Naujienos


Warning: Creating default object from empty value in /home/a0011236/public_html/libraries/joomla/application/module/helper.php on line 155

Biblioterapija per pandemiją: naujausi leidiniai

2021-05-12

Pastaruoju metu vis dažniau kalbama apie gydomąją skaitymo galią. Daugiau atsiranda ir besidominčiųjų bei norinčiųjų taikyti biblioterapiją. Tad kviečiame susipažinti ir su savo bendraminčiais bei skaitytojais pasidalinti Nacionalinės bibliotekos skaitytojų klubo vadovių organizuota diskusija, kurioje buvo pristatyti ir aptarti pandemijos metu išleisti biblioterapijai skirti leidiniai, svarstyta biblioterapijos prasmė šiandienos gyvenime, dar kartą pristatyta šaunioji Birštono viešosios bibliotekos sukurta mobilioji programėlė „Meditacinė biblioterapija“.

Viktorina, skirta Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga

2021-05-07

Lietuvių kalbos draugija sveikina visus Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos proga ir kviečia dalyvauti jau ketvirtą kartą rengiamoje internetinėje viktorinoje. Joje – 25 klausimai iš kalbos, literatūros, leidybos istorijos, Lietuvos kultūrai nusipelniusių asmenybių gyvenimo.

Atsakymai priimami visą parą – gegužės 7 d. nuo 00.00 iki 24.00 Lietuvos laiku. Atsakymams skirtas laikas neribojamas.

Viktorinos nuoroda
https://forms.gle/WMghtPZB1QoVBcVcA

Viktorinos nugalėtojai bus paskelbti iki gegužės 14 d. Lietuvių kalbos draugijos feisbuko paskyroje. Pirmosios vietos laimėtojams bus išsiųstos padėkos ir Lietuvių kalbos draugijos dovanos.

Kviečiame dalyvauti ir pasidalyti viktorinos nuoroda su kitais viktorinų mėgėjais!

Robotikos užsiėmimai bibliotekoje tęsiasi

2021-05-12

Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje 2019 m. startavę robotikos užsiėmimai vyksta toliau.

Besidominčius kviečiame apsilankyti ir įsijungti į šiuos užsiėmimus. Džiaugiamės, kad turime galimybę jus nemokamai supažindinti su „ Lego WeDo2“ „Lego Mindstroms“ ir „ Mikrobit“ konstruktoriais.

 

Mitologinių kostiumų paroda

2021-05-06

Tautodailininkė, meno kūrėja Genė Stugienė, dar studijuodama Šiaulių K. Preikšo pedagoginio instituto dailės fakultete, susidomėjo batikos technika ir ja atliktais darbais. 1987 metais pradėjo dalyvauti tautodailės parodose. Vėliau ji išbandė tapybą ant šilko: ėmė tapyti drabužius, vesti  užsiėmimus suaugusiesiems ir vaikams. Kūrėja dalyvauja respublikiniuose tapybos pleneruose, madų pristatymuose įvairiuose Lietuvos miestuose.

Kartu su savo mokiniais Genė Stugienė sukūrė tapytų mitologinių kostiumų ,,Laumės ir raganos“ kolekciją. Šių įvairia technika atliktų darbų pristatymą žiūrėkite čia:

Spausdintam žodžiui – renginių puokštė

2021-05-11

  

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena, paskatinusi prisiminti spausdinto žodžio istoriją, jo reikšmę tiesos, laisvės ir pažangos kelyje, įvairiais renginiais paminėta Radviliškio viešojoje bibliotekoje bei jos filialuose.

daugiau