Atsinaujinusi Vėriškių biblioteka plačiai atvėrė duris

2018-12-11

Vėriškių biblioteka persikėlė į naujas, gražiai suremontuotas patalpas, kuriose kadaise buvo įsikūręs lopšelis-darželis. Gruodžio 7 d. įvyko bibliotekos atidarymo šventė, į kurią rinkosi bibliotekos skaitytojai ir svečiai.

kok1 kok2 kok3

kok4 kok5

Siuvinėjimo kryželiu darbų paroda „Atgyjantys paveikslai“ Pavartyčiuose

2018-12-10

Pavartyčių kaimo bibliotekoje veikia kraštietės Vaidos Gabenytės-Zacharevičienės siuvinėjimo kryželiu darbų paroda ,,Atgyjantys paveikslai“. Šioje parodoje eksponuojama 17 kryželiu siuvinėtų darbų, kurie buvo kurti su didele meile, kruopštumu ir kantrybe. Autorės siuvinėti paveikslai – lyg tapytos drobės su šešėliais. Daugiausia darbuose vyrauja šiltos spalvos. Siuvinėti parodos autorė pradėjo beveik prieš 20 metų. Dažniausiai jos paveikslų temos – gėlės, gamtos vaizdai. Siuvinėjimas – Vaidos hobis, laisvalaikio praleidimo būdas, tad į jį pasinerti gali tik vakare, po darbų. Autorė teigia, jog smagiausia jai kūrybos pradžioje, kada paimama švari, tuščia medžiaga ir padedami pirmieji lygūs kryželiai, tada prijungiami dar keli jau kitos spalvos ir taip po truputį sudėliojamas paveikslas. Pasak autorės, dar didesnis džiaugsmas ir malonumas matyti, kaip kryžiukas po kryžiuko gimsta žmogaus portretas, peizažas, natiurmortas.

pip1 pip2

pip3 pip4

daugiau

Radviliškio rajono moksleiviai susitiko su „Vaikų linijos“ savanorių mokytoja

2018-12-04

Šeduvos gimnazijoje vyko susitikimas su „Vaikų linijos“ savanorių mokytoja Justina Stefanovič. Susitikime dalyvavo Šeduvos gimnazijos ir Alksniupių pagrindinės mokyklos moksleiviai. Jie klausėsi paskaitos „Galimybės ir pavojai bendraujant socialiniuose tinkluose“. Lektorė papasakojo, kaip veikia „Vaikų linija“.

dovi1 dovi2

daugiau

Skėmių biblioteka sulaukė brandaus jubiliejaus

2018-11-29

Lapkričio 23 dieną Skėmių biblioteka pakvietė savo skaitytojus, lankytojus, knygų mylėtojus, bičiulius ir kaimo bendruomenę į jubiliejinį Skėmių bibliotekos 70 metų šventinį vakarą „Biblioteka metų vingiuose“.

1di 11di

111di 1111di

11111di 111111di

daugiau

Baisogalos bibliotekoje pristatyti pasakų sekimo būdai

2018-11-26

Lapkričio 21 d. nepabijoję pirmojo šaltuko į Baisogalos biblioteką sugužėjo Baisogalos mokyklos-darželio pirmokai, lydimi auklėtojos Daivos Volskytės. Pirmokėlius pasitiko Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus darbuotojos Nijolė Pakštienė ir Audronė Sinušaitė. Jos supažindino vaikus su įvairiais pasakų sekimo būdais. Pirmiausia buvo pristatytas interaktyvus pasakojimo būdas ,,Kamishibai“. Bibliotekininkės papasakojo šio būdo atsiradimo istoriją bei pasekė dvi pasakas: „Kakė Makė ir dantukų fėjos puota“ ir „Įkyrūs triušiukai“. Vaikai įdėmiai klausėsi ir stebėjo, kaip nedidelėje, nešiojamoje stalo širmoje viena po kitos keitėsi iliustracijos. Mokiniai su bibliotekos darbuotojomis prisiminė pasaką ,,Pagrandukas“. Ji buvo sekama, rodant vaikų piešinius pieštus popieriaus ritinėlyje. Susitikimo pabaigoje bibliotekininkės sekė pasaką ,,Raudonkepuraitė“, pasinaudojant skaitmeninėmis technologijomis.

1jop 2 jop

daugiau

Pociūnėlių bibliotekoje – edukacinis renginys „Gimtojo krašto pažinimas“

2018-11-21

1pimtadviliškio viešojoje bibliotekoje jau ne vienerius metus plėtojama edukacinė veikla, kuri padeda moksleiviams ne tik smagiai praleisti laiką, bet ir gauti naudingos informacijos. Lapkričio 19 d. Pociūnėlių bibliotekoje svečiavosi Radviliškio viešosios bibliotekos Informacijos-kraštotyros ir Vaikų literatūros skyriaus bibliotekininkės. Daiva Paulauskienė ir Rima Giedrienė Pociūnėlių pagrindinės mokyklos moksleiviams papasakojo apie Radviliškio kraštą, jo žymius žmones, lankomiausias vietas, pristatė leidinių apie Radviliškio kraštą parodą. Visus ypač sudomino viktorina „Išgirsk, įsidėmėk, atsakyk“, kurios metu moksleiviai atsakė į įvairius klausimus, susijusius su Radviliškio rajonu.

Renginio metu vaikai pažiūrėjo trumpus dokumentinius filmukus apie Radviliškį. Bibliotekos darbuotojos nustebino tai, kad moksleiviai domisi ir nemažai žino apie savo kraštą, ypač apie gimtuosius Pociūnėlius.