Į Pradžią Filialai Naujienos Šeduviai susitiko su kuriančia kraštiete

Naujienos

Šeduviai susitiko su kuriančia kraštiete

2017-05-31

Šeduviai susitiko su kuriančia kraštiete

Šeduvos bibliotekoje įvyko susitikimas su kraštiete, literate Zita Kavaliauskaite-Auryliene. Renginyje „Eilėraščio taku einu“ dalyvavo bibliotekos Knygų mylėtojų klubo nariai, skaitytojai, Radviliškio viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Vida Marcinkienė, redaktorė Gražina Dunauskienė, literatų klubo „Jonvabalis“ narė Rita Japkevičienė.  

Z. Aurylienė papasakojo apie save, pasidalijo gyvenimo Šeduvoje prisiminimais ir paskaitė savo eilėraščių bei prozos. Kartu atsakė į susirinkusiųjų klausimus, pati teiravosi apie atmintyje išlikusius čionykščius mokytojus, kitus šeduvius. Renginys virto šiltu literatūriniu pašnekesiu, kuriame rado vietos ir žiupsnelis rajono literatės R. Japkevičienės kūrybos, ir kitų dalyvių mintys. Viešosios bibliotekos atstovai, renginio šeimininkai, klausytojai padėkojo atvykusiai kraštietei, palinkėjo jai tolesnės kūrybinės sėkmės.

Z. Aurylienė gimė ir augo Šeduvoje, čia baigė vidurinę mokyklą. Pasirinkusi ikimokyklinio auklėjimo kelią, mokėsi tuometinėje Klaipėdos pedagoginėje mokykloje, o vėliau dirbo vaikų darželio auklėtoja. Daug įtakos jos kūrybai turėjo tėvų, senelių meilė, begalinis darbštumas, požiūris į teisingą ir nesumeluotą bendravimą, taip pat gamta, asmeniniai išgyvenimai. Ji dabar gyvena Kuršėnuose, dalyvauja tenykščio literatų klubo „Atgaiva“ veikloje. Literatės kūryboje jaučiama meilė vaikams, gamtai, lyrinės nuotaikos.

Autorė nėra išleidusi atskiros savo knygos, bet jos eilėraščiai spausdinti Šiaulių rajono literatų asociacijos almanachuose „Rapsodija“, „Blyksniai“. Šias knygas viešnia padovanojo mūsų bibliotekai.

Šeduvos filialo informacija ir nuotraukos

1 - Su šeduviais susitiko kurianti kraštietė Zita Kavaliauskaitė-Aurylienė

2 - Viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotojos Vidos Marcinkienės (centre) gėlės ir padėka viešniai (dešinėje)

3 - Susitikimas virto jaukiu šeduvių susibūrimu