metų auginantiems tėvams. Asmenybės formavimuisi nepaprastai svarbūs yra ankstyvieji kūdikystės ir vaikystės metai. Šiuo metu tam iškilo nauja išorinio pasaulio grėmė - virtualus tinklas.

Kaip atitraukti vaiką nuo kompiuterio, kad namai kasdien nevirstų kautynių lauku?
Kodėl daugelis tėvų jaučiasi bejėgiai, norėdami į savo rankas perimti vaikų elgesio internetinėje erdvėje kontrolę?
Kokias neigiamas pasekmes vaikų psichikai gali turėti ilgas buvimas virtualioje erdvėje?

9hil

Kneale, Matthew (1960-)

Anglai keleiviai : romanas / Matthew Kneale ; iš anglų kalbos vertė Daiva Vilkelytė. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 566, [1] p. - Orig. antr.: English passengers.

1857 m. kapitonas Illiamas Quillianas Kewley ir jo romo kontrabandininkų gauja nusikaltimo metu pagaunami britų muitininkų. Romas konfiskuojamas, o patys nusikaltėliai priversti išpirkti kaltę - jie privalo nugabenti du anglus į atokią Tasmanijos salą. Pirmasis jų – dvasininkas, vikaras Geoffrey Wilsonas. Jis įsitikinęs, kad Tasmanija – Šventajame Rašte aprašytas Rojaus sodas. Su juo keliauja daktaras Thomas Potteris, turintis visai kitokių užmačių. Jis vysto rasinę teoriją, todėl tikisi tolimoje saloje rasti ją pagrindžiančių įrodymų. O laivo kapitonas, žinoma, vėl galvoja apie galimybę nugabenti ten pelningą romo siuntą...

10hil

Pérez-Reverte, Arturo (1951-)

Diuma klubas : romanas / Arturo Pérez-Reverte ; iš ispanų kalbos vertė Pranas Bieliauskas. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 439, [1] p. - Orig. antr.: El club Dumas

Kas sieja Aleksandro Diuma „Tris muškietininkus“ ir paslaptingąjį XVII a. rankraštį, kuriuo, kaip teigiama, galima iškviesti velnią? Ispanų rašytojo Arturo Perez-Reverte romane „Diuma klubas“ skaitytojas leisis į mįslingą ir paslaptimis apgaubtą senųjų knygų medžioklę su viskam pasiryžusiu knygų detektyvu Luku Korsu.

11hil

Wolff, Michael (1953-)

Ugnis ir įniršis : Donaldo Trumpo Baltuosiuose rūmuose / Michael Wolff ; iš anglų kalbos vertė Aurelijus Katkevičius. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 439, [1] p. - Orig. antr.: Fire and fury

...Trumpas nenorėjo būti prezidentu, o jo kandidatūra buvo tik reklaminė kampanija  Jis turėjo kitokį planą - norėjo nedidele balsų persvara pralaimėti savo varžovei Hillary Clinton, o tada, pasinaudojant  rinkimų kampanijos metu įgytu populiarumu, toliau plėtoti savo verslą. Tačiau Trumpo planas nepavyko. Jo sūnus Donaldas Trampas jaunesnysis pasakojo savo draugui: "Balsavimo naktį išvydęs balsavimo rezultatus tėvas atrodė taip, tarsi būtų išvydęs vaiduoklį". Trumpo žmona Melanija, sužinojusi apie savo vyro pergalę, verkė, bet, anot knygos autoriaus, tai "nebuvo džiaugsmo ašaros".


LAPKRITIS

D1

Didžiosios tremtys : Buriatija, 1948 m. / [atsakingoji redaktorė Dalė Rudienė]. - Vilnius : Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, 2018 (Vilnius : Petro ofsetas). - 647, [1] p. : iliustr., faks., portr., žml.

Tai pirmoji knyga iš serijos „Didžiosios tremtys“ yra skirta vienai didžiausių Lietuvos gyventojų tremčių – 1948 metų tremčiai į Buriatiją. Pačių tremtinių ar jų šeimos narių pateiktos žinios apie gyvenimo ir darbo sąlygas tremtyje, gyvenviečių aprašymai, kapinių planai, nuotraukos visapusiškai ir nuosekliai atskleidžia tremtinio būtį Buriatijoje. 
Knygos "Didžiosios tremtys. Buriatija. 1948 m." pabaigoje publikuojami tremtinių sąrašai.

D2

Castellano Lubov, Deborah

Kitoks Pranciškus : ko nesate girdėję apie Popiežių / Deborah Castellano Lubov ; kartu su Michaeliu Hesemannu ir Giuseppe Sabella ; [iš italų kalbos vertė Audrius Musteikis]. - Vilnius : Katalikų pasaulio leidiniai, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 193, [1] p.

Knygoje „Kitoks Pranciškus" apie popiežių Pranciškų prabyla autoritetingos Romos kurijos asmenybės, taip pat įvairioms šalims atstovaujantys Katalikų Bažnyčios veikėjai, Jorgės Mario Bergoglio giminaičiai ir bičiuliai. 14 pokalbių nupiešia ryškų Šventojo Tėvo portretą, pateikia mažai žinomų faktų, netikėtų detalių, įvairių požiūrių. Svarstomi šiandienos žmogui iškylantys, jį jaudinantys klausimai.  Be to, knygoje pateikiamas ir išskirtinis popiežiaus sesers Marijos Elenos Bergoglio interviu, kuriame ji šiltai pasakoja apie popiežiaus vaikystę ir jaunystę, santykius su artimaisiais.

D3

Michalsen, Andreas

Natūropatija : maistas, judėjimas, meditacija, akupunktūra ir kiti iš naujo atrasti gydymo būdai / Andreas Michalsen ; bendradarbė Petra Thorbrietz ; iš vokiečių kalbos vertė Inga Stančikaitė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 302, [2] p. : iliustr. ; - Orig. antr.: Heilen mit der Kraft der Natur.

Natūropatijos profesorius, medicinos daktaras, Immanuelio ligoninės Berlyne vyriausiasis gydytojas Andreasas Michalsenas pasakoja apie unikalią žmogaus organizmo savybę išsigydyti bei prisitaikyti atkuriant ryšį su gamta. Savo klinikoje jis praktiškai pritaiko natūropatiją ir derina ją su šiuolaikine medicina. Šioje knygoje profesorius atskleidžia, kodėl tradiciniai gydymo būdai mūsų dienomis yra aktualesni nei bet kada anksčiau.

D4

Budinaitė, Monika (1986-)

Selfų slėnis : romanas / Monika Budinaitė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 186, [2] p.

Šioje knygoje Monika parašė apie JUS. Tai knyga apie Slėnį, egzistuojantį visai šalia mūsų – kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, socialinių tinklų profiliuose, žurnalų viršeliuose, o dar dažniau – tiesiog kasdienybėje.

Monika Budinaitė – jaunosios kartos rašytoja, nevengianti aštrių temų, psichologinio pobūdžio tekstais kurianti šiuolaikinės mūsų visuomenės paveikslą. Tai ketvirtasis autorės romanas.

D5

Ramoškaitė, Eglė

Tarp gyvenimo ir vilties : tam, kuris supranta / Eglė Ramoškaitė. - Kaunas : Vaiga, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 221, [1] p.

Tai debiutinė dvidešimt devynerių metų autorės knyga, nagrinėjanti ne tik viską kvestionuoti linkusio paauglio pasaulį, bet ir šiandienines bioetikos aktualijas.

Šešiolikmetė Klėja serga Data – liga, kuria sergantieji žino savo mirties datą. Gyvendama mažame miestelyje, kuriame visi žinojo apie jos ligą, Klėja tetroško nors akimirkai pabėgti nuo visų užjaučiančių žvilgsnių ir kiekvieną jos užgaidą pildančių tėvų. Pasitaikius progai išvykti savanoriauti į Niujorką, Klėja ne tik pirmą kartą atsiduria tarp tokių pačių Datinių kaip ji, bet ir atranda būdų kaip ištrūkti iš Datų pasaulio. Bet ar gali žmogus priklausyti dviem pasauliams?

D6

Monaco, Alex (1979-)

Laimingi šunsnukiai : kokybiško gyvenimo gidas, arba kaip nepramiegoti to, kas iš tiesų svarbiausia / Alex Monaco. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 212, [2] p. : iliustr.

...kai perskaitęs knygą pradėsi keistis, neišvengiamai atsiras šalutinis poveikis: seni draugai pyks, kad vakarais su jais nežaidi PC žaidimų arba nebegeri alkoholio! Jie prieštaraus bet kokiems tavo pokyčiams! Tiesa, po tam tikro laiko pamatę, kad pasikeitei, spaus tau ranką. Bet kai dar labiau praturtėsi, jie vis tiek nebandys tapti panašiais į tave – tiesiog netikės, kad pats viską pasiekei. Jie manys, kad tave saugo angelas, kuris, neturėdamas, ką veikti, kasdien įpila tau į arbatą miltelių, priverčiančių tave GALVOTI SAVO GALVA. Kiti manys, kad tau tiesiog pasisekė, vadins laimės kūdikiu arba net šunsnukiu...

D7

Roberts, Nora (1950-)

Šventovė : [romanas] / Nora Roberts ; iš anglų kalbos vertė Dalia Paslauskienė. - Kaunas : Jotema, [2017] (Gargždai : ScandBook). - 495, [1] p. ; -Orig. antr.: The sanctuary

Sėkmingai kopianti karjeros laiptais fotografė Džou Elena Hetevėj manė, kad jau seniai pabėgo  iš vaikystės namų. Būtent ten ji praleido niūriausius metus, kai šeimos gyvenimą sugriovė nieko nepaaiškinusi, netikėtai dingusi motina. Ir visgi sapnuose Džou nuolat persekioja tas plačiai prie pietinės Džordžijos krantų išsibarstęs kurortas. Tačiau didžiausią nerimą Džou kelia nuotraukos, kurias kažkas jai siuntinėja — keisti kadrai, paveiksluoti iš arti, pagauti atvirumo akimirką, o visų baisiausias, labiausiai pribloškiantis jos seniai dingusios motinos, portretas. Džou ima suvokti, kad atėjo laikas grįžti namo..

 

D8

Murakami, Haruki (1949-) (Murakamis, Harukis)

Aklas gluosnis, mieganti moteris : [apsakymai] / Haruki Murakami ; iš japonų kalbos vertė Gabija Čepulionytė ir Jurgita Ignotienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 475, [1] p. ; - Virš. antr. ir aut. nenurodyti. - Orig. antr.: Mekurayanagi to nemuru onna.

 

Dvidešimt keturių apsakymų rinkinyje naujai atsiskleidžia Haruki Murakami meistriškumas. Jo apsakymai – ir siurrealistiški, ir žemiškai paprasti – liudija autoriaus talentą perteikti platų žmogaus patirčių spektrą, mokyti ir nepaliaujamai stebinti skaitytoją. 
„Kiekvienas įstengtų suregzti sapną primenančią istoriją, tačiau retas kuris leidžia mums pasijusti taip, tarsi patys sapnuotume.“
Laura Mille

D9

Perry, Sarah (1979-)

Esekso slibinas : romanas / Sarah Perry ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 436, [1] p. ; - Orig. antr.: The Essex serpent.

XIX a. pabaigos Londonas. Korą Syborn po vyro mirties užlieja ir liūdesys, ir palengvėjimas. Santuoka buvo nelaiminga, mokslui gabią Korą varžė paklusnios, savęs atsižadėjusios žmonos vaidmuo. Moteris nutaria prieglobsčio ieškotis kaime ir atsikrausto į Eseksą, Aldvinterio parapiją, kur vikaru tarnauja Vilas Ransomas. 
Kaimelis apsėstas gandų apie mitinę pabaisą: netoliese pastebėtas Esekso slibinas, kitados klajojęs po pelkes ir galabijęs žmones. Kora susižavi šia žinia ir kaip mokslininkė viliasi, kad iš tikrųjų pabaisa tėra dar neatrasta gyvūnų rūšis. Ji leidžiasi padaro pėdsakais ir netrukus sutinka vikarą. Šis slibino atžvilgiu nusiteikęs skeptiškai. Pamažu tarp nuolat besiginčijančių, bet vienas prie kito traukiamų Koros ir Vilo užsimezga keistas, gyvenimą keičiantis ryšys.

D10

Jansson, Susanne (1972-)

Aukojimo pelkė : [romanas] / Susanne Jansson ; iš švedų kalbos vertė Laima Bareišienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 284, [1] p. ; - Orig. antr.: Offermossen

Šiaurės Švedijoje plyti daug pelkynų, kur dar akmens amžiuje dievams buvo aukojami žmonės. Biologė Natali, atvykusi į mažą kaimelį šalia pelkės, imasi ją tyrinėti. Tačiau greitai paaiškėja, kad šis kaimelis kažkada buvo jos vaikystės namai – vieta, kurioje nutiko daug siaubingų dalykų. Natali bijo pelkynų, bet kartu jaučia jiems protu nesuvokiamą trauką.
Vieną gūsingą rudens naktį prie pat pelkės Natali randa sąmonės netekusį vyrą pilnomis kišenėmis aukso – būtent taip senovėje, anot legendų, dievams ir buvo aukojami žmonės. O netoli kūno – ką tik iškastą kapą...


SPALIS

IQ1

 

Monty, Paul

 

Vilniaus kelrodis : 1918-ųjų miesto veidas / Paul Monty ; iš vokiečių kalbos vertė Aida Ivinskis ; redagavo Giedrė Sodeikienė ; su Laimono Briedžio įvadu. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 222, [4] p. : iliustr. ;­- Orig. antr.: Wanderstunden in Wilna.

 

Unikali istoriniu ir kultūriniu atžvilgiu knyga „Vilniaus kelrodis“, pasirašyta Paulio Monty pseudonimu, pirmą kartą buvo išleista vokiškai Vilniuje, „Wilnaer Zeitung“ laikraščio leidykloje 1918 m.

 

 Tai buvo miestas, jungiantis svetimą ir mažai pažistamą kraštą su gimtaisiais namais ir tuo pačiu primenantis apie prarastas taikaus gyvenimo galimybes. „Vilniaus kelrodis“ kviečia keliauti po miestą vietinio gyventojo žingsniu. Tokia miesto pažintis, skelbia P. Monty, – ypatinga meno forma, sudaranti kievienam keliautojui galimybę pajusti kūrybinę laisvę. „Vilniaus kelrodis“ iš tiesų yra parašytas dviejų autorių – Paulio Fechterio ir Montague’o Jacobso.  Ir tai vienintelis žinomas jų kūrybinio bendradarbiavimo kūrinys.

IQ2

Grigas, Romualdas (1936-)

Lietuvos piliakalnių paslaptys / Romualdas Grigas ; [iliustruota dailininkų Arvydo Každailio ofortais, Jono Lukšės piešiniais ir dr. Gintauto Zabielos nuotraukomis]. - Vilnius : "Diemedžio" leidykla, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 207, [1] p. : iliustr. ; 22 cm - Atkurtai Lietuvai 100.

„Lietuvos piliakalniai yra pasaulinės reikšmės unikumas. Niekur pasaulyje nieko net panašaus nėra. Jie tik čia - Lietuvoje ir gretimose nuo seniausių laikų baltų-aisčių - tikrųjų šio krašto autochtonų apgyventose žemėse. Tai Prūsija, Latvija ir nemaža dalis jotvingiams priklausiusių vietovių Baltarusijoje. Taip viename šios knygos įvadinių straipsnių teigia žymus archeologas dr. Gintautas Zabiela. Šios knygos autorius akademikas Romualdas Grigas bando įrodyti, kad daugumos Lietuvos piliakalnių ne gynybinė paskirtis. Tai esą tautos šventvietės. Šios knygos autorius akademikas Romualdas Grigas bando įrodyti, kad daugumos Lietuvos piliakalnių ne gynybinė paskirtis. Tai esą tautos šventvietės - dauguma pritaikyti būtent ritualinėms apeigoms - Saulėgrįžos, Lygiadienio, Rasų-Kupolinių, Vardynų šventėms, gegužinėms, bendruomenių susibūrimams ir t.t.

IQ3

Kašelionis, Bronius (1942-)

Dainavos krašto partizanai : (dokumentai ir prisiminimai) / Bronius Kašelionis. - Vilnius : „Diemedžio“ leidykla, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 595, [1] p. : iliustr., faks., portr.

Broniaus Kašelionio knyga knyga apie Dainavos krašto partizanus yra unikalus dokumentų rinkinys, padedantis geriau suvokti to meto kovą. Puiku, kad ši knyga išleista iš naujo, kai visuomenėje vėl kyla susidomėjimas partizanų kovomis...Skaitant šiuos dokumentus, atsiskleidžia daugybė tragedijų, dramų, kai pasirinkimo kaina buvo žmonių gyvybė.

IQ4

Pupelis, Vytautas (1929-)

Lietuviai Kolymos Gulago lageriuose / Vytautas Pupelis. - 2-oji papild. ir patais. laida. - Vilnius : Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrija, 2017 (Vilnius : Spauda). - 171, [1] p. : iliustr., portr., žml.

Knyga "Lietuviai Kolymos Gulago lageriuose" apie Kolymos Gulago lagerius ir juose kalėjusius lietuvius. Maždaug per dvidešimt metų darbo buvusiam politiniam kaliniui Vytautui Pupeliui pavyko įvardyti ir gana tiksliai nustatyti apie 260 kalinimo vietų, kurių kiekvienoje nuolat buvo kalinama nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių kalinių. 
Vytautas Pupelis knygoje pateikia glaustą informaciją apie kiekvieną lagerį, išvardija žinomas ten kalėjusių lietuvių pavardes. Publikuojamos asmeninės buvusių kalinių nuotraukos.

IQ5

Judinas, Romas (1983-)

Karūnos švytuoklė : [romanas] / Romanas Judinas. - Vilnius : Briedis, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 551, [1] p.

Alternatyviosios istorijos romanas „Karūnos švytuoklė" nukelia į Mindaugo valdomą Lietuvos karalystę likus metams iki pasikėsinimo jį nužudyti. Knygoje sutinkame ne tik karalių, jo žmoną Mortą, kunigaikščius Treniotą, Daumantą, Gerdenį, ištremtąjį Tautvilą, bet ir kryžiuočių magistrus, Rygos arkivyskupą Albertą, galingąjį Bohemijos karalių.

IQ6

Granauskas, Romualdas (1939-2014)

Vidurdienio dalgis : novelių rinktinė / Romualdas Granauskas. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 438, [1] p.

Šiame Romualdo Granausko kūrinių serijos tome „Vidurdienio dalgis" sudėtos vienos svarbiausių rašytojo parašytų novelių. Į šią knygą sugulė absoliučioji lietuvių novelistikos klasika. Laiko distancija tik sustiprino Granausko novelių vertę ir nenuginčijamai paliudijo lietuvių kalbos pilnatvę. Ko skaitydamas ieškai literatūros tekste – tas ir persmelks: užklups egzistenciniai klausimai, nuramins baltiškieji archetipai, išgąsdins istorijos destruktyvumas, sukrės tautos likimo lūžiai, nustebins individo orumas, paguos gamtos ir kultūros tvermė

IQ7

Mikuta, Algimantas (1943-)

Septynios širšės : eilėraščiai / Algimantas Mikuta ; [dailininkė Deimantė Rybakovienė]. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 111, [1] p. : iliustr.

Algimantas Mikuta yra išleidęs daugiau kaip penkiolika poezijos knygų. Šis rinkinys – kintančių įvykių, svarstymų, emocijų virtinė. Poetas su švelnia ironija stebi komiškas mūsų gyvenimo puses, visuotinį teatrą, masinius stereotipus. Daug nuotaikingų psichologinių, socialinių portretų ir autoportretų.


RUGSĖJIS-VAIKŲ SKYRIUS

ę1

Piedomenico Baccalario

Puslapių skaičius: 176

Leidimo metai: 2018-05

Leidykla: Alma littera

Knyga, kurią laikai rankose, nėra skirta susiraukėliams ar pikčiurnoms. Kaskart, kai ją atsiversi, būk pasiruošęs nepamirštamai dienai. 
Ar jau pasiruošęs?

50 misijų – 50 smagių nuotykių! Ir mergaitėms, ir berniukams!

Ę2

Autorius: Lucy Maud Montgomery

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 352

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Viltaras Alksnėnas

Anė vis dar negalėjo ištarti nė žodžio. Bet ji pakėlė savo akis, kuriose švietė nesuskaičiuojamos gausybės kada nors gyvenusių žmonių meilės šviesa, ir valandėlę žvelgė Gilbertui į akis. Kitokio atsakymo jam nebereikėjo.

Jiedu užsibuvo senajame sode iki vėlumos, kol viską apgaubė malonios, tik Rojuje turbūt pasitaikančios sutemos. Reikėjo tiek daug visko aptarti ir prisiminti – kas kažkada buvo pasakyta, padaryta, išgirsta, pagalvota, jausta ir nesuprasta.

ę3

Autorius: Kaja Elena Brilė

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 238

Kalba: Lietuvių

Vadovauti linkusi Viltė. Atviraširdė Olė. Klasės žvaigždė Airė Armantė. Užsispyrėlė Tania. Jautrioji svajoklė Alanė. Kas galėtų vienyti tokias nepanašias merginas? Atsakymas vienas: akrobatinių šokių rinktinė.

Ilgas treniruotes ir varžybas merginos derina su įprastu gyvenimu: mokykla, namų darbais ir draugais. Vis dėlto kiekviena jų turi bendrą komandos svajonę – auksu suspindėti tarptautinėje arenoje.

Šiemet šis tikslas tampa lemtingas. Anksčiau stokojusios teisėjų palankumo, komandos laukia iššūkis – arba laimėti pasaulio čempionatą, arba atsisveikinti su rinktine.

Galbūt padės naujas vardas ‒ „Angelai"? Taip pavadinusios komandą, merginos netruks įsitikinti, kad pergalę pasieks tik tada, kai šokiui įkvėps sielą. Kiekvienos iš jų laukia savitas kelias, o jo gale atsiveriančios durys ne tik nustebins pačias merginas, bet ir negrįžtamai pakeis jų gyvenimus.

ę4

Autorius: Sam McBratney

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2013

Puslapiai: 24

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Ugnė Gudaitytė

Kaip išmatuoti meilę? Ar tai įmanoma? Koks jos plotis, aukštis, ilgis?

Tiesą sakant, dažnai pristingame žodžių... O gal nedrįstame? Pasimokykime drauge su šios knygelės veikėjais!

ę5

Leidėjas: Alma littera

Išleista: 2018

Puslapiai: 256

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Jei jūs rastumėte stebuklingą plunksną, kuri atgaivintų jūsų piešinius... ką nupieštumėte?
Kai Džekas Dešas randa stebuklingą plunksną, gyvenimas per 0,6 sekundės iš NUOBODAUS virsta NUOSTABIU.

Jis gali turėti viską, ko tik panori!

Tik pasirodo, jog Džekas yra nekoks dailininkas... ir jo gyvenime kaipmat įsisiautėja chaosas, atsiranda nėriniuoti apatiniai ir jūrų liūtė.
Džekui tenka sprukti iš namų, ir dabar pats laikas jam gelbėti savo draugus. Bet ar jis susigaudys, ką reikia daryti?

ę6

Autorius: Margit Auer

Leidėjas: Debesų ganyklos

Išleista: 2017

Puslapiai: 208

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Dalia Klimaitė

Kaip ir kasmet Akmenynės mokykloje prasideda nauji mokslo metai. Tačiau viskas apsiverčia aukštyn kojom, kai į mokyklą užsuka Magiškosios gyvūnų krautuvėlės savininkas. Per klasę iš karto nuvilnijo klausimai: „Kas jis toks?", „Apie kokius magiškus gyvūnus jis kalba?"

Pasirodo, kad magiškas gyvūnas – tai pats geriausias ir ištikimiausias draugas. Jei tau nusišypsos laimė vieną iš jų gauti, jis tavimi rūpinsis, išklausys ir visada tau padės. Tad kuriam vaikui tokio draugo reikia labiausiai? Galbūt naują mokyklą pradėjusiai lankyti Idai? Gal lėtapėdžiui Beniui? O galbūt savimylai Džo?

ę8

Mažoji boružėlė ir jos draugai. Paliesk ir pajusk

Leidėjas: Presvika

Išleidimo metai: 2018

Formatas: 19x19, kieti viršeliai

Puslapių skaičius: 12

Mažoji boružėlė kviečia vaikučius kartu pakeliauti. Jūs sutiksite dailų drugelį, žvitrią voverę, linksmus ančiukus ir daug kitų gyvūnų. Palieskite juos, paglostykite ir susidraugausite! Smagi paveikslėlių knygelė su lytėjimo pojūtį lavinančiais elementais ir blizgiais paviršiais.

ę9

Kačiukas vardu Tigras

Holly Webb

Formos viršus

Formos apačia

Leidėjas

Alma littera

2018

Puslapiai

Ava ir jos sesutės nekantrauja, kada gi parsiveš kačiuką. Visi pritaria, kad narsus pramuštgalvis rainiukas, vardu Tigras, puikiai joms tinka! Bet vos tik atvykęs Tigras pridaro eibių, ir Ava nesiliauja nerimavusi, ką dar jis iškrės.

Vieną dieną pasigedusi Tigro Ava supranta, kad jis pateko į rimtą bėdą. Jai teks išgelbėti katinėlį, o norėdama padaryti tai, ką sumanė, turės būti tokia pat drąsi kaip Tigras.
Sophy Williams iliustracijos

ę10

Leidėjas: Alma litera

Išleidimo metai: 2016

Formatas: 13x20, kieti viršeliai

Puslapių skaičius: 312

William Golding (Viljamas Goldingas) (1911–1993 m.) – XX a. anglų romanistas, 1983 m. apdovanotas Nobelio literatūros premija. Patyręs Antrojo pasaulinio karo žiaurumus, tarnaudamas Britų karo laivyne, vėliau grįžo prie mokytojavimo ir rašymo. 1954 m. parašė savo pirmąjį filosofinį alegorinį romaną „Musių Valdovas“, išgarsinusį autorių visame pasaulyje.

Grupė berniukų po lėktuvo katastrofos patenka į slėpiningo grožio negyvenamą salą, juos vilioja romantika ir galimybė išgyventi. Iš pradžių visus jungia draugystė, bendras troškimas išsigelbėti, kurį simbolizuoja laužas. Nusistato taisykles, nes jie juk britai – ne kokie laukiniai. Tačiau baimė, tamsa ir neapykanta greit įveikia sveiką nuovoką, saloje ima galioti vienintelė teisė – stipresniojo teisė. Iš pradžių piktą ranką dar prilaiko civilizacija, bet pirmas pralietas kraujo lašas ištirpdo ribą tarp žmogaus ir žvėries, tvarka žlunga, atiduodama duoklė Žvėriui, paaiškėja, kokia visagalė yra nežabota valdžia.

ę11

Leidėjas: Tyto alba

Išleista: 2018

Puslapiai: 184

Kalba: Lietuvių

Aštuoniolikmetės Minos gimtasis miestelis – mažas ir pilkas, tačiau tai nereiškia, kad toks yra ir jos gyvenimas. Mergina kasdien gyvena jausdama, kad ją supa daugybė paslapčių. Nuo ko prieš daugelį metų mirė jos gražuolė mama? Kodėl tikra senelė taip jos nekenčia? Kodėl tėvas taip mažai kalba apie praeitį? Ypatingi santykiai su tėvu, netikrumo jausmas sutikus pirmąją meilę, likimo jai ruošiami posūkiai augina abejones ir kuria trapų Minos pasaulį, kuris, regis, pasmerktas bet kurią akimirką sudužti. Ir kartais merginai tenka priimti gerokai per sunkius sprendimus...

Kodėl paslaptys šitaip rūpestingai nuo jos slepiamos, tarytum užrakintos devyniais užraktais? Ko jai nieku gyvu nevalia sužinoti? O gal ne visas paslaptis gyvenime reikia atrakinti, gal visai nebūtina atverti visas duris, kad būtum laimingas...


RUGPJŪTIS

''1

Lietuvos bajorai – Vasario 16-osios akto signatarai : Mykolas Biržiška, Donatas Malinauskas, Stanislovas Narutavičius / [Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga]. - Vilnius : Vaga, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 151, [22] p. : iliustr., faks., portr.

Šia knyga Lietuvos bajorų karališkoji sąjunga įamžina atmintį trijų  Nepriklausomybės Akto signatarų – bajorų, kurių dėka turime laisvą žodį, išlaisvintą dvasią ir galimybę tęsti jų pradėtą žygį, nuveikiant darbus, kuriančius išliekamąją vertę ateities kartoms.

''2

Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimas 1917-1920 metais: idėja virsta valstybe / Lietuvos nacionalinis muziejus ; [sudarytoja Vilma Bukaitė]. - Vilnius : Lietuvos nacionalinis muziejus, [2018] (Vilnius : Petro ofsetas). - 289, [3] p. : iliustr., faks., portr.

Dramatiškas, kupinas įvykių 1917–1920 metų laikotarpis įamžintas nuotraukose ir dokumentuose. Juos publikuodami skaitytojui pateikiame nuoseklų Lietuvos valstybingumo atkūrimo istorijos vaizdinį pasakojimą, kurio pagrindinė veikėja – Lietuvos Taryba. Jos narių, Vasario 16-osios Akto signatarų, prisiminimai supažindina su šio dokumento atsiradimo istorija. Nepriklausomybės kovų sėkmė, spartus valstybės ir savivaldos institucijų kūrimasis, Steigiamojo Seimo demokratiškas išrinkimas ir sklandus darbas įrodė besąlygišką visuomenės paramą svarbiausio XX amžiaus Lietuvos politinio dokumento teiginiams. Taip nuo pat XIX amžiaus brandinta trapi idėja išaugo į valstybę.

''3

Bagdonavičius, Vaclovas

Vydūnas : monografija / Vaclovas Bagdonavičius, Aušra Martišiūtė-Linartienė. - Vilnius : Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 727, [1] p. : iliustr., faks., geneal. schem., portr.

Monografijoje "Vydūnas" pateikiama išsami žymaus lietuvių mąstytojo, dramaturgo, Prūsų Lietuvos kultūros veikėjo Vydūno biografija, analizuojama jo filosofija, parodomos jos formavimosi politinės ir socialinės prielaidos bei ištakos, išryškinama jos sistema, atskleidžiamas turinys bei sąsajos su kūryba ir visuomenine kultūrine veikla, supažindinama su dramine kūryba ir jos principais, išryškinama jos vieta europinės dramaturgijos ir teatro kontekste.

''4

Shipp, Josh

Suaugusiųjų gidas po paauglių pasaulį : kaip suprasti jų elgesį, išugdyti tvirtą pasitikėjimą ir užauginti garbingą suaugusįjį / Josh Shipp ; iš anglų kalbos vertė Ieva Albertavičienė. - Vilnius : Vaga, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 351, [1] p. - Orig. antr.: The Grown-up's guide to teenage humans.

2015 metais Harvardo mokslininkai išsiaiškino, kad kiekvienas vaikas, kuris sėkmingai susidoroja su net kebliausiais iššūkiais, savo gyvenime turi bent vieną stabilų ir artimą ryšį su paramą jam užtikrinančiu suaugusiuoju. Kad tai suprastų bestselerių autoriui Joshui Shippui Harvardo mokslų nereikėjo. Kadaise rizikos grupei priklausęs, be tėvų augęs vaikas sutiko globėją, kuris neapleido jo, išmokė patikėti savimi ir pakeitė jo gyvenimą.

''5

Ferrero, Bruno (1946-)

Jūsų vaikai turi tik jus : tik auklėjimas gali pakeisti pasaulį / Bruno Ferrero ; [iš italų kalbos vertė Ina Jakaitė]. - Vilnius : Katalikų pasaulio leidiniai, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 236, [2] p. - Orig. antr.: I vostri figli hanno soltanto voi!.

...BAIMĖ. Šis jausmas šiandien kankina daugelį tėvų. Informacinės laidos, įvairių tyrimų duomenys ir gerbiamų mokslininkų išvados apipila tėvus blogomis naujienomis. Visi smerkia. Visi gąsdina. Visi kaltina. Neabejodami tvirtina: šeima rimtai serga. Ir beveik niekas nesiūlo jokio gydymo. Lengviausia badyti pirštu į negeroves pasitelkus visagalę statistiką. Pasiūlęs sprendimą gali susikompromituoti, o to šiandien niekas nenori. Knyga „Jūsų vaikai turi tik jus"ramiai pasisako prieš tokią tendenciją ir siūlo paprastus ir visiems įmanomus auklėjimo būdus. Ji su neabejotina simpatija ir solidarumu stoja į tėvų pusę.

''6

Isaacson, Walter (1952-)

Leonardas da Vinčis / Walter Isaacson ; iš anglų kalbos vertė Aistis Kelertas, Irmina Domeikienė, Nomeda Berkuvienė, Giedrė Tartėnienė, Vaida Jėčienė. - Vilnius : BALTO, 2018 ([Vilnius] : BALTO print). - X, 605, [8] p. : iliustr., faks., portr.- Orig. antr.: Leonardo da Vinci.

Leonardas da Vinčis – viena garsiausių ir didžiausią susidomėjimą keliančių pastarojo tūkstantmečio asmenybių. Genialusis Renesanso laikotarpio dailininkas, kurio paveikslai – „Mona Liza" ir „Paskutinė vakarienė" – tapo ne tik meno istorijos, bet ir šiuolaikinės popkultūros ikonomis, po savęs paliko kvapą gniaužiančių išradimų, nebaigtų šedevrų ir gerokai laikmetį pranokusių įžvalgų palikimą.

''12

Larbalestier, Justine

Mano sesuo Roza : romanas / Justine Larbalestier ; iš anglų kalbos vertė Nomeda Berkuvienė. - Vilnius : BALTO, 2018 ([Vilnius] : BALTO print). - 377, [1] p. - Orig. antr.: My sister Rosa.

Kai septyniolikmečio Če šeima persikrausto iš Bankoko į Niujorką, didžiausiu jo rūpesčiu tampa ne adaptacija naujoje šalyje ar draugų paieškos, bet mažoji sesutė Roza. Už naivių gražutės dešimtmetės akių ir žavingų gelsvų garbanų slepiasi šaltas, racionalus ir negailestingas protas: absoliučiai empatijos neturinti Roza vagia, manipuliuoja, kankina ir meistriškai išsisuka sulaužiusi savo pasižadėjimus „būti gera".

''8

McNaught, Judith (Maknot, Džudita)

Tobula : romanas / Judith McNaught ; [iš anglų kalbos vertė Lilija Vanagienė]. - 2-asis patais. leid.. - Vilnius : Svajonių knygos, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 730, [1] p.- (Jausmų klasika). - Orig. antr.: Perfect.

Džulė – peštukė ir padauža, tikras gatvės vaikas – iš globos namų patekusi į pastoriaus Matisono šeimą pirmą kartą gyvenime pasijunta mylima. Užaugusi ji tampa žavia, gyvenimo džiaugsmu trykštančia moterimi. Niekas negalėtų suardyti jos susikurto nepriekaištingo gyvenimo. Bet vieną dieną į šį tobulą pasaulį įsiveržia Zakas Benediktas.
Zako – Holivudo dievuko, garsaus aktoriaus ir režisieriaus – gyvenimas dūžta į šipulius. Jis apkaltinamas žmonos nužudymu ir nuteisiamas kalėti daugybę metų. Spindintys apdovanojimai, šlovė ir gerbėjų būriai lieka praeityje. Pabėgęs iš kalėjimo jis pagrasina nepažįstamai moteriai ginklu ir pareikalauja nuvežti į slaptus draugo namus Kolorado kalnuose.
Kaustoma baimės ir nerimo dėl savo likimo Džulė vis dėlto išdrįsta suabejoti Zako kaltumu. Nuojauta jai kužda, kad po atšiauraus ciniko kauke slepiasi geros širdies žmogus. O jo akyse ji netrunka įžvelgti aistrą. Aistrą, kuri grasinasi pasiglemžti juos abu.
Kelionė į pasitikėjimą, tikrą įsipareigojimą, meilę ir Zako nekaltumo įrodymų paieškos tik prasideda...

''9

Užurka, Jonas (1947-)

Liepsnojanti žemė : viltimi plakančios širdys : [istorinis romanas] / Jonas Užurka. - Vilnius (Eugrimas), 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 404, [1] p. : geneal. schem.

Šioje knygoje – trijų kartų gyvenimai – pergyvensime Abiejų Tautų Respublikos griūtį, žiaurias carinės Rusijos invazijas, Napoleono žygius, Pirmąjį pasaulinį karą, bolševikų revoliucijų audras. Ir pagaliau Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimą, savanorių kovas už Laisvę... Per šeimų likimus, per jaunų žmonių siekius mokytis, per jų meilę ir žiaurius okupacinio režimo laikus atskleidžiamas tragiškas mūsų Tautos žmonių likimas, kovos už laisvę, Nepriklausomybę...

''10

Mann, Thomas (Manas, Tomas)

Užburtas kalnas : [romanas] / Thomas Mann ; iš vokiečių kalbos vertė Vytautas Petrauskas. - 2-asis patais. leid.. - Vilnius : Odilė, 2018 (Vilnius : Petro ofsetas). - 939, [5] p. - Orig. antr.: Zauberberg.

Thomo Manno "Užburtas kalnas" - ir šiandien išlieka vienas svarbiausių tekstų Europos dvasiai pažinti. 

Kaip katastrofa baigiasi tai, kas prasidėjo kaip humoristinė viliojimo istorija. Kare erosas ir mirties potraukis pasiekia savo tikrąjį tikslą – palaimingai ir kraupiai ištirpdyti individą tižioje košėje. Romanas yra didinga ribų praradimo fantazija, kupina mėgavimosi bėgimu nuo deramos laikysenos ir biurgeriškų formų, bet sykiu ir pasibaisėjimo tuo.

"Šiame romane nėra nereikšmingų dalykų. Viskas yra ką nors reiškianti nuoroda."
Hermann Kurzke

''11

Giordano, Raphaëlle (1974-) (Džiordiano, Rafaela)

Diena, kai liūtai ims ėsti salotas : [romanas] / Raphaëlle Giordano ; iš prancūzų kalbos vertė Lina Perkauskytė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 299, [3] p.- Orig. antr.: Le jour où les lions mangeront de la salade verte.

Diena, kai liūtai ims ėsti salotas“ pasakoja istoriją apie trisdešimtmetę Romaną. Pozityvi ir aistringai darbui atsidavusi Romana įkuria įmonę, kuri užsiima netikėta ir išskirtine veikla – perauklėja kontrolės maniakus ir pakeičia jų požiūrį žmogiškesniu. Romana jau seniai kovoja su tokiu žmonių elgesiu ir net turi jam specialų pavadinimą – „pautizmas“. Jos surinktoje pacientų grupėje yra keletas užkietėjusių pautizmo atstovų. Tarp jų ir žavingas, charizmatiškas verslininkas, stambios kosmetikos įmonės generalinis direktorius Maksimiljenas Vogas. Žavingas lygiai tiek pat, kiek  toksiškas ir gąsdinantis. 
Ar Romanai pavyks pabaisą paversti žmogumi – bent kiek mažiau agresyviu ir pagarbiau besielgiančiu? Ar jai pavyks atsispirti Maksimijeno žavesiui? Ar liūtas pradės ėsti salotas? Iš anksto akivaizdu, kad lengva jai nebus. 


BIRŽELIS

P1

Matulis, Rimantas (1941-)

Lietuvių tautos kilmė : [istorinės apybraižos] / Rimantas Matulis. - 2-oji patais., papild. laida. - Vilnius : Charibdė, [2017] (Vilnius : Spauda). - 302, [1] p. : iliustr. ; 22 cm. - Bibliogr.: p. 255-270. - Vardynas: p. 271-302.

Naudodamasis įvairiais istoriniais šaltiniais – metraščiais, senovės žemėlapiais, Biblija, archeologiniais duomenimis, senovės raštais, lietuvių ir kitų šalių mokslininkų tyrimais ir straipsniais, taip pat kalbos lyginamaisiais pavyzdžiais – R. Matulis pateikia hipotezes apie lietuvių tautos kilmę, tvirtindamas, kad lietuviai yra kilę iš pačių seniausių Europos genčių, kad senovėje lietuvių tauta priklausė aisčių (estijų) gentims, taip pat daro prielaidą, kad lietuviai yra senovės geruliai, per karo žygius nukeliavę iki Romos valstybės ir grįžę paskui į šiaurės žemes, į savo gyvenamas girias.

P2

Butrimas, Adomas (1955-)

Lietuvos gintaro tūkstantmečiai / Adomas Butrimas. - Vilnius : Lietuvos dailės muziejus, 2016 (Vilnius : Standartų sp.). - 158, [2] p. : iliustr.

2016 m. išleista istoriko, archeologo prof. A. Butrimo knyga „Lietuvos gintaro tūkstantmečiai“, kurią sudaro šie skyriai: „Gintaro kilmės legendos“, „Baltijos gintaro kilmė“, „Gintaro tradicija baltų žemėse“, „Ankstyviausių gintaro dirbinių chronologija“, „Gintaro skridiniai: saulės simbolika“ ir kt.  Pasak autoriaus, moksliniu požiūriu bene svarbiausia knygos dalis yra apie skridinius. Leidinyje rašoma, kad pagrindiniai akmens amžiaus gintaro dirbinių tipai ir formos buvo sagos ir sagutės, cilindriniai karoliai, skridiniai ir grandys. Ypatingą simbolinį krūvį turėjo skridiniai ir grandys.
Medžiaga šiai knygai rinkta pirmiausia Lietuvos muziejuose, keliauta ir pas artimiausius kaimynus – Latviją, Estiją, Lenkiją.

P3

Barauskienė, Giedrė

Prie stalo su rašytoju : patiekalai, įkvėpti mėgstamų knygų / Giedrė Barauskienė, Rasa Derenčienė. - Vilnius : "Baltų lankų" leidyba, [2017] (Vilnius : BALTO print). - 184, [6] p. : iliustr.

„Prie stalo su rašytoju" – tai pirmoji, analogų Lietuvoje neturinti kulinarinė knyga, skirta knygų mylėtojams ir visiems, mėgstantiems skanų maistą. Joje rasite daugiau nei 70 receptų, kuriuos autorės Giedrė Barauskienė ir Rasa Derenčienė sukūrė įkvėptos gerai žinomų užsienio ir Lietuvos rašytojų kūrinių bei jų herojų. Sujungusios pomėgį skaityti ir gaminti, jos parašė ypatingą receptų knygą, kuri kviečia į kulinarinę ir literatūrinę kelionę po skirtingus laikotarpius, šalis ir virtuves. Kartais taip gera po dienos darbų užsiplikyti mėgstamos arbatos, iš orkaitės ištraukti garsiąsias Marcelio Prousto madlenas ir praleisti vakarą su knyga...

P4

Čmilytė-Nielsen, Viktorija (1983-)

Tarp juoda ir balta / Viktorija Čmilytė-Nielsen ; teksto sudarytoja Jūratė Žemaitytė. - Vilnius : Eugrimas, 2018 (Vilnius : Spauda). - 293, [2] p. : iliustr., faks., portr.

„Tarp juoda ir balta“ – įtraukiantis autobiografinis pasakojimas apie tai, kaip pirmą kartą mūsų šalies šachmatų istorijoje moteris iškovojo garbingą vietą sporte, kuriame tradiciškai dominuoja vyrai. Tai pasakojimas apie vienintelę Lietuvoje vyrų didmeistrę – Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Niekam ne paslaptis, kad jos iškovotų čempionatų ir laimėtų titulų sąrašas išties įspūdingas: dukart olimpinė ir dukart Lietuvos vyrų šachmatų čempionė, triskart Europos moterų vicečempionė, pasaulio moterų bronzinė prizininkė ir, pagaliau, Europos šachmatų čempionė! Tačiau ši knyga nėra vien apie pergales...

P5

100 klausimų apie klimato kaitą / Arūnas Bukantis, Justas Kažys, Egidijus Rimkus, Mečislovas Žalakevičius. - Vilnius :  Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 215, [1] p. : iliustr., diagr., žml.

Klimato kaita šiandien yra viena aktualiausių pasaulio problemų, kurių prognozuojamos pasekmės kelia didelę grėsmę žmonijos gerovei ir saugumui. Šiandieninis pasaulis labai glaudžiai susaistytas ekonominiais ir socialiniais ryšiais, taigi klimato kaitos padarinius reikėtų vertinti globaliu mastu. Arčiau pusiaujo esančiose šalyse dėl klimato kaitos senka gėlo vandens ištekliai, stiprėja dykumėjimo procesai, dažnėja ekstremalūs gamtos reiškiniai. Tai neišvengiamai daro įtaką fiziniam vietos gyventojų saugumui ir gyvenimo kokybei, koreguoja maisto ir žaliavų kainas pasaulio rinkose, kelia politines įtampas įvairiose šalyse, skatina žmonių migraciją į saugesnius regionus.

Ši Lietuvos mokslininkų ilgalaikiais tyrimais grįsta knyga, kurioje atsakoma į 100 aktualių klausimų apie klimato kaitą, jos priežastis, poveikį ūkiui ir gamtai, turėtų mus priversti susimąstyti, ar padarėme viską dėl savo ir ateinančių kartų ateities.

P6

Kazakevičius, Rimgaudas (1934-)

Medicinos atradimų istorijos / Rimgaudas Virgilijus Kazakevičius. - Vilnius : Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 311, [1] p. : iliustr., faks., portr.

Knygoje  "Medicinos atradimų istorijos" chronologiškai aprašoma medicinos raida – pradedant gentine bendruomene ir baigiant mūsų dienomis. Skaitytojai čia ras ir žymių medicinos atradimų autorių, įvairiose medicinos srityse neišdildomus pėdsakus palikusių tyrėjų ir pasiaukojusių gydytojų vardus, trumpas jų biografijas. Paminėti ir svarbiausi Lietuvos medicinos istorijos faktai, daugiausia nusipelniusių lietuvių medikų darbai, pasaulinių medicinos atradimų diegimas, inovacijų kūrimas mūsų šalyje. 

P7

Brown, Dan (1964-) (Braunas, Denas)

Kilmė : [romanas] / Dan Brown ; iš anglų kalbos vertė Bronislovas Bružas. - Kaunas : Jotema, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 431, [1] p. : iliustr. ; 25 cm. - Orig. antr.: Origin.

Šįkart viskas prasideda nuo neeilinio įvykio - Bilbao esančiame Gugenheimo muziejuje bus atskleista kvapą gniaužianti istorinė paslaptis - pagaliau taps aišku, iš kur atsirado žmonija. 

Edmondas Kiršas - genialus mokslininkas futurologas, milijardierius ir kompiuterių guru, visam pasauliui pažįstamas savo neeiliniais atradimais ir neįtikėtinomis prognozėmis. Šį vakarą Kiršas ketina pakeisti istorinį požiūrį į pasaulio atsiradimą. Jis turi įrodymų, kad pasaulio sutvėrime nėra vietos Dievui. 
Buvusio savo studento ir tiesiog gero draugo Edmondo Kiršo kvietimu į Bilbao atvyksta Harvardo profesorius Robertas Lengdonas. 
Deja, prezentacija Gugenheimo muziejuje, kurią turėjo gyvai stebėti visas pasaulis, neįvyksta. Renginys, kurio metu nuspręsta pranešti apie įspūdingą atradimą, žlunga. Kiršas nužudomas visų susirinkusiųjų akyse. Prabangus priėmimas virsta chaosu. 

P8

Pasternak, Anna (1967-)

Lara : nepapasakota meilės istorija, įkvėpusi "Daktarą Živagą" / Anna Pasternak ; iš anglų kalbos vertė Dalia Paslauskienė. - Kaunas : Jotema, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 335, [1] p., [8] iliustr. lap. : geneal. schem., žml.

Iki širdies gelmių jaudinanti tikra nelaimingos, aistringos Boriso Pasternako ir Olgos Ivinskajos meilės istorija, įkvėpusi romaną „Daktaras Živaga". Tikroji meilės istorija, inspiravusi pasakojimą apie „Daktarą Živagą", romaną, kuris palietė milijonus širdžių, taip ir liko iki galo neištirta. Pasternakas dažnai sakydavo, kalbėdamas pašnekovams apie savo gyvenimo meilę ir literatūrinę mūzą Olgą Ivinskają, kad Lara gyva, eikite ir susipažinkite su ja. Jiedu susitiko 1946 metais literatūrinio žurnalo redakcijoje, kurioje ji dirbo. Jų ryšiai išliko glaudūs per visą jųdviejų gyvenimą.

P9

Knausgård, Karl Ove (1968-)

Mano kova : romanas / Karl Ove Knausgård ; iš norvegų kalbos vertė Justė Nepaitė. - Vilnius : "Baltų lankų" leidyba, [2018]-. - kn. ; 25 cm. - Orig. antr.: Min kamp. -  (Įr.) Kn. 1 : Mirtis šeimoje. - [2018] (Vilnius : BALTO print). - 410, [1] p.

Visame pasaulyje išgarsėjusiame šešių autobiografinių romanų cikle „Mano kova" Karlas Ove Knausgårdas šokiruojamai atvirai aprašo savo paties, o ne išgalvotų personažų gyvenimą, tačiau kiekviena ciklo knyga skaitoma kaip talentingai parašytas, tvirtais siužeto siūlais sukabintas romanas. Savito stiliaus pasakojime autorius supina intymias kasdienio gyvenimo detales su pamatiniais – mirties, meilės, meno, žmogaus baimių ir gėdos jausmo – klausimais. Šis literatūros šedevras duoda galimybę pažinti vieną originaliausių šių dienų rašytojų.

Pirmame ciklo romane „Mirtis šeimoje" Knausgårdas dokumentuoja savo paauglystės prisiminimus, aistrą roko muzikai, pirmąjį įsimylėjimą, santykius su vyresniuoju broliu, mylinčia, tačiau blankia, beveik nepastebima motina ir nutolusiu, nenuspėjamu tėvu, iš panagių analizuoja skausmą ir kitus, prieštaringus jausmus, patirtus tėvui mirus.

P10

Catton, Eleanor (1985-)

Šviesuliai : romanas / Eleanor Catton ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 751, [1] p. : iliustr.

Volteris Mūdis 1866-aisiais atvyksta į Naujosios Zelandijos aukso kasyklas pralobti, tačiau vos atvykęs, audringą ir tamsią naktį, patenka į slaptą susirinkimą. Jame 12 vyrų aptarinėja virtinę neišaiškintų nusikaltimų: dingo turtingas žmogus, paleistuvė bandė pasitraukti iš gyvenimo, o nelaimėlio girtuoklio namuose aptikta daug aukso. Mūdis netrukus įtraukiamas į mįslingai susipynusių sudėtingų likimų tinklą. Kas juos valdo – turto troškimas, nepalankios aplinkybės ar netikėtas šviesulių – dangaus kūnų – išsidėstymas?

Tai daugiasluoksnis kūrinys – nuotykių romanas, meilės istorija, vesternas, detektyvas ir trileris viename.


LIEPA

VAIKŲ SKYRIUS

m1

„O MANO BROLIO VARDAS – TOMAS“

Autorius: Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė

Leidėjas: E. Gelažiūtė-Petrauskienė

Metai: 2018

„ O mano brolio vardas – Tomas“ yra pirmoji lietuviška autorinė knyga, kurioje apie autizmą kalbama jautriai ir b„O mano brolio vardas – Tomas“ yra pirmoji lietuviška autorinė knyga, kurioje apie autizmą kalbama jautriai ir be pagražinimų.

m2

„INTERVIU SU DAIKTAIS“

Autorius: Audronė Meškauskaitė

Iliustravo: Jurga Šulskytė

Puslapių skaičius: 80

Viršelis: kietas

Išleidimo metai: 2018

Skirta: 7–10 m.

Jei netyčia gyventum viduramžiais, tai pritrūkus pinigų krautuvėlėje galėtum atsiskaityti sagomis – tokios jos buvo vertingos. O jei būtum labai labai turtingas, įstengtum įsigyti veidrodį. Gal liktų pinigų ir tam neįprastam įrankiui su trim dantukais – šakutei, su kuria, sako, reikia maistą iš lėkštės kabinti...

Prie savo kasdienių daiktų priprantam lyg prie nuosavų rankų ir kojų. Niekam nė motais, kad net adata – kukliausioji iš visų – turi ką papasakoti. Ką jau kalbėti apie šukas, degtukus, akinius ar lagaminą!

Visus šiuos daiktus žurnalistas Jurgis apipila klausimais, o jų atsakymus skuba užrašyti senovine spausdinimo mašinėle.Knygoje rasite nuotraukų ir piešinių iš muziejų archyvų, žaismingas dailininkės Jurgos Šulskytės iliustracijas ir turinį papildančius garso bei vaizdo įrašus programėlėje išmaniesiems įrenginiams „Išradingi daiktai“.

Kaip naudotis programėle: parsisiųsk programėlę „Išradingi daiktai“. Nukreipk išmanųjį įrenginį į knygos paveikslėlius su nuorodomis „Sužinok daugiau programėlėje „Išradingi daiktai“. Atrask nuotraukas, garso, vaizdo įrašus, papildančius iliustracijas.

m3

„PŪKIS IR TRAKTORIUS“

Autorius: Vytautas V. Landsbergis

Šeštoji pasakų serijos knygelė mažiesiems skaitytojams pasakoja apie smalsaus lapiuko Pūkio ir burzglaus traktoriuko draugystę bei nesutarimus.

Knyga „Pūkis ir traktorius” parašyta paprastai ir nuotaikingai, suteikia žinių apie triukšmingo žemės ūkio mechanizmo santykį su gamta. Apie santykį, kuris trumpos pasakėlės eigoje pakinta, tampa darnesnis, ekologiškesnis, draugiškesnis.

Paveikslėlių knyga iliustruota puikiais Dalios Karpavičiūtės piešiniais. 

„Pūkio pasakos” – tai knygelės 2-7 metų vaikams, kuriose paprasta ir linksma forma pasakojama apie bendraamžio lapiuko pasaulio pažinimą, draugus, pramogas, skaudžias ir linksmas gyvenimo

m4

„BOLDŲ ŠEIMYNĖLĖ“

Autoriai: David Roberts,Julian Clary

Leidėjas: Alma littera

Metai: 2018

Puslapiai: 288

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Paprastoje gatvėje gyvena ypatinga šeima – Boldai.

Pasklido gandai, kad Boldų namai yra prieglobstis VISIEMS pavojuje atsidūrusiems gyvūnams.

Bet dabar į jų namus prigužėjo įvairiausių gyvūnų!

Ar Boldai atsikando daugiau, nei įstengs nuryti?

Nepakartojama – „Daily Mail"

Be galo originali – „Kirkus"

„Pati juokingiausia iš visų parašytų knygų." – Robertas, 9 metai

 

„Negalėjau nustoti juoktis, štai kokia ji linksma." – Matilda, 8,5 metų

m5

„PELIŪNĖS VASARA“

Autorius: Rūta Dzin

Iliustravo: Rūta Dzin

Išleidimo metai: 2017

Skirta: 3–6 m.

I

– Vaikas kaip indas, – suošė medžiai. – Ką įdėsi – tą ir nešios.

– Pasaulis toks didelis, – atsiduso peliūnė. – O vaikas toks mažas – visko nesudėsi...

– O tu dėk tai, kas svarbiausia, – išlindusi iš už debesų patarė Saulė.

– O kaip aš suprasiu, kas svarbiausia? – nerimo peliūnė.

– Širdimi pajusi, – sušlamėjo debesys ir pravirko šiltu lietumi.

Peliūnėlio gimimas – netikėtas, džiaugsmingas įvykis peliūnės gyvenime. O kokia atsakomybė! Juk miškas ne tik gražus, bet ir kupinas pavojų. Peliūnei ši vasara prabėgs akimirksniu, mokant savo smalsų vaikelį, kas yra draugystė, liūdesys, meilė, pasitikėjimas.

m6

„BALTOJI ILTIS“

Autorius: Jack London

Originalus pavadinimas: White Fang

Leidėjas: Aukso pieva

Metai: 2018

 

Puslapiai: 284


Vertėjas: Stasys Navickas

 

Užburianti klasika, nemari Džeko Londono istorija apie žmogaus ir laukinio keturkojo draugystę. Ji nutiko rūsčiuoju Aukso karštinės laikotarpiu nepaprasto grožio kalnuose. Baltoji Iltis – vilkas, užaugęs atšiauriame pasaulyje, kiekvieną akimirką kovojęs dėl galimybės išlikti, patenka į visai kitą aplinką, kurioje nubunda geriausios jo prigimties savybės.

m7

„PAŠĖLĘS LIUCĖS PASAULIS“

Leidėjas: Presvika

Metai: 2018

Puslapiai: 178

Kalba: Lietuvių

Vertėjas: Elena Dapkūnaitė

Devynmetė 3 b klasės mokinė Liucė labai myli gyvūnus, o labiausiai – savo jūrų kiaulytę Heraklį. Liucė nė neabejoja, kad gyvūnas turi stebuklingų galių. Bet Heraklį kažkas pagrobia. Ar tik nebus dėl to kaltas bjaurios ir šiurpą keliančios mokyklos gaujos vadas Leonas? Liucė kartu su geriausia drauge Bela pasiryžta Heraklį surasti ir išgelbėti.

m8

„DEBESŲ PATALUOS“

Leidykla: Debesų ganyklos (VšĮ Terra Publica)

Leidimo metai: 2018

Puslapių: 160

Leidykla: Debesų ganyklos (VšĮ Terra Publica)

„Debesų pataluos“ – nuotaikingų, šiltų ir jaukiems vakaro skaitiniams kuo puikiausiai tinkančių pasakojimų rinktinė patiems mažiausiems. Vienos istorijos knygoje paremtos liaudies pasakojimų motyvais, kitas užrašė žmonės, kurie patys sekė arba vis dar seka pasakas savo mažyliams.

Skaitydami ar klausydami kiekvienos iš 111 pasakų nejučia pradėsite svajoti apie spalvotų debesų kalnus, stebuklus, nuoširdų juoką, džiaugsmą ir draugystę.  

m9

„SPARNUOTOSIOS RAIDĖS“

Autorius: Leonardo Da Vinci

Leidykla: VšĮ Verslas ar Menas

Leidimo metai: 2016

 

Puslapių: 20

Knygelėje sudėtos daugiau nei prieš 500 metų žymiojo Italijos Renesanso veikėjo Leonardo da Vinci sukurtos keturios pasakos, kurių pagrindiniai veikėjai yra paukščiai. 

 

Šią knygelę gali skaityti tik regintieji vaikai. Tačiau pirmoji jos versija išleista ir reginčiųjų, ir Brailio raštu, o iliustracijos papildytos iškiliosiomis, kad lytėdami jas galėtų suprasti ir neregiai. Kultūros ministerijos, Lietuvos dailininkų sąjungos ir Vilniaus dailės akademijos rengiamame Knygos meno konkurse knyga „Sparnuotosios raidės“ pripažinta gražiausia 2015 metais Lietuvoje išleista knyga, o ją iliustravęs dailininkas Vilmas Narečionis pelnė pagrindinę Metų premiją.

m10

„AŠ – LIETUVIS“

Autorius: Selemonas Paltanavičius

Leidėjas: Terra Publica

 

Išleidimo metai: 2017

Puslapių skaičius: 108

Knygelė rekomenduojama vidutinio mokyklinio amžiaus vaikams. Populiaraus vaikų rašytojo Selemono Paltanavičiaus šiltas ir savitas požiūris į mūsų šaknis, į mažus ir didelius dalykus, kurie būdingi tik mūsų tautai, mūsų protėviams, mūsų pajautimui ir įpročiams. Tai lyg tviskantys vitražo gabalėliai, iš kurių sudėliojam unikalų lietuvio atvaizdą.

 

Ar galime, žiurėdami į jį, garsiai sušukti ar tyliai pasakyti: „Aš – lietuvis“?

 


LIEPA

x1

Lietuvos gyventojai lageriuose ir tremtyje / Lietuvos nacionalinis muziejus ; parengė Virginija Rudienė. - Vilnius : Lietuvos nacionalinis muziejus, [2017]-. - 2 kn. : iliustr., faks., portr.

Kn. 1 : 1940-1941. - 2017. - 384 p. : iliustr.

Ši knyga – tai pasakojimas apie sovietines represijas 1940–1941 m. patyrusius Lietuvos žmones: nužudytus, kalintus kalėjimuose ir lageriuose, ištremtus į atšiaurius Altajaus krašto, Komijos, Novosibirsko ir Tomsko sričių, Jakutijos rajonus. Nuotraukos, archyviniai dokumentai, laiškai, atsiminimų fragmentai, biogramos vaizdžiai atskleidžia sovietinės valdžios suluošintus žmonių likimus. Didelė dalis medžiagos publikuojama pirmą kartą. Viliamės, kad šis leidinys vieniems atskleis naujų faktų ar detalių, kitus paskatins atsiversti pirminius šaltinius (atsiminimus, dokumentų rinkinius), tyrinėtojų darbus, pastūmės pasidomėti nežinomais savo šeimos istorijos puslapiais.

x2

Ramanauskas, Adolfas (1918-1957)

Partizanų gretose / Adolfas Ramanauskas-Vanagas. - 3-ioji laida. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2018]. - 542, [1] p., [16] iliustr. lap. : faks.  - 2018 m. – A. Ramanausko-Vanago metai. - Ankst. laidų antr.: Daugel krito sūnų…

A. Ramanauskas-Vanagas buvo partizanas, idealistas, dora, stipri ir šviesi asmenybė, dėl savo įsitikinimų pasiryžusi net mirti. Perskaitę jo atsiminimus, geriau suprasite sudėtingą laisvės kovų istoriją ir neeilinius partizanų likimus: kaip iki okupacijos buvę paprasti piliečiai, turėję šeimas, namus, mėgstamus darbus, viską paliko ir stojo ginti Tėvynės. Aprašytas patirtis dažnam sunku net įsivaizduoti, bet apie tai žinoti privalu – tam, kad būtume atsparūs istorinės tiesos klastojimui ir įvertintume, kokia brangi yra laisvė.

x3

Lietuvos partizanai, 1944-1986 : [fotoalbumas] / [sudarė Dalius Žygelis ir Rūta Gabrielė Vėliūtė] ; [tekstus į anglų kalbą vertė Rima Neverauskytė-Brundzienė] ; [pratarmės autorius Bernardas Gailius] ; [įžanginio žodžio ir nuotraukų komentarų autorius Dalius Žygelis]. - Vilnius : Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centras, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 157, [3] p. : iliustr., portr., žml.

Albumas "Lietuvos partizanai 1944–1986" – tai Lietuvos partizanų karo su sovietų okupantais istorija, parašyta universalia, visiems suprantama nuotraukų kalba. Tai pirmas toks leidinys, sudarytas chronologiniu principu, – nuotraukos jame išdėstytos ne pagal teritorines partizanų apygardas, kas būdinga visiems ankstesniems partizanų nuotraukų albumams, o nuosekliai nuo ankstyviausios iki vėlyviausios.
Albume "Lietuvos partizanai 1944–1986" skelbiamos 118 nuotraukų, surinktų iš 23 šaltinių. Šiose pačiose geriausiose partizanų kovas, gyvenimą ir buitį atspindinčiose nuotraukose įamžinti visų Lietuvos regionų laisvės kovotojai.

x4

Harari, Yuval N.

Homo Deus : glausta rytojaus istorija / Yuval Noah Harari ; iš anglų kalbos vertė Tadas Juras. - [Vilnius] : Kitos knygos, 2018 ([Vilnius] : BALTO print). - 390, [1] p. - Orig. antr.: Hisṭoryah shel ha-mahar.

Tai knyga apie žmonijos ateitį ir norą tapti daugiau nei žmonėmis – tapti dievais. Iki šiol žmonija parodė neeilinius sugebėjimus išgyventi badą, marą ir karus. Šios nelaimės per šimtmečius buvo transformuotos iš nenugalimų stichijų į įveikiamus iššūkius. Pirmą kartą istorijoje daugiau populiacijos miršta nuo persivalgymo nei nuo neprivalgymo, daugiau miršta sulaukę garbingo amžiaus negu nuo infekcijų. Ir daugiau žmonių patys nusižudo negu yra nužudomi kareivių, teroristų ar nusikaltėlių ir maniakų kartu sudėjus.

x5

Pogorelis, Robertas

Užkeikto keliautojo užrašai / [Robertas Pogorelis]. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2018]. - 302, [2] p.

Keliaukite – be jokios abejonės, toks būtų šios knygos autoriaus patarimas jums. Prisiekusio keliautojo Roberto Pogorelio sąskaitoje – daugiau nei dviejų dešimtmečių keliavimo patirtis ir per septyniasdešimt aplankytų šalių. Į antrąją savo knygą „Užkeikto keliautojo užrašai“ autorius sudėjo pačius įdomiausius kelionių įspūdžius, kurie skaitytoją nukels į tolimas ir egzotiškas šalis, leis pajusti, koks neįtikėtinai įvairus yra mus supantis pasaulis bei jo gyventojai.

x6

Mameniškienė, Rūta (1985-)

Viskas apie epilepsiją / Rūta Mameniškienė, Karolis Petryla. - Vilnius : Mažoji leidykla, 2018 (Vilnius : Spauda). - 213, [11] p. : iliustr.

Knyga „Viskas apie epilepsiją" skirta informuoti sergančiuosius ir jų šeimos narius apie epilepsiją, jos priežastis, kliniką, diagnostiką, gydymo būdus. 
Ji pravarti ne tik sergančiajam ir su juo gyvenančiam artimam žmogui, bet ir gydytojams bei besiruošiantiems tapti gydytojais medicinos studentams, būsimiems slaugytojams, psichologams ir socialiniams darbuotojams.

x7

Lovecraft, Howard Phillips (1890-1937)

Tykantis tamsoje : kūrybos rinktinė / Howard Phillips Lovecraft ; sudarė Marius Burokas ir Paulius Jevsejevas ; [iš anglų kalbos vertė Marius Burokas, Paulius Jevsejevas, Virginija Mickienė ir Andrius Kunčina]. - [Vilnius] : Kitos knygos, [2018] ([Vilnius] : BALTO print). - 397, [1] p. : geneal. schem., žml.

Amerikiečių rašytojo, siaubo ir weird fiction, keistosios literatūros, klasiko H. P. Lovecrafto (1890–1937) tekstai – tarsi skiepai nuo egocentrizmo. Jie primena apie žmogaus vienatvę ir menkumą nepažinaus, neaprėpiamo, šalčiu alsuojančio kosmoso akivaizdoje. Didžiausio siaubo šaltinis – susidūrimas su absoliučiu nežmogiškumu. Knygos istorijose – rafinuoti estetai kapų plėšikai, menininkai, kuriems pavyksta užčiuopti Visatos paslaptis, mokslininkai, trokštantys atrasti tai, kas galbūt net neskirta žmogui, apleistos tolimos vietovės, tapusios šiurpių būtybių priebėga...

x8

Samerhilas : radikalus požiūris į vaiko auklėjimą / Alexander Sutherland Neill ; iš anglų kalbos vertė Danguolė Kuisienė. - Vilnius : Andrena, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 318, [2] p. - Orig. antr.: Summerhill.

Ši žymaus anglų pedagogo, filosofo ir psichologo Alexanderio Sutherlando Neillo (Aleksanderio Saterlendo Nylo) knyga , parašyta beveik prieš šimtmetį, yra aktuali ir šiandien. Autorius tiki įgimtu vaikų gerumu ir stengiasi juos apsaugoti nuo prievartos, agresijos, primestos disciplinos. Tėvai, kurie nėra patyrę meilės, gyvena nevisavertį gyvenimą patys ir atima gyvenimo džiaugsmą iš savo vaikų. SAMERHILAS - tai mokykla, kurioje tikima prigimtiniu vaiko gerumu, o blogas vaiko elgesys - tai tik įrodymas, kad su juo netinkamai bendraujama. Protinga laisvė ir meilė ugdo asmenybę.

x9

Pirštai jos neša leliją : moteris XX-XXI a. lietuvių poezijoje : rinktinė / [sudarytojas Julius Keleras]. - Vilnius : "Naujosios Romuvos" fondas, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 254, [1] p.

Moters tema šioje knygoje eilėraščiais pasisako tarpukario, pokario Lietuvoje, emigracijoje gyvenę arba tebegyvenantys poetai, taip pat autoriai, aktyviai kuriantys krašte, 1990-aisiais vėl atgavusiam nepriklausomybę. Modernioji Ieva, drumsčianti lietuvių poetų ir poečių vaizduotę, čia turi progą parodyti visą savo galią ir virtuoziškumą.


BIRŽELIS

P1

Matulis, Rimantas (1941-)

Lietuvių tautos kilmė : [istorinės apybraižos] / Rimantas Matulis. - 2-oji patais., papild. laida. - Vilnius : Charibdė, [2017] (Vilnius : Spauda). - 302, [1] p. : iliustr. ; 22 cm. - Bibliogr.: p. 255-270. - Vardynas: p. 271-302.

Naudodamasis įvairiais istoriniais šaltiniais – metraščiais, senovės žemėlapiais, Biblija, archeologiniais duomenimis, senovės raštais, lietuvių ir kitų šalių mokslininkų tyrimais ir straipsniais, taip pat kalbos lyginamaisiais pavyzdžiais – R. Matulis pateikia hipotezes apie lietuvių tautos kilmę, tvirtindamas, kad lietuviai yra kilę iš pačių seniausių Europos genčių, kad senovėje lietuvių tauta priklausė aisčių (estijų) gentims, taip pat daro prielaidą, kad lietuviai yra senovės geruliai, per karo žygius nukeliavę iki Romos valstybės ir grįžę paskui į šiaurės žemes, į savo gyvenamas girias.

P2

Butrimas, Adomas (1955-)

Lietuvos gintaro tūkstantmečiai / Adomas Butrimas. - Vilnius : Lietuvos dailės muziejus, 2016 (Vilnius : Standartų sp.). - 158, [2] p. : iliustr.

2016 m. išleista istoriko, archeologo prof. A. Butrimo knyga „Lietuvos gintaro tūkstantmečiai“, kurią sudaro šie skyriai: „Gintaro kilmės legendos“, „Baltijos gintaro kilmė“, „Gintaro tradicija baltų žemėse“, „Ankstyviausių gintaro dirbinių chronologija“, „Gintaro skridiniai: saulės simbolika“ ir kt.  Pasak autoriaus, moksliniu požiūriu bene svarbiausia knygos dalis yra apie skridinius. Leidinyje rašoma, kad pagrindiniai akmens amžiaus gintaro dirbinių tipai ir formos buvo sagos ir sagutės, cilindriniai karoliai, skridiniai ir grandys. Ypatingą simbolinį krūvį turėjo skridiniai ir grandys.
Medžiaga šiai knygai rinkta pirmiausia Lietuvos muziejuose, keliauta ir pas artimiausius kaimynus – Latviją, Estiją, Lenkiją.

P3

Barauskienė, Giedrė

Prie stalo su rašytoju : patiekalai, įkvėpti mėgstamų knygų / Giedrė Barauskienė, Rasa Derenčienė. - Vilnius : "Baltų lankų" leidyba, [2017] (Vilnius : BALTO print). - 184, [6] p. : iliustr.

„Prie stalo su rašytoju" – tai pirmoji, analogų Lietuvoje neturinti kulinarinė knyga, skirta knygų mylėtojams ir visiems, mėgstantiems skanų maistą. Joje rasite daugiau nei 70 receptų, kuriuos autorės Giedrė Barauskienė ir Rasa Derenčienė sukūrė įkvėptos gerai žinomų užsienio ir Lietuvos rašytojų kūrinių bei jų herojų. Sujungusios pomėgį skaityti ir gaminti, jos parašė ypatingą receptų knygą, kuri kviečia į kulinarinę ir literatūrinę kelionę po skirtingus laikotarpius, šalis ir virtuves. Kartais taip gera po dienos darbų užsiplikyti mėgstamos arbatos, iš orkaitės ištraukti garsiąsias Marcelio Prousto madlenas ir praleisti vakarą su knyga...

P4

Čmilytė-Nielsen, Viktorija (1983-)

Tarp juoda ir balta / Viktorija Čmilytė-Nielsen ; teksto sudarytoja Jūratė Žemaitytė. - Vilnius : Eugrimas, 2018 (Vilnius : Spauda). - 293, [2] p. : iliustr., faks., portr.

„Tarp juoda ir balta“ – įtraukiantis autobiografinis pasakojimas apie tai, kaip pirmą kartą mūsų šalies šachmatų istorijoje moteris iškovojo garbingą vietą sporte, kuriame tradiciškai dominuoja vyrai. Tai pasakojimas apie vienintelę Lietuvoje vyrų didmeistrę – Viktoriją Čmilytę-Nielsen. Niekam ne paslaptis, kad jos iškovotų čempionatų ir laimėtų titulų sąrašas išties įspūdingas: dukart olimpinė ir dukart Lietuvos vyrų šachmatų čempionė, triskart Europos moterų vicečempionė, pasaulio moterų bronzinė prizininkė ir, pagaliau, Europos šachmatų čempionė! Tačiau ši knyga nėra vien apie pergales...

P5

100 klausimų apie klimato kaitą / Arūnas Bukantis, Justas Kažys, Egidijus Rimkus, Mečislovas Žalakevičius. - Vilnius :  Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 215, [1] p. : iliustr., diagr., žml.

Klimato kaita šiandien yra viena aktualiausių pasaulio problemų, kurių prognozuojamos pasekmės kelia didelę grėsmę žmonijos gerovei ir saugumui. Šiandieninis pasaulis labai glaudžiai susaistytas ekonominiais ir socialiniais ryšiais, taigi klimato kaitos padarinius reikėtų vertinti globaliu mastu. Arčiau pusiaujo esančiose šalyse dėl klimato kaitos senka gėlo vandens ištekliai, stiprėja dykumėjimo procesai, dažnėja ekstremalūs gamtos reiškiniai. Tai neišvengiamai daro įtaką fiziniam vietos gyventojų saugumui ir gyvenimo kokybei, koreguoja maisto ir žaliavų kainas pasaulio rinkose, kelia politines įtampas įvairiose šalyse, skatina žmonių migraciją į saugesnius regionus.

Ši Lietuvos mokslininkų ilgalaikiais tyrimais grįsta knyga, kurioje atsakoma į 100 aktualių klausimų apie klimato kaitą, jos priežastis, poveikį ūkiui ir gamtai, turėtų mus priversti susimąstyti, ar padarėme viską dėl savo ir ateinančių kartų ateities.

P6

Kazakevičius, Rimgaudas (1934-)

Medicinos atradimų istorijos / Rimgaudas Virgilijus Kazakevičius. - Vilnius : Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 311, [1] p. : iliustr., faks., portr.

Knygoje  "Medicinos atradimų istorijos" chronologiškai aprašoma medicinos raida – pradedant gentine bendruomene ir baigiant mūsų dienomis. Skaitytojai čia ras ir žymių medicinos atradimų autorių, įvairiose medicinos srityse neišdildomus pėdsakus palikusių tyrėjų ir pasiaukojusių gydytojų vardus, trumpas jų biografijas. Paminėti ir svarbiausi Lietuvos medicinos istorijos faktai, daugiausia nusipelniusių lietuvių medikų darbai, pasaulinių medicinos atradimų diegimas, inovacijų kūrimas mūsų šalyje. 

P7

Brown, Dan (1964-) (Braunas, Denas)

Kilmė : [romanas] / Dan Brown ; iš anglų kalbos vertė Bronislovas Bružas. - Kaunas : Jotema, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 431, [1] p. : iliustr. ; 25 cm. - Orig. antr.: Origin.

Šįkart viskas prasideda nuo neeilinio įvykio - Bilbao esančiame Gugenheimo muziejuje bus atskleista kvapą gniaužianti istorinė paslaptis - pagaliau taps aišku, iš kur atsirado žmonija. 

Edmondas Kiršas - genialus mokslininkas futurologas, milijardierius ir kompiuterių guru, visam pasauliui pažįstamas savo neeiliniais atradimais ir neįtikėtinomis prognozėmis. Šį vakarą Kiršas ketina pakeisti istorinį požiūrį į pasaulio atsiradimą. Jis turi įrodymų, kad pasaulio sutvėrime nėra vietos Dievui. 
Buvusio savo studento ir tiesiog gero draugo Edmondo Kiršo kvietimu į Bilbao atvyksta Harvardo profesorius Robertas Lengdonas. 
Deja, prezentacija Gugenheimo muziejuje, kurią turėjo gyvai stebėti visas pasaulis, neįvyksta. Renginys, kurio metu nuspręsta pranešti apie įspūdingą atradimą, žlunga. Kiršas nužudomas visų susirinkusiųjų akyse. Prabangus priėmimas virsta chaosu. 

P8

Pasternak, Anna (1967-)

Lara : nepapasakota meilės istorija, įkvėpusi "Daktarą Živagą" / Anna Pasternak ; iš anglų kalbos vertė Dalia Paslauskienė. - Kaunas : Jotema, [2018] (Gargždai : ScandBook). - 335, [1] p., [8] iliustr. lap. : geneal. schem., žml.

Iki širdies gelmių jaudinanti tikra nelaimingos, aistringos Boriso Pasternako ir Olgos Ivinskajos meilės istorija, įkvėpusi romaną „Daktaras Živaga". Tikroji meilės istorija, inspiravusi pasakojimą apie „Daktarą Živagą", romaną, kuris palietė milijonus širdžių, taip ir liko iki galo neištirta. Pasternakas dažnai sakydavo, kalbėdamas pašnekovams apie savo gyvenimo meilę ir literatūrinę mūzą Olgą Ivinskają, kad Lara gyva, eikite ir susipažinkite su ja. Jiedu susitiko 1946 metais literatūrinio žurnalo redakcijoje, kurioje ji dirbo. Jų ryšiai išliko glaudūs per visą jųdviejų gyvenimą.

P9

Knausgård, Karl Ove (1968-)

Mano kova : romanas / Karl Ove Knausgård ; iš norvegų kalbos vertė Justė Nepaitė. - Vilnius : "Baltų lankų" leidyba, [2018]-. - kn. ; 25 cm. - Orig. antr.: Min kamp. -  (Įr.) Kn. 1 : Mirtis šeimoje. - [2018] (Vilnius : BALTO print). - 410, [1] p.

Visame pasaulyje išgarsėjusiame šešių autobiografinių romanų cikle „Mano kova" Karlas Ove Knausgårdas šokiruojamai atvirai aprašo savo paties, o ne išgalvotų personažų gyvenimą, tačiau kiekviena ciklo knyga skaitoma kaip talentingai parašytas, tvirtais siužeto siūlais sukabintas romanas. Savito stiliaus pasakojime autorius supina intymias kasdienio gyvenimo detales su pamatiniais – mirties, meilės, meno, žmogaus baimių ir gėdos jausmo – klausimais. Šis literatūros šedevras duoda galimybę pažinti vieną originaliausių šių dienų rašytojų.

Pirmame ciklo romane „Mirtis šeimoje" Knausgårdas dokumentuoja savo paauglystės prisiminimus, aistrą roko muzikai, pirmąjį įsimylėjimą, santykius su vyresniuoju broliu, mylinčia, tačiau blankia, beveik nepastebima motina ir nutolusiu, nenuspėjamu tėvu, iš panagių analizuoja skausmą ir kitus, prieštaringus jausmus, patirtus tėvui mirus.

P10

Catton, Eleanor (1985-)

Šviesuliai : romanas / Eleanor Catton ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Gailiūtė-Bernotienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 751, [1] p. : iliustr.

Volteris Mūdis 1866-aisiais atvyksta į Naujosios Zelandijos aukso kasyklas pralobti, tačiau vos atvykęs, audringą ir tamsią naktį, patenka į slaptą susirinkimą. Jame 12 vyrų aptarinėja virtinę neišaiškintų nusikaltimų: dingo turtingas žmogus, paleistuvė bandė pasitraukti iš gyvenimo, o nelaimėlio girtuoklio namuose aptikta daug aukso. Mūdis netrukus įtraukiamas į mįslingai susipynusių sudėtingų likimų tinklą. Kas juos valdo – turto troškimas, nepalankios aplinkybės ar netikėtas šviesulių – dangaus kūnų – išsidėstymas?

Tai daugiasluoksnis kūrinys – nuotykių romanas, meilės istorija, vesternas, detektyvas ir trileris viename.


GEGUŽIS

q1

Safina, Carl (1955-)

Anapus žodžių : ką galvoja ir jaučia gyvūnai / Carl Safina ; iš anglų kalbos vertė Gintaras Kaminskas. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 559, [1] p., [8] iliustr. lap. : žml.- Orig. antr.: Beyond words.

„Anapus žodžių. Ką galvoja ir jaučia gyvūnai“ – knyga, padedanti pažvelgti į mums sunkiai prieinamą gyvūnų – dramblių, vilkų, delfinų – pasaulį. Autorius, remdamasis naujausiais mokslo duomenimis, pasakoja apie meilę, džiaugsmą, gedulą, pavydą, baimę ir kitus jausmus, kuriuos patiria gyvūnai. 

q2

Ivaškevičius, Marius (1973-)

Žali : romanas / Marius Ivaškevičius. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 366, [2] p.

 Autorius, nelauktai savo kartos atstovui, aprašo Lietuvos pokario metus, mini partizaninio pogrindžio karių pavardes ir istorinius faktus. Tačiau minimas laikotarpis tėra dingstis sukurti bendražmogišką literatūrinę dramą, kurioje supinama daugybė skirtingų motyvų: meilė ir išdavystė, mirtis ir ištikimybė, tragikomedija ir absurdas.

q3

Černiauskaitė, Laura Sintija (1976-)

Šulinys : mažasis romanas / Laura Sintija Černiauskaitė. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 189, [2] p.

Iš ankstesnių Lauros Sintijos Černiauskaitės romanų ir novelių įsimintinas itin savitas motinos ir vaiko temos traktavimas – neretai vieniša mama su vaiku nepritampa prie grubios aplinkos, patiria aplinkinių pažeminimą. Naujame romane „Šulinys" siužetas pasukamas kitu kampu – auka tampa nusikaltėle. Kai žlugo vienišos mamos Juditos viltys, jog mylimasis paliks savo žmoną ir ateis pas ją, šoko būsenoje ji įstumia dukrelę į šulinį.

q4

White, Karen S.

Stiklo skambesys : romanas / Karen White ; iš anglų kalbos vertė Vilija Vitkūnienė. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 470, [2] p. - Orig. antr.: The sound of glass.

Meritos gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, kai po vyro Kelo žūties paveldi jo senelės Editos namą Pietų Karolinoje. Jauna moteris dėl vyro mirties kaltina save, bet tikisi paveldėtame name išsivaduoti nuo dusinančios praeities. Vis dėlto atvykus pasirodo, kad namas turi savo praeitį. Editos praeitį ir baisią jos paslaptį. Ir jos padarytų stiklinių vėjo varpelių skambesį už lango...

q5

Parulskis, Sigitas (1965-)

Amžinybė manęs nejaudina : [eseistika] / Sigitas Parulskis. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Gargždai : ScandBook). - 235, [5] p.

"Begalinis žmonių noras sužinoti tiesą. Bet ta tiesa jiems dažniausiai reikalinga tik numalšinti smalsumui. Jie nieko su ta tiesa nenori padaryti: nenori iš jos pasimokyti, nenori ja mėgautis, nenori ja grūdintis. Kai smalsumas patenkintas, jiems niekas daugiau nebeįdomu, tiesa jiems tampa bevertė. Žvalgosi kitos istorijos, kitos paslapties, kitų paskalų.
Man vis sunkiau pasakyti, apie ką mano paties knyga...“.

Sigitas Parulskis

q6

Verhofstadt, Guy (1953-)

Paskutinis Europos šansas : idealo paieškos / Guy Verhofstadt ; iš nyderlandų kalbos vertė Saulė Rygertaitė. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 383, [1] p. : iliustr.  - Orig. antr.: De ziekte van Europa en de herontdekking van het ideal.

Europa išgyvena didžiausią krizę nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Ekonomikos krizė, išplitusi Viduržemio jūros pakrantėje, susilpninusi Graikiją, supriešinusi Šiaurės Europą ir Pietų Europą, teroristų išpuoliai Paryžiuje, Briuselyje ir Nicoje, neslopstanti Rusijos agresija Ukrainoje, pabėgėlių antplūdžiai... Europos Sąjungos negebėjimas susitvarkyti su šiomis problemomis paskatino Didžiąją Britaniją balsuoti už pasitraukimą – ir gali būti, kad jos pavyzdžiu paseks kitos šalys. Tai sustiprintų grėsmes ne tik Europoje, bet ir visame pasaulyje. Taigi Europa privalo išlikti kiekvieno iš mūsų labui. Vienintelis klausimas – kaip? 

q7

Ever, Lina (1970-)

Neišryškinta juostelė : romanas / Lina Ever. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 381, [1] p.

Pagrindinės herojės Dalios santuokinis gyvenimas byra į šipulius ir net atostogos Kretoje jo neišgelbsti. Negana to, ligoninėje atsiduria komos ištiktas tėvas, žinomas Lietuvos fotografas, su kuriuo ji nepalaikė ryšių nuo tada, kai jis paliko šeimą, ir ji tampa vienintelė atsakinga už jo slaugą. Jo fotolaboratorijoje radusi neišryškintą juostelę moteris supranta aptikusi nutylėtą tėčio gyvenimą. Kodėl jis paliko šeimą? Kodėl mama išsisukinėja nuo atsakymų? Kas ta ugniaplaukė nuotraukose?  Dalia visa galva panyra į tėčio istoriją, nes giliai širdyje jaučia, kad tik prisilietusi prie šaknų įstengs atrasti save ir savo kelią, galės ir vėl pamilti. 

q8

Kleiva, Andrius

Kaip veikia Japonija / Andrius Kleiva. - Vilnius : Tyto alba, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 318, [1] p. : iliustr.

 Ši knyga- tai noras parodyti šalį tiems, kurie niekuomet joje nebuvo, sukurti savotišką kultūrinį, emocinį, politinį ir praktinį vadovą, kurį perskaitę, galėsite pasijusti bent truputėlį priartėję prie šios paslaptingos, tačiau nepaprastai viliojančios šalies. Kalba, darbas, tarptautiniai santykiai, požiūris į užsieniečius, maistas, studijos, šeima, subkultūros – daugybė temų, paverčiančių šią knygą ne tik nepaprastai egzotišku, spalvingu ir patraukliu įvadu į šiuolaikinę Japoniją, bet ir gidu tiems, kurie ruošiasi šią šalį patirti savo kailiu.

q9

Churchill, Winston (1874-1965), seras (Čerčilis, Vinstonas)

Antrasis pasaulinis karas / Winston S. Churchill ; [vertėjas Vitalijus Šarkovas]. - Vilnius : Briedis, 2017-. - 4 t. : iliustr., faks., portr., žml. - Orig. antr.: Memoirs of the Second World War

 Seras Winstonas S. Churchillis buvo vienas svarbiausių XX a. politinių lyderių, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas (1940–1945), iškalbingas laisvojo pasaulio balsas prieš nacių tironiją bei talentingas rašytojas. 1953 m. jam buvo ypatingi. Už  aktyvią politinę veiklą W. Churchilliui suteiktas sero titulas, o už memuarus „Antrasis pasaulinis karas“ – Nobelio literatūros premija. 1939 m. rugsėjį vokiečiams užpuolus Lenkiją, britai paskelbė A. Hitleriui karą. 1940 m. gegužę nenuilstantis W. Churchillis tapo Jungtinės Karalystės premjeru. Būtent jam buvo lemta „per kraują, sunkų triūsą ir ašaras“ vesti šalį į pergalę.

q10

Čekuolis, Algimantas (1931-)

Teisuolių vakarienė : keturios naujos apysakos apie realius įvykius ir "Legionierius" / Algimantas Čekuolis ; [iliustracijų autorius Rimantas Juškaitis]. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : BALTO print). - 292, [2] p. : iliustr.

A. Čekuolis po kelių dešimtmečių pertraukos nuo dokumentinės prozos grįžo prie grožinės literatūros. Knygoje „Teisuolių vakarienė“ yra pasakojamos keturios apysakos apie realius įvykius. Jose – ne ką mažiau paties A. Čekuolio biografijos faktų, tik viskas padailinta, pakeisti veikėjų vardai. Autorius atskleidė, kad šia knyga neketina baigti savo rašytojo karjeros. Priešingai, tai naujas jo kūrybos etapas.

q11

Sontag, Sherry (1960-)

Medžioklė po vandeniu : neatskleista povandeninių laivų šnipinėjimo istorija per šaltąjį karą / Sherry Sontag, Christopher Drew ir Annette Lawrence Drew ; iš anglų kalbos vertė Aidas Jurašius. - Vilnius : Briedis, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 465, [3] p., [8] iliustr. lap. : iliustr., žml. - Orig. antr.: Blind man's bluff.

Ši knyga – tarsi trileris apie šnipus, tačiau visa, kas joje aprašyta, yra įvykę iš tiesų. Tai tikra nuotykių, išradingumo ir drąsos epopėja apie JAV karinio jūrų laivyno povandeninių laivų sėkmingas operacijas ir skaudžias tragedijas jūrų gelmėse.

q12

Kumža, Algirdas (1956-)

Kuksando. Kelio knyga / Algirdas Kumža. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 257, [7] p., [12] iliustr. lap. : iliustr. - Taip pat vartojama antr.: Kelio knyga

Kuksando – tai viena seniausių pasaulyje kūno ir proto tobulinimo sistemų. Kelis tūkstantmečius mokymas, kaip sustiprinti žmogaus gyvybinę energiją, kad jis gyventų ilgą ir sveiką gyvenimą, buvo slaptas. Korėjos kalnuose atsiskyrėliai jį iš kartos į kartą perduodavo tik savo mokiniams. Tačiau viskas keičiasi, ir prieš keletą dešimtmečių senoji Rytų išmintis atsivėrė pasauliui. Lietuviai jau irgi atrado kuksando...

q13

Mažylis, Liudas (1954-)

99 metai po įvykio : veiksmo dokumentika / Liudas Mažylis ; [dailininkas Darius Zablockis]. - Kaunas : Šviesa, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 318, [2] p. : iliustr.- Pilna antr.: Devyniasdešimt devyneri metai po įvykio.

Liudas Mažylis (g. 1954 m.) – chemikas, politologas. Ši jo knyga – literatūrinis debiutas. Tai žanras, kurį pats autorius vadina „veiksmo dokumentika". Knygoje istoriniai faktai persipina su išmone. Rizikingos rekonstrukcijos papildo neginčytiną realybę. Tikras istorinis faktas – Vasario 16-osios Akto suradimas Berlyne – aiškinamas fantastinėmis prielaidomis. Kai kada pasitelkiama mistika..

q14

Jefferies, Dinah (1948-)

Prieš liūtis : romanas / Dinah Jefferies ; iš anglų kalbos vertė Laima Pacevičienė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2017] (Gargždai : ScandBook). - 399, [1] p. - Orig. antr.: Before the rains

1930 metai, Didžiosios Britanijos valdoma Indija. Eliza sugrįžta į šalį, kurioje prieš 18 metų žuvo jos tėtis. Ji ryžtingai siekia fotografės karjeros ir viena svarbiausių jos užduočių čia – Britanijos archyvams įamžinti Radžputanos karališkąją šeimą ir šalies gyvenimą. Nepaisant skaudžių atsiminimų, Eliza pamilsta egzotišką šalį. Ją užburia ore tvyrantis jazminų ir kardamono aromatas, šlamantys fikusai, paslaptingais pilies koridoriais aidintys žingsniai, skambantys šventyklų varpai ir gatvėse šūkaujantys skardžiabalsiai prekeiviai...

q15

Patchett, Ann (1963-)

Vieningieji : romanas / Ann Patchett ; iš anglų kalbos vertė Anita Kapočiūtė. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2017] (Gargždai : ScandBook). - 359, [1] p. - Orig. antr.: Commonwealth

Kaitrus vasaros sekmadienis Pietų Kalifornijoje. Bertas Kazinsas netikėtai pasirodo Franės Kiting krikštynų pobūvyje su džino buteliu vietoje pakvietimo. Nė nespėjus sutemti visi Kitingų sode augantys apelsinmedžiai bus nuraškyti, džinas su šviežiomis apelsinų sultimis – išgertas, o Bertas Kazinsas pabučiuos Franės motiną Beverlę Kiting. Šis iš pažiūros nereikšmingas įvykis negrįžtamai pakeis dviejų sutuoktinių porų ir šešių jų vaikų likimus...


GEGUŽIS

o1

Lietuvos istorija : [kolekcinis leidimas Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui paminėti] / [redagavo] Adolfas Šapoka. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2017]. - XXXIII, 713, [1] p. : iliustr., faks., portr., žml. ; 22 cm + 8 įv. priedų lap., dėkle. - Bibliogr.: p. 701-712

Dar 1936 m. Adolfas Šapoka pirmasis parengė lietuvių istorikų rašytą Lietuvos istoriją, kaip jis pats nurodo, be kaimynų simpatijų ir antipatijų. Tai iki šiol nepralenktas veikalas, kuriame aiškiai ir glaustai pateikiama visa Lietuvos istorija nuo paleolito iki leidinio pasirodymo laikų.

Naujas knygos leidimas papildytas:prof. Liudo Mažylio Berlyne rastu Vasario 16-osios akto plakatu;beveik 2 metrų svarbiausių Lietuvos istorijos įvykių laiko juosta;istorinės Lietuvos žemėlapiais;viduramžių Lietuvos valdovų portretais; žymiausiu Jano Mateikos paveikslo „Žalgirio mūšis“ reprodukcija;kryžiuočių kariuomenės dalių vėliavų legenda.

o2

Juozaitis, Arvydas (1956-)

Tėvynės tuštėjimo metas : 2000-2017 metai / Arvydas Juozaitis. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 534, [1] p. : iliustr. ; 24 cm. - Vardų r-klė: p. 528-534

„Tėvynės tuštėjimo metas“ – knyga takoskyra, kurią Arvydas Juozaitis rašė septyniolika metų. Joje sudėtos esė rašytos išgyvenant nūdienio Lietuvos valstybingumo zenitą ir valstybingumo nuosmukį. Karčioji mūsų gyvenimo tiesa – iki šiol neregėtai gausus jaunosios lietuvių kartos emigravimas iš Tėvynės suprantamas kaip nacionalinės idėjos krizė. Ar Lietuva išliks išgyvendama ir Europos tapatumo nuosmukį?

o3

Kulikauskas, Gediminas (1976-)

Respublika prieš Maskvą : [Lietuvos-Lenkijos valstybės kovų, žygių ir mūšių su maskvėnais istorijos] / Gediminas Kulikauskas. - [Kaunas] : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2017]. - 363, [4] p. : iliustr., faks., portr., žml.

Savo knygoje istorikas Gediminas Kulikauskas praveria duris į XV–XVII a. Lietuvos praeitį, nepalikdamas abejonių, kad laikotarpis buvo išties spalvingas. Tai dešimt neįtikėtinų istorijų iš Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK), o vėliau – bendros Lietuvos–Lenkijos Respublikos gyvenimo, kai žvangėjo ginklai, buvo rezgamos avantiūros, organizuojamos netikėtos apgultys bei mūšiai. Taip lietuviai ir lenkai kovojo su aršiausiu abiejų valstybių to meto priešininku – Maskva. Šioje knygoje bene pirmą kartą taip išsamiai apžvelgiamos Lietuvos–Lenkijos valstybės kovos su maskvėnais ir pateikiama dar negirdėtų įdomybių.

o4

Granauskas, Romualdas

Rinktinės apysakos / Romualdas Granauskas. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : Standartų sp.). - 309, [2] p. : portr.


Rašytojo Romualdo Granausko kūrinių seriją, kurioje jau išleistos knygos „Baltas liūdesio balandis“, „Kai reikės nebebūti“, „Duburys“ ir „Rūkas virš slėnių“, papildo nauja knyga.  Joje - bene reikšmingiausios Romualdo Granausko apysakos: „Jaučio aukojimas“ ir „Gyvenimas po klevu“. Jomis rašytojas įsitvirtino lietuvių literatūroje kaip jautrus tautos gyvenimo virsmų vaizduotojas ir žodžio meistras. 
Taip pat pateikiamos autobiografinės apysakos „Raudonas ant balto“ ir „Trečias gyvenimas“, atskleidžiančios rašytojo vaikystės ir jaunystės patirtis, gimtosios Žemaitijos spalvas.

o5

Justinas Marcinkevičius: kokį jį prisimename : atsiminimai / sudarė Valentinas Sventickas. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2017] (Vilnius : BALTO print). - 469, [1] p. : iliustr.

Didžiajai daliai Lietuvos žmonių gana pasakyti vardą ir pavardę – Justinas Marcinkevičius, – ir yra aišku, apie ką kalbama. Tai aukščiausias titulas, kokio gali sulaukti viešas žmogus. Kad tokio statuso nusipelnytų poetas – tikra retenybė. Jis taip gražiai ir pačiu laiku ištardavo žmonių laukiamus pojūčius ir žodžius, kad jie įsiterpė į sąmonę ir frazeologiją. Jo poezija, jautri žmonių išgyvenamiems vargams ir polėkiams, skleidė supratimo, atjautos, bendrumo ir gerumo šviesą – sunkaus XX amžiaus deficitą.

o6

Fain, Yoḥanan (1929-) (Fainas, Jochananas)

Berniukas su smuiku / Jochananas Fainas ; vertė Ina Preiskel ir Arvydas Sabonis. - [Vilnius] : Kitos knygos, [2017] ([Vilnius] : BALTO print). - 303 p. : iliustr., portr.

...vokiečiams rengiantis likviduoti Kauno getą, lietuvis Jonas Paulavičius ėmėsi ieškoti gabaus smuikininko Jochanano Faino, ketindamas jį paslėpti savo namuose. Be šio keturiolikmečio, Paulavičių šeima iš mirties gniaužtų tada ištraukė dar 15 žmonių: žydų, lietuvių, rusų.

Autorius atvirai pasakoja ypatingą Paulavičių namuose priglaustų žmonių išgelbėjimo ir savo klajonių istoriją. Ši knyga ne tik apie gyvenimą gete ir slėptuvėse. Ji puikiai perteikia Kauno peizažą karo bei pokario metais. Taip pat – pirmą kartą lietuviškai – prabyla apie žydų išvykimą iš Lietuvos po 1944-ųjų.

o7

Prėskienytė-Diawara, Viktorija

Bėgimas į nežinią : afrikietiški apsakymai / Viktorija Prėskienytė-Diawara. - Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla, [2018] (Vilnius : BALTO print). - 243, [2] p.

Knygą sudaro devyni apsakymai iš spalvingojo Malio. Jie mums atveria Afriką – kokią ją regi ilgai čia gyvenusi lietuvė: nenudailintą ir dažnai neįtikėtiną. Gerai pažindama vietinių žmonių papročius knygos autorė išlaiko ir svetimšalės atstumą. Baltųjų moterų, nutekėjusių į Malį skirtingu metu iš skirtingų šalių, likimai ne mažiau įdomūs nei pačių maliečių istorijos.

Viktorija Prėskienytė-Diawara 35 metus praleido Malyje. 1965–1969 m. studijavo Gorkio literatūros institute, ten susitiko su tuo metu jau išgarsėjusiu Malio poetu Gausu Diawara. 1970-aisiais už jo ištekėjo. Netrukus pagimdė dukrą, vėliau sūnų – jis, beje, Lietuvoje padarė sėkmingą muzikanto karjerą. Grįžusi į Lietuvą rašytoja čia tęsia kūrybinę karjerą.

o8

Šerelytė, Renata (1970-)

Raganos širdis : paslaptingoji Barboros Radvilaitės ir jos patikėtinės Magdalenos istorija : [romanas] / Renata Šerelytė. - Vilnius : Alma littera, 2018 (Vilnius : Standartų sp.). - 220, [2] p.

Barbora Radvilaitė – viena mįslingiausių mūsų istorijos asmenybių. Apipinta pasakojimais ir gandais, „baltųjų“ legendų ji buvo stigmatizuota, o „juodųjų“ – nuvertinta ir paniekinta. Jos gyvenimas – tai paslaptis, liksianti glūdėti nesugrąžinamoje praeityje. Barboros paslaptį galėjo įspėti tik ta, kuri buvo šalia jos, – kaip atspindys veidrodyje, kaip šešėlis, antrininkė. Nieko nebeliko mums iš tos moters – nei vardo, nei aido. Švystelėjo ir pranyko kaip erškėtrožės žiedas naktį. Vis dėlto – kas gi tu esi, Magdalena? Ragana ar žiniuonė? Karalienės patikėtinė ar išdavikė? Dvasios sesuo ar priešė? Sunku, o podraug smalsu ir baisu brautis su tavimi per sustingusią laiko tamsą ir patikėti, kad nieko nėra svarbiau už meilę ir mirtį, nes viena jų plačiai atveria amžinybės vartus, o kita juos aklinai uždaro.

o9

Doyle, Arthur Conan (1859-1930), seras (Doilis, Artūras Konanas)

Šerloko Holmso ir daktaro Džono H. Vatsono istorijos : romanų ir apsakymų rinkinys / Artur Conan Doyle ; [iš anglų kalbos vertė Elena Kuosaitė-Jašinskienė, Romualda Zagorskienė, Arnolfas Reisas, Kazimieras Ambrasas-Sasnava, Julija Lapienytė, B. Žegunis]. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2017]. - 1162, [2] p.

...rašalo upės nutekėjo nuo 1887-ųjų, kai apsakyme „Kraujo spalvos etiudas“ pasauliui pirmą kartą pristatytas Šerlokas Holmsas. Dėl kvapą gniaužiančių nuotykių visiems gerai pažįstamas legendinis seklys daugeliui jau tapo realiu asmeniu (leidžiamos netgi jo biografijos!), populiarumu pranokstančiu net savo kūrėją Arthurą Conaną Doyle. Garsiojo detektyvo Šerloko Holmso prototipas buvo Edinburgo universiteto profesorius, chirurgas Josephas Bellas, dėstęs ir pačiam mediciną studijavusiam, vėliau rašytoju tapusiam A. C. Doyle. J. Bellas tapo pirmuoju sekliu, kurio dedukciniais sugebėjimais ne kartą naudojosi Scotlandyard’o policija... 

o10

Darwin, Charles (1809-1882) (Darvinas, Čarlzas)Rūšių atsiradimas / Charles Darwin ; iš anglų kalbos vertė K. Bėčius, J. Dagys, M. Natkevičaitė-Ivanauskienė, J. Maniukas, P. Mantvydas, V. Povilaitis. - 2-oji laida. - Kaunas : Obuolys [i.e. MEDIA INCOGNITO], [2017]. - 635, [1] p. : iliustr., portr.

Kai ši knyga buvo išleista pirmą kartą 1859 metais, ji iškart tapo labiausiai aptarinėjamu mokslo veikalu visoje žmonijos istorijoje. O ar galėjo būti kitaip? Juk Darwinas savo knygoje teigė tuo laikotarpiu neįtikėtinus dalykus... Žmogus kilo iš beždžionėms artimų būtybių? Išlieka tik stipriausi? Atsakyti į daugelį klausimų apie pasaulį gali mokslas, o ne Dievas?

Darwinas sugebėjo padaryti tai, kas kitiems mokslininkams, kėlusiems evoliucijos teoriją, nepavyko, – paremti savo hipotezę faktais. Natūralios atrankos dėsnis, kuriuo evoliucijos teoriją ir grindžia Darwinas, yra labai platus ir vėliau pradėtas taikyti daugelyje sričių: sociologijoje, politologijoje, antropologijoje, ekonomikoje. Dar svarbiau, kad pasirodžius šiai knygai pasaulyje negrįžtamai pasikeitė požiūris į religiją ir Dievą.


GEGUŽIS

K11

Brėdikis, Vytautas

Trečioji knyga : tarp fizikos ir metafizikos / Vytautas Brėdikis. - Vilnius : Vilniaus dailės akademijos leidykla, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 602, [6] p. : iliustr.

Lietuvos architekto, pedagogo  VytautoBrėdikio knygoje vyrauja amžinos, laikui nepavaldžios būties prasmės ir kūrybingos asmenybės egzistencijos temos, kurių neblėstantį aktualumą lemia nuolatinės priešingų kategorijų – gėrio ir blogio, tiesos ir melo, grožio ir bjaurasties, šlovės ir užmaršties, drąsos ir nevilties, atgimimo ir saulėlydžio ir pan. – metamorfozės. Rekomenduočiau ją skaityti visiems ir ne vieną kartą, nes joje tiesiog per daug visko vienam kartui. “ - prof. habil. dr. Antanas Andrijauskas

K12

Faber, Joanna

Kaip kalbėti su mažais vaikais, kad jie klausytų : išgyvenimo gidas tėvams, auginantiems 2-7-erių metų vaikus / Joanna Faber, Julie King ; Coco Faber, Tracey Faber ir Samo Faberio Manningo iliustracijos ; iš anglų kalbos vertė Indrė Poliuškevičienė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 413, [2] p. : iliustr.

Pastaruosius tris dešimtmečius viso pasaulio mamos ir tėčiai, ieškodami praktiškų ir veiksmingų auklėjimo būdų, kliaujasi A. Faber ir E. Mazlish bestseleriu „Kaip kalbėti su vaikais, kad jie klausytų, ir kaip klausyti, kad vaikai kalbėtų“. Milijonai skaitytojų pamilo šią knygą, tačiau daugeliui kilo klausimų, kaip joje aprašomas strategijas pritaikyti auklėjant jaunesnio amžiaus vaikus. Atsiliepdamos į tėvų pagalbos šauksmą, auklėjimo ekspertės Joanna Faber (Adelės Faber dukra) ir Julie King pritaiko išbandytas ir patikimas „Kaip kalbėti...“ bendravimo strategijas mažiesiems – 2–7-erių metų amžiaus vaikams. Naujojoje knygoje autorės dalijasi dar nepasakotomis, žaismingai iliustruotomis tėvų ir mokytojų istorijomis, pateikia naudingų patarimų, kaip spręsti kasdienius sunkumus, kurie pažįstami visiems, auginantiems vaikus ar su jais dirbantiems. Remdamiesi knygoje siūlomomis technikomis, tėvai užmegs tvirtesnius ir džiaugsmingesnius santykius su mažaisiais, užaugins savimi pasitikinčias, linkusias bendradarbiauti asmenybes.

K13

Greene, Ross W. (1957-)

Nevaldomų vaikų nebūna : kai vaikas – it tiksinti bomba / Ross W. Greene ; iš anglų kalbos vertė Kristina Gudelytė-Lasman. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 263, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: The explosive child.

Žymus vaikų psichologas dr. R. W. Greene’as knygoje  pristato auklėjimo metodą, kuris padės suprasti ir auginti rizikingos elgsenos vaikus, stokojančius lankstaus mąstymo, gebėjimų prisitaikyti, pakelti nusivylimą ir spręsti užklupusias bėdas. Aptardamas atsiliekančius įgūdžius ir neįveiktus sunkumus, dėl kurių kyla nevaldomų emocijų protrūkiai, autorius brėžia gaires, kaip teisingai spręsti nesutarimus ir sugrąžinti į namus ramybę.
Dr. R. W. Greene’o siūloma metodika plačiai taikoma viso pasaulio ugdymo bei gydymo įstaigose.

K14

Fraiberg, Selma (1918-1981)

Stebuklingi metai : kaip suprasti ir įveikti ankstyvosios vaikystės sunkumus / Selma H. Fraiberg ; iš anglų kalbos vertė Julija Davidonienė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 365, [2] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: The magic years.

Selma H. Fraiberg – vaikų psichoanalizės autoritetas, Mičigano universiteto medicinos mokyklos profesorė, knygoje kalbėdama apie ankstyvuosius vaiko gyvenimo metus,  suteikia tam laikotarpiui gyvybės ir magijos, vedasi skaitytoją į vaiko fantazijas ir pasaulį, kurį kiekvienas mūsų galime pamažu atrasti savyje. Su begaline šiluma ir empatija knygos autorė pasakoja apie ankstyvojoje vaiko raidoje kylančias problemas ir atskleidžia, koks svarbus yra bandymas suprasti, nes tik supratimas kritiniais momentais gali pateikti teisingą sprendimą.

K15

Woititz, Janet Geringer (1938-1994)

Vaikystėje neišmoktos pamokos : svarbiausi gyvenimo įgūdžiai užaugusiems nedarniose šeimose / Janet G. Woititz, Alan Garner ; iš anglų kalbos vertė Lina Černiauskaitė. - 2-oji laida. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 194, [2] p. ; 21 cm. - Orig. antr.: Lifeskills for adult children.

Amerikiečių psichologė ir Suaugusių alkoholikų vaikų judėjimo pradininkė Janet Geringer Woititz drauge su žinomu santykių ekspertu Alanu Garneriu knygoje dalijasi vertingais patarimais su tais, kurie augo nedarniose šeimose ir dėl to neįgijo svarbiausių bendravimo įgūdžių, būtinų visaverčiam gyvenimui. Vadovaudamiesi knygoje aprašomomis technikomis išmoksite kurti tvirtus ryšius, atpažinti ir reikšti jausmus, nubrėžti ribas ir jas apginti, spręsti nesutarimus su kitais.

K16

Emery, Robert E. (1952-)

Dveji namai, viena vaikystė : skyrybos ir tėvystės planas, trunkantis visą gyvenimą / Robert E. Emery ; iš anglų kalbos vertė Nida Norkūnienė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 359, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Two homes, one childhood.

Amerikiečių psichologas Robertas E. Emery, daugelį metų dirbantis su skyrybas išgyvenančiomis šeimomis, pasakoja istorijas iš savo patirties ir dalijasi vertingais patarimais, kaip, bendradarbiaujant su buvusiuoju ar buvusiąja, sudaryti tokį tėvystės planą, kuris geriausiai atlieptų besikeičiančius vaiko poreikius. Vadovaudamiesi šiuo planu pasieksite, kad gyvenimas dvejuose namuose vaikui taptų mažesne našta.

Vaikai teturi vieną vaikystę. Vaikystė gali būti, turėtų būti nekaltumo, pasitikėjimo, nuostabos, džiaugsmo, tyrinėjimo, mokymosi, stiprėjimo ir vertingų pastangų laikas,

K17

Drake, Arlene

Vidinis vaikas : kaip išgyti po vaikystėje patirto smurto / Arlene Drake ; iš anglų kalbos vertė Indrė Poliuškevičienė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 317, [3] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Carefrontation.

Ši knyga – it žemėlapis, kuris atves jus į išgijimą po vaikystėje patirto fizinio ir psichologinio smurto.

Knygoje psichoterapeutė dr. Arlene Drake siūlo veiksmingą pratimų planą, kurį pati daugelį metų taiko gydydama žmones po vaikystėje patirtų fizinių ir psichologinių traumų. Remdamiesi autorės siūlomomis technikomis, atrasite savyje apleistą vaiką ir išmoksite juo pasirūpinti. Įveikę ilgus metus slėptą baimę, įgysite stiprybės susikurti tokį gyvenimą, kokio esate išties verti.

K18

Anderson, Gillian (1968-)

Mes : manifestas visoms pasaulio moterims : 9 prasmingo gyvenimo principai / Gillian Anderson, Jennifer Nadel ; iš anglų kalbos vertė Giedrė Nenartavičiūtė. - Vilnius : Vaga, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 363, [4] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: We.

Įsivaizduokite skirtingų tikėjimų ar kultūrų moterų draugiją; nebylų susitarimą, kad mes, moterys, palaikysime ir skatinsime viena kitą. Kad nesistengsime pasinaudoti kitos moters silpnumu ir nekritikuosime viena kitos trūkumų. Visada prisiminsime, kad nežinome, su kokiais sunkumais kiekviena mūsų susiduria kasdieniame gyvenime, ir visada apie viena kitą galvosime tik tai, kas geriausia.

Taip prasideda „MES: manifestas visoms pasaulio moterims“ – knyga, įkvepianti tylų ir ramų vidinį perversmą; pokyčius, kurie gali padėti susigrąžinti save, susikurti autentiškesnį ir prasmingesnį gyvenimą.


K19

Naughton, Sarah J. (1975-)

Neturėčiau meluoti : [psichologinis detektyvas] / Sarah J. Naughton ; iš anglų kalbos vertė Agnė Sūnaitė. - Vilnius : Sofoklis, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 382, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Tattletale.

...viena diena visiems laikams pakeitė Džodės gyvenimą. Ji gyveno užsidariusi savyje, persekiojama skaudžių prisiminimų ir niekuo nepasitikėdama. Kol sutiko Eibą – kaimynystėje gyvenantį svajonių vyrą – ir vėl atrado gyvenimo džiaugsmą.

...viena diena visiems laikams pakeitė Mags gyvenimą. Daugelį metų Mags buvo nutolusi nuo šeimos, tačiau vieną dieną ji sulaukia šokiruojančio telefono skambučio. Jos maištingos sielos brolis Eibas ištiktas komos, o policija įtaria, kad tai buvo bandymas nusižudyti.

K20

Barreau, Nicolas (1980-)

Mažų stebuklų kavinė : romanas / Nicolas Barreau ; iš vokiečių kalbos vertė Lina Žukauskaitė. - Vilnius : Sofoklis, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 254, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Das Café der kleinen Wunder.

 

Prancūzės studentės Neli širdį pavergia gerokai vyresnis profesorius. Jaunutė mergina dirba jo asistente, uoliai slepia savo jausmus ir laukia tinkamos progos. Kai svajonės išsipildymas, regis, pasiekiamas ranka, gyvenimas pasisuka visiškai netikėta linkme. Paslaptingas palinkėjimas močiutės jaunystės knygoje ir Nelei dovanotas išgraviruotas žiedas nuveda knygos heroję į amžiną įsimylėjėlių miestą – Veneciją. Čia sklinda mįslingos praeities kerai...

 


BALANDIS

K1

D'Andrea, Luca (1979-)

Blogio esmė : [romanas] / Luca d'Andrea ; iš italų kalbos vertė Rasa Klioštoraitytė. - Vilnius : Alma littera, 2017 (Kaunas : Spindulio sp.). - 414, [1] p. - Orig. antr.: La sostanza del male.

Filmuodamas gelbėjimo operaciją kalnuose Džeremijas Selindžeris pateko į griūtį. Gelbėtojai žuvo. Ir tai nutiko dėl jo kaltės. Persekiojamas naktinių košmarų Džeremijas pamažu grimzta į neviltį. Jį pralinksminti sugeba tik penkiametė duktė Klara.
Mėgindamas pamiršti kraupią nelaimę, Džeremijas kartu su Klara leidžiasi į keliones po kalnus. Čia jis išgirsta pokalbio apie žudynes, įvykdytas prieš daugelį metų, fragmentą. 1985-aisiais Bleterbacho tarpeklyje buvo nužudyti trys jaunuoliai, o kaltininkas iki šiol nesurastas...

K2

Gerulaitytė, Eglė

Bastūnės liudijimai : aplink pasaulį motociklu / Eglė Gerulaitytė. - Vilnius : Tyto alba, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 236, [3] p. : iliustr.

Eglės Gerulaitytės (g. 1985), filosofiją ir tarptautinius santykius studijavusios žurnalistės, keliautojos, motociklininkės knyga „Bastūnės liudijimai“ – gyvas pasakojimas apie nutrūktgalvišką kelionę motociklu po Pietų Ameriką.

 
 

K3

Amber, Erika

Prisimink, kai išauš rytojus : romanas / Erika Amber. - Vilnius : Alma littera, 2017 (Vilnius : Petro ofsetas). - 388, [2] p.

Niekas nesakė, kad mylėti lengva. Niekas neminėjo, kad gyvenimas gailestingas, o Dievas neapleidžia savo vaikų. Meilė – tai amžina kančia. Gyvenimas žiaurus kaip laukinis žvėris, o Dievas pamiršta savo kūrinius.

 ...Ivana tiki, kad gyvenime nieko nevyksta šiaip sau. Visada yra priežastis. Ivana realistė, nesitikinti iš likimo daugiau, nei yra to verta. Bet likimas iškrečia jai pokštą – ji praranda atmintį...

 
 

K4

Morrell, David (1943-) (Morelas, Deividas)

Nakties valdovas : romanas / David Morrell ; iš anglų kalbos vertė Vytautas Petrukaitis. - Vilnius : Alma littera, 2017 (Vilnius : Petro ofsetas). - 325, [3] p. - Orig. antr.: Ruler of the night.

1855 m. Anglija. Britus sukrečia žinia apie kraupią žmogžudystę: pirmos klasės vagone randamas žiauriai nužudytas vyras. Kaip tik tuo metu gretimoje to paties traukinio kajutėje kartu su savo dukra Emile keliavo literatas ir tyrėjas Tomas de Kvinsis.

 Traukinyje mirtį pasėjęs nusikaltėlis Londone  įvykdo dar kelias žmogžudystes. Sekdami jo pėdsakais, De Kvinsis, Emilė ir detektyvai pamažu atskleidžia kraupų sąmokslą. Paaiškėja, kad pavojus gresia pačiai Anglijos karalienei Viktorijai...

K5

McNaught, Judith (Maknot, Džudita)

Tas, kuris mane saugo : romanas / Judith McNaught ; [iš anglų kalbos vertė Luka Kalėdaitė]. - Vilnius : Svajonių knygos, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 507, [1] p. - Orig. antr.: Someone to watch over me.

Brodvėjaus aktorė Lėja Kendal mėgaujasi kūrybine sėkme ir prabangiu gyvenimu su mylimu vyru, garsiu Niujorko architektu Loganu Meningu. Po sėkmingos spektaklio premjeros ir triukšmingo gimtadienio pobūvio Loganas įkalba ją praleisti romantišką vakarą dviese nuošaliame name kalnuose. Lėjos repeticija užsitęsia. Kai ji pagaliau išvyksta į kalnus, kyla didžiulė pūga ir kažkas nustumia jos automobilį nuo kelio. Atsibudusi ligoninėje Lėja sužino, kad jos vyras paslaptingai dingo, o policija įtaria būtent ją. 

K6

Radvilavičiūtė, Janina

Niekada nevėlu gyventi : svajok, planuok, išdrįsk / Janina Radvilė. - Vilnius : Tyto alba, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 223, [1] p. : iliustr.

Kaip gyventi vyresniame amžiuje, kuo užsiimti, kaip jaustis, kaip bendrauti, ką veikti ar apskritai veikti, ką mylėti ar apskritai mylėti?

,Informatikos mokslų daktarės Janinos Radvilės knyga „Niekada nevėlu gyventi“ skiriama tiems, kuriems svarbus visas jų gyvenimas. Tiems, kurie nori prisiimti atsakomybę už jį, jam vadovauti, turėti tikslų ir jų siekti, stebėti, atpažinti, kas trukdo, ir bandyti tai keisti. 

K7

Liubšys, Arūnas (1955-)

Naujagimių gydytojo užrašai / Arūnas Liubšys, Danutė Jonušienė. - Vilnius : Tyto alba, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 254, [2] p.

Kiekviena šeima laukia savo stebuklo – naujagimio. Laukia tikėdamiesi paties sveikiausio ir gražiausio. Kartais tas labai lauktas stebuklas ateina į šį pasaulį per anksti, ne toks, kokio buvo tikėtasi. Tada tėvai susiduria su nelauktais ir netikėtais iššūkiais, nerimu, kankinančiu laukimu ir daugybe iškylančių klausimų.... Ką daryti, kai bėda užklumpa netikėtai, kaip padėti šeimai ištverti negandą?

Vilniaus universiteto Santaros klinikų Vaikų ligoninės Neonatologijos centro vadovo  knyga „Naujagimių gydytojo užrašai" skirta tėvams, kuriems neretai reikia emocinės paramos ar medicininių žinių, ir visiems kitiems skaitytojams, kuriems įdomu išgirsti apie kitokią medikų kasdienybę.

K8

Erlickas, Juozas (1953-)

Ar gali būti, kad ir mes gyvename mūsų laikais? / Juozas Erlickas. - Vilnius : Tyto alba, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 543, [1] p.

Šioje knygoje – naujausi poeto, prozininko, Nacionalinės premijos laureato (1997) Juozo Erlicko kūriniai. Pasitelkęs absurdo poetiką ir graudžią ironiją, autorius žvelgia į iškilius ir varganus mūsų gyvenimo reiškinius, istorines, socialines, politines, kultūrines aktualijas.

K9

Zykas, Aurelijus (1978-)

Japonijos spalvos ir skoniai / Aurelijus Zykas. - Papild. leid.. - Vilnius : Aukso pieva (Vilnius : UAB "Balto print"), 2017. - 331,[5] p. : iliustr.

Knyga pristato nuostabų, įvairiapusį ir turtingą Japonijos kultūrinį paveldą, žmones, gyvenimo būdą. Remdamasis asmenine patirtimi, autorius su nostalgija ir humoru pasakoja apie savo gyvenimą dviejuose skirtinguose Japonijos miestuose: Tokijuje ir Kanadzavoje. Tarp skyrių įterpiamos lyriškos tekstinės miniatiūros, inspiruotos japoniškos kultūros aspektų, taip pat pateikiami nuotaikingi japoniškų patiekalų aprašymai.

K10

Laurinavičius, Vidmantas (1957-)

Pinigai ir pinigų sistemos pokyčiai Lietuvoje (1988-2016) / Vidmantas Laurinavičius. - Vilnius : Lietuvos bankas, 2017 (Vilnius : Standartų sp.). - 687, [1] p. : iliustr.

Ši knyga – tai Lietuvos banko dovana Radviliškio viešajai bibliotekai.

Knygoje nuosekliai ir išsamiai apžvelgiama atkurtos Lietuvos Respublikos nacionalinių pinigų raida, nagrinėjamos temos, susijusios su pinigų sistemos funkcionavimu. Apžvelgiamas laikotarpis nuo pirmųjų žingsnių Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo priešaušryje iki Europos Sąjungos bendrosios valiutos įvedimo. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis, dokumentais, pateikiami išsamūs iliustruoti skirtingų laikotarpių piniginių ženklų katalogai.

 

 

 

KOVAS

Be pavadinimo1

Paveikslo restauravimas / Vytautas Petras Bložė. - 2017. - 311, [8]  p. - (Gyvoji poezija) su CD          

Sudarė Elena Baliutytė, tekstus įskaitė Alvydas Šlepikas.

Iš Radviliškio krašto kilęs  poetas ir vertėjas Vytautas P. Bložė dabartiniam skaitytojui galėtų būti įdomus dėl kelių priežasčių: pirmiausia – dėl geros poezijos, kuri jau yra tapusi aktualiąja klasika. Vytautas P. Bložė yra moderniosios poezijos sovietmečio Lietuvoje pradininkas, kurio epiški verlibrai turėjo įtakos kelioms jaunesnių poetų kartoms (Sigitui Gedai, Marcelijui Martinaičiui, Kornelijui Plateliui ir kt.). Dar vienas momentas, dėl kurio poetas nusipelno dėmesio, yra paradoksaliai komplikuotas jo santykis su socialistinio realizmo ideologine doktrina: nuo visiško oficialiųjų metodo reikalavimų atitikimo pirmuose rinkiniuose iki radikalaus ankstesnės savo poetikos dekonstravimo.

Be pavadinimo2

Algirdas Julius Greimas: asmuo ir idėjos / sudarytojas Arūnas Sverdiolas. D. 1 :  / [iš rankraščių A.J. Greimo tekstus parengė Jūratė Levina]. - 2017. - 775, [1] p., [8] iliustr. lap.

Knyga „Algirdas Julius Greimas: asmuo ir idėjos“ skirta 2017 m.  A. J. Greimo šimtosioms gimimo metinėms minėti (UNESCO Greimo šimtmečio sukaktį įtraukė į 2017 m. minimų datų sąrašą).

I tomas skirtas visapusiškam Greimo asmenybės ir jo gyvenimo pristatymui. Įvairiapusiškumą kuria ne tik iki šiol fragmentiškai Lietuvos auditorijai pristatyti, bet ir visai nežinomi faktai, mintys ir liudijimai, kuriuos sudaro paties Greimo lietuviški ir prancūziški interviu, jo laiškai draugams ir kolegoms, kitų (jo mokinių, artimųjų, kolegų, draugų) atsiminimai apie Greimą ir pirmoji išsami jo biografija.

 
 

Be pavadinimo3

Suomijos istorija / Henrik Meinander. - 2017. - 294, [1] p.

Vasario 16-osios išvakarėse Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka sulaukė Suomijos Respublikos ambasados sveikinimo ir dovanos - profesoriaus Henriko Meinanderio knygos „Suomijos istorija“.   Knygoje profesorius H. Meinanderis piešia gyvą ir ryškų Suomijos istorijos paveikslą – nuo integracijos Švedijos Karalystėje iki autonominės Didžiosios Kunigaikštystės Rusijos imperijoje, palaipsniui kitusios ir užaugusios iki sąmoningos tautos, nepriklausomos valstybės ir sumanios modernių technologijų taikytojos.  Iki valstybės, kuri 1917-siais išsikovojo nepriklausomybę, o 1995-siais tapo Europos Sąjungos nare.

Henrikas Meinanderis (g. 1960) – Helsinkio universiteto istorijos profesorius ir daugelio pripažintų knygų apie Suomijos ir Šiaurės šalių istoriją autorius, anksčiau dirbęs Mannerheimo muziejaus Helsinkyje kuratoriumi ir vadovavęs Suomijos institutui Stokholme.

 
 

Be pavadinimo4

Du mediniai ir trys geležiniai kryžiai / Antanas Šukys. - 2016. - 320 p.

Lietuvos kariuomenės savanoris, viršila Antanas Šukys savo atsiminimuose pasakoja apie tarnybą Lietuvos kariuomenėje 1919-1921 metais, kovas už atsikūrusios Lietuvos valstybės laisvę. Jaunam savanoriui už Lietuvos teisę egzistuoti teko kautis visuose šių kovų frontuose - prieš bolševikinę Rusiją, bermontininkus ir prieš lenkus.

Autoriaus pasakojimas perkelia j žūtbūtinių kovų už Lietuvą sūkurį -kruvinas durtuvų kautynes, artilerijos apšaudymus, švininį kulkosvaidžių kulkų lietų, karių patirtus žygių bei gyvenimo apkasuose sunkumus.
A. Šukys vaizdžiai pasakoja apie karių kasdienybę, linksmus pafrontės ir užnugario nutikimus, situacijas, kai žmonės mirties akivaizdoje pasielgia stulbinamai išradingai ar neįtikėtinai kvailai.

Be pavadinimo5

Tylūs žingsniai per samanas / Ernestas Kuckailis. - 2016. - 143, [1] p.

Remiantis realiais įvykiais, Ernesto Kuckailio knygoje „Tylūs žingsniai per samanas" perteikiama Lietuvos partizanų kasdienybė, aprašomi susirėmimai su okupantais, Merkinės miestelio šturmas 1945 m.  Pasak autoriaus, jis nesiekė tiksliai atkurti įvykių, bet labiau norėjo atskleisti partizaninį karą per žmonių išgyvenimus ir kartais paprastus buitinius dalykus, kario žvilgsniu pažiūrėti į tautos pasipriešinimo kovą.

Ernestas Kuckailis jau yra išleidęs dvi knygas – atsiminimus apie pirmojo specialiųjų pajėgų eskadrono „Erelis 02“ misiją Afganistane „Trispalvio erelio skrydis“ ir karinę istorinę apybraižą apie vokiečių parašiutininkus Antrajame pasauliniame kare „Pavasarį paukščiai sugrįžta“.

 

Be pavadinimo6

Traukinys į Triestą / Domnica Radulescu. - 2014. - 331, [1] p.

Romane susipina skaudus Rumunijos istorijos etapas – diktatoriškas komunistinis N. Čaušesku režimas ir romantiška meilės istorija. Pagrindinė herojė Mona iš Rumunijos sostinės vasaros atostogoms atvyksta į miestelį Karpatų kalnų papėdėje. Ten ji sutinka paslaptingą vaikiną Mihajų. Bet jaunuolių meilei tenka patirti daug išbandymų. Šalyje veikia slaptosios saugumo tarnybos, jaučiamas visuotinis nepriteklius, tvyro įtampa, nepasitikima net artimiausiais žmonėmis. Ar gali būti, kad Mihajus dirba slaptojoje policijoje? Kokia veikla užsiima tėtis? Gresiantys pavojai, kylančios abejonės ne tik dėl tėvynės ir mylimųjų slaptos veiklos, bet ir savo ateities priverčia Moną bėgti iš Rumunijos į Ameriką. Ten ji susikuria visavertį gyvenimą, tačiau vis neramina mintys apie tėvynę ir paliktą meilę...

Pasakodama dviejų jaunuolių meilės istoriją, autorė sumaniai atskleidžia sudėtingas politines ir buitines Rytų Europos realijas komunistiniame „rojuje“.

Be pavadinimo7

Vaikystėje neišmoktos pamokos / Janet G. Woititz, Alan Garner. - 2-oji laida. - 2017. - 194, [2] p.

Amerikiečių psichologė ir Suaugusių alkoholikų vaikų judėjimo pradininkė Janet Geringer Woititz drauge su žinomu santykių ekspertu Alanu Garneriu knygoje „Vaikystėje neišmoktos pamokos“ dalijasi vertingais patarimais su tais, kurie augo nedarniose šeimose ir dėl to neįgijo svarbiausių bendravimo įgūdžių, būtinų visaverčiam gyvenimui. Vadovaudamiesi knygoje aprašomomis technikomis išmoksite kurti tvirtus ryšius, atpažinti ir reikšti jausmus, nubrėžti ribas ir jas apginti, spręsti nesutarimus su kitais.

 
Be pavadinimo8

Tarp veiksmų / Virginia Woolf. - 2017. - 175,[1] p.

Virginia Woolf savo paskutinį romaną „Tarp veiksmų“ parašė likus nedaug laiko iki  mirties. Kūrinys parašytas karo ir sumaišties fone. Praėjus 75-eriems metams po jos mirties pasaulyje iš naujo persvarstomas šios rašytojos palikimas.

Šiuo metu jos paskutinis romanas iš visų jos knygų mažiausiai žinomas, bet pastebimai išsiskiriantis tiek kūrybos, tiek laiko kontekste. 1941-ųjų kovo 27-ąją Virginia Woolf parašė savo leidėjui Johnui Lehnannui ir prisipažino, kad jaudinasi dėl savo tuo metu rašyto romano.

V. Woolf romane „Tarp veiksmų“ pasakojama apie vieną vasaros dieną Anglijos užmiesčio name, kaimo žmonėms besiruošiant kasmetiniam vaidinimui, horizonte jau šmėžuojant karo šmėklai. Romano sumanymas ir stilius – kupinas fragmentiškų akimirkų, poetinės prozos pasažų ir staigių perėjimų iš vieno personažo sąmonės į kitą – pribloškiamai originalus, drąsus ir kartu labai užtikrintas.


Be pavadinimo9

Laimingi žmonės skaito ir geria kavą / Agnès Martin-Lugand. - [2016]. - 191, [1] p.

Kai gyvenimas apsiverčia aukštyn kojomis, išsigelbėjimas slypi netikėčiausiose vietose..
Dianos gyvenimas, rodos, tobulas. Ji – mylima žmona, mama ir jaukios literatūrinės kavinės „Laimingi žmonės skaito ir geria kavą“ pačiame Paryžiaus centre savininkė. Tačiau vyrui ir dukrelei žuvus autoavarijoje, idilė išsisklaido tartum migla. Įkalinta ilgesio ir persekiojama prisiminimų, moteris užsidaro savyje ir neprisileidžia net artimųjų.
Vis dėlto laikas nestovi vietoje. Praėjus metams nuo tragedijos Diana supranta, kad išsivadavimo reikia ieškoti dabar arba niekada, ir išsiruošia į Airiją, savo mylimo vyro svajonių šalį...

 
Be pavadinimo10

 

Vasara Long Ailande / Richard Yates. - 2009]. - 287, [1] p.

...kai Šepardo automobilis sugenda prieškariniame Niujorke, o tėvas, ieškodamas telefono, paspaudžia atsitiktinių durų skambutį, gražuolio, bet kvailo Evano Šepardo ir jo mylimosios Reičelės gyvenimas pasikeičia amžiams. Pasmerkti tęsti tėvų klaidas Evanas ir Reičelė netrukus įsitikina, kad už visų gyvenimo svajonių slepiasi išdavystė. Jaunuoliai desperatiškai išbando visus pabėgimo kelius ir įsitikina, jog šie veda tiktai atgal į „supuvusį" Long Ailando pakrantės miestuką.

Niekas geriau už Yatesą neatskleidžia tylios snaudžiančių miestelių tragedijos, o „Vasara Long Ailande" yra geriausias liudijimas, jog svajoti būtina: kartais viltis yra viskas, kas lieka. 

 
 
 
 
 

VASARIS 

1

„Iškalbingi praeities ženklai. Kultūros paveldo objektai Radviliškio rajone“

Tai – pirmoji rajone  išleista tokio pobūdžio knyga. Joje aprašomi į Lietuvos Respublikos kultūros vertybių registrą įtraukti, saugomi objektai, esantys Radviliškio rajono savivaldybės teritorijoje. Čia atsispindi jų istorijos bruožai, vertė ir reikšmė, dabartinė būklė, apsaugos problemos. Knygoje pateikiama su tuo susijusių tyrinėtojų, vertintojų nuomonių, gyventojų pasakojimų, išlikusių legendų, nuotraukų. Knyga atskleidžia Radviliškio krašto savitumą, skatina pasididžiavimą gimtine ir norą prisidėti prie vertingų jos praeities ženklų išsaugojimo. Pažintinis leidinys skiriamas visiems skaitytojams, besidomintiems kultūros istorijos, paveldo temomis.

Knygą išleido Radviliškio viešoji biblioteka kartu su partneriu- Radviliškio rajono savivaldybės Paveldosaugos ir turizmo skyriumi.

2

Knygoje analizuojamos Aksominės revoliucijos Čekoslovakijoje ir Dainuojančios revoliucijos Baltijos regione priežastys, sąsajos ir tarpusavio įtakos. Įvykiai analizuojami Čekoslovakijos politikos kontekste. Baltijos regiono problematikos samprata buvo susijusi su Čekoslovakijos vyriausybės ir visuomenės laikysena ne tik Baltijos revoliucijos atžvilgiu, bet buvo svarbus ir požiūris į M. Gorbačiovo perestroiką, komunistinės sistemos griūtį ir ją lydėjusį Sovietų Sąjungos iširimą.

Lubošas Švecas(g.1961)  yra Vidurio Rytų Europos ir Pietryčių Europos moderniosios istorijos  Karolio universiteto Socialinių mokslų fakulteto Tarptautinių studijų

instituto dėstytojas.

 
 

3

Gib a kuk – žydiškas posakis, reiškiantis „Žvilgtelėk“. Jauki ir asmeniška teatro ir kino kritikės Rūtos Oginskaitės knyga – tai dvylika žvilgsnių į Grigorijaus Kanovičiaus gyvenimo tarpsnius, amatą ir kūrybą, tautos ir šeimos likimus. Grigorijus Kanovičius (g. 1929) – vienas žymiausių šalies rašytojų, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, savo romanuose, apysakose ir apsakymuose įamžinęs Lietuvos žydų gyvenimą iki II pasaulinio karo, sukūręs savo tautos epą. Bet ar kas žino, koks žmogus yra tas darbštus, tarptautiniu mastu žinomas rašytojas, kurio knygos ir jų vertimai užima visą keliaaukštę knygų spintą? 

Gib a kuk!

 
 

4

Miglės Anušauskaitės komiksas pasakoja vieno žmogaus gyvenimo istoriją: nuo vaikystės Kupiškyje iki mokslų Kaune, per II pasaulinio karo baisumus, pro Aleksandriją iki Prancūzijos. Šis žmogus – tai pasaulinio garso mokslininkas, semiotikas Algirdas Julius Greimas, sukūręs naują metodą analizuoti kultūros reiškinius, visą gyvenimą kėlęs prasmės klausimą. Autorė į grafinį pasakojimą žaismingai įterpia semiotikos teoriją, filosofijos sroves ir patarimus, kaip atrodyti protingai. Tai labai svarbi ir įdomi istorija, skirta suaugusiems skaitytojams!

 

5

Tai antroji knyga apie Algirdą Patacką – valstybininką, Kovo 11-osios signatarą, Nepriklausomybės ir laisvos dvasios adeptą, aktyvų Čečėnijos draugą, aistringai ginantį krikščioniškąja, o kartu ir prigimtine baltiškąja moralę grįstą Gyvenimą, tiek politiniu valstybiniu lygmeniu, tiek visomis kitomis jo paraiškomis. Pasakojimą, apimantį 1989–2000-uosius herojaus gyvenimo metus, autorė pina ir iš asmeninių, fragmentiškai dar spėtų įrašyti Algirdo Patacko prisiminimų, ir iš jo pasisakymų Seimo posėdžiuose, ir iš liudijimų spaudoje, bendražygių memuaruose, kitų šaltinių. Pirmoji knyga išleista 2016 metais.

6

Lietuvos mokslų ir enciklopedijų leidybos centras išleido solidžią, daug vertingos informacijos turinčią knygą „1926-2016 Lietuvos radijas. Faktai. Kūrėjai. Laidos”.  Ji skirta Lietuvos radijo devyniasdešimtmečiui, gana ilgam laikotarpiui, per kurį ir mūsų valstybė, ir, aišku, jos radijas pergyveno ne tik kelias valdžių griūtis, įvairius okupantus, bet ir augimo, vilties ir laisvės troškimo metus. Lietuvos radijas, 1926 metų birželio 12 dieną prabilęs iš Kauno, tapo vienu reikšmingiausių įvykių Nepriklausomos Lietuvos gyvenime. Devyni radijo gyvavimo dešimtmečiai nuo 1957 metų kartu su Lietuvos televizija – tai Lietuvos visuomenės technologijų ir minties raidos metų: nuo pirmųjų šaukinių, sparčiai gausėjančių klausytojų rato, okupacijos karų ir cenzūros išbandymų iki Baltijos kelio ir Kovo 11-osios...

7

Babtai – 35-oji „Lietuvos valsčių“ serijos monografija, skiriama Lietuvos valstybės atkūrimo 100-osioms ir Babtų miestelio 625-osioms pirmojo rašytinio paminėjimo metinėms. Knyga išleista sutelkus „Versmės“ leidyklos ir Babtų seniūnijos bendruomenės kūrybines galias bei lėšas.Tai archyvų duomenimis, mokslo tyrimais, memuarine literatūra, amžininkų liudijimais paremtas, fotografijomis, brėžiniais, žemėlapiais gausiai iliustruotas bendras devynių dešimčių autorių pasakojimas apie dabartinio Kauno rajono Babtų miestelio ir jo apylinkių gamtą, istoriją, materialųjį ir dvasinį paveldą, švietimą, kultūrą, iškilius žmones; apie nacių ir sovietų okupacijų suteiktas skriaudas, aktyvų dalyvavimą tautos Atgimimo įvykiuose, ginant Sitkūnų radijo stotį nuo sovietų kariuomenės, savanorių veiklą.

„Lietuvos valsčių“ serijoje taip pat yra išleistos monografijos „ Baisogala“  bei „Šeduva“. 

 
8

Sašiko –tai šiuo metu madingiausias siuvinėjimo būdas
Tradicinis japonų sašiko siuvinėjimo menas skaičiuoja ne vieną tūkstantmetį. Senovės Japonijoje žmonės tikėjo, kad išsiuvinėti raštai atbaido piktąsias dvasias ir pritraukia sėkmę bei turtus. Sašiko siuvinėjimas turėjo ir praktinį pritaikymą: leido nuo viso pasaulio atskirtiems japonams persiuvinėti susidėvėjusius drabužius, nes nauji audiniai būdavo itin brangūs. 
Mūsų laikais šis menas - tai savotiška meditacija, primenanti arbatos gėrimo ceremoniją. Sašiko technika moko kantrybės ir pastovumo, leidžia atsisakyti tuštybės ir susikoncentruoti ties amžinomis vertybėmis. 

 
 
9

...Beatričė nė nepastebėjo, kaip virto pilka pele, pareigingai besirūpinančia sutuoktiniu ir dukrelėmis, kas rytą pėdinančia į bulvarinio laikraščio redakciją sukurpti dar kelių niekam nereikalingų straipsnių. Tačiau vieną dieną jos vyras Kristijonas pareiškia, kad išeina pas kitą moterį. O tada ir prasideda...
Būna, širsti, net keiki likimą, kad jis toks neteisingas. Bet, žiūrėk, staiga ima ir paaiškėja: ogi smarkiai klysti tu pats. 
Romane aprašomas skausmingas kelias į  suvokimą, kad didžiausia gyvenimo vertybė – tai šeima, o jos išsaugojimas priklauso nuo dviejų žmonių pastangų.

 
 
10

„Vestuvės bus!" - antroji Ligitos Juknevičiūtės knyga, romano „Vestuvių nebus!" tęsinys.

Jausminga ir nuolat į komiškas istorijas įsivelianti Vaiva, santūrusis snaudžiantis vulkanas - jos mylimasis Saulius, aistringasis gundytojas ir dykumų princas Tahiras, paslaptingoji meilės nusikaltėlė Andžela, lengvabūdiškoji dainininkė Mamuka — visi pirmosios knygos herojai vėl susitiks egzotiškoje šalyje, nes gelbės dingusį Mamukos kūdikį ir gaudys nusikaltėlius.  „Vestuvės bus!" - tai smagi detektyvinė meilės nuotykių komedija, paskaninta lietuviškų realijų, dramos ir idealistinių idėjų motyvais.

 

 
 
 
 
 
 

GRUODIS

lūžis

Kalbringene, tykiame pajūrio miestelyje, kirviu žiauriai užkapojami du žmonės, ir netoliese per atostogas nuobodžiaujantis vyriausiasis inspektorius Van Vėterenas siunčiamas padėti kompetentingiems vietos specialistams. 
Policijos viršininkas, kuriam iki išėjimo į pensiją liko vos kelios dienos, tikisi, kad suspės greitai baigti bylą. Vis dėlto aiškių sąsajų tarp abiejų aukų nematyti...

Hakanas Nesseris (g. 1950) yra vienas iš geriausių ir skaitomiausių švedų kriminalinių istorijų autorių, prieš rašytojo karjerą ilgai dirbęs mokytoju. Šis jo kūrinys "Lūžio taškas", gimtinėje išleistas 1994-aisiais, pelnė Švedijos detektyvų akademijos apdovanojimą kaip geriausias metų kriminalinis romanas. 

kelionė

1943-iųjų rugpjūčio 6 dieną Chaimą Sutiną, paslėptą juodame autokatafalke, iš Šinono miestelio Luaros slėnyje veža į okupuotą Paryžių. Dailininkui būtina neatidėliotina skrandžio operacija, tačiau kelionė užtrunka pernelyg ilgai, važiuoti tenka aplinkkeliais, vengiant okupantų kontrolės postų. Skausmą malšinančio morfino aptemdytoje Sutino sąmonėje prisiminimų atplaišos pinasi su klejonių vaizdiniais.
Skaudi vaikystė neturtingo žydo, senų drabužių taisytojo, šeimoje Smilavičiuose netoli Minsko, pirmieji tapybos bandymai Vilniuje ir vienintelis troškimas – patekti į dailininkų pasaulio sostinę Paryžių. Neįtikėtina draugystė su Amadėju Modiljaniu, nelaukta sėkmė ir menininko pripažinimas po daugelio metų skurde.

 
 

fakelas

„Fakelas ausyje" – antroji Elias Canetti autobiografijos knyga. Joje autorius aprašo savo gyvenimą 1921–1931 metais. Tai pasakojimas apie E. Canetti ankstyvąją brandą, gyvenimą Vienoje, mokymąsi ir rašytojo karjeros pradžią. Sekant unikalios asmenybės augimo keliu, skleidžiasi spalvinga XX a. Vidurio Europos politinio, kultūrinio gyvenimo panorama ir intymiausios autoriaus gyvenimo akimirkos. E. Canetti pristato skaitytojui muzikos, literatūros, dailės genijų portretus, kurie iki šiol veikia mūsų pasaulio vaizdą.

 
 

meilė

Milijonai žmonių visame pasaulyje pažįsta besišypsantį Niko Vujičičiaus veidą ir yra girdėję jo motyvuojančias kalbas. Nikas susikūrė, kaip jis pats sako, „juokingai gerą gyvenimą“, nors gimė be rankų ir be kojų. Savo teigiamu požiūriu, pozityviu mąstymu ir įkvepiančiomis istorijomis jis yra pavyzdys daugeliui žmonių. Knygoje „Meilė be ribų“ Nikas ir jo žmona Kenai pasakoja, kaip jie surado ir pamilo vienas kitą, kaip įveikė savo bei artimųjų abejones dėl jųdviejų santykių, kokie buvo pirmieji santuokos metai ir tėvystės džiaugsmai.

 

optimizmas

„...aš tokia pati, todėl rašau ir jums, ir sau, kad imtume ir pasikalbėtume apie viską nuo iki, o svarbiausia – kad drauge rastume paguodą, nusiraminimą, motyvaciją, įkvėpimą, supratimą, džiaugsmą“.

Lavija Šurnaitė – žinoma TV ir radijo laidų vedėja, žurnalistė, bestselerio „Maži įpročiai – dideli pokyčiai“ autorė. Tūkstančiai Lietuvos moterų jau išbandė paprastus, smagius ir veiksmingus būdus, kaip geriau jaustis savame kūne, o dabar autorė kviečia išmokti keisti ne tik išorę, bet ir vidinį pasaulį. 

šekspyras

Viljamas Šekspyras (William Shakespeare) yra žinomiausias ir įtakingiausias vėlyvojo Renesanso anglų ir Vakarų Europos rašytojas, poetas ir dramaturgas. 

Jau daug šimtmečių V. Šekspyro kūryba išlieka it nepajudinama uola. Šiandien kaip niekad jo pjesės vaidinamos pasaulio teatrų scenose, ekranizuojamos kine (ir ne tik Holivude), o jų šiuolaikinės interpretacijos pranoksta bet kokią fantaziją. 
Šiame rinktinių raštų rinkinyje sudėtos kone žinomiausios ir įspūdingiausios meistro pjesės...

mėlyna

„Panelės Smilos sniego jausmas“ – meistriškai parašytas romanas, kurį galima vadinti ir filosofiniu detektyvu, ir Danijos bei Grenlandijos gyvenimo veidrodžiu. Gyvenimo, kuriame taip maža vietos meilei ir taip daug – vienatvei ir sniegui. Gyvenimo, kurį gyvena Smila – grenlandės medžiotojos dukra, vaikystėje po motinos žūties tėvo atvežta į Daniją, tačiau širdimi taip ir likusi Grenlandijoje. Smila atšiauri, šalta ir maištinga, labiau už viską mylinti sniegą, ledą ir skaičius. Ir Izaiją – kaimynystėje gyvenantį inuitų berniuką. Todėl kai jis žūsta nukritęs nuo stogo, Smila nepatiki policijos versija – pėdos sniege jai sako daugiau...

 
raudona

 „Pasaulio istorija išsinešti“ – penktoji A. von Schönburgo knyga, kurioje jis užsimojo įgyvendinti tai, kas neįmanoma – suspausti visą pasaulio istoriją į porą šimtų puslapių. Ir jam pavyko! Jis pasakoja taip elegantiškai ir įtraukiančiai, kad galima tapti priklausomam nuo istorijos.
Čia – įspūdingiausi žmonijos atradimai, meno kūriniai, čia – pasakojimai apie garsiausius didvyrius ir baisiausius nusikaltėlius, čia vienu šuoliu įveikiamas atstumas nuo rėžtuko iki asmenukių lazdos... 

 
 
juoda

Handleteringas, arba raidžių piešimas ranka, vis labiau populiarėja, kaip ir originalumo siekis madoje, interjeruose, reklamose. Puikiai piešti šriftus ranka įmanoma išmokti netgi lengviau, nei atrodo. Ši stilinga knyga – puiki dovana piešiantiems ar tiesiog norintiems padailinti savo užrašus, dovanas ranka pieštomis raidėmis.

 
 
IMG 4665

Holokaustas – masinis žydų tautos naikinimas Antrojo pasaulinio karo metu – yra vienas iš skaudžiausių žmonijos istorijos etapų, kurio simboliai, reikšmė, religinė prasmė neprarado aktualumo praėjus daugiau nei 70 metų. Lietuvos ir užsienio valstybių istorikai, valstybės veikėjai, visuomenininkai iškelia su Holokaustu susijusius klausimus, kurie sulaukia rezonansinio atgarsio visuomenėje. Atsižvelgiant į minėtuosius procesus, bendradarbiaujant Kauno IX forto muziejui, Tarptautinei komisijai nacių ir sovietinio okupacinių režimų nusikaltimams Lietuvoje įvertinti ir Kauno žydų bendruomenei, šiemet lietuvių ir anglų kalbomis buvo išleistas holokausto tematikai skirtas šis kolektyvinis mokslinių straipsnių rinkinys Holokaustas nacių okupuotose Rytų ir Vakarų Europos valstybėse: tyrimai ir atmintis”. 

 
 
 
 
 
 knyga1

...kad kelionė būtų smagi, siūlau įsimesti į lagaminą (SU)TRAUKTINĘ. Ne, ne tai, apie ką pagalvojote, o linksmiausias istorijas iš trijų mano knygų: „Aktoriai, režisieriai ir kasininkės“, „Aktoriai, režisieriai ir studentai“ ir „Aktoriai, režisieriai ir gerbėjai (Ko nematė žiūrovai)“.

 Nijolė Narmontaitė

 2

Nelengvai nusakomas šios unikalios Vlado Terlecko knygos žanras – bene tiksliausia ją vadinti gausybės išskirtinių faktų rinktine (sutelktine) su analitinėmis įžvalgomis ir fundamentaliomis išvadomis. Nemąžtančio aktualumo tema – Lietuvos ginkluotas pasipriešinimas, arba tautos būtinoji ginkluota gintis, – knygoje suskirstyta stambiomis potemėmis, iliustruojančiomis pasipriešinimo mastą, pobūdį, ypatumus, kovos metodus ir jų įvairovę.

 
3

Nelengvai nusakomas šios unikalios Vlado Terlecko knygos žanras – bene tiksliausia ją vadinti gausybės išskirtinių faktų rinktine (sutelktine) su analitinėmis įžvalgomis ir fundamentaliomis išvadomis. Nemąžtančio aktualumo tema – Lietuvos ginkluotas pasipriešinimas, arba tautos būtinoji ginkluota gintis, – knygoje suskirstyta stambiomis potemėmis, iliustruojančiomis pasipriešinimo mastą, pobūdį, ypatumus, kovos metodus ir jų įvairovę.

 
33333

 

Du žmonės, vyras ir moteris. Vieną slegia gėda, kitą – kaltė. Kilus viešam skandalui, televizijos laidų vedėja Alisa Hagtorn nusprendžia dingti. Ji atsisako darbo televizijoje, palieka vyrą, butą ir išvyksta į nuošalią vietovę prie fjordo. Čia jai tereikės rūpintis apleistu sodu, tris kartus per dieną ruošti valgį ir nesipainioti po kojomis niūriam namų šeimininkui.

 

454

 

„Kartais susergame viena keista liga ir nepajėgiame ištarti žodžių, kurie padarytų laimingus mus ir mūsų artimuosius. Tie žodžiai visai paprasti: „Myliu“, „Esi šaunus“, „Aš laimingas, būdamas šalia“, „Ačiū, kad esi“. Net Evangelijoje, norint priversti nebylius kalbėti, prireikia stebuklo.

 

tobulos mamos

 Jums prieš akis ir širdį – ne nuobodžių teorijų ir konkrečių atsakymų sausa „suvestinė“. Tai gyvybe pulsuojanti patirtis toms, kurios žino, kad mažame kūne gyvena didelė siela. Tai psichologės, kūrybingos ir ieškančios mamos užrašai. Turėkite juos po ranka – prie pusryčių kavos ar pusrytinės mažylio košės...

6

 

Tai pirma išsami rašytojo, vieno iškiliausių ir įtakingiausių pasaulyje šiuolaikinių lietuvių intelektualų Tomo Venclovos (g. 1937) autobiografinė knyga. Pašnekesiuose su Ellen Hinsey Venclova aprėpia keturis gyvenimo dešimtmečius Lietuvoje, Maskvoje ir keturis dešimtmečius Jungtinėse Amerikos Valstijose.

 
777734

Kunigas Algirdas kreipiasi į visus – tikinčiuosius, netikinčiuosius ir ieškančiuosius. Jo žodis įtaigus ir įtikinamas, jo santykyje su Dievo Žodžiu iškyla ne tik tūkstantmetė krikščionybės istorija, bet ir tikėjimo bei modernybės sąsajos. Knygos tikslas – ne tiek plėsti pažinimą, kiek padėti gilintis į savo sielą ir sąžinę. Ji kviečia žmogų sąmonėti ir skatina jo pokytį bei dvasinę pažangą.

 
 
96

Tai viena populiariausių enciklopedinio pobūdžio knygų visame pasaulyje. Joje išsamiai, šmaikščiai, patraukliai ir visiems suprantamai pasakojama apie mokslą, jo istoriją, žymiausius mokslininkus ir didžiausius atradimus. 2004 m. knyga buvo apdovanota prestižine Aventis mokslo leidinių premija.

 
 
 
10

„Ir tu atrasi lobį, kuris slypi tavyje“ – lietuvių itin pamėgto  bestselerio „Dievas visada keliauja incognito“ autoriaus knyga.

Alisos geriausias vaikystės draugas Žeremis pasirinko kunigo kelią, tačiau dabar abejoja savimi, nes vis mažiau žmonių užsuka į Dievo namus. Kadaise jis labai padėjo Alisai po jos motinos mirties. Dabar, matydama bičiulio kančias, Alisa nusprendžia padėti jam.

 
 
 
 

  

Barreau, Nicolas (1980-)

Mažų stebuklų kavinė : romanas / Nicolas Barreau ; iš vokiečių kalbos vertė Lina Žukauskaitė. - Vilnius : Sofoklis, 2017 (Gargždai : ScandBook). - 254, [1] p. ; 22 cm. - Orig. antr.: Das Café der kleinen Wunder.

 

Prancūzės studentės Neli širdį pavergia gerokai vyresnis profesorius. Jaunutė mergina dirba jo asistente, uoliai slepia savo jausmus ir laukia tinkamos progos. Kai svajonės išsipildymas, regis, pasiekiamas ranka, gyvenimas pasisuka visiškai netikėta linkme. Paslaptingas palinkėjimas močiutės jaunystės knygoje ir Nelei dovanotas išgraviruotas žiedas nuveda knygos heroję į amžiną įsimylėjėlių miestą – Veneciją. Čia sklinda mįslingos praeities kerai...

 

100 klausimų apie klimato kaitą / Arūnas Bukantis, Justas Kažys, Egidijus Rimkus, Mečislovas Žalakevičius. - Vilnius :  Mokslo ir enciklopedijų leidybos centras, 2017 (Vilnius : BALTO print). - 215, [1] p. : iliustr., diagr., žml.

    Klimato kaita šiandien yra viena aktualiausių pasaulio problemų, kurių prognozuojamos pasekmės kelia didelę grėsmę žmonijos gerovei ir saugumui. Šiandieninis pasaulis labai glaudžiai susaistytas ekonominiais ir socialiniais ryšiais, taigi klimato kaitos padarinius reikėtų vertinti globaliu mastu. Arčiau pusiaujo esančiose šalyse dėl klimato kaitos senka gėlo vandens ištekliai, stiprėja dykumėjimo procesai, dažnėja ekstremalūs gamtos reiškiniai. Tai neišvengiamai daro įtaką fiziniam vietos gyventojų saugumui ir gyvenimo kokybei, koreguoja maisto ir žaliavų kainas pasaulio rinkose, kelia politines įtampas įvairiose šalyse, skatina žmonių migraciją į saugesnius regionus.                                                                                                                                                                                  Ši Lietuvos mokslininkų ilgalaikiais tyrimais grįsta knyga, kurioje atsakoma į 100 aktualių klausimų apie klimato kaitą, jos priežastis, poveikį ūkiui ir gamtai, turėtų mus priversti susimąstyti, ar padarėme viską dėl savo ir ateinančių kartų ateities.

„O MANO BROLIO VARDAS – TOMAS“

Autorius: Eglė Gelažiūtė-Petrauskienė

Leidėjas: E. Gelažiūtė-Petrauskienė

Metai: 2018

 

„ O mano brolio vardas – Tomas“ yra pirmoji lietuviška autorinė knyga, kurioje apie autizmą kalbama jautriai ir b„O mano brolio vardas – Tomas“ yra pirmoji lietuviška autorinė knyga, kurioje apie autizmą kalbama jautriai ir be pagražinimų.

 

„BOLDŲ ŠEIMYNĖLĖ“

Autoriai: David Roberts,Julian Clary

 

Leidėjas: Alma littera

Metai: 2018

Puslapiai: 288

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Paprastoje gatvėje gyvena ypatinga šeima – Boldai.

Pasklido gandai, kad Boldų namai yra prieglobstis VISIEMS pavojuje atsidūrusiems gyvūnams.

Bet dabar į jų namus prigužėjo įvairiausių gyvūnų!

Ar Boldai atsikando daugiau, nei įstengs nuryti?

Nepakartojama – „Daily Mail"

Be galo originali – „Kirkus"

„Pati juokingiausia iš visų parašytų knygų." – Robertas, 9 metai

„Negalėjau nustoti juoktis, štai kokia ji linksma." – Matilda, 8,5 metų

 

 

Leidėjas: Alma littera

Metai: 2018

Puslapiai: 288

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Paprastoje gatvėje gyvena ypatinga šeima – Boldai.

Pasklido gandai, kad Boldų namai yra prieglobstis VISIEMS pavojuje atsidūrusiems gyvūnams.

Bet dabar į jų namus prigužėjo įvairiausių gyvūnų!

Ar Boldai atsikando daugiau, nei įstengs nuryti?

Nepakartojama – „Daily Mail"

Be galo originali – „Kirkus"

„Pati juokingiausia iš visų parašytų knygų." – Robertas, 9 metai

„Negalėjau nustoti juoktis, štai kokia ji linksma." – Matilda, 8,5 metų

 

 

Leidėjas: Alma littera

Metai: 2018

Puslapiai: 288

Vertėjas: Daumantas Gadeikis

Paprastoje gatvėje gyvena ypatinga šeima – Boldai.

Pasklido gandai, kad Boldų namai yra prieglobstis VISIEMS pavojuje atsidūrusiems gyvūnams.

Bet dabar į jų namus prigužėjo įvairiausių gyvūnų!

Ar Boldai atsikando daugiau, nei įstengs nuryti?

Nepakartojama – „Daily Mail"

Be galo originali – „Kirkus"

„Pati juokingiausia iš visų parašytų knygų." – Robertas, 9 metai

„Negalėjau nustoti juoktis, štai kokia ji linksma." – Matilda, 8,5 metų