Į Pradžią Filialai Naujienos Geradarės beinoraviečiams dovanojo puikų renginį

Naujienos

Geradarės beinoraviečiams dovanojo puikų renginį

2017-03-16

Kovo 11 d.  Beinoravos bibliotekoje vyko renginys „Sportiškas šeštadienis su draugais“, skirtas Sporto metams. Jį organizavo nuolatinė Beinoravos bibliotekos rėmėja, ultramaratonininkė, Tarptautinės futbolo federacijos teisėja Vaiva Kurpytė-Skipitienė. Susitikti su Beinoravos krašto žmonėmis iš Vilniaus atvyko dar viena Beinoravos bibliotekos rėmėja, sportininkė, Lietuvos ultramaratonininkė, alpinistė Danguolė Bičkūnienė.

bei5

bei1

bei2

bei4

 

Šventė prasidėjo draugišku bėgimu aplink Beinoravą, skirtu Lietuvos nepriklausomybės dienai paminėti. Į šią gražią pilietinę akciją įsijungė ne tik vaikai, jaunimas, bet ir suaugusieji. Beinoraviškiai, nešini trispalve, lydimi kartu bėgusių dviejų Lietuvos ultramaratonininkių, sėkmingai įveikė pusantro kilometro trasą aplink kaimą. Visi bėgimo dalyviai kartu su sportininkėmis nusifotografavo prie kaimo centre esančio paminklinio akmens. Po to sugūžėjo į biblioteką, kur šventės viešnia Danguolė Bičkūnienė, moteris, šturmuojanti aukščiausias pasaulio viršukalnes ir įveikianti ilgiausius maratono nuotolius, dalijosi patirtimi ir nuotykiais iš daugybės savo startų bei kelionių. Užgniaužę kvapą susirinkusieji klausėsi pasakojimo iš 100 km pasaulio čempionato, vykusio Katare, UTMB  (vienos pakopos kalnų ultramaratono, kuris vyksta kartą per metus Alpėse, visoje Prancūzijoje, Italijoje ir Šveicarijoje). Bėgimą Danguolė palygino su kiekvieno iš mūsų gyvenimais, kuriuose kartais viskas nesiklosto, taip, kaip nori ir tikiesi, bet, nežiūrint nieko, turi judėti į priekį...

Antroje pasakojimo dalyje Danguolė pasakojo apie savo neįtikėtinus, paprastam žmogui nė neįsivaizduojamus potyrius kopiant į aukščiausias, atšiauriausias pasaulio viršukalnes.  Visus susirinkusiuosius viešnia vaišino alpinisto pietumis, paruoštais iš mėsos, sūrio ir duonos. Pasibaigus susitikimui, beinoraviškiai dar ilgai bendravo prie kavos puodelio, aktyviausios buvo moterys, kurios Danguolę tiesiog užvertė klausimais.

Susitikimu renginys dar nesibaigė. 20 val. vakaro į biblioteką sugūžėjo 17 paauglių, nešinų miegmaišiais, čiužiniais, patalyne. Prasidėjo vakarėlis „Naktis bibliotekoje“. Visą naktį jaunieji bibliotekos lankytojai kartu su organizatorėmis Vaiva Kurpyte-Skipitiene ir šių eilučių autore atlikinėjo įvairiausias užduotis, žaidė, sportavo, klausėsi pasakojimų, anekdotų, žiūrėjo filmus, vaišinosi. Niekas nepastebėjo, kaip pralėkė naktis ir už lango išaušo darganotas pavasario rytas...

Beinoraviškiai už įdomų renginį liko labai dėkingi geradarėms Vaivai Kurpytei-Skipitienei ir Danguolei Bičkūnienei. Tai – ne pirmoji tokia jų dovana kaimo žmonėms. Abiejų rėmėjų, jų kolegų dėka  Beinoravos biblioteka 2016 m. gerokai praturtėjo knygomis, stalo žaidimais ir žaislais, o į biblioteką jų atsiųsti geros kokybės rūbai bei avalynė buvo išdalyti labiausiai to stokojančioms beinoraviškių šeimoms. Šios sportininkės taip pat pasirūpino, kad12 aktyviausių mažųjų  bibliotekos lankytojų gautų kalėdinių dovanėlių – žaislų, saldainių ir papuošalų.

Rima Lukoševičiūtė, Beinoravos filialo bibliotekininkė

Autorės ir Rimanto Ožalinsko nuotraukos

1 - Vakarėlio „Naktis bibliotekoje“ dalyviai

2 - Bėgam už Lietuvą!

3 -  Visi bėgimo dalyviai nusifotografavo prie paminklinio akmens

4 -  Klausytojai galėjo netgi išbandyti alpinisto kostiumą