Radviliškio viešojoje bibliotekoje lapkričio 24 d. vyko seminaras-praktikumas „Biblioterapija darniai būsenai“, kurį vedė lektorė Violeta Stasėnaitė. Mokymai skirti Radviliškio viešosios bibliotekos ir jos padalinių darbuotojams bei švietimo įstaigų bibliotekininkams.

Mokymų dalyviams V. Stasėnaitė pristatė darnios būsenos koncepciją ir vidinės darnos svarbą visų gyvenime. Ji seminaro dalyviams pristatė Suomijoje plačiai paplitusį SISU (subalansuota, stabili, stipri asmenybė) metodą. Tai – šiaurietiškas kultūrinis konstruktas, tautinio tapatumo išraiška, savita ilgaamžė tradicinė ideologija, unikalus gyvenimo būdas.

Seminaro metu buvo kalbama apie biblioterapiją ir jos uždavinius, kokios knygos gali būti taikomos biblioterapijai. Lektorė pateikė pavyzdžių, kokias knygas reikėtų siūlyti, norint išspęsti skirtingas problemas.

Praktinio užsiėmimo metu buvo pasiūlyta pagal instrukciją, naudojant sinkveino metodą, sukurti penkiaeilį, tema: Ko man trūksta šiandien?

Už įdomius mokymus lektorei dėkojo Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė.

Renginys organizuotas įgyvendinant Radviliškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos rengimo ir įgyvendinimo projektą „Knyga – raktas į gyvenimą“.