Į Pradžią Vėriškiuose – edukacija apie sveiką maistą

Vėriškiuose – edukacija apie sveiką maistą

2021-09-06

 Mes visi galime būti ilgaamžiai, deja, linkę tinginiauti ir negalvoti, kas mūsų laukia. Ieškome gyvenime tik patogumų ir malonumų, nors ir trumpalaikių. Juk taip patogu parduotuvėje nusipirkti įvairių pakuočių, pašildžius išdėlioti jas ant kasdienio ar šventinio stalo ir tingiai įsitaisyti prieš televizorių ar kompiuterį. Užuot pabendravę vaikui į rankas skubame įduoti planšetę, o į burną – pašildytą dešrelę ar picą. Kam vargti? Juk mumis rūpinasi gamintojai ir prekybininkai!

 

Bet gal jau pradėjo braškėti sąnariai ar per dažnai sukyla skrandžio rūgštys?  Gal jau išaušo ta diena, kai susimąstome, kodėl prireikia platesnių rūbų, ar tikrai sveikas ir džiuginantis dedamo į burną šaukšto turinys?..

Būtent tokioms mintims dalyvius skatino rugsėjo 2 dieną Vėriškių bibliotekoje vykusi edukacija „Sveikatai palankaus maisto gaminimas“. Gaminome užtepėles iš varškės kremo, kurį pasidarėme iš sušaldyto kefyro. Jos buvo įvairios: su žalumynais ir česnaku, su saulėje džiovintais pomidorais ir aitriuoju pipiru. saldžioji – su želė gabaliukais ir vanilinu, bet be cukraus. Užtepėles ragavome su duonele, iškepta iš anksto. Jos receptas sukurtas Ritos Šilenskienės, akademijos „Pirmas šaukštas“ įkūrėjos. Recepte nėra tik dviejų dalykų – cukraus ir gliuteno, nes tai didžiausi ir slapčiausi įvairių ligų sukėlėjai.

Ragaudami pačių pagamintus patiekalus ir užgerdami juos citrininės katžolės arbata, bendravome, dalijomės naujienomis, kalbėjomės apie perskaitytas per vasarą knygas, apie Vėriškių piliakalnio istoriją ir anksčiau ten vykusias smagias gegužines.... Laikas prabėgo nepastebimai.

 

 

Vėriškių filialo informacija ir nuotraukos