Raudondvaryje – šventė pirmokams

Lėlių spektakliuko personažai

Rugpjūčio 28 dieną Raudondvario kaimo bibliotekoje vyko tradicinė vaikų palydų šventė į mokyklą ,,Tuoj varpeliai suskambės“.

Į šventiškai išpuoštą biblioteką rinkosi būsimi mokinukai su savo mamytėmis, tėveliais ir kiemo draugais. Šventė prasidėjo proginiu eilėraštuku. Vaikai išgirdo bibliotekos jiems skirtą pasveikinimą, o būsimieji pirmokai gavo dovanų – po spalvinimo knygutę ir kreidelių. Vaikai pažadėjo lankytis bibliotekoje ir skaityti knygutes.
Mažieji mokinukai dalyvavo jiems skirtoje viktorinoje: vienoje dalyje reikėjo atspėti knygelių personažus, nurodyti, iš kokios jie pasakos, ką veikia, kita buvo iš mįslių, minklių ir įvairių klausimų. Taip pat spėta, koks daiktas, reikalingas mokykloje, paslėptas stebuklingoje dėžutėje. Už teisingus atsakymus vaikai vaišinti saldainiais.
Programėlę vaikučiams ir jų tėveliams paruošė vyresnės kaimo mokinės. Padainuota, taip pat parodytas lėlių spektakliukas pagal Radviliškio viešosios bibliotekos darbuotojos Genovaitės Lukšaitės sukurtą eiliuotą pasakojimą ,,Žvėreliai apie skaitymo naudą“. Visi dainavome tradicinį bibliotekos himną ,,Į mokyklą“. Šventės metu apdovanotos daugiausia knygų per vasarą perskaičiusios Deimantė Musteikytė bei Onutė Rabikauskaitė.
Po užduočių ir programėlės vaišinomės susineštomis vaišėmis, žaidėme įvairius judriuosius žaidimus, bendravome. Porą valandų trukęs renginys buvo linksmas ir smagus. Kad toks jis būtų, padėjo Raudondvario kultūros namų darbuotojai V. ir M. Selenos.

Dara Bagušienė,
Raudondvario filialo vyresnioji bibliotekininkė