Artėjančių šv. Velykų belaukiant

Kovo 29 dieną Radviliškio viešosios bibliotekos Žaislotekos lankytojai skubėjo į smagią popietę, kuri prasidėjo velykinių darbelių gaminimo kūrybine valandėle. Bibliotekos viešnia Aušra Zaturskienė vaikučius mokė, kaip galima pasigaminti velykinį kiaušinį milžiną ir dar su batukais. Šauniai visiems sekėsi, o savo rankų darbo dekoruotais kiaušiniais vaikai žadėjo puošti namus.

P1010127 P1010129 (1) P1010135

Antroji popietės dalis buvo skirta pasakai. Velykų simbolis – margutis. Jis siejamas su prisikėlimu, nauju gyvenimu. Bibliotekininkės papasakojo vaikams apie šv. Velykų papročius ir tradicijas, kodėl marginami kiaušiniai, kokie yra marginimo būdai ir raštai, ką reiškia margučių spalvos. Daug džiaugsmo ir šypsenų popietės dalyviams sukėlė vaikų vaidinta miniatiūra pagal Zitos Gaižauskaitės kūrinį „Ei, Velyke“.

Žaislotekoje velykiniai renginiai dar nesibaigė. Čia tebevyksta lopšelio-darželio „Eglutė“ auklėtinių darbelių paroda „Pradžiuginkime dar kartą“.

Viešosios bibliotekos informacija ir nuotraukos

1. Bibliotekos viešnia Aušra Zaturskienė vaikučius mokė, kaip galima pasigaminti kiaušinį milžiną su batukais.

2–3. Visi džiaugėsi savo velykiniais darbeliais.