Radviliškio viešosios bibliotekos Kraštotyros-leidybos skyrius tęsia rašytinio paveldo skaitmeninimo darbus. Šį kartą skaitytojams pristatome dalį mūsų krašto Atgimimo laikotarpio spaudos leidinių.

1988 m. pradėjus kurti Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio organizacijas, netrukus ėmė eiti Sąjūdžio periodiniai leidiniai. Kai 1990 m. buvo paskelbtas Lietuvos Nepriklausomybės Aktas ir priimtas Spaudos ir kitų masinės informacijos priemonių įstatymas, pagal kurį visuomenės informavimo priemonės tapo laisvos ir necenzūruojamos, Lietuvos miestuose ir rajonų centruose pasirodė daugybė naujų periodinių leidinių. Ėmė kurtis nacionaliniai dienraščiai, atsirado kraštų laikraščiai, pradėjo eiti nauji miestų ir rajonų laikraščiai, buvo steigiami nauji bendrojo pobūdžio ir įvairios paskirties laikraščiai bei savaitraščiai, universalaus pobūdžio, specialieji ir moksliniai žurnalai, atgaivinami seni, dar prieš karą Nepriklausomoje Lietuvoje, o vėliau užsienyje ėję periodiniai leidiniai.

1989–1990 m. Radviliškio rajone buvo leidžiami šie laikraščiai: Kelias: Radviliškio rajono LPS Tarybos leidinys (parengė G. Bagdonienė, K. Pakštas, V. Baukys, A. Stančikas, A. Simaitis, V. Butvilas, J. Jasaitis, S. Žiaunytė), Žingsniai: Nepriklausomas Radviliškio rajono laikraštis (redaktorius L. Jučas), Kultūros panorama: Radviliškio rajono kultūros įstaigų koordinacinės tarybos laikraštis (redaktorius E. Daugnora; redakcinė kolegija: J. Dabulskienė, V. Jadova, A. Januševičienė, A. Jurgauskas, E. Prascevičius, V. Valantinaitė), Žvilgsnis: Lietuvos Nepriklausomybės Sąjūdžio Šeduvos valsčiaus laikraštis (redaktorius L. Jučas; redakcija: V. Bartkus, S. Butvilas, V. Butvilas, L. Jučas, D. Rimvydas).

Suskaitmenintus spaudos leidinius rasite čia: https://www.radviliskiobiblioteka.lt/veikla/krastotyra/skaitmeninis-archyvas

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotrauka