Į Pradžią Filialai Naujienos „Žodžių puokštė gimtinei“

Naujienos

„Žodžių puokštė gimtinei“

2017-03-16

Viešosios bibliotekos Kairėnų, Grinkiškio filialų bei  Grinkiškio pramogų ir šokių salės darbuotojai Grinkiškio kultūros namuose surengė popietę „Žodžių puokštė gimtinei“, skirtą Lietuvių kalbos kultūros metams.

Renginio metu diskutavome apie gimtąją kalbą, mokėmės, kaip nereikėtų kalbėti, klausėmės atvykusių mūsų  krašto kūrėjų poetinio žodžio.

Kadangi popietė vyko Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse, buvo  prisiminta 1990 metų kovo 11-oji, pasidžiaugta, kad jau 27 metus esame laisvi. Svečius bei kitus dalyvius pasveikinusi Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė pasidalijo savo mintimis apie nepriklausomybę,  lietuvišką žodį. Mokytojai Audra ir Klemas Indrėkai pasidžiaugė, kad turime tokią gražią ir labai seną lietuvių kalbą, kurią svarbu šiandien saugoti, paaiškino, kokie pavojai gresia gimtosioms kalboms. 

griki1

grink2

grink3

grink4

 

Klemo Indrėkaus eilės buvo renginyje pirmos, įdėtos į  mūsų  širdis. Po jo „puokštę gimtinei“ papildė dvi kraštietės  – Stasė Kilbauskienė, dabar gyvenanti Radviliškyje ir neseniai išleidusi savo pirmąją kūrybos knygą „Meilė niekada nesibaigia“, jauna grafikė Laura Baltijutė, dirbanti Šiauliuose, Jadvyga Vaitkevičienė  iš Vedreikių kaimo, Eugenijus  Varkulevičius iš Vaitiekūnų. Klausėmės ir jaunųjų kūrėjų – gimnazisčių Justės Smičkutės bei Ritos Burdulytės – gražių eilių.

Norintieji galėjo pasiskaityti kitų mūsų krašto autorių išleistų knygų parodoje „Kraštiečių kūryba“.

Popietės metu skambėjo kultūros specialisto Domo Dveilio bei ansamblio „Sarva“ atliekamos dainos. Gitara skambino Greta Semionovaitė.

Virginija Urbonavičienė, Grinkiškio filialo vyresnioji bibliotekininkė        

Nuotraukos Virginijos Šepronienės