2024 m. balandžio 23 dieną Pašušvio bibliotekos bibliotekininkė knygos mylėtojus sukvietė į literatūrinę-muzikinę popietę, skirtą Pasaulinei knygos ir autorių teisių dienai paminėti. Šiuo renginiu išreikšta pagarba knygai, autoriams, kūrėjams.

Renginio metu poezijos mylėtojus savo apsilankymu nudžiugino kraštietė Sigutė Giedraitytė-Sereikienė. Autorė pristatė savo pirmąją kūrybos knygą „Svajonė“. Joje raiškiai sudėtos rašytojos išgyventos, išjaustos mintys. Jos lūpomis skambėjo eilės apie gėrį, meilę Lietuvai, gimtajam kraštui, gyvenimui, gamtai, šventėms. Kūryboje jaučiama eiliuota išpažintis, sudėta į moters lūpas apie džiaugsmingus ir skaudžius vidinius išgyvenimus. Knyga lyg dienoraštis, fiksuojantis asmenybės pokyčius, emocines ir fizines būsenas. Knygoje tikrovė susipina su vizijomis, asmeninėmis, draugų, pažįstamų refleksijomis. Akivaizdu, kad Sigitai kūrybinis procesas, kuris prasidėjo dar mokykliniame suole, yra įdomus ir nesibaigia su pirmosios knygos atsiradimu. Knygos pristatyme dalyvavę svečiai su džiaugsmu žvelgė į jos puslapius, gėrėjosi lietuviškų žodžių ir eilių skambesiu, turiniu.

Mamos kurtas eiles padeklamavo dukra Gerda, kuri yra skaitovė, dalyvauja mokyklos ir rajono 1–4 klasių mokinių skaitovų konkursuose.

Tądien Sigutei buvo be galo malonu matyti iš vaikystės pažįstamus veidus, dalintis su jais mintimis apie gyvenimą bei kūrybą.

Gražiomis lietuvių liaudies dainomis ir skambiais muzikos garsais į poetinius skaitymus įsiterpė Ažytėnų kaimo kapela iš Kėdainių rajono (vad. Edmondas Blėdis).

Renginio pabaigoje gražius sveikinimus ir palinkėjimus išsakė Grinkiškio seniūnijos seniūnė Giedrė Bložienė, seniūnaitė Romalda Šiurnienė, gėlių puokštę įteikė kaimynė Kristina Krikščiūnienė.

Už gražų ir prasmingą renginį padėkota ir bibliotekininkei Linai Lydikaitienei.

Buvo tobulas muzikos ir poezijos renginys, kuriame patirta daug šiltų ir pozityvių emocijų, prasmingų akimirkų.

Viešosios bibliotekos informacija ir L. Lydikaitienės nuotraukos