Naujienos

Pavartyčiuose – pažintis su japoniškų rankdarbių technika

 

Pavartyčių kaimo bibliotekoje lankytojų laukia pažintis su vienu iš tradicinių Japonijos amatų –  su kimekomi technika, kurią išrado Japonijos vienuoliai, medžiagų atraižomis sumanę dekoruoti medines lėlytes. Ši rankdarbių technika, džiuginanti savo spalvomis ir paprastumu, Japonijoje gyvuoja jau nuo XVIII a.

 

Pasigėrėti taip sukurtais darbais bibliotekoje įgalina veikianti paroda ,,Žiemos pasaka”. Ją  parengė asociacijos Pavartyčių bendruomenės darbščiosios moterys, vadovaujamos Radviliškio Vaižganto progimnazijos sumanios ir išradingos mokytojos Onutės Gabenienės. Darbų autorės – Violeta Stripinienė,  Stanislava Katilienė, Irena Kuprinskienė, Irena Pačkauskienė, Marytė Veliulienė. Parodoje pristatomi 32 vienetiniai darbai.

Tokiems jiems padaryti reikia ne tik kantrybės, kruopštumo bet ir labai daug laiko. Putplastiniai kamuoliukai yra puošiami įvairiais audiniais.  Tiesa, kai atsiranda įgūdžių, darbas vyksta greičiau. Bet vis tiek nepaskubėsi: juk pirmiausia reikia susigalvoti būsimos dekoracijos piešinį, po to perkelti ant putplasčio formos. Mintyse iš anksto turi žinoti, kaip kiekviena brėžinio detalė derės su esančia greta. Kiekvienas darbas yra autorinis, antro tokio niekas niekada nebesukurs. Tai yra kūrėjo fantazijos vaisius. Anot Onutės Gabenienės, tos dekoracijos sukuria ir kitą stebuklą: naudojamos panaudotos medžiagos – senos skiautės – ir sukuriama nauja puošmena. Mokytoja akcentavo šiuo metu vis labiau populiarėjantį natūralumą, daiktų prikėlimą antram gyvenimui. „Nuolatos ieškau naujovių, stengiuosi jų išmokt pati ir kitiems perduoti. Džiaugiuosi, kad mano pamokos moterims patinka,” – teigia ji.

Kūrybinių darbų, atliktų kimekomi technika, paroda ,,Žiemos pasaka” Pavartyčių bibliotekoje džiugins lankytojus visą sausį ir vasarį.

Viešosios bibliotekos informacija

Anelė Bertulienės nuotraukos