Į Pradžią Kviečiame grožėtis menininkių darbais

Kviečiame grožėtis menininkių darbais

2022-01-05

Prasidėjus naujiems 2022 metams, Radviliškio viešosios bibliotekos Konferencijų salėje yra eksponuojamos net dvi kūrybinių darbų parodos. Tai – Editos Varnelienės ir studijos „Meno bitės“ interjerinės lėlės bei Marinos Cavazz'os ir Eglės Kačkutės fotografijos darbai. Kiekviena iš jų kviečia susipažinti, domėtis, pasigrožėti ir diskutuoti.

IMG 20220105 111103 1 IMG 5562  kopija

IMG 20220105 105118 IMG 20220105 105155

Interjerinių lėlių paroda „Šypsenos...“ yra atkeliavusi į Radviliškį iš Šiaulių, stebina lankytojus lėlių „gyvumu“ ir ryškumu. Lėlėms pagaminti naudojamos įvairios medžiagos, jų gamyba reikalauja daug laiko ir kantrybės, tačiau rezultatas – nepakartojamas. Iš viso parodoje eksponuojama 19 lėlių, kurias gamino menininkė E. Varnelienė ir jos studijos „Meno bitės“ dalyvės. Studijos įkūrėja lėlininkė E. Varnelienė pradėjo kurti prieš 12–13 metų. Pirmoji lėlininkės paroda buvo pristatyta 2011 metų rugsėjo mėnesį, per Šiaulių dienas. Šiuo metu yra organizuojamos jungtinės parodos kartu su studijos moterimis. E. Varnelienė visada mielai laisvą laiką leidžia kurdama kartu su bendramintėmis, meną mėgstančioms studijos moterims. Kūryba jai tarsi meditacija, kurioje laikas tirpte ištirpsta.

Fotografijų paroda „(Dirbančios) motinos portretas“, atkeliavusi iš sostinės, dvelkia moteriškumu ir aprėpia pagrindinius migracijos aspektus. Paroda kviečia pažvelgti į susiliečiančių migracijos, karjeros ir motinystės ir/arba tėvystės problemų lauką. Iš viso šią parodą sudaro 27 nuotraukos, profesionalių ekspatriančių motinų ir tėvų portretai iš kasdienio jų gyvenimo ir trumpi interviu su nuotraukų herojais. Juose aptariamos problemos, su kuriomis susiduria dėl darbo migruojančių profesionalų šeimos, moterys ir vyrai, ir jų sprendimų būdai. Jei paprastai – darbuose vaizduojamos moterys-motinos, kurios atsisakydamos savo karjeros, turi keliauti „paskui savo vyrus“ į užsienį.

Marina Cavazza yra Ženevoje gyvenanti ir kurianti italų fotografė, kurianti individualius ir nevyriausybinių organizacijų užsakytus projektus socialinių, lyčių santykių, integracijos ir motinystės temomis. VU Prancūzų filologijos katedros docentė dr. Eglė Kačkutė tyrinėja migracijos ir motinystės procesus literatūroje ir gyvenime. Ženevoje užsimezgė parodos autorių kūrybinė pažintis, kurių rezultatus galite apžvelgti fotografijų parodoje „(Dirbančios) motinos portretas“.

Abi parodos Radviliškio viešojoje bibliotekoje veiks visą sausio mėnesį.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos