Kurti visada yra smagu, o kai kartu su tavim yra būrys draugų – sukuriamos pačios nuostabiausios ir įdomiausios istorijos. Kaip kurti apsakymą? Kaip pasirinkti veikėjus, vietą, veiksmą? Į šiuos klausimus padėjo atsakyti vaikų rašytojai, dalyvavę Radviliškio viešosios bibliotekos Šeduvos ir Alksniupų filialų projekte „Kūryba bendrystėje“. Jie susitiko su vaikais skirtingose Šiaulių apskrities bibliotekose: Šeduvoje – Tomas Dirgėla, Alksniupiuose – Benas Bėrantas, Šiauliuose – Dainius Šukys, Žagarėje – Ignė Zarambaitė, Baisogaloje – Lina  Žutautė ir Papilėje – Aistė Rutkauskienė.

Padedant rašytojams, buvos sukurtos šešios istorijos, kuriose minimi to krašto vietovardžiai. Tai dar viena projekto rengėjų mintis. Šie šeši kūrinėliai sugulė į knygelę „Kartą nutikusios istorijos“. Iliustracijas jai piešė Alksniupių pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Rugpjūčio 27 d., Šeduvos parke vykusio Mėlynojo šeimų pikniko metu, šį knygelė buvo pristatyta visuomenei. Knygos pristatymo dieną vyko edukacijos, šeimos su vaikais piešė knygelėje papasakotas istorijas, kūrė savąsias. Parke muzikavo dainuojančių rašytojų grupė „Knygų vaikai“.

Šeduvos ir Alksniupių bibliotekų projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos