Naujos knygos 2021

VAIKŲ LITERATŪROS SKYRIAUSNAUJI LEIDINIAI

 Be pavadinimo1

Kussat-Deviatnikovė, Vaida

Tukutaškės pasakos / Vaida Kussat-Deviatnikovė ; iliustravo Indrė Salanginaitė. - Vilnius : Briedis, 2021

Knygelę sudaro dvi eiliuotos istorijos, kuriose mažieji skaitytojai skatinami mylėti net pačius mažiausius gyvūnėlius. Istorijos ragina patikėti, kad viskas įmanoma, jeigu tik pasirenkame teisingą kelią ir atkakliai siekiame savo svajonių.

„Kirmėlytė svajotoja" – tai pasaka apie mažos kirmėlytės turimą didelę svajonę. Apie jos drąsą keisti nusistovėjusias tradicijas ir leistis į kelionę savo norų link.

„Voriukas siuvėjas" – istorija apie nelabai mėgstamą vabaliuką, kuris iš kasdienės ir jaukios aplinkos patenka į visiškai jam nepažįstamą. Naujieji aplinkiniai nėra juo sužavėti ir pašiepia jo išvaizdą, bet tai, ką jis moka geriausiai, priverčia pažvelgti į jį visai kitomis akimis. Be to, knygelėje pateikiama užduotis – įvairiose iliustracijų vietose besislepianti Tukutaškė ragina vaikus ne tik klausytis, bet ir aktyviai dalyvauti istorijoje ieškant boružėlių.

Be pavadinimo2

Spragtukas ir pelių karalius : pagal E.T.A. Hoffman / pasaką [pagal Adelės Laigonaitės vertimą] adaptavo Gaja Guna Eklė ; iliustravo Eidvilė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Vaikams nuo 5 m.

Laikui nepavaldi klasikinė kalėdinė pasaka apie gerumą, drąsą ir meilę.

Kalėdų proga septynmetė Marija gauna daugybę nepaprastų dovanų, bet jos akį patraukia mielas kareivukas – Spragtukas, skirtas riešutams gliaudyti. Netrukus paaiškėja, jog jis yra užburtas princas. Kad atvirstų į žmogų, jis turi nugalėti septyngalvį pelių karalių, o jį patį, net ir negražų, turi pamilti kilni mergaitė. Ar pavyks Spragtukui ir Marijai išsklaidyti piktus burtus?

Vokiečių romantiko Ernsto Theodoro Amadėjaus Hoffmanno stebuklų, nuotykių ir išbandymų kupinas pasakojimas „Spragtukas ir pelių karalius" pasaulį keri jau 200 metų. Šiame leidime klasikinis kūrinys adaptuotas mažiesiems skaitytojams.

Be pavadinimo3

Savickytė-Damanskienė, Kristina (1975–)

Kaip Tilis džiaugsmo ieškojo : pasaka su uodega / Kristina Savickytė, Motiejus Damanskis ; iliustravo Marija Smirnovaitė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Tobula knyga jaukiems vakarams su vaikais – skaitykite, kalbėkitės, gaminkite, žaiskite ir džiaukitės vienas kito draugija.

Nykštukas Tilis kalno papėdės gyventojams kasmet dovanoja džiaugsmą, jis padeda jiems išgyventi tamsius ir šaltus žiemos vakarus. Bet kaip Tiliui dalintis džiaugsmu su kitais, jei šiemet jis krūtinėje tejunta šaltį ir tuštumą? Nykštukas nesėdi vietoje – tuojau pat išsiruošia ieškoti, kas pažadintų džiaugsmą širdyje. Įlindęs į olą kalnuose, Tilis sutinka paslaptingus kibučius. Viešėdamas pas juos nykštukas ne tik įsigyja naujų draugų, jis atranda kur kas daugiau, nei galėjo įsivaizduoti.  

Kiekvieną pasakos skyrių lydi „uodega“ – „pasikalbėk“ ir „atlik“. Tai veiklos idėjos, susijusios su turiniu, ir klausimai pokalbiui su vaiku, kurie padės ugdyti emocinį intelektą, paskatins pasigilinti į save ir pagalvoti apie brangiausius žmones bei savo aplinką. 

Be pavadinimo4

Baltrukonytė, Jurgita (1969–)

Blynai spintoje / Jurga Baltrukonytė ; iliustravo Algis Kriščiūnas. - Vilnius : Alma littera, 2021

Sukurti daugiau linksmosios šeimynėlės nuotykių paskatino „Torčiuko ant debesėlio“ sėkmė ir šilti skaitytojų atsiliepimai. „Blynai spintoje“ – nuoširdi ir linksma istorija apie draugų ieškojimą. Stebuklų name atsiranda keistas išdykėlis – Dinozauras Frankas, kuris jaučiasi labai vienišas. Ir Tėtis, ir Mama, ir mažoji Paula puola jam ieškoti draugų. Bet kaip rasti tikrą draugą?

Kaip atskirti jį nuo apsimetėlio?

Kaip pačiam būti geru draugu?

Be pavadinimo5

Hemming, Alice

Lapų vagis / Alice Hemming, Nicola Slater ; [iš anglų kalbos vertė Vainius Bakas]. - Vilnius : Alma littera, 2021

VOVERIUKAS TOKS SUTRIKĘS!
Vakar ant jo medžio buvo daugybė nuostabių lapų, o šiandien? Keletas jų dingo! Tikriausiai juos kažkas pavogė, taigi...
GIRIOJE SIAUČIA LAPŲ VAGIS!

„Lapų vagis“ - nepakartojamai smagi istorija, kaip voveriukas nustemba susidūręs su neišvengiama metų laikų kaita.

Be pavadinimo6

Noriu sužinoti apie save ir pasaulį : enciklopedija / [sudarytojos Eglė Čebatorienė ir Vaida Dubickienė] ; [dailininkė Lina Žutautė]. - Vilnius : Alma littera, 2021

 „Kakė Makė. Enciklopedija. Noriu sužinoti apie SAVE ir PASAULĮ“ skirta 4–7 metų vaikams.

DĖMESIO: atnaujintas leidimas. 2015 m. ši enciklopedija buvo išleista pavadinimu Kakės Makės enciklopedija. Pažink save ir pasaulį”.

Kakė Makė jau seniai suprato, kad pasaulis kupinas įdomybių ir paslapčių. Jai galvoje nuolat kirba milijonai klausimų klausimėlių: Kodėl esu tokia, kokia esu, ir kaip veikia mano kūnas? Kokie augalai yra valgomi ir kur jie auga? Kas slypi Žemės gelmėse ir kas savo jauniklius maitina pienu?

Kartu su profesoriumi Lempučiu ir Kake Make drąsiai leiskis į smagią pažinimo kelionę.

Sužinok, kas sudaro tavo kūną ir kaip jis veikia.

Išmok pažinti jausmus ir suprasti, iš kur jie atsiranda.

Įsimink, ko reikia, kad būtum sveikas kaip ridikas.

Patyrinėk žmones: ką jie veikia, kokius išradimus kuria ir kodėl eina į koncertus?

Susipažink su spalvotu augalų pasauliu: kurie iš jų valgomi, o kurių geriau neragauti?

Pasimatuok ūgiu su žirafomis ir pasidegink saulėje su krokodilais.

Keliauk į Žemės centrą, perplauk vandenynus ir, jei dar turėsi jėgų, aplankyk visas Saulės sistemos planetas.

Be pavadinimo7

Laukinių pievų kiškis : [apysaka] / Holly Webb ; iš anglų kalbos vertė Ina Jakaitė ; iliustravo Dawn Cooper. - Vilnius : Alma littera, 2021

„Elė nebuvo tikra, kas privertė ją pakelti akis.[...] Bet priešais, šiek tiek žemiau šlaitu, tupėjo kiškis. Saulė nušvietė jo gelsvai rudą kailiuką, akys spindėjo tarsi gintarėliai.
Kiškis žiūrėjo į ją.“

Anksčiau Elė mėgdavo kartu su mama stebėti pievose liuoksinčius ir žaidžiančius kiškius. Tačiau po mamos mirties, praėjus kiek laiko, mergaitei vis sunkiau prisiminti tas laimingas akimirkas.

Vieną dieną Elė randa sužeistą kiškutį. Vargšas gyvūnėlis atrodo toks išsigandęs, kad mergaitė pajuto privalanti ko nors imtis ir jam padėti. Pasirūpinti gyvūnėlio sveikata bus didžiulis iššūkis, bet gal tai suteiks progą Elei pasijusti geriau ir susirasti naujų draugų?

Be pavadinimo8

Dirgėla, Tomas

Akių obuolių pyragas / Tomas Dirgėla ; iliustravo Eglė Gelažiūtė. - Vilnius : Alma littera, 2021

Ar žinai, koks jausmas apima, kai staiga ir visiems laikams iš tavo gyvenimo dingsta labai brangus žmogus?

Netekęs močiutės ir jos skaniausio pasaulyje obuolių pyrago Jokūbas supranta, kad taip lengvai jis su tuo nesusitaikys. Jam kyla mintis pasinaudoti 3D spausdintuvu – juk jei šis spausdina viską, tai gali atspausdinti ir močiutę, ar ne? Tačiau Jokūbo planas vieną audringą naktį apvirsta aukštyn kojomis, o skaniausias močiutės pyragas gali virsti... akių obuolių pyragu!

„Gerai, kai apie rimtas temas kalbama nuotykių kupinose knygose. Dar geriau, kai smagios knygos mus moko suprasti ir priimti mums kylančius sunkius jausmus.“

Be pavadinimo9

Pinigai : [kaip uždirbti, leisti, taupyti, investuoti, aukoti] / Rashmi Sirdeshpande ; iliustravo Adam Hayes ; iš anglų kalbos vertė Asta Tobulevičienė. - Vilnius : Alma littera, 2021

UŽDIRBK. TAUPYK. LEISK. AUKOK. TAPK PINIGINIŲ REIKALŲ ŽINOVU!

 Nesvarbu, ko trokšti – tapti verslininku, būti sumaniu pirkėju, taupyti savo monetas ar pirkti tai, ko tavo širdis geidžia, visada smagu savo kišenėje turėti šiek tiek šlamančiųjų. O kai pinigai yra naudojami kaip jėga, skatinanti gerus pokyčius, net ir tos smulkios tavo monetos turi galią keisti pasaulį.

Pasinerk į nuostabų pinigų pasaulį kartu su vaikų rašytoja, buvusia teisininke Rashmi Sirdeshpande ir sužinok, kas yra pinigai, kodėl jie mums reikalingi, kaip juos leisti ir kokiais būdais jų uždirbti daugiau!

 „Pinigai. Kaip uždirbti, leisti, taupyti, investuoti, aukoti“:

glaustai pristato pinigų istorija; moko finansinio raštingumo ir finansinio atsakingumo; skatina suvokti, kad vertingi ne patys pinigai, o ką su jais darai; skatina apgalvoti savo norus ir mokytis taupyti, kad juos įgyvendintum; skatina nebūti godžiam ir dalintis pinigais: aukoti tam, kam labiausiai jų reikia.

Be pavadinimo10

Marx, Jonny

Herojai : įkvepiantys žmonės ir jų neįtikėtini darbai / Jonny Marx, Gerhard van Wyk ; [iš anglų kalbos vertė Vainius Bakas]. - Vilnius : Alma littera, 2021

NE VISI HEROJAI DĖVI APSIAUSTUS...

...bet kai kurie turi ne mažiau įspūdingus kostiumus, nuostabias kaukes ir stebina savo antgamtiškais sugebėjimais.

Ši knyga supažindina su daugiau nei šimtu tikrų superherojų – tyrinėtojų, sportininkų, žmogaus teisių gynėjų, mokslininkų, menininkų – ir pristato jų stulbinamus pasiekimus. Pradedant bebaimiais ugniagesiais, kurie puola prie milžiniškų liepsnų, ir baigiant patyrusiais gydytojais, kasdien gelbėjančiais gyvybes, – pasaulis yra pilnas nuostabiausių žmonių, kurių atsidavimas, idėjos ir pasiekimai gali įkvėpti mus visus.

Be pavadinimo11

Hai, Magdalena (1978–)

Baisingas sniego žmogus / Magdalena Hai, Teemu Juhani ; iš suomių kalbos vertėja Viltarė Urbaitė. - Vilnius : Briedis, 2021

Košmarų krautuvėlę užvertė sniegas!

Dar viena lengvai skaitoma Košmarų krautuvėlės serijos knygelė neleis nuobodžiauti, mat krautuvėlėje prasideda tikra sniego pūga. Ar ši bjauri išdaiga – baisingo sniegžmogio darbas?

Nina, Bertis ir ponas Keistutis mėgina išvaduoti Košmarų krautuvėlę iš mažojo ledynmečio gniaužtų. Išsiruošę į sniegingą ekspediciją, jie susiduria su dideliu, gauruotu sniego žmogumi, kuris vis kur nors įstringa – ypač Ninai ir Berčiui ant tako.

Sniego pėdsakai atveda draugiją ant Košmarų krautuvėlės stogo. O ten jie randa ne ką kitą, o į ledą sušalusį žemės aštuonkojį Žliugį Lipčių. Ką dabar daryti?..

Be pavadinimo12

Head, Honor (1954–)

Tavo geriausias Tu : [nuo smegenų iki socialinių tinklų: ką reikia žinoti, kad būtum sveikas ir laimingas] / Honor Head ; iš anglų kalbos vertė Gabrielė Virbickienė. - Vilnius : Alma littera, 2021

„Tavo geriausias Tu neprivalo būti turtingas, garsus,turėti madingiausius sportinius batelius ar daugiausia patiktukų socialiniuose tinkluose. Tavo geriausiasis Tu yra psichiškai ir fiziškai stiprus, laimingas ir supratingas kitiems.“

Tavo kūnas ima keistis, supranti ir jauti vis daugiau,susiduri su sudėtingomis emocijomis. O socialiniai tinklai, kuriais pradedi naudotis, ne tik džiugina ar leidžia atsipūsti, bet sukelia ir nemalonių išgyvenimų.Ši knyga padės tau geriau suprasti save ir patars, kaip elgtis susidūrus su stresu, įvairiomis baimėmis, kaip valdyti socialiniuose tinkluose praleidžiamą laiką ir kitų naudingų dalykų, kad augtum sveikas ir laimingas.

Juk Tavo geriausias Tu – stiprus, laimingas ir supratingas kitiems.

Be pavadinimo13

Žilinskas, Justinas (1974–)

Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas : [romanas] / Justinas Žilinskas ; iliustravo Gediminas Skyrius. - 2-asis atnauj. leid.. - Vilnius : Aukso žuvys, 2021

Seniai seniai Lietuvos giriose, upėse ir pelkėse gyveno galybė padarų – aitvarai, laumės, maumai, kipšai ir... kaukai. Apie vieno iš jų – Gugio iš girių kaukų giminės – nuotykius ir pasakoja ši knyga.

Tais laikais kaukai žmonių privengė. Tik ne smalsus ir bebaimis Gugis – padėjęs išgelbėti Pagirių kaimą nuo grėsmingų priešų, jis susibičiuliavo su galiūno Ruokio šeimyna ir net į tolimus žygius kartu su kariais patraukė. Taip pat vadavo aitvarus iš klastingų godišių pinklių, tramdė maumus, sprendė meilės ir garbės reikalus. Per daugybę nutikimų pažino pasaulį, jo gėrį ir žiaurumą, džiaugsmą ir liūdesį.

Tai pirmoji trilogijos apie kauką Gugį knyga „Gugis – girių kaukas ir žmonių draugas“, skirta vyresniems vaikams ir paaugliams. Pirmą kartą ji buvo išleista dar 2006 metais. Istorinis nuotykinis pasakojimas, unikaliai sujungęs lietuvišką mitologiją su maginės fantastikos elementais, buvo šiltai sutiktas skaitytojų, pateko į „Metų knygos“ rinkimus ir apdovanotas IBBY Lietuva debiuto premija. Jūsų rankose – visiškai atnaujintas šios knygos leidimas.

Be pavadinimo14

Paterson, Katherine (1932–)

Smarkuolė Gilė Hopkins : [apysaka] / Katherine Paterson ; iš anglų kalbos vertė Romualda Zagorskienė. - Vilnius : Alma littera, 2021

„Aš nesupuiki. Aš nuostabi. Ir garsi visoje apygardoje. Niekas nenori prasidėti su

smarkuole Galadriele Hopkins. Esu per daug protinga ir nesuvaldoma. Pabaisa Gilė – taip visi mane vadina.“

Vienuolikmetę Gilę gyvenimas užgrūdino. Stumdoma iš vienos globėjų šeimos į kitą ji išmoko sukerinčia šypsena veide pasinaudoti žmonėmis ir nieko neįsileisti į širdį. Pasiųsta gyventi į dar vienus naujus namus mergaitė sukurpia nedorą planą, kaip prasimanyti pinigų ir visiems laikams iškeliauti į kitą šalies galą pas mamą, kurios nematė jau daugybę metų. Tačiau Gilės planai vienas po kito griūva, o ypač siekis neprisirišti prie naujosios globėjos ponios Troter... Tik ar padarytos klaidos Gilės nepasivys ir neapvers jos gyvenimo dar kartą aukštyn kojomis?

Knyga vieną akimirką privers jus Gile žavėtis, o kitą gailėtis ar net pykti ant jos. Ši istorija apie tikrą nepadailintą gyvenimą, kuris ne visada lengvas ir teisingas, bet jame daug gerumo ir meilės.  

 

SKAITYTOJŲ APTARNAVIMO SKYRIAUS NAUJI LEIDINIAI

 

 Lamb, Christina (1965-)

Mūsų kūnai – jų karo laukas / Christina Lamb. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 456, [8] p.

 

   Knygoje  autorė atiduoda balsą konfliktų zonose gyvenančioms moterims, parodydama, kaip šiandienos kare armija ir teroristai naudoja prievartą kaip ginklą, siekdami pažeminti, išnaudoti ir vykdyti etninius valymus. Lamb atskleidžia neįtikėtinas didvyriškumo ir pasipriešinimo istorijas nuo Pietryčių Azijos, kur japonai per Antrąjį pasaulinį karą ėmė į vergiją „paguodos moteris“, iki Ruandos, kur buvo išprievartauta maždaug ketvirtis milijono moterų, ir šių dienų jazidų moterų bei vaikų, kurie prieš Islamo valstybei paimant juos į vergiją tapo masinių savo šeimų žudynių liudininkais.

 

Pellegrino, Nicky (1964-)

   Dalelė manęs : [Ką darytum, jei gautum antrą šansą gyventi?] : [romanas] / Nicky Pellegrino. - Vilnius : Sofoklis, 2021. - 319, [1] p.

 

   Romane jautriai ir apgalvotai aprašomos  organų donorystės bei antrojo šanso temos. Pagrindinė romano veikėja Vivi Palmer, gimusi su širdies yda, žino, ką reiškia gyventi itin atsargiai ir nuolatinėje baimėje. Transplantacija suteikė antrą šansą pagaliau pasidžiaugti gyvenimu, tačiau moteris niekada neišdrįso jo maksimaliai išnaudoti. Vivi dirba žurnaliste. Jos redaktorius sužino apie persodintą širdį ir įkalba parašyti straipsnį bei pasidalinti patirtimi. Tai nulemia pažintį su donoro mama Greise, kuri prašo pagalbos, nes nori surasti visus žmones, kurie šiandien turi dalelę jos sūnaus...

 

 

 

Montefiore, Santa (1970-)

Čia ir dabar : romanas / Santa Montefiore. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 430, [2] p.

 

  Marigoldė ir Denis – laiminga pagyvenusių sutuoktinių pora, įkopusi į septintąją dešimtį ir užauginusi dvi dukteris. Jiedu galėtų maloniai leisti gyvenimo rudenį savo jaukiame Anglijos kaime. Bet staiga abi jų dukterys, Deizė ir Siuzė, nusprendžia grįžti po tėvų stogu, ir tėvui su motina tenka kažkaip tvarkytis. Tiesa, netrukus dukterys pastebi, kad jaukiuose šeimos namuose ne viskas yra taip, kaip anksčiau: mama per keletą metų smarkiai pasikeitė. Ji tokia pat geraširdė ir miela kaip visuomet, tačiau sunku nepastebėti tam tikrų pokyčių. Pirmąkart gyvenime Deniui su dukterimis tenka globoti Marigoldę, nors visą gyvenimą buvo priešingai..

 

 

 

 

  Barišauskienė,  Jurgita (1982-)

Po lietaus mus surado Torė : [šuo, parvedęs mus namo ir pakeitęs gyvenimus] / Jurgita Barišauskienė. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 219, [4] p.

 

Erika. Gyvena viena su dukrele. Skaudžiai nudegusi nuo santykių, dabar baiminasi pradėti naujus, nors širdyje svajoja apie tikrą šeimą.

Martynas. Po avarijos, pasiglemžusios jo šeimą, nieko nebenori įsileisti į savo viengungišką gyvenimą.

Torė. Baikšti, iš namų išvaryta kalytė laiką leidžia šuniškoje vienatvėje.

Pavasarį, po keistai budinančio lietaus, benamė keturkojė išdrįsta prisiartinti prie žmonių, o vėliau per mistinį atsitiktinumą susieja jų likimus. Tie žmonės – Erika ir Martynas.

 

 

 

 

Glukhovsky, Dmitry (1979-)

Tekstas : [romanas] / Dmitry Glukhovsky. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 351, [1] p.

 

„Tekstas“ (2017) – pirmas  knygos „Metro“ autoriaus realistinis romanas – trilerio ir dramos sankirta, pasakojanti skaudžią „mažojo žmogaus“ istoriją. 2016 metai, Maskva. Ilja Goriunovas po septynerių kalėjime praleistų metų grįžta namo. Tačiau viskas yra ne taip, kaip tikėjosi. Jo motina mirė nuo širdies smūgio likus dienai iki jo grįžimo, mergina jau seniai su kitu. Nusivylęs Ilja malšina savo sielvartą alkoholiu, o vieną dieną nueina atkeršyti tyrėjui, neteisingai jį pasodinusiam už grotų, – užmuša jį ir pasiima jo išmanųjį telefoną.

      Technologijos keičia žmonių santykius, o išmanusis telefonas tampa antruoju „aš“. Jame tarsi apsigyvena savininko siela. Turėdamas svetimą telefoną gali gyventi to žmogaus gyvenimą ir net jį režisuoti, nors tas gyvenimas... jau tik telefone.

 

 

 

Lloyd, Ellery

Sekama : [romanas] / Ellery Lloyd. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 334, [2] p.

 

    Tai sukrečiantis instagramo amžiaus romanas, pasakojamas trimis skirtingais balsais ir skvarbiu žvilgsniu vertinantis socialinių tinklų influencerių daromą įtaką. Tai istorija su įdomiais veiksmo posūkiais, sodriu siužetu, taip pat nepaprastai ryškus mūsų pasaulio, tiesiog pamišiusio dėl socialinių tinklų, skerspjūvis. Šioje įtraukiančioje psichologinės įtampos istorijoje  Ellery Lloyd kelia svarbius klausimus apie technologijas, socialinių tinklų garsenybes ir tai, kaip mes gyvename šiandien.

 

 

 

 

Garcia, Gabriela (1984-)

Apie moteris ir druską : romanas / Gabriela Garcia. - Vilnius : „Baltų lankų“ leidyba, [2021]. - 237, [1] p.

 

Rašytoja Gabriela Garcia romane „Apie moteris ir druską“ pasakoja apie kelias Lotynų Amerikos moterų kartas bei sudėtingą jų likimą. Nuo devyniolikto amžiaus cigarų fabrikų iki šiandieninių imigrantų sulaikymo vietų knygoje atsiskleidžia nepaprastai jautri istorija apie moterų stiprybę ir gebėjimą išlikti. Lemtingas dukters pasirinkimas, motina, velkanti praeities naštą ir šeimos paveldas, kuris siekia laikus Kuboje, kai dar nė viena iš jų nebuvo gimusi...

  

 

  Hannah,  Kristin (1960-)

Keturi vėjai : [romanas] / Kristin Hannah. - Kaunas : Jotema, [2021]. - 494, [2] p.

 

  1921-ieji. Teksasas. Didysis karas baigėsi ir Amerika stovi ant optimistinės eros slenksčio. Tačiau Elsai, kuri jau laikoma per sena tuoktis, laikais, kai santuoka yra vienintelis moters pasirinkimas, ateitis atrodo niūri. Sutikusi Rafą Martinelį ji nusprendžia pakeisti savo gyvenimo kryptį. Jos reputacija šiaip ar taip žlugusi, o vienintelis garbingas pasirinkimas yra santuoka su beveik nepažįstamu vyru…

 

 

 Solà, Irene (1990-)

Aš dainuoju, o kalnas šoka : [romanas] / Irene Solà. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 207, [1] p.

 

   XX a. septintasis dešimtmetis, valstietis poetas Domenekas su žmona Zijone, gražia, ryžtinga miestiete, yra įsikūrę Matavakese, Domenekui priklausančioje aukštikalnių kaimo sodyboje netoli sienos su Prancūzija. Susilaukia jie dviejų atžalų, Mijos ir Ilario, ir gyvena ramias savo dienas nedidelėje kalniečių bendruomenėje. Tik amžina gyvenimo ir mirties kaita neaplenkia ir žmonių. Neaplenkia jų ir pats gyvenimas – meilė, draugystė ir netekties skausmas.  Karta keičia kartą, o kalnai stovi, alsuoja, nepaleidžia čia užaugusiųjų, traukia atgal pas save pabėgusiuosius ir atima žadą retkarčiais užsukantiems.

 

 

Giordano, Paolo (1982-)

Užgrobti dangų : [romanas] / Paolo Giordano. - Vilnius : Alma littera, 2021. - 458, [3] p

 

Kiekvieną vasarą Tereza kartu su tėčiu keliauja į jo vaikystės namus Apulijos regione, kur kaitrioje pietų saulėje auga šimtamečiai alyvmedžiai ir gyvena tylūs, išdidūs žmonės. Tereza dienas leidžia vartydama močiutės mėgstamus pigius detektyvus ir beviltiškai nuobodžiaudama. Tačiau vieną vasaros naktį ji išvysta baseine plaukiojančius tris nuogus jaunuolius, ir jos gyvenimas pasikeičia.