Tarptautinė garsinio skaitymo diena Radviliškio viešojoje bibliotekoje vyko su vaikų dienos centro „Meleta“ lankytojais. Jaunimo studijoje bibliotekininkė V. Budraitienė Kamishibai pasakojimo būdu vaikams sekė C. Fries pasakojimą „Atsikrausto kiaulė“.

Žaislotekoje lankytojai, paskatinti Žaislotekos darbuotojų A. Sinušaitės ir J. Šilinskienės, garsiai skaitė V. Palčinskaitės knygą „Bala nematė“. Vaikų lūpomis, eiliuotu būdu, atgijo lietuvių liaudies patarlės.

Skaitymas padeda nusiraminti, atsipalaiduoti, išlaisvinti fantaziją, pasvajoti, mėgautis gražia literatūrine kalba, sklandžiu pasakojimu. Garsinių skaitymų vaikams nauda yra didesnė nei galime įsivaizduoti. Skaitymas balsu lavina dėmesio sutelkimą – vaikas turi išgirsti pasakojimą, įsiklausyti, o kartu tai lavina ir jo kalbą. Toks skaitymas padeda vaikui pamilti knygą. Kuo daugiau mažiems vaikams skaitoma, tuo labiau jie trokšta patys išmokti skaityti.

Viešosios bibliotekos informacija

J. Žemaitienės nuotraukos