Programos nemokamos, tačiau jas reikia užsisakyti iš anksto telefonais:

Vaikų literatūros skyriuje – (8 422) 51398

Kraštotyros-leidybos skyriuje –  (8 422) 44453

Administracijoje – (8 422) 53168.

Edukacinis užsiėmimas  „PASAKOS ATGYJA“

Edukacinis užsiėmimas skirtas tiems, kurie mėgsta klausytis garsiai skaitomų pasakų. Užsiėmimų metu vaikai iliustruos, kurs inscenizacijas, žais, klausys skaitomų ir sekamų pasakų.

Programa skirta  ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikams. Užsiėmime vienu metu gali dalyvauti 10–15 vaikų.

Vidutinė trukmė – 45 min.

Užsiėmimas vyksta Žaislotekoje, Pasakų kambaryje.

Edukacinė kelionė „PO KNYGŲ ŠALĮ“ 

Ekskursijos po biblioteką metu vaikai susipažins su Vaikų literatūros skyriaus veikla, Žaisloteka, knygų fondu, periodiniais leidiniais, sužinos, kaip tapti skaitytoju, kurs knygų skirtuką, spręs kryžiažodį arba iliustruos knygelės vaikams viršelį (pasirinktinai), apsilankys kituose bibliotekos skyriuose.

Programa skirta  ikimokyklinukams ir 1–4 kl. mokiniams. Užsiėmime vienu metu gali dalyvauti iki 20 vaikų.

Vidutinė trukmė – 45 min.

Praktinis užsiėmimas vyksta Vaikų literatūros skyriuje.

Edukacinė kelionė „ČIA GYVENA KNYGOS“ 

Ekskursijos po biblioteką metu lankytojai susipažins su bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo-informacijos, Kraštotyros-leidybos, Komplektavimo, Vaikų literatūros skyrių veikla, knygrišio darbu. Lankytojams bus pasakojama apie bibliotekoje veikiančius klubus (Senjorų, literatų klubą  „Jonvabalis“, „Boružėlės“ lėlių teatrą), pasakojama, kokį kelią nueina knyga, kol ji patenka į knygų lentyną, supažindinama su bibliotekos teikiamomis elektroninėmis paslaugomis. Ekskursijos dalyviai mokysis užsisakyti knygą, prasitęsti jos išdavimo terminą, atlikti reikiamos knygos paiešką elektroniniu būdu, išklausys vieną iš pasirinktų garsinės knygos ištraukų.

Programa skirta įvairaus amžiaus mokiniams, suaugusiesiems.

Vidutinė trukmė – 45 min.

Praktinis užsiėmimas vyksta Skaitytojų aptarnavimo-informacijos  skyriuje.

Pamoka „GIMTOJO KRAŠTO PAŽINIMAS“

Pamokos metu dalyviai žiūrės dokumentinį filmą apie Radviliškio kraštą ir pasitikrins savo žinias viktorinoje „Išgirsk, įsidėmėk, išklausyk“. Vėliau žais žaidimą „Pažinkime Radviliškio kraštą“, apsilankys senųjų leidinių fonde, Kraštotyros skaitykloje, kur galės palyginti kaip keitėsi mūsų mieste stovėję pastatai. Įdomios užduotys ir pokalbiai padės dalyviams įminti Radviliškio krašto paslaptis, atsakyti į daugelį klausimų apie savo miestą.

Edukacija yra skirta 5–12 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 20 moksleivių.

Vidutinė trukmė – 45  min.

Pamoka vyksta Viešosios bibliotekos Kraštotyros-leidybos skyriuje.

Pamoka  „TĖVO STANISLOVO GYVENIMO KELIAIS“

Pamokos metu dalyviai  susipažins su iškilaus šviesuolio, kraštiečio Tėvo Stanislovo gyvenimu,  aplankys leidinių parodą  „Tėvas Stanislovas – didis Mokytojas“, žiūrės dokumentinį filmą  „Tėvas Stanislovas – Stotis tyloje“, skaitys  gyvenimiškų tiesų sklidinus jo pamokslus.

Įdomūs pokalbiai ir užduotys padės dalyviams iš arčiau susipažinti su Tėvo Stanislovo gyvenimu, jo veikla.

Edukacija yra skirta 5–12 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 20 moksleivių.

Vidutinė trukmė – 45  min.

Pamoka vyksta Viešosios bibliotekos Kraštotyros-leidybos skyriuje.

Edukacinis užsiėmimas „ŠVIEČIANTIS PIEŠINYS“

Užsiėmimas skirtas kūrybiškumo ugdymui, bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimui. Tai unikali ugdymo priemonė, naujovė, kuri džiugina spalvomis, šviesomis bei pačių sukurtais efektais. Užsiėmimo metu mokiniai dirbs dviejose grupėse – kurs knygų ir pasakų personažų iliustracijas, po to vieni kitiems pristatys ir aptars gautus rezultatus.

Edukacija yra skirta 5–8 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 10 moksleivių.

Vidutinė trukmė – 30  min.

Užsiėmimas vyksta Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje.

Pamoka „KNYGOS KELIAS NUO IDĖJOS IKI LENTYNOS“

Užsiėmimo metu mokiniai susipažins su dizainerio-maketuotojo darbu, spaudinio keliu nuo idėjos iki lentynos. Taip pat susipažins su Radviliškio viešosios bibliotekos leidiniais.  Pamokoje bus aiškinami leidinio UDK, ISBN numerių ir © simbolio paskirtis, tai, kaip jie suteikiami. Praktinėje pamokos dalyje mokiniams bus pristatomi įrankiai ir prietaisai, kurie padeda spaudiniui įgauti norimą formą, vėliau ir patys mokiniai galės tai išbandyti.

Edukacija yra skirta 9–12 kl. mokiniams. Pamokoje vienu metu gali dalyvauti iki 10 moksleivių.

Kultūros pasas

Performansas

Kamišibai – interaktyvus pasakų sekimo būdas

Kamišibai kilo iš Japonijos ir jau XII amžiuje buvo naudojamas vienuolių budistų. Išvertus iš japonų kalbos, tai reiškia „popieriaus teatras“. Įsimintiniausi sekamos istorijos momentai vaizduojami iliustracijose, tokiu būdu palengvinant turinio suvokimą ir skatinant aktyvų istorijos klausymą. Mokymosi, edukacijos tikslais yra leidžiamos spausdintos istorijos. Gyvai, žaismingai sekama istorija, papildyta teatro elementais, įtraukianti vaikus interaktyviai veiklai, yra puikus skaitymo skatinimo būdas.

Užsiėmimas susideda  iš 3 dalių:

1. Bibliotekos darbuotojų sekama pasaka Kamišibai būdu.

2. Kūrybinės dirbtuvės su bibliotekos darbuotojais. Kūrybinėse dirbtuvėse vaikai, išklausę pasakas,  jas pieš, kurs, improvizuos. Siekdami „popieriaus teatrui“ suteikti šiuolaikiškumo, parodysime įvairių pasakų herojus, perkeltus į planšetę, kaip tai sudarys galimybę sekti pasakas senuoju būdu.

3. Vaikai seks savo pasakas pagal sukurtus paveikslėlius, aptars jas.

Edukacija skirta 1–4 klasių moksleiviams.

Kaina mokiniui – 2 Eur.

Renginio trukmė – 100 min.

Galimas mokinių ir juos lydinčių asmenų skaičius vienoje teikiamoje paslaugoje: 5 – 20.

Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka

Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

+370 614 03890