Viešojoje bibliotekoje – pozityvo vakaras

Radviliškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka po ilgo karantininio laikotarpio birželio 30 d. savo lankytojus pakvietė į vakarą-susitikimą su rašytoju, pozityvistu Jaronimu Lauciumi. Susitikimo tema – „Vaistažodžių terapija“. Susitikimas surengtas, įgyvendinant Viešosios bibliotekos projektą „Biblioterapija – tai dar viena galimybė“. Projektą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Radviliškio rajono savivaldybė.

Vakaro svečias kalbėjo apie savo ir kiekvieno žmogaus pozityvumo paieškas kasdieną. Pasak jo, kaip kas rytą pasitiksime naują dieną, kaip teisingai ir pozityviai įvertinsime sutiktus sunkumus, blogas emocijas, tokios kokybės ir bus kiekvieno mūsų gyvenimas. Svečias pateikė daug pavyzdžių, kaip turėtume įveikti blogą nuotaiką, smulkias nesėkmes.

Jaronimo Lauciaus įsitikinimu, „mes ne tik dėl dvasinių, bet ir dėl somatinių ligų žymia dalimi esame kalti patys, tai, kad patys galime sau padėti, teigia ne tik PSO išvados, gydytojai, genetikai, bet ir mūsų gyvenimo pavyzdžiai. Sakoma, jei esi sveikas ir nesijauti laimingas, vadinasi, esi nesveikas. Taigi sveikas žmogus turi skirti dėmesio ne tik savo išorei, bet ir vidiniam pasauliui, kuris iš esmės nulemia ir gyvenimo kokybę, ir sveikatą. O susirgus, norint pasveikti, tiesiog privalu aktyviai padėti sau“.

Minčių higiena, egoterapija – rūpestis savo emociniu pajėgumu, vaizdinių kuriamoji jėga ir kiti pozityviosios energijos principai yra veiksmingi sveikatos talkininkai. Naudotis jais, vadinasi, būti ne tik gydomiems, bet ir gydytis savyje slypinčia kuriamąja galia.

Renginio dalyviai pritarė šioms lektoriaus išsakytoms mintims, patarimams ir sutiko, kad tai, ką išgirdo, lyg jau ir moka atmintinai, bet ne visada vietoje ir laiku pritaiko sau.

Susitikimo pabaigoje lektorius pristatė savo išleistas knygas, atsakė į renginio dalyvių klausimus.

Viešosios bibliotekos projekto „Biblioterapija – tai  dar viena galimybė“ autorė, direktorės pavaduotoja Vida Marcinkienė padėkojo svečiui už įdomias mintis ir naudingus patarimus, o klausytojams – už drauge prasmingai praleistą laiką.

Gaila, kad renginyje sulaukėme nedaug dalyvių. Bet tai buvo pirmasis susibūrimas po karantino, tad  galima suprasti radviliškiečius, kurie kaip ir visas pasaulis į normalaus gyvenimo ritmą grįžta pamažu. Tikėkimės, kad viskas netrukus susitvarkys...

Viešosios bibliotekos informacija