Bibliotekininkų viešnagė Nesvyžiuje

Rugsėjo 12 – 15 dienomis grupė Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojų, Nesvyžiaus Pavlo Pronuzo rajoninės bibliotekos kvietimu, vyko į tradicinį bibliotekos renginį „Naktis bibliotekoje“ (biblionaktis). Šis projektas Nesvyžiaus bibliotekoje vyksta jau septintus metus ir kiekvienais metais skirtingomis temomis. Šį kartą buvo Žiulio Verno knygos „Aplink pasaulį per 80 dienų“ motyvai. Prie šio projekto jungiasi įvairios Nesvyžiaus rajono kultūros ir švietimo įstaigos ,o atskirose erdvėse buvo įsikūrusios Japonija, Amerika, Anglija ir Prancūzija, paslaptingasis Egiptas ir Indija, na ir Baltarusija bei Lietuva.  Dalyviai, pasiskirstę komandomis turėjo atlikti užduotis ir rinkti “biblionus“, kuriuos susumavus buvo išrinkti nugalėtojai. Visos šalys įkūrė įdomias ir savitas erdves, sugalvojo išradingas užduotis, kurios vertė gerai pasukti galvas ir pasistengti.  Mes atstovavome Lietuvą ir buvome kartu su baltarusiais tikrieji savo šalies atstovai ,o  mūsų užduotys buvo surasti ingrediantus nacionaliniams patiekalams, pvz. cepelinams, sekėme ir kūrėme pasakas su Kamishibai, bei siūlėme ieškoti lobio ir, radus jį, sugalvoti istorijas apie didikų Radvilų gyvenimą.

Dokumentas1 page-0001Dokumentas12 page-0001Dokumentas14 page-0001

Nesvyžiuje viešėjome keturias dienas, todėl spėjome susitikti ir pabendrauti su įvairiais žmonėmis: Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto pirmininku Aleksandru Lomskiu ,kuris pasidžiaugė gražia, beveik 40 metų trunkančia draugyste tarp rajonų ir įvairių įstaigų, tame tarpe ir viešųjų bibliotekų, kurių draugystė trunka trejus metus. Savo ruožtu Radviliškio viešosios bibliotekos direktorė V. Šukaitienė išreiškė viltį, kad ir ateityje šis gražus bendradarbiavimas  tęsis, jungiantis prie bendrų tarptautinių projektų. Taip pat susitikome su kultūros ir jaunimo skyriaus vedėju  Aleksandru Krugliku, pavaduotoja  Olga Mišaliova, Nesvyžiaus rajono deputatų tarybos pirmininku Valerijumi Laziuku. Mus lydėjo nuostabi bibliotekos bičiulė Natalija Rybakova, kuri supažindino su didinga Nesvyžiaus istorija, pasirūpino, kad aplankytume Baltarusijos sostinę ir, žinoma, naująją Baltarusijos Nacionalinę biblioteką Minske, kuri dar vadinama žinių deimantu. 20 skaitytojų salių, darbo vietos pritaikytos neįgaliems, 8 milijonai knygų ir dokumentų, naujausi kompiuteriai, teleliftai, kurie leidžia sutrumpinti knygų pristatymo skaitytojams laiką iki 15 – 20 min . Daugiau nei 1000 darbuotojų, daugiau nei 2000 lankytojų kiekvieną dieną. Galima vardinti daugybę skaičių ir faktų šioje bibliotekoje, kurie stebina, džiugina. Iš 23 aukšto apžvalgos aikštelės turėjome galimybę pamatyti Minską dideliu spinduliu.

Prieš išvykstant bibliotekos direktorė ir kultūros skyriaus vedėjas sutarė apie galimybę jungtis prie bendrų projektų, bei padėkojome už įspūdingą viešnagę gražiame mieste.

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija

Nuotraukose

1. Susitikimas su Nesvyžiaus rajono vykdomojo komiteto pirmininku A. Lomskiu (pirmas dešinėje)

2.Ekskursija po viešąją biblioteką (lydi direktorė Liudmila Vitko pirma dešinėje ir bibliotekos darbuotoja Natalija Rybakova pirma kairėje)