Naujienos

Pristatyti eilėraščiai iš „Metų knygos rinkimų“

Sausio 23 d. Baisogalos bibliotekininkė Viktorija Golcienė svečiavosi Baisogalos mokykloje-darželyje trečios klasės moksleivių lietuvių kalbos pamokoje, kurioje pristatė „Metų knygos rinkimų“ knygas vaikų kategorijoje. Šiais metais dėmesys buvo skitas vaikų poezijos knygoms, iš kurių nominuotos net dvi.

D11

Iš pradžių buvo pristatyta  rašytojos, aktorės Daivos Čepauskaitės pirmoji poezijos knyga vaikams ,,Baisiai gražūs eilėraščiai“. Ji susideda iš trijų skyrių: „Gražūs eilėraščiai“, „Baisūs eilėraščiai“, „Virtuvės poezija“. Prieš pristatant pirmąjį skyrių, bibliotekininkė su moksleiviais aptarė poezijos naudą,  draugystę, samprotavo apie mamos svarbą mūsų gyvenime. Šios temos atsispindėjo ir skaitomose eilėse. Skaitant antrąjį „Baisūs eilėraščiai“ skyrių, su moksleiviais bibliotekininkė diskutavo apie baimes: audros, vorų, tamsos ir kitas.

Antroji pristatyta knyga – rašytojos, dramaturgės, vertėjos Violetos Palčinskaitės ,,Eilėraščiai iš namų“. Šioje knygoje vaikų poetė kalba, kaip visada, ne pamokomu, o širdies balsu.  Eilėraščiai ,,Senas senas albumėlis“, ,,Išmanusis telefonas“, ,,Pelėdos knygynas“ padiktavo temas pokalbiui apie pamirštus žaidimus, apie išmaniąsias technologijas, apie knygų ir bibliotekos svarbą.

Po pristatymo mokiniai kūrė savo eiles, bet jos nebuvo užrašytos.

Baisogalos mokyklos-darželio trečios klasės moksleiviai vienbalsiai išsirinko ir savo balsą atidavė Daivos Čepauskaitės knygai ,,Baisiai gražūs eilėraščiai“.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

 

  1. Baisogalos bibliotekininkė Viktorija Golcienė svečiavosi Baisogalos mokykloje- darželyje trečios klasės moksleivių lietuvių kalbos pamokoje ir pristatė „Metų knygos rinkimų“ knygas vaikų kategorijoje.