Į Pradžią Filialai Naujienos Eismo dalyvių diena Baisogaloje

Naujienos

Eismo dalyvių diena Baisogaloje

2015-10-06

Baisogaloje paminėta visų keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Prie šio bendruomenės renginio prisidėjo vietos biblioteka, kitos įstaigos, organizacijos.
Miestelio bendruomenė 2015 m. projekto „Eismo saugumas bendruomenėse“, kurį organizuoja Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos su partneriais VĮ „Šiaulių regiono keliai“ ir vykdytojais Lietuvos kaimo bendruomenių sąjunga, aštuntąjį saugaus eismo renginį skyrė visų eismo dalyvių dienai paminėti.

Buvo iškelti trys pagrindiniai uždaviniai: fiksuoti ir aptarti eismo dalyvių elgesį Baisogalos miestelyje, patikrinti renginio dalyvių saugaus eismo žinias, propaguoti ir atlikti prevencinį darbą, siekiant išvengti nelaimingų eismo įvykių.
Bendruomenės taryba ir net 11 partnerių renginį organizavo rugsėjo mėn. 25 d., tačiau paruošiamieji darbai vyko jau savaitę iki tol. Štai mokyklos-darželio ketvirtokai (mokytoja Nilutė Jasaitienė) keletą dienų stebėjo 6 pėsčiųjų perėjas Baisogaloje, fiksavo pažeidimus ir apibendrino pastebėjimus. Vienos valandos stebėjimų, atliktų renginio dieną, rezultatus pateikė ir Baisogalos šaulių kuopos jaunieji šauliai, Baisogalos gimnazijos savivaldos atstovai (mokytoja Indrė Ginkevičienė). Neliko nuošalyje ir mokyklos-darželio paruošiamosios grupės vaikai (auklėtojos Zoja Šimkevičienė ir Virginija Simonavičienė). Jie spalvino piešinius saugaus eismo tema – taip įsidėmėjo šviesoforus, kelio ženklus ir saugaus eismo situacijas. Trečiokai (mokytoja Zita Bliznikienė), kaip ir visi kiti renginio dalyviai, kūrė skanduotes.
Tuo metu Žmonių su negalia sąjungos Baisogalos skyriaus centre moterys mezgė Gyvybės juostą. Miestelio bibliotekoje vyresnioji bibliotekininkė Alvyda Žižniauskienė ir bibliotekininkė Rita Mameniškienė sudarė klausimus saugaus eismo viktorinai, gamino renginio organizatoriams skiriamuosius ženklus, su jaunaisiais bibliotekos lankytojais kūrė skanduotes.
O renginio dieną dalyviai, lydimi puikios nuotaikos ir gero oro, skanduodami sukurtas skanduotes, rinkosi į tai progai apipavidalintą ir paruoštą sporto aikštyną (specialistės Augės Marcinkevičienės indėlis). Policijos pareigūnai Renatas Zdanavičius ir Rimantas Nainys užtikrino visų dalyvių saugumą. Įvairaus amžiaus komandos, atstovaujančios mokyklai-darželiui (direktorė Vita Poškienė), šaulių kuopai (vadas Rimantas Narbutis), Baisogalos gimnazijai (direktorė Rita Juškevičienė), Žmonių su negalia sąjungos Baisogalos skyriui (pirmininkė Vanda Kazickienė) ir miestelio bibliotekai (vyresnioji bibliotekininkė Alvyda Žižniauskienė), susirinko pristatyti savo darbus, pademonstruoti žinias saugaus eismo temomis ir pasimokyti prevencinio darbo įgūdžių.