Jau galime pajusti RadviliškįJau galime pajusti Radviliškį

Paskutinįjį lapkričio penktadienį prie Viešosios bibliotekas atidengtas pirmasis mūsų krašte taktilinis žemėlapis.

Jau galime pajusti RadviliškįJau galime pajusti Radviliškį

LKT išleistoje knygoje „Inovatyvių leidybinių produktų <...> taikomasis tyrimas“ teigiama, kad taktiliniai produktai laikomi vieni iš efektyviausių regėjimo negalią turinčių vaikų komunikacinių ir bendrųjų gebėjimų lavinimo priemonių. Taip suteikiama galimybė tyrinėti, mokytis, pajusti, skaityti matantiems ir neregiams kartu.

Skatinami šios idėjos, mes, Viešosios bibliotekos darbuotojai, siekėme, kad neįgalieji turėtų panašias sąlygas kaip ir kiti mūsų lankytojai – norėjome sukurti pagrindinių kultūrinių objektų taktilinį žemėlapį. Radviliškio centre išsidėstę 6 pagrindiniai istorinę, kultūrinę reikšmę šiam  miestui turintys objektai. Juos ir pavaizdavome žemėlapyje. Projektas savo veiklomis plėtoja neregių bendruomenės pažinimo kompetencijas, tuo pačiu atitinkami objektai tampa realaus pasaulio pažinimo forma. Projekto veiklos susidėjo iš 3 dalių: kūrybinių industrijų, bibliotekos darbuotojų ir Aklųjų ir silpnaregių sąjungos narių bendradarbiavimo, kuriant taktilinį žemėlapį.

Žemėlapį kūrė UAB „Verslo ir neįgaliųjų vystymo grupė“, jame Brailio raštu ir taktiline plokšte pristatoma centrinė Radviliškio miesto dalis.

Žemėlapio atidarymo proga Radviliškio rajono savivaldybės administracijos direktorė Jolanta Margaitienė, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių sąjungos Šiaurės rytų centro Radviliškio skyriaus pirmininke Janina Aižinienė pasidžiaugė inovatyvia idėja, siunčiančia žinutę mums visiems, kad šalia yra žmonių, kuriais turime visi rūpintis, padėti jiems pažinti ir pajusti Radviliškį.

Projekto darbo grupė, dalydamasi savo veiklos rezultatu su neįgaliaisiais, tiki įgyvendintos veiklos prasmingumu ir tuo, kad visuomenė, matydama rezultatus, darysis vis sąmoningesnė, pilietiškesnė, nestokos empatijos ir tolerancijos.

 
Viešosios bibliotekos informacija