Kai žydi obelys, o į žemę jau atkeliavęs pavasaris – prasideda romantiškas poetiškas metų laikas. Atsiranda graži proga atitrūkti nuo kasdienybės, pasinerti į poezijos ir muzikos skleidžiamus kerus. Toks šiltas, nuoširdus ir jaukus renginys vyko gegužės 10 dieną Kutiškių bibliotekoje. Bibliotekos lankytojus savo skambiomis dainomis kvietė įsiklausyti ir išgirsti skambantį keramikos pasaulį tautodailininkė, literatė, dainuojamosios poezijos atlikėja Gitana Morkienė su vyru Giedriumi. Pora  gyvena Šiaulių rajone, Ginkūnuose.

Gražus derinys: eilės, muzika, dainos ir molis. Gitana 2022 metais buvo priimta į tautodailininkų gretas. Renginio metu buvo pristatyta autorės keramikos darbų paroda „Skambantis keramikos pasaulis“. Joje – skulptūrėlės, angelai, švilpynės, duonos raugo ir rankų technika atlikti darbai. Parodos pavadinimas „Skambantis keramikos pasaulis“ yra simboliškas, nes, anot G. Morkienės, gerai išdegta keramika, iš tiesų, skamba. Be to, jos kūrybinį procesą – lipdant ir žiedžiant – lydi muzika.

Renginio dalyviams buvo pristatyta G. Morkienės poezijos knyga ,,Gali apglėbti daug daugiau“. Savos kūrybos ir Gitanos Morkienės eilėraščius skaitė viešnia iš Šiaulių rajono Kužių filialo – poetinio žodžio gerbėja bibliotekininkė Rita Bielskienė.

Renginio pabaigoje buvo padėkota visiems susirinkusiems, už pasidalintas mintis nuoširdus ačiū ištartas Kuktiškių daugiafunkcinio centro neformalaus ugdymo keramikos būrelio vadovei Ilonai Juzumienei.