Kviečiame susipažinti su Radviliškio viešosios bibliotekos Kraštotyros-leidybos skyriaus parengtu 2024 metų Radviliškio krašto iškilių sukakčių kalendoriumi. Didžioji kalendoriaus dalis – mūsų kraštiečių jubiliejinės sukaktys, mirimo metinės.

2024 metais būtų sukakę: 100 m., kai Miežaičiuose gimė ir 75 m., kai. žuvo kautynėse Užpelkių miške Lietuvos laisvės kovų dalyvis Vytautas (Svajūnas, Vytenis) Šniuolis. 110 m., kai Grinkiškyje gimė ir 20 m., kai mirė dailininkas, skulptorius. Kostas Narkevičius, 10 m., kai Radviliškyje mirė cirko „Svajonė“ įkūrėjas ir vadovas Antanas Dabulskis. Vasario 28 d. su 85-uoju gimtadieniu sveikinsime poetą, literatūros tyrinėtoją, kraštotyrininką Aleksandrą Šidlauską.

Minėsime ir kitas svarbias Radviliškio krašto sukaktis: 525 m., kai įkurtas Pakiršinio miestelis; 485 m., kai pastatyta pirmoji Baisogalos Švč. Trejybės bažnyčia ir pirmą kartą rašytiniuose šaltiniuose paminėtas Baisogalos miestelis; 140 m., kai pastatytas Kleboniškių kaimo vėjo malūnas; 120 m., kai įkurta Radviliškio gaisrinė. Viešoji biblioteka taip pat turės progą švęsti – kultūros ir istorijos žurnalui „Radviliškio kraštas“ sukaks 20 metų.

Tai tik kelios datos iš daugiau kaip 190, kurias rasite 2024 m. Radviliškio krašto iškilių sukakčių kalendoriuje.

Radviliškio krašto iškilių sukakčių kalendorius 2024 m. išspausdintas Radviliškio viešosios bibliotekos leidžiamame kultūros ir istorijos žurnale „Radviliškio kraštas“ (2023). Taip pat jį rasite Viešosios bibliotekos svetainėje: https://www.radviliskiobiblioteka.lt/veikla/krastotyra/krasto-kalendorius/2024-metai-3