Naujienos

Pasaulinė poezijos diena paminėta išvykoje

Auksarankė V. Kavaliauskienė

Kovo 21 d. Sidabravo kultūros namai ir miestelio biblioteka Pasaulinę poezijos dieną paminėjo netradiciškai.

Nuspręsta aplankyti Vabalių kaimo šviesuolę, auksarankę, literatę Veroniką Kavaliauskienę. Būrelis aktyviausių bibliotekos skaitytojų ir nuolatinių kultūros renginių dalyvių nuvažiavo pas ją pasveikinti su atbundančia gamta, pasigrožėti jos rankdarbiais, pabendrauti su ja. Popietės metu klausėmės Veronikos Kavaliauskienės eilėraščių. Sigitos Snockienės eilių padeklamavo jos dukrytė Nelyy. Zita Nosavičienė atsivežė prasmingų, pamokančių gyvenimo tiesų paskaitymų. Visus pasveikino Sidabravo kultūros namų vyresniosios specialistės Jolanta Černiauskienė ir Gintarė Čiupokovaitė. Jauni, maži ir pagyvenusieji kaip viena graži šeima klausėsi vieni kitų, praeities prisiminimų...
Veronikos Kavaliauskienės namai – tarsi muziejus. Visi kampeliai, baldai išpuošti rankdarbiais, o kiek jų, išbalintų, išlygintų, dar spintoje... Traukė ir traukė juos duktė Zita Kavaliauskaitė, kuri šiuo metu prižiūri savo mamą. Nors auksarankė įkopusi į savo šimtmetį , bet džiaugiasi gera atmintimi, noru megzti, skaityti naujausius rankdarbių žurnalus, kuriuos iš bibliotekos parveža dukra. Bibliotekoje rengiamos auksarankės rankdarbių parodos, sulaukiančios lankytojų dėmesio ir gražių vertinimų.
Ilgokai užtruko draugiškas, dvasingas ir šiltas pokalbis prie arbatos puodelio. Nesinorėjo skirstytis iš jaukių Veronikos namų. Jie daugeliui priminė šventovę, kur kiekvienas daiktelis savo vietoje, kur maloniai stebinanti švara ir tvarka.
Planuojame dar daug tokių išvykų, nes Sidabravo kraštas apdovanotas auksarankiais. Turime juos parodyti savo jaunajai kartai, priminti tikrus dvasinius turtus.

Teksto ir nuotraukų autorė

Nijolė Snockienė,
Sidabravo filialo vyresnioji bibliotekininkė