Į Pradžią Vaikams Naujienos iš Pelėdžiukų svetainės Vaikai susitiko su pasakų sekimo čempionato nugalėtoja

Vaikai susitiko su pasakų sekimo čempionato nugalėtoja

2019-07-24

Liepos 19 dieną Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus „Pasakų kambaryje“ vyko šių metų Tarptautinio pasakų sekimo čempionato „Vieną kartą gyveno“ kompaktinio disko pristatymas, kuriame įrašytos čempionato dalyvių sekamos pasakos. Į popietę buvo pakviesta ir čempionato suaugusiųjų grupės nugalėtoja radviliškietė tautodailininkė Regina Martyšienė. Susirinkusiems ji sekė pasaką „Kaip ponas bėdos ieškojo“. Vaikai bei suaugusieji smalsiai klausėsi sekamo kūrinio, todėl, vaikų paprašyta, R. Martyšienė dar pasekė jiems pasaką apie vištytę ir gaidelį, pasaką be galo, o galiausiai visi drauge suvaidino pasaką „Ropė“.

ŽAISLOTEKA 1 ŽAISLOTEKA 2 ŽAISLOTEKA 3

Renginyje dalyvavo ir šio projekto autorė Jolanta Kvedarienė. Ji dalijosi mintimis, kaip kilo idėja bibliotekoje organizuoti pasakų sekimo čempionatą, pasakojo, kas jame dalyvavo. Projekto autorė atviravo, kad ji pati labai pasiilgo pasakų, todėl ir gimė mintis organizuoti tokį renginį Radviliškyje.

Du metus iš eilės vykęs Tarptautinis pasakų sekimo čempionatas sulaukė išskirtinio dėmesio. Pastebėta, kad 2018 metais jame dalyvavo daugiau vaikų, o šiemet – daugiau suaugusiųjų pasakorių. Susirinkusius į popietę vaikučius ir jų mamas bibliotekos darbuotojos kvietė kitais metais dalyvauti pasakų sekimo čempionate ir išbandyti savo jėgas rungiantis tarpusavyje. Bibliotekininkės trumpai apžvelgė jau įvykusius pasakų čempionatus: pristatė čempionus, dalyvavusius užsienio svečius, kalbėjo apie pasakų naudą vaikams.

Šiame Radviliškio viešosios bibliotekos iniciatyva organizuojamame renginyje du metus iš eilės pasakas sekė Latvijos, Baltarusijos ir Lietuvos pasakoriai. Šis projektas skatina tautų bendrystę, o svarbiausia, visiems primena, kokia reikšminga yra pasaka, kuri mus lydi visą gyvenimą. Projektu siekiama atgaivinti senąsias tradicijas ir pagerbti geriausius pasakų sekėjus. Šiemet buvo išrinkti net du pasakų sekimo čempionai vaikų ir suaugusiųjų dalyvių grupėse.

Po nuotaikingo susitikimo visi popietės dalyviai buvo apdovanoti pasakų sekimo čempionato kompaktiniais diskais.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

  1. Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko Tarptautinio pasakų sekimo čempionato „Vieną kartą gyveno“ kompaktinio disko pristatymas.
  2. Pasakas sekė pasakų sekimo čempionato nugalėtoja radviliškietė tautodailininkė Regina Martyšienė.
  3. Visi popietės dalyviai buvo apdovanoti pasakų sekimo čempionato kompaktiniais diskais.