Inovatyvios informacinės technologijos suaugusiųjų švietimui

Susitikimas Radviliškio bibliotekoje

Asociacija Viešieji interneto prieigos taškai kartu su partnerių organizacijomis iš Čekijos, Italijos, Ispanijos ir Vokietijos 2013-2015 m. įgyvendino bendrą Grundtvig mokymosi partnerysčių projektą „Inovatyvios informacinės technologijos suaugusiųjų švietimui (IITAE)“.

Nuolatiniai pokyčiai IKT pasaulyje, atsirandantys vis nauji įrankiai, technologijos ir inovacijos keičiasi dideliu greičiu, tad gana sunku sekti visas naujienas ir prisitaikyti prie nuolat kintančios aplinkos. IITAE projekto metu buvo siekiama paskatinti antrosios kartos saityno (web 2.0) įrankių, planšetinių kompiuterių, mobiliųjų technologijų ir kitų IKT įrankių naudojimą suaugusiųjų mokymui ir mokymuisi.
Kad projektas būtų sėkmingai įgyvendinamas – reikalingi projekto partnerių susitikimai. Daug dalykų galima padaryti ir išspręsti bendraujant internetu, bet kai kalbama apie judėjimą į priekį, nėra nieko geriau nei gyvas susitikimas. Projekto metu buvo organizuoti 5 tarptautiniai mobilumai-susitikimai, kuriuose dalyvavo partnerių organizacijų darbuotojai bei suaugusieji besimokantieji. Mokymosi mobilumų metu dalyviai dalinosi ir keitėsi gerąja patirtimi, mokėsi vieni iš kitų, aplankė įvairias vietos švietimo institucijas, dalyvavo interaktyviuose seminaruose, tobulino savo IKT, komunikavimo ir užsienio kalbų žinias bei kompetencijas.
2013 m. lapkričio mėn. Šiauliuose įvyko pirmasis IIATE projekto partnerių susitikimas, kuriame buvo aptartos pagrindinės projekto veiklos, planuojami darbai. Partneriai diskutavo ir dalinosi gerąja patirtimi apie informacines technologijas ir įrankius, naudojamus savo institucijų darbe bei suaugusiųjų mokymuose. Taip pat vyko praktiniai mokymai, kurių metu buvo išbandyti įvairūs IKT įrankiai, kurie bus naudojami komunikavimui ir bendradarbiavimui projekto metu: Google dokumentai, Hangout įrankis, socialinės tinklaveikos įrankiai.
Antrąją susitikimo kartu su projekto partneriais dieną debesų technologijas bei planšetinių kompiuterių IPAD galimybes išbandė ir VIPT asociacijos nariai bei besimokantieji. Šiaulių universiteto lektoriai pristatė įvairius debesų kompiuterijos įrankius, kuriuos galima naudoti kasdieniam darbui ir mokymui. Taip pat buvo organizuotas vizitas į Radviliškio biblioteką, kur partneriai susitiko su bibliotekininkais, dirbančiais su suaugusiaisiais, jaunimu bei vaikais Radviliškio rajone.