Į Pradžią Paminėta bibliotekos žurnalo sukaktis

Paminėta bibliotekos žurnalo sukaktis

2015-03-02

Viešojoje bibliotekoje vasario 26 dieną šventiškai paminėta jos leidžiamo kultūros ir istorijos žurnalo „Radviliškio kraštas“ 10 metų sukaktis.

Į konferencijų salę susirinko gražus būrys garbių svečių, žurnalo bendradarbių, skaitytojų, bibliotekos darbuotojų, bičiulių ir rėmėjų. Visus juos šventės proga pasveikino kraštietis, Seimo narys, profesorius, Radviliškio miesto garbės pilietis, maestro V. Juozapaitis, rajono meras D. Brazys, jo pavaduotojas K. Augulis, savivaldybės administracijos direktorė J. Margaitienė, jos pavaduotoja E. Ivanauskytė, savivaldybės tarybos narys J. Pravilonis, šio žurnalo „krikštatėvis“ A. Čepononis, kiti. Apžvelgtas visas šio leidinio nueitas kelias. Apie tai kalbėjo bibliotekos direktorė A. Januševičienė, redaktorė G. Dunauskienė, kai kuriuos straipsnius apžvelgė ir savo prisiminimų pateikė pedagogė J. Kaučikienė. Mintimis pasidalijo, palankių vertinimų, pasiūlymų išsakė žurnalo publikacijų autoriai, skaitytojai, rėmėjai, kraštotyrininkai: vilnietis Z. Vasiliauskas, kraštietė L. Sendrauskienė, atvykusi iš Skuodo, A. Tamošiūnas, A. ir K. Indrėkai, E. Brajinskienė, R. Vaitkevičienė, A. Jurgauskas, G. Pabilionis.
Meras D. Brazys bibliotekos direktorei A. Januševičienei, redaktorei G. Dunauskienei ir dizaineriui-maketuotojui T. Januševičiui įteikė Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos padėkos raštus už iniciatyvų, atsakingą ir nuoširdų darbą, leidžiant šį žurnalą. Mero padėkos raštais už aktyvų bendradarbiavimą „Radviliškio krašte“, už aktyvią kraštotyrinę veiklą apdovanoti bibliotekos Informacijos-kraštotyros skyriaus vedėja D. Paulauskienė, knygrišys A. Balčiūnas ir kariškis A. Tamošiūnas. Didelė grupė bibliotekos ir žurnalo bičiulių, entuziastingų kraštotyrininkų apdovanota Viešosios bibliotekos direktorės padėkos raštais ir dovanomis.
Šventės metu veikė bibliotekos parengtos parodos: istorinių nuotraukų, kitų dokumentų, spausdintų žurnale per visus jo metus, ir tų, kuriuos pateikė pernai bibliotekos surengto krašto istorinės medžiagos konkurso dalyviai. Renginyje skambėjo Lizdeikos gimnazijos jaunųjų dainininkių Nedos Nemaniūnaitės ir Emos Pauraitės (vadovas – Egidijus Kablys) bei Fausto Norvaišos atlikti kūriniai. Dalyviai pabendravo, pasikalbėjo, pasikeitė nuomonėmis dėl žurnalo tolimesnio kelio.
Kultūros ir istorijos žurnalą „Radviliškio kraštas“ Viešoji biblioteka leidžia nuo 2004 metų. Jau pasirodė 21 numeris. Juose išspausdinta beveik 400 įvairių publikacijų, kurias parašė beveik 150 autorių. Šis leidinys išsiskiria tuo, kad nuosekliai išlaiko kraštui labai svarbią ir aktualią istorinių, kultūros paveldo ir panašių temų kryptį, yra nekomercinis, „suneštinis“ – leidžiamas geranoriškai padedant savivaldybei, Vilniaus ir Kauno radviliškėnų bendrijoms, kitiems kraštiečiams, jo autoriai, tarp kurių – plačiai šalyje ir užsienyje žinomi žmonės, leidinyje bendradarbiauja be jokių honorarų ar kitokio atlygio. Leidinys ne kartą pristatytas Vilniuje, Kaune ir yra sulaukęs daug teigiamų jo poligrafinės kokybės bei turinio įvertinimų.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos