Naujienos

„Tautiškos giesmės“ šventė Vėriškiuose

 

Jau tapo įprasta, kad liepos 6 d. 21.00 val. Lietuvos laiku giedama „Tautiška giesmė“ sujungia lietuvių širdis ir apskrieja visą Žemės rutulį. Gražia tradicija nuo 2009-ųjų tapusiai iniciatyvai  kasmet ištikimi ir vėriškiečiai. Šiemet, ruošiantis šiai šventei, suvienytos Vėriškių bendruomenės, bibliotekos ir kepyklėlės pajėgos. Visi prisidėjo pagal savo galimybes: bendruomenė apmokėjo pramogas vaikams, šventinį koncertą, nupirko dovanų, kepyklėlė iškepė saldumynų vaišėms ir dovanoms, o biblioteka parašė šventės scenarijų, parengė klausimų viktorinai, sukūrė fotosienelę iš nurašytų knygų. Žaidimus rinkome ir jiems rekvizitus ruošėme bendromis jėgomis.

  

Švęsti valstybines šventes galime įvairiausiais būdais: prisimenant šalies istoriją. jos vadovus, kūrėjus, galime ir žaisdami bei su kitais dalydamiesi atradimais. Šventiškai nusiteikę vėriškiečiai taip pat aktyviai dalyvavo žaidimuose, viktorinoje, kurios metu rinkome „Vėriškių visažinį“. Klausimai buvo parinkti ne tik apie Lietuvos himno, Radviliškio rajono, bet ir apie Vėriškių kaimo istoriją, žinomus žmones, kilusius iš šių vietų. Daugiausia teisingų atsakymų pateikė Zenonas Stonys ir Vida Vaišvilienė. Visi žaidimų ir viktorinų nugalėtojai gavo jau minėtos Vėriškių kepyklėlės dovanų. Padėkota ir vėriškiečiams, kurie šiemet padarė gerų darbų, padėjo kitiems.

Švęsdami Valstybės dieną, atidžiau įsiklausėme į „Tautiškos giesmės“ raginimus mylėti Tėvynę ne tik žodžiais, bet ir darbais… Ir giedojome išdidūs!

Vėriškių filialo informacija

Nuotraukos Aldonos Jurelevičienės