Šimtmečio traukinys – vaikų piešiniuose

   Šiais metais sukanka 100 metų, kai 1919 m. liepos 6 d. iš Kaišiadorių geležinkelio stoties į Radviliškį išvyko pirmasis nepriklausomos Lietuvos traukinys. Minėdama šią svarbią datą bei siekdama didinti vaikų ir jaunimo susidomėjimą savo krašto istorija, Kaišiadorių savivaldybės viešoji biblioteka inicijavo projektą „Šimtmečio traukinys Kaišiadorys–Radviliškis”.

   Radviliškio viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus skaitytojai dalyvavo piešinių konkurse  „Traukiniu iš praeities į ateitį”, skirtame pirmojo nepriklausomos Lietuvos traukinio iš Kaišiadorių geležinkelio stoties į Radviliškį 100-mečiui paminėti. Į šį konkursą įsijungė Kaišiadorių ir Radviliškio vaikai bei jaunimas. Mūsų bibliotekos skaitytojų piešiniai buvo įvertinti ir laimėjo dvi prizines vietas atskirose vaikų amžiaus grupėse.

   Prizinė vieta 7–14 m. grupėje atiteko Gabijai Toleikytei už piešinį „Istorija pro traukinio langus“(13 m., Radviliškis, mokytoja D. Šipulskienė.

159 page-0001

Prizinė vieta 15–18 m. grupėje paskirta Giedrei Zabulytei. Jos piešinys – „Šimtmečio draugystė be sienų“ (17 m., Radviliškis).

1591 page-0001

Projektą vainikavo Radviliškio vaikų ir jaunimo, dalyvavusių piešinių konkurse, išvyka į Kaišiadoris.  Čia projekto organizatoriai nustebino pramogų ir edukacijų studijos „TukuTuku“ edukacine programa. Kartu su kaišiadoriečiais vaikais, dalyvavusiais projekte,  radviliškiečiai darniai giedojo Lietuvos himną, atsakinėjo į klausimus, šoko.

Labai džiaugiamės apdovanojimais, kurie vyko Kaišiadorių viešojoje bibliotekoje. Visi penkiolika  jaunųjų dailininkų, kurie eksponavo savo piešinius konkurse, gavo padėkos raštus, atminimo dovanėles.

Finalinį projekto renginį paįvairino Burbulų dėdės pasirodymas. Spalvingi burbulai dar labiau sustiprino gerus įspūdžius, o pats pasirodymas su muilo burbulais ir mokslinių eksperimentų šou nuskraidino  visus dalyvius į fantazijų šalį.

Už dalyvavimą šiame projekte dėkojame  Kaišiadorių viešosios bibliotekos pavaduotojai Onai Tomkuvienei, ir šios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojoms.

Dėkojame ir savo bibliotekos skaitytojams, kurie dalyvavo projekte, taip pat jų tėveliams, sutikusiems lydėti mažesniuosius vaikus kelionėje. Taip pat Radviliškio V. Kudirkos progimnazijos dailės ir technologijų mokytojai Daivai Šipulskienei už svarų indėlį atrenkant piešinius konkursui ir pagalbą kelionės metu.

DSCN9017DSCN9070DSCN9075

Radviliškio viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos