Į Pradžią Radviliškio TIC Lankytinos vietos Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis

Daugyvenės kultūros istorijos muziejus-draustinis

Burbiskio tulpes2 LB

Unikalus Daugyvenės upės pakrančių istorijos ir kultūros paminklų kompleksas kartu su įspūdingu Daugyvenės upės kraštovaizdžiu sukuria turistams išskirtinį reginį. 

Burbiškio k., Pakalniškių sen., Radviliškio r.

Tel. +370 422 56 110

Darbo laikas:

- balandžio 1 d.–spalio 31 d.: II–VII 9–18

- lapkričio 1 d.–kovo 31 d.: II–VII 8–17

Bilieto kaina: suaugusiems – 1,74 Eur, moksleiviams, studentams, II ir III grupės neįgaliesiems – 0,87 Eur, ikimokyklinio amžiaus vaikams, I grupės neįgaliesiems – nemokamai

Burbiškio dvaras

Dvaro istorijos ekspozicija įkurta senajame Baženskių dvare, kuris istoriniuose šaltiniuose minimas nuo XVII a. Šiandien čia vyksta visoje Lietuvoje žinomos Tulpių žydėjimo šventės. Dvaro pastatai suformuoti taip, kad sudaro didelį uždarą kiemą. Peizažinio tipo dvaro parkas, užimantis 28 ha, pasižymi įspūdingais tvenkiniais, kuriuose yra 15 salų. Atstatytame rūmų svečių korpuse veikia svečių namai, rūmų verandoje yra dvaro istorijos ekspozicija, dvaro ledainėje įrengta pobūvių salė.

Burbiskio dvaro rūmai Tulpių žydėjimo švenės akimirkos Burbiškio dvaro kiemelis  

Kleboniškių kaimo buities ekspozicija

Kleboniškiai, Radviliškio r.

Pastatuose įrengtose ekspozicijose atkurta ūkininkų buitis nukelia į XIX a. pabaigą. Eksponuojama ąsočių, bezmėnų, muštokų, ližių, linų šukų, motorų kolekcijos, 1926 m. pagamintas traktorius. Kaime yra veikiantis 1884 m. statytas vėjo malūnas.

Kleboniškių kaimo troba Kleboniškių malūnas Kleboniškių tiltas

Raginėnų piliakalnis

Netoli Daukonių kaimo

Piliakalnis – vienas įspūdingiausių šiaurės vidurio Lietuvoje. Jis įrengtas aukštoje kalvoje, kairiajame Daugyvenės krante. Iš rytų piliakalnį juosia Daugyvenė, iš pietų ir vakarų – dauba, šiaurinėje pusėje yra griovys ir pylimas. Vietos gyventojai piliakalnį vadina Raganų kalnu. Piliakalnis netyrinėtas. Jis tebesaugo savo paslaptis. O paslaptingumo jam suteikia ir legendos, kuriomis šis kalnas garsėja. Nemažai jų dar neseniai žinojo vyresnio amžiaus vietiniai gyventojai. Kai kurios jų yra Valstybinės archeologijos komisijos (VAK) archyve. Bene įdomiausias legendas surinko ir pateikė skaitytojams L. Kšivickis. Radviliškio rajono savivaldybės Daugyvenės kultūros istorijos muziejuje-draustinyje sukaupta nemažai legendų apie garsųjį Raginėnų piliakalnį.

Raginėnų piliakalnis