Pažintis su Wolfsburgo biblioteka

Bibliotekoje įrengta nuomojamų knygų lentyna

Neseniai man, kaip Radviliškio viešosios bibliotekos atstovei, teko lankytis Vokietijos Wolfsburgo viešojoje bibliotekoje.

Viešnagėje mane pasitiko šio miesto viešosios bibliotekos vedėja Petra Bunzoll, kuri pristatė savo bibliotekos ir dar trijų jos filialų veiklą bei darbo sistemą.
Wolfsburgas – jaunas Vokietijos miestas, įkurtas 1936 metais. Jis turi 130 000 gyventojų, tarp kurių – įvairių tautybių žmonės (gyvena ir 36 lietuviai), todėl bibliotekoje yra knygų ne tik vokiečių, bet ir anglų, prancūzų, ispanų, rusų, italų ir kitomis kalbomis. Pastatas labai didelis, aptarnavimo skyriuje yra 250 000 leidinių, 175 įvairūs žurnalai, 10 laikraščių. Biblioteka turi 22 600 virtualių skaitytojų, 3000 tarptautinių elektroninių laikraščių. 2014 metais čia apsilankė per pusę milijono skaitytojų. Bibliotekoje veikia savitarnos mokymo centras, pagalba prie interneto su duomenų bazėmis, įvairių tautybių internetinis ryšys su kultūros institucijomis. Skaitykloje yra 70 vietų prie stalų ir kompiuterių. Didžiulė erdvė, skirta skaitytojų aptarnavimo skyriui. Ypač daug sukaupta muzikos priemonių: kompaktinių, vinilinių plokštelių, DVD filmų, garso kasečių, kurių nemaža dalis skirta vaikams ir jaunimui.