Į renginį buvo pakviesti Baisogalos gimnazijos penktokai, kurie praėjusiais mokslo metais su mokytoja Edita Mickuviene kūrė vieną iš šios knygos istorijų. Istorija „Jūrmedžio ir vaiduokliuko Nuoderio draugystė“ buvo rašyta kartu su rašytoja Lina Žutaute. Ši pasaka apie tai, kaip Varnų saloje augo Jūrmedis, kuris ant lapų turėjo žvairas akis ir nesišypsančias burnas, bei kas nutiko susidraugavus su vaiduokliuku-šunimi Nuoderiu. Perskaičius pasaką, buvo aptartos iliustracijos, veikėjai ir prisiminta, kas juos sugalvojo. Aptarimo metu išgirstos naujos mintys, kurios galėtų papildyti jau parašytą istoriją. Taip  kilo idėja kasmet pasaką papildyti ir vėl susitikus ja pasidalinti.

Renginio pabaigoje moksleiviams buvo padovanotos knygelės ,,Kartą nutikusios istorijos“, kuriose išspausdintos net šešios istorijos ir minimi aprašomo krašto vietovardžiai.

Knygelė išleista įgyvendinant Radviliškio rajono savivaldybės viešosios bibliotekos projektą „Kūryba bendrystėje“, kuris buvo finansuotas Lietuvos kultūros tarybos ir Radviliškio rajono savivaldybės lėšomis.