Popietė ,,Gyvenamųjų vietų vardų reikšmė“

Balandžio 5 dieną Raudondvario bibliotekoje vyko popietė ,,Gyvenamųjų vietų vardų reikšmė“, skirta Vietovardžių metams. ,,Vietų vardais į mus kalba pati žemė. Jos kalbos žodžiai – tai miestų, sodžių, upių, ežerų, balų, girių, kalnų ir kiti vardai“, – rašė kalbininkas Kazimieras Būga. Jo žodžiais ir prasidėjo popietė.

1 almaaaa 1almaaa2

Renginyje dalyvavo Raudondvario dienos centro vaikai. Šios popietės tikslas, kad vaikai ir jaunimas kuo daugiau sužinotų apie vietovardžių svarbą, jų kilmę ir reikšmę.

Popietės metu vaikai pasidalino į dvi komandas, išsirinko kapitonus ir susigalvojo pavadinimus. Komandoms reikėjo atlikti tris užduotis. Viena iš užduočių: reikėjo atspėti, nuo ko kilo mūsų apylinkės kaimų, vietovių pavadinimai, patiems išvardyti, kiek kas žino kaimų, gyvenviečių pavadinimų. Kita užduotis buvo iš duotų raidžių sudėlioti savo seniūnijos kaimo pavadinimą. Ir trečia užduotis – žemėlapyje surasti 10 duotų vietovių pavadinimų. Vaikai įveikė visas užduotis – vienas lengviau, prie kitų reikėjo kiek ilgiau sustoti ir pagalvoti. Už teisingus atsakymus komandos buvo pavaišintos saldumynais.

Po to vaikai skaitė juokingus vietovardžių pavadinimus: Gaideliai, Kaimynai, Linksmučiai, Rojus, Užsieniai, Triušiai, Lopai, Čiūdai ir kt. Renginio dalyviai sužinojo, kad kiekvienas kaimas, gatvė ar upė turi tai vietai būdingą reikšmę.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. 1–2. Raudondvario bibliotekoje vyko popietė ,,Gyvenamųjų vietų vardų reikšmė“, skirta Vietovardžių metams.