Į Pradžią Filialai Naujienos Šeduvoje jubiliejinis vakaras – „80 metų kartu“

Naujienos

Šeduvoje jubiliejinis vakaras – „80 metų kartu“

2017-10-05

Jubiliejiniai metai visada priverčia mus žvilgtelėti atgal, įvertinti praėjusį laiką, įprasminti pasiekimus, prisiminti laikmečio paženklintus įvykius. Rugsėjo 28 d. Šeduvos biblioteka šventė 80 metų jubiliejų. Šią gražią progą minint, bibliotekos darbuotojos svečius sukvietė į jubiliejinį vakarą – „80 metų kartu“, kuris vyko Šeduvos kultūros ir amatų centre.

2

4
1

 

 

 

 

  

Šventę pradėjo Šeduvos miesto bendruomenės pirmininkė Livita Tvarevičienė poeto Petro Valantino eilėmis, kurtomis specialiai bibliotekos 80-mečiui. Sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.

 

Bibliotekininkė Regina Juknienė visus šventės dalyvius pakvietė susipažinti su bibliotekos istorija. Buvo demonstruojamos skaidrės, kuriose užfiksuota bibliotekos praeitis ir dabartis. Aprėpiant  XX–XXI a. buvo kalbama apie senąją ir šių laikų biblioteką, darbo skirtumus bei amžiną dilemą – išstums kompiuteris knygą ar ne. Šventės metu perskaitytas bibliotekos įkūrėjo Jono Venckūno dukros Gailutės Venckūnaitės-Jurčikienės sveikinimo laiškas.

Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Šukaitienė pasveikino filialą su švente ir įteikė padėkos raštus geriausiems bibliotekos skaitytojams, padėjėjams ir rėmėjams. Daug gražių žodžių apie biblioteką, knygą ir jos reikšmę žmogaus gyvenime išsakė šventėje dalyvavę Radviliškio rajono tarybos nariai: Vida Skarelienė, Aldona Januševičienė, Kostas Dočkus, Eglė Ivanauskytė, Šeduvos miesto seniūnas Justinas Pranys.

Jubiliejinėje šventėje buvo sulaukta ir įstaigų, su kuriomis daug metų bendradarbiauja biblioteka, sveikinimų. 80-metį mininčią biblioteką kartu su mokytojais sveikino Šeduvos gimnazijos direktorius Laimutis Škleinikas, Šeduvos lopšelio-darželio direktorė Daiva Staškūnienė, Šeduvos globos namų atstovės Diana Krivickienė ir Kamilė Brajinskienė, Šeduvos senjorų klubo „Šeduvos svajokliai“ vadovė Milda Jagučanskienė, Šeduvos PRPC atstovė Rima Pabilionienė, „CARITO“ darbuotoja Irena Šuminienė ir aplinkinių bibliotekos filialų bibliotekininkės iš Pavartyčių, Raudondvario, Pakalniškių, Pociūnų, Alksniupių, Vainiūnų. Sulaukta ir buvusių darbuotojų Nijolės Dambrauskaitės ir Reginos Underytės sveikinimų bei nuoširdžiausių palinkėjimų.

Nuotaikingą koncertinę programą bibliotekos jubiliejui parengė Šeduvos lopšelio-darželio ugdytiniai (vadovai – Vilma Digimienė ir Astijus Poška), Šeduvos gimnazijos šokių grupė (vadovas Astijus Poška), Šeduvos kultūros namų solistė Evelina Stalgienė ir Radviliškio kultūros centro dainavimo studijos „Džiada“ mergaitės (vadovė Aurelija Meškauskienė).

Šventės metu buvo eksponuojama senų knygų paroda iš asmeninio kraštotyrininko Vidmanto Vingelio archyvo.

Graži jubiliejinė šventė ir daugybė sveikinimų tik įrodė, kad biblioteka yra visų mylima ir labai reikalinga. Per 80 metų pasikeitė ne viena darbuotojų ir skaitytojų karta, tačiau biblioteka ir toliau dalijasi neįkainuojamu turtu – žiniomis, skatina žmones skaityti ir visada yra pasiruošusi padėti lankytojams.

Šeduvos bibliotekininkės padėkojo dalyvavusiems jubiliejinėje šventėje ir padėjusiems ją surengti.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

  1. Biblioteką ir jos darbuotojas pasveikino Šeduvos seniūnas Justinas Pranys.
  2. Šeduvos lopšelio-darželio ugdytinių pasirodymas.
  3. Šeduvos bibliotekos 80-ojo jubiliejaus proga sveikinimo žodį tarė Radviliškio rajono savivaldybės meras Antanas Čepononis.